Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Állati ez a Pendrive! Biztos sokan várták már.
Egy 2:23 időtartamú DVD film (4.4GB) másfél perc alatt másolható fel rá! :R

(#2) Nordic válasza lujó55 (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kicsit terjedjenek elfelé, és be is szerzek egyet occsón. 5000ért:DDD(és beleért a bilibe a kezem ;] )

(#3) TK36


TK36
aktív tag

Nekem azért egy nagyobb adattárolású pen kellene, min. 128MB. Remélem olyan is lesz jövőre elfogadható áron.
Ja, és más kinézetben is jó lenne ha kaphatnánk.

Akkor vedd ki a kezedet onnan, Nordic. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) FefeeX válasza TK36 (#3) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, már régóta kaphatsz 1 gigást is, a 128 mega elég kicsi :P

(#5) zsigus


zsigus
őstag

Azért egy kicsit durva, hogy a Pioneer BD író annyiba kerül mint a LaCie 2TB-os tárolója.
Sztem azért legtöbben ha választhatnának akkor a tárolót választanák, ráadásul még a BD-nél a lemezek sem olcsók 2TB-ot kiírni BD-re kb. annyiba kerül mint az író.

Nem értem most már tényleg a Sony-t mivel ők a blu ray "jog-tulajdonosai", hogy miért nem adják olcsóbban, bármennyire is nem használnak most már a CD-DVD-BD lemezeket, azért sokan vennék még DVD helyett is (az minimum kell egy gépbe már csak a telepítés miatt is).
De így azon is csodálkozom, hogy van egyáltalán forgalom. Mert 30e FT egy olvasó és 60e egy író.
Ha max. 10-ért lehetne venni (legalább egy BD olvasó/DVD író kombót) akkor jobban fogyna.

Bár már esett az ára (író 24e, olvasó 15e) de ez akkor is sok.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A "pendrive" (SSD) kapcsán két dolgot érdemes megemlíteni az eddigi külföldi tesztjeiből:
- elég rendesen melegszik, bár a gyár által megadott tűréshatáron belül maradt (100 vs 140 fahrenheit)
- nem minden USB 2.0-vel kompatibilis az alapcsatlakozója az áramfelvétel miatt, a régebbiekhez egy adapterkábelt is kell használni (adják hozzá)

(#7) JColee válasza zsigus (#5) üzenetére


JColee
őstag

És mégis a CD hőskorában mennyit kifizettek egy cd íróért. Ahhoz képest ez a 24 ezer már elég olcsónak számít. Szóval szerintem ez az ár dolog bőven túl van tárgyalva. Az emberek megszokták, hogy 30 ft a dvd, az író meg 5k.

(#8) antikomcsi válasza JColee (#7) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó, de hol vagyunk már ennek a hőskorától. Régesrégen kiesett a konkurencia, az árak meg még mindíg olyanok, amilyenek. Igen, megszoktuk, hogy olcsó lett a dvd, mert fossa a gép, és így is 29Ft a haszon rajta.

Arról nem beszélve, hogy ez is csak egy optikai lemez annak minden hibájával, hogy őszinte legyek nem szívesen bíznék rá fontos adatokat. Nem a megbízhatóságát vitatom, hanem azt, hogy egyszerre rengeteg dolog vész oda.

Oda jutottunk, hogy biztonságos adattárolásra sokkal jobban megéri 2 nagy hdd-t tükrözni.

Ez a BD a CD/DVD-hez képest így nem valami vonzó. Utóbbiakkal a floppyt váltottuk le, és szó szerint megváltás volt, és nagyon megérte, de itt ezt nem érzem.

(#9) Jhonny06 válasza zsigus (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ezt néztem, nem nagyon csökken az áruk. Meg nem csak az ár, de asztali gépbe minek Blu-Ray olvasó/író? Akinek van pénze, az TV-n nézze a kontentot, aki meg nagy fájlokkal dolgozik, az winyóra ment, totál logikátlan az egész. A filmes pálya nélkül már rég kihalt volna.

(#10) Angel1981 válasza lujó55 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, nekem is tetszik! :)

(#11) Balage76 válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Balage76
senior tag

Letöltöd, kiírod BD lemezre és az asztalin megnézed. Tudom, van ennél egyszerűbb megoldás is, de hamarosan ez lesz, mert már kezdenek olcsósodni a BD lemezek.

(#12) Silentfrog válasza JColee (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

Emlékszem,hogy kezdetben a dvd iro is 70 ezer volt. (én ennél drágábra nem emlékszek)
most meg 6 ezer.
HA ugy csökkennne az ssdk ára mint a dvd iroké anno akkor szerintem senki sem nyüszögne.Viszont a "kék lézeres" irot is nagyon régota meglehet venni,de valamiért annak nem esik az ára olyan nagy mértékben. Sőt...
Nem hiszem,hogy az előállitási költsége lehet ennek az oka,inkább gazdasági érdekek játszhatnak szerepet ebben.

"ár kezdenek olcsósodni a BD lemezek."? én nem mondanám olcsonak.Olcso az üres dvd lemezek 25 forintét vettem maxell lemezt,arra mondhato,hogy olcso.az
az 500-1200 forintos blu. lemez nekem nem az,mégha a felirrt adatmennyiséget nézzük akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#13) kulcsarb


kulcsarb
tag

valaki hozzáértő meg tudná nekem mondani hogy USB 2.0 alatt ami elvileg 57 MB/sec-et tud maximum miért esik vissza a 30 és 20 MB/s-os értékre?

és mért különbözik az írási és olvasási sebesség ha csak az USB 2.0 a szűk keresztmetszet?

(#14) zsigus válasza kulcsarb (#13) üzenetére


zsigus
őstag

Igen az USB 2.0 miatt esik, az adatátvitel lassabb.
Hiába tudna gyorsabbat, a kapcsolat ennyit tud átmozgatni.

(#15) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jó ez a Kingston DT, kell majd egy ilyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16) Srodney


Srodney
senior tag

végre érkeznek a 3.0-ás eszközök.... :C ,azért jólenne ha a beigért sebességet is tartanák... :U

(#17) bigga


bigga
aktív tag

Ideje volt már hogy lépjen a Kingston, tetszetős kis pendrive lett!

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.