Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) 426os


426os
őstag

Nem tudom nálunk mikor lett először internet, de betárcsázóssal kezdtük. Az 56k-s korszakra és a drótpostagalambra is emlékszem még. Ez egészen 2006-ig tartott. Ekkor lett ADSL, 1/128. Ezután pontosan nem tudom az időpontokat, de sorrendben kb: duplázás, majd szolgáltatóváltás Telekomra. Úgy emlékszem 5/512 volt az utolsó csomag, amire előfizunk volt, de az utolsó években (~2011-2014 között), ahogy egyre többeknek lett előfizetése már leromlott a sebesség (~5km-nyi vezeték volt a ház és a telefonközpont között), így legtöbbször a 4Mbps-nak is nagyon örültem, rengetegszer "csevegtem" a hibabejelentővel. Ekkortájt aki a környéken akart új ADSL-t köttetni már nem is szerződött a Telekom 1/128-nál gyorsabb csomagra. A sok sebességingadozásnak köszönhetően találtam rá anno Dchard leírásaira, amiken felbuzdulva vásároltam egy alkalmas modemet és elkezdtem játszani a paraméterezésével. Ezzel sikerült stabilabbá varázsolni a kapcsolatot és konstans, elfogadható sebességet tartani. Nem volt egyszerű menet :P
Közben felkerültem Budapestre, ahol a kollégiumban egy darabig 100/100-as internet volt, amit később 1000/1000-re bővítettek. Ezt gyakorlatilag már nem tudtam kihasználni, max a Speedtest-en mutatott jól. Jelenleg 240/nememlékszem előfizum van (UPC), amivel tökéletesen elégedett vagyok, kevesebb is elég lenne.
Manapság, amikor a telefonon is 100+ Mbps sebességeket tudok mérni nehéz elképzelni, hogy hogyan tudtam internetezni az 56k-s modemmel. És az is vicces, hogy anno mekkora megváltás volt az 1/128-as ADSL. Ma, ugyanott, mióta van B20-as LTE simán lehet 20-30Mbps sebességgel internetezni. :K
Ez most elgondolkodtatott kicsit, hogy anno kvázi internet nélkül nőttem fel, ma pedig el sem tudom képzelni az életemet nélküle.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.