Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penguin95


Penguin95
senior tag

Örök kedvencem az volt, mikor néztem egy unboxing videót egy HDD-ről. Egészen jól indult, de mikor meghallottam, hogy "1 TB memóriával rendelkezik", szabályosan ledobtam a fejhallgatóm és fogtam a fejem. A srác egyébként informatikus, és odáig van az ECDL vizsgájával. :DDD A laikusokra meg inkább nem mondok semmit, elvégre ha akarna tanulni, akkor nincs miért elítélni, ha meg nem, az nekem csak jó. Belőlük fogok megélni a következő 40 évben, szóval remélem egyre többen lesznek. ;]

(#2) total90


total90
veterán

Köcsög fiatalok :DDD

Egyébként anno az egyetemen (műszaki infó) megszàmolhatatlan egyetemistának telepítettem rendszert, mert nem tudták hogyan kell...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) edari


edari
őstag

Én is a 20-as éveimben járok, így igazat adok a cikknek. Engem érdekelnek még az új dolgok, problémamegoldó képességem szerintem jó. Ha lehet mindent felhőbe nyomok (jegyzetek is oda mennek, ha más nem akkor telefonba), mindent elektronikusan csinálok (már amit lehet -- nem, azt nem ;] ). Ellenben a párom számomra a kőkorszakból jött. Ha van valami új, akkor az teljesen hidegen hagyja, papirokra jegyez fel dolgokat, semmi újat nem képes elviselni, csak ha már nagyon muszáj. És ő még csak nem szifont használ, és nem csak a fosbook messengeren lóg. És velem egykorú.

És a mai világban amikor a win (vagy linux) install csak annyiból áll h next -> next -> next -> finish ne tudjon valaki felrakni egy op. rendszert... gáz.

[ Szerkesztve ]

(#4) Drenadar


Drenadar
veterán

Nekem az a kedvencem mikor látom hogy valaki hozzá nem értés nélkül, lassabban, bonyolultabban old meg egy feladatot, amit mondjuk pár kattintásból meg lehetne oldani pl excel/word funkciók (és persze munkában nem otthon!) mutatom hogy kellene, és közlik, hogy nekik ez így bonyolultabb.

LOL.

+1 a fiatalok ellen: Úgy hiszi mind, hogy magyarul csak a nyelvtan dolgozatnál kell tudni, és neten meg olyan szinten igénytelenül írnak, hogy sokszor értelmezhetetlen. Elég csak a vatera és társai hirdetéseire nézni.

+1: lusták is. Ha valamit nem lehet megoldani a facebookon akkor az nem is igényel törődést... egy windows telepítést meg majd megold más...

(#5) bugmenot1


bugmenot1
tag

én 15 éves vagyok, és már telepítettem osx-et (most is az van a gépen), egy teljesen halott laptopra visszaraktam a biost, videokártyát vmodoltam (650mhz --> 940mhz :C), telefonra telepítettem windows 3.1-et, samsung wave-re flasheltem másik kernelt, utána androidot, stb...

(#6) edari válasza bugmenot1 (#5) üzenetére


edari
őstag

Kivételek mindig vannak.

(#7) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Lassan 15 szintén, de pl. androidot fordítok forrásból :B

Amúgy nagyon egyszerű a válasz: nem érdekli. Van ismerősöm akinek elég komoly konfigja van, és kevés neki egy játékban a ~200 FPS...... Erre mit válaszoljak?
De a kedvencem az volt, amikor meglepődött valaki Linux alatt dockyn és nem hitte el, hogy ez bizony nem OS X.....
Szerk.: Windowson nyitottam cmd-t és egyből jött a "mit hackelsz?" kérdés.... Csak az IP címet néztem....

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#8) Drenadar válasza bugmenot1 (#5) üzenetére


Drenadar
veterán

Most akkor menj el egy tök átlagos gimibe és egy osztálynak mond el ezt.

Ott kezdődik nem tudják mi az a windows 3.1, jobb esetben azt hiszik, hogy a windowst 3 hangszóróval egy egy mélysugárzóval hallgatod. UFÓnak fognak nézni.

