Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) rt06 válasza sh4d0w (#98) üzenetére


rt06
veterán

igazan eldonthetnetek mar, hogy most akkor azt hazudjatok, hogy pofonegyszeru hasznalni, mitobb, egyszerubb, mint a windoze-t, vagy ezzel az egetrengeto trollkodassal - de tenyleg, ennel lejjebb nehezen tunatok menni - doballoztok (ami amugy ugyanugy rahuzhato a windoze-ra, es a sok linux vallasi fanatikusnak, akik szerint szar - merthogy nem szar az, csak kiveti a selejt felhasznalokat)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#102) #40553216 válasza Huma (#73) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy a főnököm felesége, aki az IE6-ot nem engedte frissíteni, mert ahhoz szokott. Aztán 1,5 év rábeszélés után az XP mellé felment az Ubuntu. Az első reakciók: "Sokkal egyszerűbb, sokkal logikusabb, sokkal jobb." Kb.

(#87) ViZion
Az ntfs-config (vagy melyik) gui indítással (ezt csak azoknak, akik a terminált fájlalják) admin joggal. Egy vagy két pipa, onnantól automatikusan csatolja.

(#103) rt06 válasza #40553216 (#102) üzenetére


rt06
veterán

remelem a 11 eves xp melle 11 eves ubuntu ment...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#104) padika11 válasza leslieke (#10) üzenetére


padika11
tag

Evernote;)

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#105) #40553216 válasza rt06 (#103) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért ment volna? Egyébként sem volt 11 éves, mert még most sem annyi. De miért is kellene egy régi Linuxszal összevetni egy régi Windows? Hiszen a Windows minden tekintetben generációkkal fejlettebb?

(#106) julius666 válasza CPT.Pirk (#99) üzenetére


julius666
addikt

A kolléga feltevése az volt, hogy ha valami probléma van. Na ezért került elő a regedit.

Ja értem. Ettől függetlenül továbbra is áll az állításom.
Linux alatt még nem volt olyan hogy el tudtam volna teljesen kerülni a terminált. Ami persze önmagában nem baj, csak ne ringassuk magunkat gyerekmesékbe, hogy az átlag user anélkül, hogy valaki linuxban otthonosan mozgó ismerősre támaszkodhatna elboldogul.

Az Ubi szoftvere központja meg egy dolog, azon kívül ott a GUI-s csomagkezelő, meg más disztróknál más csomagkezelők, hasonló sw központok. Azok használatához sem kell pilótavizsga.

Pilótavizsga valóban nem kell, de az átlagfelhasználó mond már meg hogyan fog abban eligazodni. Néha még nekem is zajos volt hogy melyik csomag az ami kell éppenséggel.
De pl. a Fedoránál (a 15-ösnél amit utoljára használtam) kapásból valahogy bugos volt a grafikus csomagkezelő és kb. az első hozzászólás amit valami hibabejelentő fórumon találtam az az volt hogy "használj yumot parancssorból".
A szoftverközpont kezelése a legtöbb ami elvárható tőlük.

Van néhány disztró, ami alapból többet tud, mégis nagyságrendekkel kisebb igénye van, mint pl. egy XP-nek.

XP-nek? Ne nevettess már, nem is kapni régóta zixpét, jó hogy nem win 3.1-el hasonlítod össze mennyivel jobb a bubi. Ilyeneket kérlek ne írj mert az egész hozzászólásod komolyságát kérdőjelezi meg.

(#107) rt06 válasza #40553216 (#105) üzenetére


rt06
veterán

nem, csak kicsit fals kepet ad, ha osszehasonlittatsz egy 11 eves rendszert egy aktualissal, s levonod a kovetkeztetest, hogy az utobbi sokkal egyszerubb, sokkal logikusabb, sokkal jobb

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#108) bambano válasza rt06 (#101) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az ilyen kijelentésekkel egy csomó baj szokott lenni. példák:
- rossz a linux, mondja. mert valamikor, még atlantisz elsüllyedése előtt kipróbáltam egyet, és az nem jött be
- -"-, mert talált egy ezer éve elárvult disztrót, ami már akkor is rosszul volt összerakva, amikor kiadták és azóta még jobban belepte a por. pl. uhu.
- -"- mert a widowsnak megbocsátjuk, ha nincs driver egy adott hardverhez, a linuxnak nem
- -"- mert megnéztem a linuxot, rááldoztam három teljes percet és nem lett jó. miközben az userek zöme elfogadja, hogy windowst is hosszú idő alatt szokja meg, lakja be. de ugyanezt az energiát a linuxra már nem hajlandó rááldozni, mert másodszor nem akar pepecselni valami újjal, amihez tanulni kell.

