Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

DoF alapból off a játékoknál nálam, probléma megoldva! ;] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

A DOF-ért akár a pápához is elmennék, hogy intézze el nekünk, hogy az mindig legyen bekapcsolva és 150%-ra állítva.

;]

(#3) Cassi válasza #16939776 (#2) üzenetére


Cassi
senior tag

Ilyen kéréssel át fog irányítani a Sátánhoz :U

(#4) Csandi válasza Televan74 (#1) üzenetére


Csandi
őstag

Motion blur és dof always off, tisztán szeretnék látni mindig mindent :P

(#5) makkmarce válasza Csandi (#4) üzenetére


makkmarce
őstag

pedig a W3-ban szerettem a DOF-ot, mikor beszéltem valakivel egy piacon, akkor szépen elkente a hátteret, szerintem sokat dobott a bensőségesebb beszélgetésekhez zsúfoltabb helyeken. Mutatta, hogy most rá koncentrál a karakter.

okoskodom, tehát vagyok

(#6) Habugi válasza Csandi (#4) üzenetére


Habugi
addikt

A jó kis DoF és MotionBlur, mint részegen rohangálni egy belehelt búvárszemüvegben. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#7) con_di_B


con_di_B
tag

Örültem ennek az írásnak, pont ezen morogtam itt, hogy miért kell 3rd party effektekkel szórakozni:
https://prohardver.hu/tema/re_megerkezett_a_fidelityfx_super_resolution/hsz_143-143.html

Azt fenntartom, hogy ha valaki viszont fejleszt motort házon belül, és mégis ezekhez nyúl, azért az ciki.

(#8) MasterDeeJay válasza Habugi (#6) üzenetére

Hát még megtámogatva alacsony FOV-al és szó szerint hányinger.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) aginor válasza con_di_B (#7) üzenetére


aginor
addikt

Ne feltétlenül ciki, csak spórolós. :P

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#10) Habugi válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


Habugi
addikt

Úgy van, köszönöm!

Amikor éppen nem az említett kettős menüből történő kikapcsolhatatlansága okán kell adott játék .cfg & .ini egyéb fájljaival bohóckodni, akkor amiatt a tetves 50-60as FOV miatt.. :o

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#11) #54625216 válasza Habugi (#10) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nálam a smooth kamera animáció okoz rosszullétet külső nézetes játékoknál, amikor a kamera nem a karakterrel szinkronban mozog, hanem van benne egy kis gyorsulás-lassulás. Azaz ha elmozdítod az egeret (konrtollert), akkor nem azonnal reagál rá a nézet, hanem némi fáziskéséssel. Ez animációs szempontból szebb ugyan, de brutál motion sicknesst tud okozni az arra érzékenyeknél.
Ráadásul az ilyeneket rendszerint ki se lehet kapcsolni, mert hardcode-olva vannak, ilyenkor pár perc próbálkozás után játékélménytől függetlenül megy a refund, meg a lepontozás és jelzés a fórumba, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#12) con_di_B válasza aginor (#9) üzenetére


con_di_B
tag

Még az FSR-nél el tudom hinni, hogy berakják elsőre aztán majd úgy módosítgatják maguknak, h igazán jó legyen, de a DLSS az konkrétan fekete doboz, vagy jó, vagy nem, aztán táncolgathatod körbe, de fekete dobozt körbetáncolni nagyon ritkán optimális. :D

Persze messze nem most kaptak erre rá, anno az FXAA-t is beszórták a világon mindenbe ész nélkül, aztán az, h mennyire maradt utána recés minden, az már más kérdés.

Így belegondolva elég kevés játék van, amiben az alapokat (térbeli is időbeli mintavétel (aliasing), kamerakezelés, interpolációk) végiggondolják normálisan, aztán valami konzisztens renderelést raknak össze. Még AAA játékoknál is sokszor látom h jajj nagyon látványos lesz a screen shot, csak mozgás közben zizeg az egész kép mint az állat.

