Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) XharX


XharX
aktív tag

Egy év különbséggel(96-ban születtem), de pont az én korosztályom van dicsérve, szóval nagyon jó a cikk! ;]
Természetesen ez a mentalitás nem csak itt érhető tetten, eleink, bár nem tökéletesek, de ők faragtak mindenhez értő, rendes embert belőlünk, míg utódaink hozzánk és elődeinkhez képest is minden szempontból rosszabbak. Természetesen azok gyerekeiket kivéve akik ebben a szuper generációban nőttek fel, ők a gyerekeikből az arany kivételt nevelik.
Nyilvánvalóan sarkított példa ez, de visszafogottabb kereketek közt rengeteg hasonló véleménnyel találkoztam már.

(#4) Drenadar Természetesen egyik mai fiatal se tud írni, és az az "öreg" aki beszabadul az internet világába tökéletesen ír. Én ezt nem vettem észre, facen különböző csoportokban rengeteget találkozom a nyelvtan öreg királyival, itt egyedül annyi a titok, hogy míg fiatal netezik 100, addig "öreg" 20. Erre meg olyan dolgok jönnek rá, hogy fiatalon menő a vok, a cshő, meg a fene tudja milyen baromságok. Kinövik.
Az meg, hogy nem tudják mi a win 3.1, annyi baj legyen. Jó eséllyel az idősebbek többsége is csak azért tudja, mert élt amikor nagy szenzáció volt, meg használta, mert akkor az volt. Akit meg érdekel a téma az úgyis tudja.

(#12) kmisi99 Ezzel semmi gond nincs, a párod nem ért hozzá, nem tudja hol keresse a különbséget, és nem is akarja azt keresni. Én is visszasírom a régi időket, amikor a játék teljesen élvezet volt, nem fps hajkurászás, meg a homlokom csapkodása, hogy milyen már ez a textúra, itt nincs semmilyen fizika stb.
Természetesen az én barátnőm is legalább ennyire technológiai analfabéta :D

(#17) orichalcos
A hiányos általános műveltség nem a fiatalokra jellemző, hanem minden korosztály nagy részére.

Az meg mai napig felfoghatatlan számomra, hogy 12-16 éves fiataloktól mit várunk. Én is bosszankodhatnék, hogy egy átlag 14 éves viselkedése mennyire borzasztó, de én se voltam jobb. Persze lehet az én hülyeségem máshogy manifesztálódott(iskola mellé járás), de semmivel se voltam különb.
Kinőttem, a figyelmem más irányba terelődött. Nem, nem kivétel vagyok.

A másik dolog technikai fronton. Teszem azt xy kap egy számítógépet, 100K jó magyar forint. Eltelik egy év, a rendszer agyonszemetelt, lassú. Újra kellene telepíteni. Xy természetesen soha nem csinált ilyet, és mégiscsak nem az 1 éves 100K-s gépen akarja kipróbálni, hisz nem tudja, hogy kárt tehet-e, hiába olvassa, hogy milyen könnyű. A dühítő inkább az, amikor az orra előtt 5x megcsinálom és utána se megy. Persze én vagyok a hülye aki szívességéként "dolgozik" helyette.

Természetesen ez mind csak az én tapasztalatom és véleményem, de most nagyon boldog vagyok, hogy mindenkinek megmondtam a tutit ;] :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.