és még hosszasan sorolhatnám. akik ilyen alacsony szinten fikázzák a linuxot, azok valószínűleg windowson is buktak párat, csak azt bevallani szégyen, tehát titokban marad. vagy elfelejtették már, milyen volt windowson pályakezdőnek lenni, a múlt pedig megszépíti az emlékeket.

ha találnál olyan embert, aki egyiket se látta, annak pontosan ugyanolyan bonyolult lenne, bármelyiket is raknád elé. ha találnál olyan embert, aki nem windowson kezdte, az ugyanolyan bambán néz a windowsra, mint a winfanok a linuxra.

Szerintem a wheezyt pofonegyszerű használni. Csak valamiért linuxban hülyének lenni sikk, dicsekedni való, windowsban meg szégyen, tehát titok. És igen, a linux kiveti a selejtes felhasználókat, de azokat kiveti a windows is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#109) bambano válasza julius666 (#106) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Linux alatt még nem volt olyan hogy el tudtam volna teljesen kerülni a terminált.": windows alatt olyan még nem volt, hogy el tudtam volna kerülni a cmd.exe-t. Akárhányszor rá kell néznem valami windows hálózati beállításokra, még mindig az a leggyorsabb, hogy cmd.

Másrészt meg nyugodtan vedd egy kalap alá a linuxos terminált a windowsos regedittel. mindkettő alsó szintű bitfaragásra való, egyik nélkül sem úszod meg. Legalábbis itt a szomszédban a nagy w7 titok cikk topicja szerint nem úszod meg.

"Pilótavizsga valóban nem kell, de az átlagfelhasználó mond már meg hogyan fog abban eligazodni.": mert az átlagfelhasználó hogy igazodik el, hogy melyik kodek pakkot meg médialejátszót meg vírus, malware, spyware kergetőt kell feltenni windowsra, és miért nem azt? Hidd el nekem, lejön egy víruskergető update, megakad tőle mondjuk a kitekintő gyorsvonat, az átlag felhasználó úgy megáll, mint a szög. csak valahogy ezeket az evidenciákat mindig elfelejtik a winfanok.

Veszel mondjuk egy w7-es notebookot valamelyik boltban. Az átlagfelhasználó honnan fogja tudni, hogy ami szemetet (demo víruskergető, demo office, demo ez demo az, ilyen gyári tool olyan gyári tool, stb. stb.) az alapértelmezett telepítés felrak, azt hogy kell levakarni, hogy ha reggel beindítja a notebookját, ebéd előtt be is bootoljon? Láttad már, milyen kerek tud lenni az átlag felhasználó szeme, mikor közlöd vele, hogy a gyárilag felrakott demo vírusirtó licensze lejárt, azért nem fogja meg a vírusokat?

Szóval azt látom, indokolatlanul fikázzátok a linuxot, miközben fel sem tűnik nektek, hogy a windowszal legalább annyi, vagy több orálozás van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) rt06 válasza bambano (#108) üzenetére


rt06
veterán

ezzel vegre egyet tudok erteni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#111) julius666 válasza bambano (#109) üzenetére


julius666
addikt

Másrészt meg nyugodtan vedd egy kalap alá a linuxos terminált a windowsos regedittel. mindkettő alsó szintű bitfaragásra való, egyik nélkül sem úszod meg.

Persze, csak "csöppet" ritkábban kell hozzányúlni. Win alatt igenis elboldogul az átlaguser regedit faragás meg cmd.exe (vagy inkább powershell) nélkül. Linuxon sokkal-sokkal nehezebb megkerülni. Ami mondom nem feltétlenül baj - nekünk.

mert az átlagfelhasználó hogy igazodik el, hogy melyik kodek pakkot meg médialejátszót meg vírus, malware, spyware kergetőt kell feltenni windowsra, és miért nem azt?

A kodek pakkok rég a múltéi, az átlaguser felrak egy mpc-hc-t/vlc-t (ha egy mód van rá az előbbit ajánlom) és megy minden mint a karikacsapás.