(#13) Hopkins95 válasza Televan74 (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Dettó, a mélységélesség a második dolog kapásból az elmosódás effekt után, amit azonnal kikapcsolok egy játékban. Ha ezek miatt az effektek megléte miatt nem akarják implementálni a fejlesztők a temporális felskálázást, üzenem nekik, hogy ez végett aztán ne fájjon tovább a fejük, mert ezek nélkül bőven megvagyunk! :D

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) exedoc


exedoc
senior tag

Nekem semmi bajom se a DOF-al, se a Motion Blur-el ha normálisan van használva, esetleg játék mechanikába is besegít, pl. párbeszédnél fókusz a karakteren, egy helyszínen, tárgyon stb. Játszottam már olyan játékkal, ahol szerepe volt, és ízlésesen, mértékkel használták. Bekapcsolva hagyom, de amint azt tapasztalom, hogy feleslegen túl van tolva amolyan cukormázas takony módra, már kapcsolom is ki.

(#15) villamos


villamos
őstag

De jó, hogy a kötőszavakat értem... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#16) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"De ezt nem minden fejlesztő tudja vagy akarja megtenni..."

lol
Most tolom épp a Pumpkin Jack nevű gammát, ami egy UE 4-es játék, bekapcsolt DLSS mellett gond nélkül működik a DoF, olyannyira hogy csak ini szerkesztéssel kapcsolható ki.

Egyébként a játékot egy ember kérszítette! és képes volt megoldani a fenti cikkben bőszen részletezett lehetetlen, hatalmas feladatot, szóval érthető ha a AAA stúdiók erre képtelenek.... .....wait.... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) makkmarce válasza Dr. Romano (#16) üzenetére


makkmarce
őstag

A TAA-ról beszéltek, nem a DLSS-ről.. olvasd el még1x a cikket. Pont arról szól a cikk, hogy miért nem használja senki se a TAA-t, és miért használják a DLSS-t, és az FSR-t.

okoskodom, tehát vagyok

(#18) Dr. Romano válasza makkmarce (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"A fentiekkel kapcsolatban megtudtuk, hogy ugyanez a gond a DLSS 2 Unreal Engine 4-es implementációjával is fennáll, ugyanis azt pont ugyanoda kell beintegrálni a futószalagon belül, ahol a Temporal Anti-Aliasing Upsample is működik."

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) Abu85 válasza Dr. Romano (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg lehet oldani a problémát a DoF effekt kicserélésével, csak amit raksz a helyére az minőségileg sok AAA stúdiónak nem felel meg. Egy indie-nak talán, de ők nem ódzkodnak a fos minőségű effektektől.

Az UE4 saját DoF effektjével viszont nem jó. Próbáld ki a motorban. Ezt a DoF effektet sokan nem cserélik le, mert egyébként kegyetlenül jó minőségű, és igen gyors is.

Ez tehát nem egy olyan kérdés, hogy meg tudják-e csinálni, hanem sokkal inkább megéri-e beáldozni a minőségi DoF-ot egy egyszerűbb effektért, amivel esetleg kompatibilisek a temporális felskálázási technikák. Ez is járható út amúgy, csak nem valószínű, hogy jobb lesz a minősége.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Dr. Romano válasza Abu85 (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megéri egyértelmű. Még senki átlag dzsót nem láttam aki panaszkodott volna bármilye dof effekt minőségére . Sőt az emberek x része alapból lövi is ki a móSÜNbluuuahhh-el + flimgrénnel együtt. ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) Hopkins95 válasza Abu85 (#19) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez tehát nem egy olyan kérdés, hogy meg tudják-e csinálni, hanem sokkal inkább megéri-e beáldozni a minőségi DoF-ot egy egyszerűbb effektért...

Naná hogy megéri, ki nem állom a DoF-t! A teljesítmény számomra sokkal fontosabb, mint a mindenféle hollywoodi effektek! :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#22) Abu85 válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont az tesz be a DoF-nak, hogy vannak nagyon rossz minőségűek. A jó minőségű DoF viszont bonyolultabb. A kiváló minőségű még bonyolultabb, ahhoz nem is jó akármilyen leképező. Az UE4 meglehetősen ízlésesen oldja meg a DoF-ot, nem tartoznak az élmezőnybe, de messze a szar megoldások fölött vannak, és gyors is az implementáció.