(#9) #56573440


#56573440
törölt tag

"Egyértelműen látszik, hogy a gyenge láncszem ebben a játékban a mai fiatalabb korosztály, akiknek nem kell gondolkodniuk, akik az iskolai órák helyett inkább a telefonjukra figyelnek a pad alatt és akik inkább görgetik végig tizedjére is a Facebook üzenőfalat ahelyett, hogy elolvasnának egy könyvet vagy e-bookot."

aztán ki adja a kezükbe a telefont, a mobilnetet, meg az összes többi eszközt amivel elfoglalják magukat? nocsak... a suli meg ne legyen olyan balga hogy free wifi nyitva és társai

[ Szerkesztve ]

(#10) Akos96


Akos96
senior tag

Imádom, amikor egy, a tények ferdítésére, általánosításra és féligazságok megfogalmazására alapozott írás végén olyan szavakat használnak, mint "konklúzió", vagy olyan kifejezéseket, hogy "egyértelműen látszik". ;]

Amúgy meg minden új generáció szarabb, mint az előző. Már a mostani 18-19 évesek is úgy gondolják, hogy a 14 év körüliek csírák. De hadd nyugtassa mindenki ezzel magát. Valahogy bele kéne keverni azt is, hogy Kelet-Közép-Európában sokkal jobban értenek a nem-fiatal egyének a technológiához, mint a világ többi táján, és akkor maximális lenne az elégedettség, mivel a szabadon választott, a saját jóságunkat abszolút tükröző attribútummal mi annyira rendelkezünk, amennyire más nem.
Tisztelet a kivételnek, mert a kivétel válaszolhat.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#11) ncc1701


ncc1701
veterán

Én csak örülök annak, ha egyre több az ilyen analfabéta, mert az egy kamu, h ezekhez nem kell majd később érteni. És ezek majd mind hozzám jönnek, és én meg tudok mit enni. :)

(#12) kmisi99 válasza edari (#3) üzenetére


kmisi99
addikt

+1 Nekem is mondhatni elmaradott technológiailag kicsit a párom. Pl a szemem kifolyik mikor 20fps el laggolva játszik és nem zavarja, hogy laggol, vagy mikor a mediamarkt ban mutattam neki a 4k tv-t mondta hogy szép, de egyszerűen nem látott különbségek a 1m ft os 4k képe között és a 100e ft os fhd gagyi között.

Meg mindenhol látom, ezt hogy papírra jegyzetelni meg ilyesmik holott ott van a zsebükben az ilyen olyan galaxy s meg minden vacak, de hol egy papír fel kell jegyeznem, bár én is többnyire papírra jegyzem fel az fílingesebb meg fura, de az hosszabb életű. A huszonéves korosztály is tele van tech analfabétákkal. Nagyjából 40-50 korosztálybeli ismerősöm közül kb 5-8 aki tudná mit jelent az, hogy pl rom csere. De ha azt mondom memóriát visszaosztani, vagy 256bites memória busz akkor egy ujjam is sok hogy megszámoljam ki tudja mit jelent.

(#13) creation válasza Akos96 (#10) üzenetére


creation
senior tag

Két dolog kell egy társadalmi tudatlanságban élő ember megvilágosodásához.

Háború és Béke.

Akik háborúban születnek, érdeklődnek a jobb felé és nyitottabbak, mert annak kell lenniük.

A mostani 22+ korosztálynak még vannak/voltak olyan közeli ismerőseik, akik a háborúban éltek és netán ők maguk átélték a rendszerváltást is. Ezért az e feletti korosztály tudja, a tényt, hogy "a tudás hatalom".

Akik a "békében" születtek nincsenek rászorulva, hogy érdeklődjenek. A kevés kivétel pedig mégis az lesz, akiknek a génjei erre viszik. Ez a jóléti társadalom rákfenéje.

:R

Vagy ez is csak egy elmélet. :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#14) #56573440 válasza kmisi99 (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

irodában 3 monitor előtt ülök, ott a telefon, mégis papírra jegyzetelek, firkálok, mert az dinamikusabb, nem kell unlockolni, appba belépni, új jegyzet... áhh toll fel papír előttem, annyi :)

(#15) bugmenot1 válasza Drenadar (#8) üzenetére


bugmenot1
tag

Ismerek valakit, aki újrapasztázta a laptopját, mert hangos volt, kikapcsolt. Szólt nekem, hogy bekapcsol, de kép nincs, windows nem indul. Szétszedtem, és :Y :Y :Y :Y... az alaplapot bekente pasztával, mert "a vrmet is hűteni kell"... :W kép sajnos nincs :( a csavarok felét is kihagyta, és nem tudta, miért nem indul...