Beépített tűzfal egész jó, win8 alatt már MSE is integrálva van Defender néven, átlagusernek nem igazán kell foglalkoznia ilyesmivel. Klasszikus user error ellen megy nyilván nem véd semmi.

Hidd el nekem, lejön egy víruskergető update, megakad tőle mondjuk a kitekintő gyorsvonat, az átlag felhasználó úgy megáll, mint a szög.

Nyilván semelyik rendszer sem bugmentes. Azért az MSE / a beépített tűzfal elég ritkán szokta megakasztani az outlookot. Az inkább a 3rd party cuccok sajátja.
Azt meg hogy linuxra nem kell víruskergető, köszönjétek annak hogy nem jött el a "desktop linux éve". Ha lenne kinek nyugodj meg írnának, a buta egybites felhasználó meg kattintana ott is mindent ész nélkül.

Az átlagfelhasználó honnan fogja tudni, hogy ami szemetet (demo víruskergető, demo office, demo ez demo az, ilyen gyári tool olyan gyári tool, stb. stb.) az alapértelmezett telepítés felrak, azt hogy kell levakarni

És ez hol az os hibája? Meg lehet gyönyörűen tömni bubit is szeméttel, még ha nagyságrendekkel kisebb is a kínálat. Ez a notebookgyártó sara, nem a Microsofté.

(#112) bambano válasza julius666 (#111) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ritkábban? egy wheezyhez gyakorlatilag egyáltalán nem kell hozzányúlni.
ennél ritkábban használsz regeditet?

Az átlaguser elboldogul, de az átlaguser nem adminol gépet, hanem szerez valakit. Az a valaki pedig regeditelni fog vagy valami registry cleanert fog használni.

Az átlag user felrak egy mit is? mpc-hc-t/vlc-t ? ez júzerfrendli? egy debianon legalább van egy működő lejátszó alapból.

Nem mondtam, hogy melyik rendszer bugmentes vagy sem, de az tény, hogy ha nem raktál fel víruskergetőt, akkor a víruskergető hibája nem borítja össze a gépet. És továbbra is forszírozom azt a gondolatot, hogy a víruskergető kiválasztása, telepítése nem átlaguser szint. Tehát nem igaz az, hogy a wint csak úgy feldobja valaki és kész.

"És ez hol az os hibája": az mindegy, hogy kinek a hibája, nem erről van szó, hanem arról, hogy például a feleslegesen feltelepített programok eltávolítása a winfanok számára olyan rutinszerű, hogy észre sem veszik, mennyire mélyen turkálnak olyankor a windowsban ahhoz képest, amennyire egy átlaguser képes. Ha nem lenne x éves gyakorlatod win-ben, mit mondanál erről? És ha ez neked rutinszerű, miért gond a linux?

valójában semmivel sem bonyolultabb a linux, sőt. csak az egyiket ismered, az rutinszerű apróságnak tűnik, a másikat meg nem, így az nagy fekete mágia.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) Vladi válasza julius666 (#106) üzenetére


Vladi
nagyúr

"De pl. a Fedoránál (a 15-ösnél amit utoljára használtam) kapásból valahogy bugos volt a grafikus csomagkezelő és kb. az első hozzászólás amit valami hibabejelentő fórumon találtam az az volt hogy "használj yumot parancssorból"."

Az ne legyen már érv, hogy egy fórumon, valaki azt mondta neked... nemár.

Van vagy 3 csomagkezelő, használd azt ami nekem beválik.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#114) #40553216 válasza julius666 (#106) üzenetére


#40553216
törölt tag

41 évesen kezdve, alig Windowsos tudással, ellenben nyitottan az új dolgokra, az elmúlt kicsit több, mint 4 év alatt az Ubuntu használatához talán ha egyszer kértem ismerősön segítségét, az is némileg periférikus témában, némi ifconfig pofozgatáshoz. A többi olvasás és fórumozás. ;)

(#107) rt06
De mér eleve fals képet adsz, ha azt írod, hogy egy még most sem 11 éves rendszert 2 évvel ezelőttre 11 évesnek mondasz. És tévedésben vagy abban is, hogy én hasonlítanám a kettőt. A júzer hasonlította. Mikor megvették a gépet, a Vista volt (2007), azt nem akartak. Azt hiszem, érthető. Mivel a gép alapból 1GB rammal volt, a 7-nek akkor sem lett volna esély, ha a hétköznapi júzerek szemszögéből nagyon (szó szerint) látványos változást, javulást hoz. De a legnagyobb ilyen változás a már a Vistától hírhedtté vált UAC. Arról nem is beszélve, hogy minek venne 2 év után újra több tízezer forintért egy újabb sw-t, mikor az igényeit megfelelően kielégíti az Ubuntu is?

