Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) julius666


julius666
addikt

Nagyon irigylem a cikkben megkérdezetteket, hogy elégedettek a rendszerrel és hardveres problémák nekik még nem keserítették meg az életüket. Jellemzően nem a telepítés szokott problémás lenni, az tényleg csak next-next-finish. Kicsit kozmetikázottnak tűnnek az eredmények, nekem egész mások a személyes tapasztalataim (illetve a bubis fórumokon olvasottak alapján sem tűnik reprezentatívnak). :(((

A teljesítményre, felhasználói felületre adott válasz meg külön no comment, abban még több másik desktop linux distró is erősen rávaer (gondolom a válaszadók többsége XP-ről jött és ez az első linuxa). A bubi egyetlen pozitívuma hogy mindaddig amíg nincsenek hardveres problémák meg amíg ami kell a szoftver centerükből egy kattintással feltehető, relative hülyebiztos.

Azért mondjuk azon nevettem hogy a válaszadók több mint 95%-a férfi. A bubis nők biztos csak szégyenlősek voltak. ;]

(#52) floatr válasza julius666 (#51) üzenetére


floatr
veterán

A nők tuti slackware-t használnak nagy megelégedéssel ;]

(#53) ddekany válasza sh4d0w (#47) üzenetére


ddekany
veterán

Nekem az a tapasztalatom, hogy Windows alatt sem mennek gond nélkül a Windowsos játékok. Ezek után le tudom képzelni Wine alatt... Ne szórakozzatok...

(#54) ddekany válasza Neil Watts (#39) üzenetére


ddekany
veterán

"A "profibb" felhasznaloknak meg azert nem ajanlatos, mert mindig tevedhet az ember, s ha nincs vírusirto akkor mi fogja meg?"

Konkrétan aki profi, annak valószínűleg több olyan van a gépén, amit illik védeni. Kliensek cuccai ugye, forráskód, stb. És még tévedni sem kell ahhoz, hogy megpróbáljon valami malware bemászni, hiszen legális weboldalak is fertőzhetnek. Nem egy példa volt rá.

"A legtobb cucc mar a Win7 fejlett vedelmi rendszerein s atjon sajnos."

Valami konkrétum maximálisra állított UAC-al szemben? A W7 alapértelmezett UAC-ának megkerülésére a módszer közkincs volt már W7 megjelenése előtt is, tehát lehet, hogy arra kell itt gondolni. Vagy nem... de én még nem láttam bizonyítékot arra, hogy maximális UAC-on tömegesen átjutnának. (A afféle 0-day exploitokat most hagyjuk ki.)

(#55) anulu válasza ddekany (#53) üzenetére


anulu
félisten

arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy egy _legális_ (Origin, Battlelog, etc) Battlefield3 hogyan indul el :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#56) rt06 válasza ddekany (#53) üzenetére


rt06
veterán

ha jol remlik, sh4d0w valamelyik q3 motoros jatekot szokta peldakent felhozni, aminek van linux valtozata (ami mondjuk nem erv, mert amennyi jatek letezik, eleg szereny a valoszinusege, hogy mindenki mas is megelegedne azzal)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#57) VaniliásRönk válasza floatr (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hogy ez konkretan hogyan kotodik hozza, az mindegy. Az Linux mint platform nem kiforrott es nem szeles korben tamogatott. Pont.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#58) bambano válasza VaniliásRönk (#57) üzenetére


bambano
titán

erre csak a világ az ellenpélda. nevetséges érvek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) W666W válasza bambano (#58) üzenetére


W666W
tag

Linux desktop piaci részesedése 2012

Én nem akarok mondani semmit mert tök hülye vagyok a Linuxhoz de ha 1,5 % a világ akkor bizony igen kicsi nem gondolod ?????

Egyébként ha már linux hogyan lehet SPDIF kimenetbe hangot csiholni linux alatt ????
Ugyanis van egy GA-A55M-S2HP alaplapon és Optikai digitális kimeneten keresztül van az erősítővel összekötve..Na most Nekem Linux telepítése után tök kuka a rendszerem hiába raktam fel a Realtek Linux drivert akkor sem akar megszólalni...RCA kimeneten van hang DE SPDIF kimeneten nincs Ötletek ?????

(#60) rybank válasza bambano (#58) üzenetére


rybank
senior tag

Habár nem értek vele egyet teljes mértékben, hozzá kell tennem, hogy fél éves Linux használat után nekem az jött le, hogy a Windows felhasználó barátabb.