[ Szerkesztve ]

(#16) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem pont, hogy a technológiával nincs abszolút semmi baja a mai fiataloknak. Ebbe születik már kvázi mindenki bele, teljesen alap a számítógép és okostelefon kezelése.

A Windows telepítést meg ne vegyük már alapnak, mert egyáltalán nem az.

Sokkal inkább az általános műveltséggel, józan paraszti ésszel vannak problémák. + barkácsolás, ház körüli problémák megoldása -> pont a technológiai fejlődés miatt ezek a dolgot teljesen háttérbe szorultak.

[ Szerkesztve ]

(#17) oriic válasza Drenadar (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"UFÓnak fognak nézni."

És csaja se lesz. :DDD

Egyébként a mai fiatalságnál nem a technológiai alaphasználattal van gond, (mert azért valljuk be, egy szimpla windows telepítés sem tartozik a hétköznapi használathoz szerintem), hanem inkább háttérben lévő tudatlansággal, és az általános műveltséggel.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#18) Drenadar válasza oriic (#17) üzenetére


Drenadar
veterán

Ismerek IT végzettségű úriembert, aki nem mert nekikezdeni laptopra win telepítésnek, mert félt, elront valamit. Remélem most ezt nem olvassa :D

Őt azzal cikiztem, hogy még egy 14 éves kis csajt is rá tudtam venni arra, hogy álljon neki egy windows xp telepítésnek (Eleinte igazi kihívás volt, mert nagyon nem akarta, én meg átmenni nem akartam :D ) De megoldotta! viszonylag jól, és ez a csaj később mesélte, hogy win7 telepítést is elvégzett, mert unta az xpt, csak kicsit lassú a gépén :D.

UI: az IT végzettségű emberkét nem sikerült rávennem... de mivel meghívott egy finom és kiadós ebédre így átmentem hozzá és megoldottam neki :D

Minden csak akarás kérdése szerintem, illetve ahogy előttem is mondták kit mi érdekel.

(#19) DEJVID


DEJVID
őstag

"Let the falme war begins!" Váó! :U

[ Szerkesztve ]

(#20) matej013 válasza DEJVID (#19) üzenetére


matej013
csendes tag

:C :R

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#21) JoeCockBill válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

hagyjuk már ezt. "kezelése". tud facebook szmájlit küldeni, de egy firefoxot nem tudnának frissíteni pc-n. talán felrakni se. van ilyen ismerősöm, nem is egy. windows telepítés meg rohadtul alap. illetve hogy is fogalmazzam. nincs azzal baj hogy nem tudja hogy kell, mert senki sem úgy születik hogy tudja. a baj az hogy nem tudja hogy tudhatná meg, és nem is érdekli. nem tudja beírni a rohadmányos googleba, és kikeresni magának a megoldást, pedig a világ minden tudása ott van pár kattintásra. ma már nem az a tudás hogy mit tudsz, hanem hogy tudod hol keresd, de ezek ezt sem tudják, sokkal egyszerűbb engem cseszegetni hogy tegyek már fel neki egy firefoxot

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#22) DEJVID válasza matej013 (#20) üzenetére


DEJVID
őstag

Azért másoltam be, mert hibás...

(#23) edari válasza JoeCockBill (#21) üzenetére


edari
őstag

Igen ezt én is szoktam tapasztalni sok embernel. Könnyebb engem ugráltatni mint 2 másodperc alatt rákeresni kuglin...

(#24) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem pár nagyon fontos dolgot elfelejt a cikk és az itt kommentelők egy része is.