(#115) Vladi válasza julius666 (#111) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Azt meg hogy linuxra nem kell víruskergető, köszönjétek annak hogy nem jött el a "desktop linux éve". Ha lenne kinek nyugodj meg írnának, a buta egybites felhasználó meg kattintana ott is mindent ész nélkül."

Ezt felejtsük már el. Ez kb ezzel a hozzászólás párral van egy színvonalon: 1 2

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#116) ViZion válasza #40553216 (#102) üzenetére


ViZion
félisten

Én FSTAB-al szoktam, van rá GUI cucc több is, de nem az a lényeg, hanem,h fentebb elhangzott, h a partíciókat a csatolgatni kellett ~6 éve. Ez ma is így van, mert Ntfs-hez semmi köze, minek csatolná? Ha user akarja, akkor meg csatolja. ennyi.

Ehh, minek összehasonlítgatni? Lehet, de felesleges. Win fizetős, akinek van rá pénze, h asztali gépre, laptopra megvegye MS offive-val együtt, mert az a vágya hát tegye... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#117) #40553216 válasza julius666 (#111) üzenetére


#40553216
törölt tag

"És ez hol az os hibája?">És ki mondta, hogy az? De bambano éppen a kettős mércéről is írt: a Linuxnál a Linux a szar, ha valami (mondjuk egy driver), szar, a Windowsnál meg nem az os hibája...

@(#116) ViZion
Persze, lehet fstab-ot is. De pár kattintás és egy (adminjogú) jelszó, és onnantól automatikus. De most gyakorlatilag arról társalgunk, hogy egy igen egyszerű történetet (ntfs automatikus csatolás) melyik megoldással valósítjuk meg. Mert alapból lehet egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#118) anulu válasza julius666 (#93) üzenetére


anulu
félisten

mióta fent van a W7, 1x túrtam a registryjét, hogy admin jogosultság mellé is átadja a felmappelt network share-ket. reg túró cuccot elvből nem használok. szerintem a megjelenés óta eltelt időt figyelembe véve nem rossz arány ez :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#119) CPT.Pirk válasza julius666 (#106) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van néhány disztró, ami alapból többet tud, mégis nagyságrendekkel kisebb igénye van, mint pl. egy XP-nek.

XP-nek? Ne nevettess már, nem is kapni régóta zixpét, jó hogy nem win 3.1-el hasonlítod össze mennyivel jobb a bubi. Ilyeneket kérlek ne írj mert az egész hozzászólásod komolyságát kérdőjelezi meg.

Jajj már, gondolkodj. Ezt írtad: "3. gépnek böngészős netbookra lehet, bár ott meg az erőforrásigény miatt lehet jobb választás a win"

Amit írtam, a Windows 7-tel szemben is megállja a helyét, de azt próbáld meg használni pl. egy EEEpc 701-en... Sokkal valószínűbb, hogy egy kevés rammal és kis háttértárral rendelkező netbookra XP-t rak valaki, mintsem próbál Win7-tel szenvedni. Persze az új cuccok nem XP-vel jönnek, de nem csak olyanok léteznek.

Nézzünk egy példát. Mondjuk 512Mb ramos gépből kéne valami kis netezős masinát csinálni. Ha már Ubi a téma, az Gnome2-vel 384 Mb ramon már tök jól futott. Milyen MS operációs rendszert küldenél itt a versenybe, ha nem XP-t?

---------------------------------------------------

Többire:
Én meg Win alatt nem tudtam elkerülni a CMD használatát, ha érdemben kellett valamit buzerálni az IP címek kapcsán. Vagy mondjuk DLL regisztrálás, egyebek...

Nem kell otthonosan mozogni a Linuxban. Ha valaki mondjuk Linux mellett nő fel, és leül Windows mellé, ő sem fog semmit érteni. Annyit kellene megérteni, hogy bizonyos nyitottságra van szükség új dolgok megismeréséhez.