(#61) bambano válasza W666W (#59) üzenetére


bambano
titán

0 marketinggel, 0 salessel, bazi nagy szembeszélben eljutott másfél százalékig, egy bizonyos piaci szegmensben. Más piaci szegmensekben meg tovább.
nincs ezzel semmi baj. főleg, hogy sokan nem is akarják, hogy igazi desktop oprendszer legyen. elég, ha csak arra gondolsz, hogy néznek ki azok a linuxok, ahol erőltetik a desktopot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) CPT.Pirk válasza W666W (#59) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valszeg csak be kell kapcsolnod az IEC.... valami névre hallgató kimenetet, mint ahogy ezt Windows alatt is meg kell tenni (csak ott nem ezen a néven van), mert az nem alapértelmezett kimenet. Creatíve Audigy hangkarimnál is így ment.

Bambano postjára meg a teljes részesedést nézd, ő nem a desktopról beszélt. Máris bejön a képbe szerverek, rooterek és telefonok garmadája.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63) bambano válasza rybank (#60) üzenetére


bambano
titán

nekem meg majd' 20 év linuxozás után az jött le, hogy a linux felhasználóbarátabb.
nincs ezzel semmi baj, kinek a pap, kinek a paplan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) VaniliásRönk válasza bambano (#58) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Minden olyan esetben, amikor adott feladat ellatasa a cel, nincs vele baj, de ez az elvarhato minimum. Ahogy kiereszted a "vadonba" rogton kiderul, hogy keptelen megfelelni a vegtelen szamu kihivasnak, soknak tobb napos/hetes birkozas utan sem. Nyilvan errol nem csak a platform tehet, de ez az egyszeri vegleny szemszogebol tokeletesen mindegy.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#65) ViZion válasza W666W (#59) üzenetére


ViZion
félisten

Az ugye úgy volt, h a szervereket Red Hat és Novell megbótóta, hogy szoftverrel együtt adják el - ez a mai napig is nagy divat. Oda nem kellett asztalikörnyezet, azon nem pasziánszoznak. MS-nek nem igazán volt szerver alternatívája, de az árukapcsolás működött, és ők is HW-vel eyütt árulták a szoftvert, akárcsak az apple anno (és most is nagyrészt, bár már lazábbak). Így alakultak ki a piaci részesedések kb. Az MS már 1985 óta desktop piacon nyomul, ehhez képest a "bebetonozott" viszonyok közé friss játékosként beugrott Ubuntu 2004-ben jelent meg, Fedora 2003-ban, SUSE 1994-ben, de azért az még csak inkább hobbiproject volt... Szóval 8 év alatt -úgy, hogy a fejlesztések jórésze közösségi, a HW gyártók jórésze b@szik linux drivereket írni, és a játékpiacot a DirectX uralja- ez a 1,5% (ami más mérések szerint 1,65% + android 1,3%) nem rossz.
A DirectX hiánya és a "röghöz kötött" felhasználók (cégek a megvásárolt Windows licenszekkel), és a marketing hiánya miatt ezek az arányok nehezen változnak. Pl. Red Hat átlépte az egymilliárd dodós bevételt... de nem nagyon reklámozza a desktop rendszerét, minek is? Szerver hozza a pénzt, teszteléshez meg elegen vannak Fedora userek is. ;]
A linuxnak is megvan a helye, csak sokan nem látják be, akkor sem, ha az megfelelő lenne - inkább crackelt windows, mint ingyen linux (itt főleg az új laptopokra gondolok, amikhez azért fel lehet tenni bátran az Ubuntut). Ha a W8 védelmét rendesen megcsinálják nőni fog a linux arány :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#66) bambano válasza VaniliásRönk (#64) üzenetére


bambano
titán

jaja, ezt szokták mondani a winfanok, a valósághoz persze semmi köze, de fudnak jó.
nem mintha a wint vadonba kirakva sokáig bírná...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) Huma válasza bambano (#63) üzenetére


Huma
addikt

"a linux felhasználóbarátabb."

:DDD

Azért túlzásokba ne essünk már.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#68) CPT.Pirk válasza Huma (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, pedig ez nem néz és kezel hülyének.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69) Huma válasza CPT.Pirk (#68) üzenetére


Huma
addikt

Ez pont azt támasztja alá, hogy kevésbé felhasználóbarát a linux.

Nézzünk csak egy alapesetet:
Átlagfelhasználó
1)Felrak egy ubuntut. Valami probléma van. Nem ismer fel ezt vagy azt.
2)Felrak egy Win7-et. Valami probléma van. Nem ismer fel ezt vagy azt.