Ma már majdnem minden termék out of the box, sőt egyáltalán nem támogatják a házi barkácsolást. Én 91-es vagyok de még emlékszek, hogy win95 meg dos alatt bizony sok mindent kellett hegeszteni hogy 1-1 játék jól menjen. A vinyókat, alaplapot is jumperelni kellett, slave mastert nem elszúrni stb... Egy kalapáccsal, egy doboz csavarlazítóval meg csavarkulccsal meg tudtál javítani egy ladát vagy régi opelt az esetek 90%-ban. Ma mi van? Minden integrált, minden automatikus, ha akarsz se tudsz belenyúlni a dolgokba. Az autókon lassan már az izzót sem tudod lecserélni, mert spéci kulcs kell hozzá, meg letilt a szoftver ha előtte nem kötöd rá a diagnosztikai gépre. Nem szükséges, sőt egyenes tiltott a barkácsolás a legtöbb hétköznapi terméknél, gyakran még a szervíz sem tudja javítani a dolgokat.

Ellenben pl az új technológiákra felhasználói szinten sokkal nyitottabbak, gyorsabban megtanulják használni a számukra új dolgokat. Pl ahol gyakornok vagyok a cégnél a komoly tapasztalattal rendelkező szakmérnököknek nehézséget okoz egy előre formázott doc kitöltése, mert nem képesek tabulátort meg szövegdobozt vagy sortörést használni így állandóan szétcsúszik az egész. Ehhez képest az új nagyon szőke, nagyon egyszerű titkárnő kiscsaj kb 3 nap alatt megtanulta használni a számlázó programot (legalábbis azt a részét ami az ő dolga) pedig mindenki aggódott, hogy ez nagyon bonyolult majd hetekig kell vele szívni.

A mai fiatalokban is van talpraesettség és igen is sok mindenben jók, csak nem abban amiben a mai harmincasok. Az "öregek" jobb problémamegoldók míg a fiatalok tanulékonyabbak és jobban alkalmazkodnak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mert nincsenek rákényszerítve, hogy menjenek a dolgok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Armahun


Armahun
addikt

Mert a technológiai fejlődés fordított arányban áll a szellemivel.

A környezetemben is nagyon sokan nem képesek alapvető dolgokat megoldani.
Pedig nem kellene mást csinálniuk, mint elolvasni azt ami oda van írva a képernyőre sorban betűvel és értelmezi azt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#27) XharX


XharX
aktív tag

Egy év különbséggel(96-ban születtem), de pont az én korosztályom van dicsérve, szóval nagyon jó a cikk! ;]
Természetesen ez a mentalitás nem csak itt érhető tetten, eleink, bár nem tökéletesek, de ők faragtak mindenhez értő, rendes embert belőlünk, míg utódaink hozzánk és elődeinkhez képest is minden szempontból rosszabbak. Természetesen azok gyerekeiket kivéve akik ebben a szuper generációban nőttek fel, ők a gyerekeikből az arany kivételt nevelik.
Nyilvánvalóan sarkított példa ez, de visszafogottabb kereketek közt rengeteg hasonló véleménnyel találkoztam már.

(#4) Drenadar Természetesen egyik mai fiatal se tud írni, és az az "öreg" aki beszabadul az internet világába tökéletesen ír. Én ezt nem vettem észre, facen különböző csoportokban rengeteget találkozom a nyelvtan öreg királyival, itt egyedül annyi a titok, hogy míg fiatal netezik 100, addig "öreg" 20. Erre meg olyan dolgok jönnek rá, hogy fiatalon menő a vok, a cshő, meg a fene tudja milyen baromságok. Kinövik.
Az meg, hogy nem tudják mi a win 3.1, annyi baj legyen. Jó eséllyel az idősebbek többsége is csak azért tudja, mert élt amikor nagy szenzáció volt, meg használta, mert akkor az volt. Akit meg érdekel a téma az úgyis tudja.

(#12) kmisi99 Ezzel semmi gond nincs, a párod nem ért hozzá, nem tudja hol keresse a különbséget, és nem is akarja azt keresni. Én is visszasírom a régi időket, amikor a játék teljesen élvezet volt, nem fps hajkurászás, meg a homlokom csapkodása, hogy milyen már ez a textúra, itt nincs semmilyen fizika stb.
Természetesen az én barátnőm is legalább ennyire technológiai analfabéta :D

(#17) orichalcos
A hiányos általános műveltség nem a fiatalokra jellemző, hanem minden korosztály nagy részére.