Átlagusernek ritkán kell a csomagkezelő. A program nevét be tudja írni a gyors keresőbe, a kidobott csomagok mellett meg ott van a leírás. 0 Linux tapasztalattal nekiálltam Ubi 8.04-et használni, el tudtam olvasni és tudtam értelmezni a csomagkezelőben látottakat, akkor nem volt még semmilyen SW központ.
Aztán később rászoktattak a terminál beli dselect progira, de ettől még Bambano is óva int mindenkit, pedig tök jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#120) anulu válasza CPT.Pirk (#119) üzenetére


anulu
félisten

"Nézzünk egy példát. Mondjuk 512Mb ramos gépből kéne valami kis netezős masinát csinálni. Ha már Ubi a téma, az Gnome2-vel 384 Mb ramon már tök jól futott. Milyen MS operációs rendszert küldenél itt a versenybe, ha nem XP-t?"

szvsz tökmindegy. linuxon ráraksz egy FF-et (hacsak nem valami régit, ami még össze volt rakva, és nem zabálta fel a memóriát), rá egy flasht és ugyanúgy meghal RAM hiány miatt :) hogy a kérdésedre válaszoljak: 2 kifliért veszek bele 1 vagy 2 giga RAM-ot (sacc/kb annyiba kerül mostanság), onnantól meg akármit lehet (feltéve ha nem DDR1, mert az platina árban van, de azok a gépek már nyugdíjazásra érettek, nem netezésre).

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#121) CPT.Pirk válasza anulu (#120) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fail, nem halt meg.
Az Ubi 8.04 idejében a Firefox 3 volt a képben, ez került a gépre. A flash valóban ölte a gépet, de nem a ram fogyott el, hanem a proci nem bírta. Kapott egy adblockot, úgy a flash tartalom egy része már be sem töltött, de ez alap minden Firefoxhoz nálam.

Ez a gép még SD ramos volt akkor, szóval az 1-2G bővítés nem jöhetett szóba, 512-es SD ramért meg 3-5k pénzt is elkértek akkoriban használtan, az meg azért nem jöhetett szóba.

Komolyan mondom, a ram nem fogyott el, és a swap sem nagyon került használatra. Nem tudom hogy csinálta a rendszer, de beérte ennyivel.

Am. a mostani FF sem zabálja fel a ramomat, de ez egy másik téma.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#122) anulu válasza CPT.Pirk (#121) üzenetére


anulu
félisten

jahogy sok-sok éve...

"a mostani FF sem zabálja fel a ramomat, de ez egy másik téma"
otthon lazán megeszik 10-15 ablaknál 1,2-1,4GB RAM-ot nálam. ok, hogy elfér, de valahogy nem őszinte a mosoly az arcomon. úgyhogy el is kezdtem hanyagolni. pedig régen (komolyan mondom) nagyon szerettem. pici volt, és gyors, mint a villám. a mérete ma már nem érdekel, a sebessége viszont kritikán aluli.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#123) CPT.Pirk válasza anulu (#122) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt vagyok 10 tabbal 260Mb ramnál. Nem tudom elképzelni amit mondasz, az FF egyik verziója sem zabálta fel a ramot, pedig több gépen és OS alatt is csak FF-et használok. Szóval valahol elő kellett volna jönnie a ram zabálásnak, de nem jött...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#124) leslieke válasza CPT.Pirk (#123) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Win XP SP3 alatt 4 tabbal már 440 megánál jár az FF.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#125) floatr válasza CPT.Pirk (#123) üzenetére


floatr
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy ez ad/flash-block jellegű probléma inkább megfűszerezve 32/64 bit közti különbségekkel. 64 bites rendszeren eleve többet zabál minden, pláne ha az oldalak meg vannak tömve flash-es extrákkal

(#126) ddekany válasza bambano (#108) üzenetére


ddekany
veterán

"mert a widowsnak megbocsátjuk, ha nincs driver egy adott hardverhez, a linuxnak nem"

Nem megbocsájtás kérdése... ha nincs az szívás és kész. Hogy melyik OS-nél fordul elő többször desktopon, hogy nincs (rendes) driver, az meg egyértelmű.