Szerinted melyik fennálló problémát tudja könnyebben megoldani egy átlagfelhasználó?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#70) bambano válasza Huma (#69) üzenetére


bambano
titán

az átlagfelhasználó egyiket sem tudja megoldani, másrészt az átlagfelhasználó egyiket sem csinálja. ad valakinek egy kis zsét és megcsinálják neki.
másrészt meg mit is szoktak mondani a winfanok: az nem az ms hibája, ha nincs driver valamihez...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) Vladi válasza Huma (#67) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pedig én teljes mértékben egyetértek a kijelentéssel. Sőt odáig elmegyek, hogy már túlzás is ami linux alatt van, borzasztóan elkényelmesíti az embert.

Igaz én csak 6 évvel szerénykedek. :B :DD

(#69) Huma:

Az első esetet. Mert ott van rá esélye.

Dehülyevagyokhogyideírok. Nekem nincs is ubuntum, de ha lenne se szeretném. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#72) wetomi


wetomi
aktív tag

Muszáj beleszólnom, hátha valaki elolvassa ezt a cikket: [a linux nem windows]

Amúgy kezdésnek jó az ubi, de egy idő után valahogy mehetnéke van az embernek (nekem legalábbis) az irány már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#73) Huma válasza Vladi (#71) üzenetére


Huma
addikt

Aki szerint a linuxot egyszerűbb kezelni mint a windowst az vagy életében nem használt még huzamosabb ideig wint vagy pedig elvakult linux fan.
Én próbáltam megbarátkozni a linuxal anno, de rá kellett jönnöm, hogy a win sokkal felhasználóbarátabb.
Meguntam, hogy olyan dolgokkal kellett tökölnöm órákig amit winben 3 perc alatt könnyedén és egyszerűen megoldok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#74) bambano válasza Huma (#73) üzenetére


bambano
titán

ez max. téged minősít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) CPT.Pirk válasza Huma (#73) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már annyira a barátod, hogy még a fájlkiterjesztéseket is elrejti alapértelmezésben. No és még van N+1 ilyen fasság benne.
Btw, próbálj meg egy tetszőleges kiterjesztésű fájlt létrehozni az asztalon, ami nincs benne az egér jobb gombos menüjében...

A felvetett kérdésedre a válasz:
Mindkét rendszerben azzal kezdődik a probléma megoldása, hogy googli. Jellemzően a HUP és a disztrók fórumain hamar találni valamit Linuxokhoz is, ha mást nem, legalább tudod, hol kérdezz rá. Kb. a Windowson is ilyen a helyzet. Viszont a googliban bogarászás meg már nem feltétlen az átlaguser szintje, az nélkül meg nem jutsz semmire egyik oldalon sem.

Különben meg a regeditben turkálás az talán felhasználóbarát? Winen elég gyakori, hogy a regeditben van a probléma megoldása. Amennyi idő alatt valaki átlátja, hogy mit kell a regeditben bogarászni, addig egy config fájlt is át tud írni a fájlrendszerben...

szerk: az az anno az hány éve volt, és mivel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#76) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Huma, bamabano: Alljunk meg egy pillanatra, mert most nem ertek valamit mar komolyan. A ket rendszer eseteben mivel merjuk a felhasznalobaratsagot igazabol? Mindketto az a maga modjan, s egyik sem az.

Ne Windowsos mercevel merjunk $linux_distron es ez forditva se legyen igy szvsz. :)
Meg kene talalni azt a bizonyos aurea mediocritast ennek meresekor.

Szoval: Megis mihez viszonyitsunk? :)

Udv. core2

(#77) Huma válasza CPT.Pirk (#75) üzenetére


Huma
addikt

Kb 6 éve volt az első próba. Utána asszem két éve. Már nem emlékszem miket próbáltam. Több is volt. Az egyik az biztos, hogy az UHU volt. Szerintem az ubuntut is próbáltam.

A regeditben nem kell turkálnia az embernek. Vannak okos kis programok amikkel sokkal egyszerűbben át lehet állítani a dolgokat.

Fájlkiterjesztések nem nagyon érdekelnek mivel Total Commandert használok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#78) ViZion válasza wetomi (#72) üzenetére


ViZion
félisten

Engedd meg, hogy ajánljak párat... :) [link], van folytatása is, tessék töltögetni, próbálgatni. Nálam 2 linux van, egy stabil és egy teszt, meg van pár virtuális gépen... Kerestem az igazit, most Fedorára újra rátaláltam (pár éve már volt asszony gépén).

