Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Gyönyörű.
Lassan eljutunk odáig, hogy meg kell venni egy offline játékot teljes áron, havidíjat kell fizetni hozzá, hogy tudjunk vele játszani, kapunk hozzá fizetős DLC-ket, a játékbeli tárgyakat pedig valódi pénzzel tudjuk majd megvásárolni. :W

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#2) Bandi995


Bandi995
aktív tag

A cikk végén Nintendo Wii van írva, holott az Wii U :)

(#3) Narxis válasza anubys1984 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Üdv. a modern játékok világában :(

Thanos was right.

(#4) saelin


saelin
veterán

Ehh... még szerencse hogy rég nem játszom hc játékokat, de a microtranzakciót mobil játékokból jól ismerem. Röstellem, de szoktam rá költeni. Egy drágán megvett pc(konzol) játékban, azért ez már lehúzás a köbön! Ha az ember-állat játszani akár, ne kelljen már többször fizetnie... egy kedves gesztus lehet a fejlesztőktől ha ingyen is megszerezhetőek lesznek ezek a tárgyak.

Ui: A ballanc-ra kíváncsi leszek. :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5) Stauffenberg válasza anubys1984 (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért is jutunk el lassan oda? Ez már évek óta így meg. És azt se felejtsük el, hogy ha ma vásárolsz egy videojátékot, akkor jó esetben is csak a felét kapod meg, a többit fizetős DLC-k formájában.

Lásd: Call of Duty vagy Battlefield 3, ahol minden esetben drága map csomagokat kell vásárolnod (15 USD/4 map).

Persze azért vannak ellenpéldák is. Például a GTA sorozat tagjai mindig elég tartalmasak, vagy tavaly ilyenkor a Skyrim is nagyon jó vétel volt (sőt, még most is), én annyi játékórát öltem bele, mint amit egyébként egy multis játékba szoktam.

De a mikrotranzakciót is lehet értelmesen művelni, ilyen a World of Tanks, amivel aktívan játszom. A játék ingyenesen játszható, nincs korlátozás semmiben, csupán vehetsz prémium dolgokat. Ilyen a prémium előfizetés (mely egy hónapra még mindig olcsóbb, mint az átlag MMO havidíja), amivel gyorsabb a fejlődés, de önmagában semmivel sem vagy beljebb az ingyenes játékosokhoz képest. Vehetsz prémium tankokat, melyek semmivel sem jobbak a nem prémium társaiknál, csak ha lusta vagy, akkor rögtön lehet olyan tankod. Szóval szerintem ez a rendszer működik, ha értelmesen csinálják.

Az nekem is visszataszító, hogy egy játékot megveszek teljes áron, megkapom a tartalmak felét, a többit fizetős DLC-k formájában beszerezhetem és akkor ennek tetejébe még mikrotranzakciót is a multira zúdítanak. Ez így gáz.

(#6) Koppy96


Koppy96
tag

Ezt undorítónak tartom.
Akinek van egy kis pénze és annyira hülye hogy ilyenre fizet az erősebb/jobb mint az átlag játékos ? :F
Hova fajul a játékvilág ?
Egy MMORPG-ben még talán megértem, de egy alapvetően single player játék ne tartalmazza ezt a mikrotranzakciónak nevezett állati nagy lehúzást. :W

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#7) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

az a gusztustalan,hogy az jut előnyhöz akinek van pénze, és nem az aki a játékkal JÁTSZIK !!! sajna ezt mobilos játékoknál lehet leginkább tapasztalni... de úgy látszik ez a trend átkerült ide is :U

(#8) Koppy96


Koppy96
tag

Elég szörnyű hogy manapság a haszonra mennek. Meg grafikára a tartalom helyett. Így van egy csomó csilli-villi f*s játék :(
De az AC3 nagyon jó lesz mint mindig. Egész sok tartalom, több mint 10 óra főszál ( ami nagy szó manapság ) és jónak ígérkező multi :D

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#9) Szafter


Szafter
tag

Mindenből hasznot húznak már... :U

[ Szerkesztve ]

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#10) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

De ez nem ingyenes játék!!!!!!!
Ez most komoly? Megveszek egy teljes árú(!)játékot és még abban is el akarják szedni a pénzem még egyszer? Ezzel még nem is lenne akkora baj,de egy teljes árú játékról beszélünk!

(#11) Croft-21 válasza AkosAkos (#10) üzenetére


Croft-21
őstag

Nem beszélve arról, hogy azon felül, hogy kifizeted a játék teljes árát, még külön a DLCkért is fizethetsz és akkor még ez is...

(#12) Koppy96


Koppy96
tag

Mi lesz a következő ? A patchekért is fizessünk ?

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#13) westcoastog


westcoastog
veterán

Én megveszem a játékot hogy a sztori végére jussak és kész, nem nagyon izgat a dlc meg a multi, ha külön küldetéses dlc-ket lehet venni, annak hiánya nem vesz el semmit az alap sztoriból, a multis mikrotranzakció miatt én meg nem fogok kardba dőlni. :)
Bár aki multizni is akar vele az nyilván nem akar még a 8-9k-s ár mellé még több pénzt kidobni apróságokra hogy jobb legyen a multiban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.