(#127) CPT.Pirk válasza leslieke (#124) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most Chakrán megnyitottam azokat az oldalakat, amiket előbb írtam, W7 alatt. 150Mb. Bezártam 7 tabot, visszament 128Mb-re a ram használat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#128) anulu válasza CPT.Pirk (#123) üzenetére


anulu
félisten

Win7 x64, SP1, adblock van, mégis tolja fel az ablakot benne, h mennyi RAM-ot evett meg. időnként kikerekedik a szemem :S

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#129) ddekany válasza leslieke (#124) üzenetére


ddekany
veterán

Kérdés, hogy ha kevesebb RAM áll rendelkezésére, akkor is ennyit zabál-e. Na meg állatira nem mindegy, hogy mi van azon a 4 tabon. Amúgy adott fülekkel megnézheti bárki egy kevés RAM-os virtuális gépen.

[ Szerkesztve ]

(#130) leslieke válasza ddekany (#129) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2 GB RAM van a gépbe, index, mobilarena, vodafone, nso van megnyitva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#131) ddekany válasza leslieke (#130) üzenetére


ddekany
veterán

Hát az jó sok... Nem tudom amúgy számít-e FF-nél, de számíthat.

(#132) Vladi válasza anulu (#120) üzenetére


Vladi
nagyúr

Két fillérért vehetnél nekem is néhány giga ramot, ha már két fillér.
Kösz nem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#133) W666W válasza CPT.Pirk (#62) üzenetére


W666W
tag

Windows alatt semmit sem kell kapcsolnom felteszem a Realtek drivert azt kész felismeri hogy optikai kimenetem van és SPDIF en keresztül azt jónapot és van hang....
Linuxnál rca-n keresztül megy de SPDIF az nem hiába kapcsolok bármit is :-((
De köszi veszek egy nagy levegőt az újra neki ugrok a dolognak...

A Részesedésnél azért a desktopot írtam be mert szerintem evidens, hogy ha a Linux azt szeretné, hogy minnél többen megismerjék és használják akkor nem a szervereknél kell terjeszkedniük hanem a DEsktop vonalon ami ugye a béka valaga alatt van...

Addig míg a mezei userek Microsoft és Apple oprendszereket futtatnak a desktop gépeken javarészt addig Dőreség azt várni, hogy a linux széles körben ismert legyen...

Talán az android a linux felé tereli a figyelmet ....

tetszik nem tetszik de a desktop linux - nak van még Bőven hova fejlődni..../ Szerintem /

(#134) CPT.Pirk válasza W666W (#133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Add ki a terminálban az aplay -l parancsot, ez kilistázza a kártya kimeneteit. Kell ott lennie egy IEC958-as kimenetnek, ezt kellene engedélyezned a hangkezelőben, pl. alsa mixer v. kmixer, nem tudom milyen felületet használsz. Elképzelhető, hogy hozzá kell adnod a listához az IEC958 kimenetet.

Egyébként persze, hogy van hova fejlődniük, de fejlődnek is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#135) #40553216 válasza anulu (#122) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom, mit csinálsz, de nálam most 54 tabbal 350MB. Persze, ebben már a "csak akkor töltöm be a lapot, ha meg akarod nézni" lehetőség. Meg NoScript+Flashblock+AdBlock

(#136) CPT.Pirk válasza #40553216 (#135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a kombináció szerintem túlzás. Pl. a NoScript eléggé megnehezíti az oldalak használatát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#137) sh4d0w válasza rt06 (#101) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem igazán vágom, mi a tököm bajod van, de telepíteni ezeket a cuccokat marha egyszerű, elindítani meg még inkább. Hogy ebben mi a trollkodás, fel nem foghatom, de ddekany kolléga vetette fel, hogy a Linuxnak nagy baja a játékok. Én bebizonyítottam, hogy ez a kijelentés nem állja meg a helyét.

ddekany: tehát felfogásod szerint csak azok a játékok számítanak, amelyek nem mennek Linuxon? A nagy klasszikusok nem érnek, mert megoldották őket, a natívok meg szintén nem, mert azok hegesztés nélkül mennek. Nem érzed kicsit furcsának ezt a hozzáállást?