Az meg mai napig felfoghatatlan számomra, hogy 12-16 éves fiataloktól mit várunk. Én is bosszankodhatnék, hogy egy átlag 14 éves viselkedése mennyire borzasztó, de én se voltam jobb. Persze lehet az én hülyeségem máshogy manifesztálódott(iskola mellé járás), de semmivel se voltam különb.
Kinőttem, a figyelmem más irányba terelődött. Nem, nem kivétel vagyok.

A másik dolog technikai fronton. Teszem azt xy kap egy számítógépet, 100K jó magyar forint. Eltelik egy év, a rendszer agyonszemetelt, lassú. Újra kellene telepíteni. Xy természetesen soha nem csinált ilyet, és mégiscsak nem az 1 éves 100K-s gépen akarja kipróbálni, hisz nem tudja, hogy kárt tehet-e, hiába olvassa, hogy milyen könnyű. A dühítő inkább az, amikor az orra előtt 5x megcsinálom és utána se megy. Persze én vagyok a hülye aki szívességéként "dolgozik" helyette.

Természetesen ez mind csak az én tapasztalatom és véleményem, de most nagyon boldog vagyok, hogy mindenkinek megmondtam a tutit ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#28) oszi666 válasza Akos96 (#10) üzenetére


oszi666
őstag

Jah, valamiért minden generáció azt hiszi, hogy az utánuk következő szarabb. Mindenben gyakorlatilag.
Kíváncsi vagyok, kalandozó ősapáink mit mondanának a ma élő férfiaknak.
Én csak 25 vagyok, de hát szétröhögöm magam, mikor ismerősök fintorognak a tiniken, akik sorba állnak a Park bejáratánál.
"néééézd, milyen fiatalok, és máris isznak.... lefogadom hogy cigiznek is... Bezzeg mi... húúúú... hová jut ez az ország...." mintha bármiben is jobbak lettünk volna náluk.
szüleim korosztályát a nyuggerek osztják persze, az a nyuggerekét meg a még vénebbek dörgedelmei osztják ki.
Nevetséges. Minden generáció egyforma, nincs új a nap alatt.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#29) matej013 válasza oszi666 (#28) üzenetére


matej013
csendes tag

"Fiatalság bolondság.". :) Mindenki kinövi, van aki hamarabb, van aki később. Az én generációmnak is megvoltak a maga hátrányai. :D Félre ne értsétek, én szerettem műanyag telókkal játszani, de ha megadatott volna a lehetőség, hogy iPad-et nyomkodjak, akkor azt tettem volna.

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#30) oszi666 válasza matej013 (#29) üzenetére


oszi666
őstag

Pontosan :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#31) Rive


Rive
veterán

Túl van spirázva.

Pl. a vezetékes vizet ma majd' mindenki tudja használni - a szerelése viszont a csőszerelő dolga.

Így megy ez. Csak a 'régi' szakiknak fura, hogy a jelen nemzedék már inkább felhasználó, mint hozzáértő.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) Armahun válasza oszi666 (#28) üzenetére


Armahun
addikt

Amikor valaki mondja, akár rám is célozva, hogy ezek a mai fiatalok, akkor csak annyit szoktam nekik mondani, hogy:
-Ti neveltetek fel minket.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33) Hintalow


Hintalow
senior tag

A mostani "fiatalok" azért nem értenek hozzá, mert nekik ez már csak egy használati tárgy kb turmixgép kategória.
Az idősebb korosztály (25-30) talán azért ért hozzá kicsi nagyobb számban, mert az ő gyerekkorukban jött az informatikai boom a lakosság körében, és "muszáj" voltak sokan kényszerűségből beletanulni, ha használni akarták.

Szinte az összes ismerősöm (az említett 25-30 korosztály, jópáran diplomás mérnökök-egyebek, akik napi szinten hazsználják a technikát, vásárolnak digitálisan stb) fiatalabb korunkban a nagy lanpartik idejében gépet épített, hálózatot buzerált, oprendszert telepített, de mostmár laptopjuk van előretelepített oprendszerrel, eszükbe nem jutna belenyúlni, rendszert installálni.
Miért? mert annó sem azért csinálták, mert érdekelte volna őket, egyszerűen csak nem volt más lehetőség. :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.