A legjobb minőségű DoF egyébként a Star Control: Origins-ben van. De ott maga a leképező olyan működésű, hogy lehet alkalmazni olcsón, igen jó minőséget. Egy nem texel shadinget alkalmazó motorban ez a minőség tizedelné az fps-t, holott a Star Control: Origins megoldja pár százaléknyi tempóvesztésből. Ezért számít már mag a leképező is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) makkmarce válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


makkmarce
őstag

hmm.. vak vagyok :O , azthittem ezt élből megoldották, bocsi :R

okoskodom, tehát vagyok

(#24) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Ergo jelenleg vagy a Temporal Anti-Aliasing Upsample aktiválásáról kell lemondani, vagy újra kell írni az aktuális futószalag implementációval nem kompatibilis effekteket. Utóbbit egyébként az Epic Games maga is megteszi az Unreal Engine 5-re, tehát a probléma önmagától megoldódik egy-két év múlva."

1-2 ev? :Y Marmint konkretan milyen nagysegrendu (szamossagban) effektekrol beszelunk ami ennyi idot igenyel?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) arty válasza Dr. Romano (#16) üzenetére


arty
veterán

:DD

Hát igen, mellbevágó a production value.... nem csodálom, hogy még a DOF újraírása is belefért, minőségében nyilván illeszkedve a játék többi részletéhez.

Milyen kár, hogy az egyszemélyes zseninek arra már nem jutott ideje, hogy a grafikai opciok menüjébe kivezessen egy on/off gombot. Oh, WAIT, lehet hogy neki sincs MINDENRE ideje?!
Azt meg hogy? De "biztos" bazibonyolult és ezért nem jutott rá ideje.

(mielőtt bárki belémállna: rengeteg indie címet imádok, semmi gondom az alacsonyabb költségvetéssel, itt csak a "mi fér bele és mi nem" témához szerettem volna hozzászólni)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#26) Dr. Romano válasza arty (#25) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Belerakta volna, de épp rájött az egésznapos hasmenés ezért nem volt rá ideje. Az nvidia meg követelte a megjelenést időben hogy legyen végre +1 játék ami támogatja az RTX-et meg DLSS-t és fel tudja rakni a promó listájába.
Így választani kellett, vagy befsás vagy dof on/off.
Igen én is az előbbit válaszottam volna, a gomb meg lehet jön később season 2-ben, dlc-ben, lootboxban ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27) laposonly11 válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


laposonly11
senior tag

Csak az aberrált, igénytelen alakok lövik ki a filmgrént! :U

Ordo est anima rerum.

(#28) laposonly11 válasza Dr. Romano (#26) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az AMD kártyák, meg RTX és DLSS nélkül, csak régi szar képi megjelenítésre képesek és ezt még lassabban is, ehhez csak minimálisan olcsóbbak. Én nem vennék egy kiadáskor már elöregedett technológiá! A tökéletes kombó híve vagyok, a procim AMD, a kártyám RTX: Metro Exodus Enhanced Edition Analysis

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#29) Dr. Romano válasza laposonly11 (#27) üzenetére


Dr. Romano
veterán

lololo
:DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) zsintai1987 válasza laposonly11 (#28) üzenetére


zsintai1987
tag

Hallod a citalopram 20mg-ra pálinka nem jó kombó

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#31) Hopkins95 válasza laposonly11 (#27) üzenetére


Hopkins95
addikt

Omg :(

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) laposonly11 válasza zsintai1987 (#30) üzenetére


laposonly11
senior tag

Te már csak tudod, bizonyára ezért zavarja a drogos szemedet a film grain és hasonló valós, filmes hatást kölcsönző effektek. :R

Ordo est anima rerum.

(#33) zsintai1987 válasza laposonly11 (#32) üzenetére


zsintai1987
tag

Drogos nem lehetek, elég sok vizsgálat van a munkahelyen, sőt még alkoholt sem ihatunk...
Nem lenne egészséges a betegek számára ha valami hatóanyagot elkevernék "belőve" aztán 30 000 ember felfordulna.
De ha temondod akkor úgyis van... :R

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#34) Subi77 válasza villamos (#15) üzenetére


Subi77
csendes tag

A dof és a blur is olyan effekt, amik undorítóan elmossák a részleteket és a kristálytiszta kép helyett kapsz egy teljesen vállalhatatlant. És ez még a csak szubjektív rész volt. Bizonyos játékokban objektíven nézve is hátrányt szenvedsz ezek miatt és más túltolt effektek miatt egyaránt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.