https://www.coreinfinity.tech

(#139) rt06 válasza sh4d0w (#137) üzenetére


rt06
veterán

en jatszok az alabbiakkal (mostanaban legalabbis ezekkel jatszottam, nemelyikkel kevesebbet, nemelyikkel tobbet), amig ezek nem mennek kivetel nelkul linux-on is, addig kb lesz*rom, hogy az urbanterror megy
sc2, dio1-2 (ha megjelenik, akkor a 3 is), avp2, killingfloor, dota2, flatout (tobbnyire a 2 resz), lol, defcon, serious sam

moderalva

[ Módosította: doc ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#140) CPT.Pirk válasza rt06 (#139) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Serious Sam-hez egy érdekesség: Windowson telepítettem, nem talált szervereket, pedig ki volt engedve a tűzfalon. Elindítottam ezt a Linux alól Wine-val, és ott meg ment a szerver kereső, tudtam vele játszani neten, ráadásul semmi gond nem volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#141) leslieke válasza rt06 (#139) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Diablo 1-2 megy linux alatt. A többit nem ismerem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#143) rt06 válasza sh4d0w (#142) üzenetére


rt06
veterán

"Az sem érdekel senkit, hogy te melyik játékkal játszol - csak úgy ugyanolyan alapon, mint amit hozzám intéztél."
az meglehet, csak arra kivantam ramutatni, hogy semmit nem jelent az, hogy neked eleg az a par jatek, ami gond nelkul fut nativan windoze-on, vagy mar tobb eves es van hozza megfelelo wine support
egesz egyszeruen fel kellene mar erned esszel, hogy igenis vannak olyan teruletek, ahol a linux nem kepes kivaltani a windoze-t (mint ahogyan olyanok is, ahol ez forditva igaz), nem pedig arrol magyarazkodni, hogy nalad mi a helyzet, mert az rajtad kivul senkit nem hat meg

moderalva

[ Módosította: doc ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#144) sh4d0w válasza rt06 (#143) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elhiszem, hogy bizonyos rétegterületeken a Linux nem tud alternatívát jelenteni más rendszerekkel szemben - csak a játékok pont nem ez a terület, neked meg ezt kéne belátnod. Egy szóval sem állítottam, hogy minden windows-os játék megy Linuxon, sőt, e véleménynek az egyik legnagyobb ellenzője vagyok - de hogy nagyon problémás, azzal sem értek egyet.

[ Módosította: doc ]

https://www.coreinfinity.tech

(#145) doc


doc
nagyúr

szerintem ezt most hagyjatok abba, mert kinyilik a pofonzsak...
a temaban nyilvas eros a flame-kelto potencial, de ettol meg lehetne ertelmesen is tarsalogni a masik lebarmozasa helyett :((

(#146) zoli62 válasza bambano (#112) üzenetére


zoli62
addikt

Igaz. Egy bizonyos szint felett mindkettőhöz ugyanúgy érteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#147) rt06 válasza sh4d0w (#144) üzenetére


rt06
veterán

de, ilyen terulet, es nagyon problemas
kezdve azzal, hogy kellenek hozza windoze binarisok, amik legalisan csak ugy lehetnek a birtokodban, ha rendelkezel eredeti windoze-zal
aztan folytatva azzal, hogy hany jatek fut mar megjelenes napjan is linux-on? (merthogy windoze-on mindegyik)
vagy csak nezd meg mondjuk a kovetkezo steam akcoinal, hogy hany jatek esne ki (az, hogy a steam fut, nem jelent semmit)
es arrol se feledkezzunk meg, hogy ha valami bedol, elhajt-e a support, mikor azzal nyitsz, hogy "wine-ban futtattam az xy jatekot..."

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#148) #06658560 válasza rt06 (#143) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel korábbi kommented törölve lett, de arra reagálnék, ezért ehhez:
az érvelésed szerint mivel nincs MK, Street fighter, Soul Calibur, Final Fantasy win-re, ezért winen nem lehet játszani.

(#149) rt06 válasza #06658560 (#148) üzenetére


rt06
veterán

sehol nem allitottam, hogy amit konzolon meg lehet csinalni, azt meg lehet csinalni windoze-os pc-vel is (mig az eredeti allitas erre akart celozni a windoze es a linux kapcsan)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#150) #06658560 válasza rt06 (#149) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem, eredeti állítás az volt, lehet játszani linuxon. Erre mondtad, hogy amíg a téged érdeklö játékokkal nem lehet natívan, mókolás nélkül, addig ez nem igaz. Vagyis a logikád mentén tovább haladva akkor winen sem lehet játszani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.