Huma: máshogy mennek a dolgok, mert a linux nem Windows, ezért főleg annak nehéz lehet "átszokni" akik a wint ismerik alaposan. Sok minden egyszerűbb Linuxon, nincs elrejtve, nem ablakból-nyíló ablak 3. tabjáról felugró ablak legördülőjében kell hegeszteni... A linux nyílt, és ennek megfelelő nyíltsággal kell "közeledni" felé :)
Az Ubuntu nem Windows, itt évente alapos változások vannak... Kinézetre a win aero szintet már ~3-4 éve is magasan verte, a testreszabhatóságról nem is beszélve. -OK, van winre is pl. Talisman desktop, de azért az nem a pár kattintásos kategória.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#79) leslieke válasza Huma (#69) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyiket sem. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#80) CPT.Pirk válasza Huma (#77) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ez a hárítás a részedről kérem szépen.

Kezdjük TC-vel. Nem része a Windowsnak. Ergó kiesik a körből, mert úgy is amikor nagyon kellene, pont nem lesz kéznél, az élet már csak ilyen. Ennek hiányában marad az explorer, ami nem tud és később sem fog tudni több ablakos működést.

Regedit "tweak" programok meg nem arra vannak, amit írtál a kérdésedben. Ugyanis tipikusan beállítások megváltoztatására valóak.

Igazából arra sem emlékszel, hogy konkrétan milyen disztrókat használtál, de itt a kijelentés pár évvel tapasztalatid után, mi szerint a Linux nem felhasználóbarát. Nem érzel némi problémát ezzel kapcsolatban? :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81) Vladi válasza Huma (#73) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ugyan ezt el tudnám mondani pont fordítva. Felesleges szócséplés ez így.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#82) Vladi válasza Neil Watts (#76) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ahhoz, hogy a szükséges x feladatot mennyi idő alatt lehet kivitelezni. Például. Meg, hogy mennyire könnyű, vagy nehéz. Ilyen a hibaelhárítás. Vagy egyáltalán lehet.

Ami nálam nagyon a linux felé dönti az egész mérleget, az a csomagkezelés. Mióta linuxozom, azóta vágyok egy ilyen megoldásra winen, de még a fasorban sincs.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#83) Huma válasza CPT.Pirk (#80) üzenetére


Huma
addikt

"Nem érzel némi problémát ezzel kapcsolatban?"

Nem.

Kipróbáltam asszem négyféle linuxot. Egyik sem volt számomra felhasználóbarát.

(#78) ViZion:
Én csak arra emlékszem, hogy elég bonyolult volt programokat telepíteni rá és, hogy külön kellett csatolgatni a meghajtókat, nem töltötte be őket automatikusan.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#84) Neil Watts válasza Vladi (#82) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na jó, de ez akkor lenne fair összehasonlítás ha mindenhol ugyanazok a gondok lennének :D

(#85) leslieke válasza Huma (#83) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pár kattintás programot telepíteni. A többit elvégzi a rendszer. :DDD És nem kell warezolni se. ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#86) Vladi válasza Huma (#83) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az, hogy neked nem felhasználóbarát ne tegyük egyenlőségjellel a mellé, hogy nem felhasználóbarát.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#87) ViZion válasza Huma (#83) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh... háát ez elég régen lehetett :D
NTFS partíciókat most is csak akkor csatolja, ha kéred, mert az nem az övé. Lehet automatikusan is, de ez teljesen normális. Windows sem csatolja, de cserébe nem is látja a linuxos partíciókat, szal. ez nem érv sztem.
Program telepítés marha bonyolult. A Google marketet ismered? Nah, az az Ubuntu SW center "klónja", egy klikk, és jelszó (az bizony kell linuxoknál) és települ a progi. Ráadásul Scumware nélkül. Láttam már ~8 sornyi IE toolbart, meg "ingyen vírusírtót" windowson, itt ez nincs.
Próbáld ki, és utána mondd el a véleményed. Nem baj, ha kritikus vagy, de ne az X éves dolgokból indulj ki, gyors a fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#88) wetomi válasza ViZion (#78) üzenetére


wetomi
aktív tag

Köszi, olvastam a cikket. :R
Két éve elégedett vagyok az openSUSE-val, így csak kíváncsiságból nézelődök, ha van időm. Pl. hétvége óta a Chakrát próbálgatom.

Amúgy meg az esetek legnagyobb részében úgyis csak a felhasználó lustasága és szellemi tehetetlensége akadályozza meg, hogy kipróbálja a népszerűbb disztrókat.

(#89) CPT.Pirk válasza ViZion (#87) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ntfs-es dolgot hogy érted? "desktop" Linuxnál az is csatolódik úgy, mint bármi más.

Huma: ha nem, akkor az elég gáz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90) bambano válasza Neil Watts (#76) üzenetére


bambano
titán

egy lehetséges módszer. ebben mac-linux-win sorrendet hoztak ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) leslieke válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyszer kell beállítani a csatolást, utána automatikusan csatolja induláskor.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#92) bambano válasza Huma (#77) üzenetére


bambano
titán

uhun tesztelni linuxot kb. az a szint, mintha összeeresztenéd a winme-t meg a w7-et.

tehát programokkal turkálni a registryt az userfriendly, regedit-tel meg nem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#93) julius666 válasza CPT.Pirk (#75) üzenetére


julius666
addikt

Különben meg a regeditben turkálás az talán felhasználóbarát?

Idejét sem tudom már mikor kellett utoljára regeditben turkálnom...
Mondjuk nagyon alap dolgokhoz (FF, gimp, vagy bármi ami lejön a gyengus kínálatú szoftverközpontból) bubi alatt sem kell konfig fájlokat / terminálban piszkálni. Az más kérdés ez mire elég. 3. gépnek böngészős netbookra lehet, bár ott meg az erőforrásigény miatt lehet jobb választás a win, a gagyi linuxos driverek - főleg a videokártyáké, legalábbis az AMD-k amikkel találkoztam eddig elég vackok voltak - igencsak megérződnek az aksiidőben sajnos. Meg persze ha nincsenek hardverproblémák csak akkor jöhet szóba.

(#94) bambano válasza Huma (#83) üzenetére


bambano
titán

ugye érzed a problémát, hogy valaki azt mondja, hogy "számára", majd én azt mondom, hogy "nekem meg", (jól láthatóan két szubjektív egyéni vélemény), mire te mondasz egy objektívnek látszó ítéletet #67-ben. Mert szerinted senkinek nem lehet más véleménye, mint a tömegeknek. Mindezekután azt mondod: "Egyik sem volt számomra felhasználóbarát."

Na most akkor döntsd el végre, hogy szabad-e valakinek egyéni véleményt mondani vagy sem, mert engem lekaptál a 10 körmömről, mikor ilyet mertem tenni, majd te is ezt csináltad. És ez pedig téged minősít. q.e.d.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) ViZion válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


ViZion
félisten

Alapból nem csatol Ntfs-t linux sem, csak ha rákattintasz a partícióra. Automatikus csatolást vagy programmal, vagy manuálisan be kell állítani, így értettem. De nem bonyolult, még kezdőként sem volt az, csak annak tűnik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#96) sh4d0w válasza ddekany (#53) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szórakozok. UrbanTerrorozok, StarCraftozok, Heroes III-azok Linuxon, nagy ritkán kis Unreal Tournament.

https://www.coreinfinity.tech

(#97) leslieke válasza ddekany (#53) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

P. a Diablo 2 is gond nélkül megy Wine alatt. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#98) sh4d0w válasza Huma (#83) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Linux felhasználóbarát, legfeljebb megválogatja a barátait. Te úgy látszik, kiestél a körből... :)

https://www.coreinfinity.tech

(#99) CPT.Pirk válasza julius666 (#93) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kolléga feltevése az volt, hogy ha valami probléma van. Na ezért került elő a regedit.

Az Ubi szoftvere központja meg egy dolog, azon kívül ott a GUI-s csomagkezelő, meg más disztróknál más csomagkezelők, hasonló sw központok. Azok használatához sem kell pilótavizsga.

3. géphez: Van néhány disztró, ami alapból többet tud, mégis nagyságrendekkel kisebb igénye van, mint pl. egy XP-nek. Ott még futnia is kell pár extra proginak, ami megint csak káros a fogyasztásra nézve.
AMD radeon drivereivel voltak gondjaim nekem is, de legalább fejlődnek. Most már telepítéskor fel tudja tenni pár disztró a drivert a teljes CCC-vel együtt és még működik is benne minden funkció.

ViZion: na ezt most passzolom, még csak mc és terminálban jártam az ntfs-es meghajtómon. Majd legközelebb megnézem, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100) ddekany válasza sh4d0w (#96) üzenetére


ddekany
veterán

Az egy dolog, hogy mennyi Winevel működőt találsz, és egy másik, hogy ha egy adott játék érdekel, az hány százalék eséllyel fog elfogadhatóan működni. Főleg ha nem valami nagy klasszikus, amit naná hogy megoldott a közösség. Amúgy a felsoroltak nem is kicsit retro cuccok... ill. Urban Terror meg gondolom nem Wine, hanem natív, szóval az nem ért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.