Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deja vu


deja vu
addikt

A Dell UltraSharp U2717D Infinity Edge most nagyon jó áron van. Gyönyörű az a monitor.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#2) Raymond


Raymond
félisten

Az a HP Pavilion 15 tenyleg jo aron van abban a konfoguracioban. Van tarhely eleg, van SSD, grafika foleg ebben az arkategoriaban az uj szerias (raadasul 4GB), matt kepernyo, van par USB port is rajta. Talan erdemes lenne eleve 16GB-al venni mert a 2x4GB konfiguracio miatt egy upgrade eseteben kesobb mindket modult cserelni kell, de ez mar inkabb a "meg talan jo lenne" kategoria, a 8GB-al is azert elmegy :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) Espla válasza deja vu (#1) üzenetére


Espla
aktív tag

nem tudom, 27 hüvelykes és WQHD felbontású monitorok dupla annyiba kerülnek mint a 24-es full HD
ár / értékben nem éri meg, persze egyszer kell megvenni és használja az ember 10 évig, de akkor is túlárazottak szvsz

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Szívesen "ltesztelnék" egy ilyen kvantum dot-os VA kijelzőt, csak nem értem, hogy 27"-os méretben minek bele a hajlítás? Sőt, a Samsung már a 24"-osoknál is ezt nyomatja, tök fölöslegesen...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Raymond válasza AxBattler (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Az egyetlen ahol meg ugy ahogy elfogadom a hajlitast a nagy 34" valtozatok, a tobbinel valahogy nem latom ertelmet. Mar a 29" is hatareset, de inkabb a nem kategoria.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) Skynet258 válasza AxBattler (#4) üzenetére


Skynet258
veterán

Hogyhogy minek? A marketing ereje... :DDD Mondom ezt úgy, hogy hajlított tévém van (ez volt akciós épp) és hajlított monitorom (ennél sem érdekelt volna csak a spec többi része volt megfelelő számomra, igaz ez 34 colos).

Amúgy sok különbséget én nem érzek a hajlításban, de mindig van valami amivel el kell adni az új cuccokat... :U

https://geekpulse.hu

(#7) tibaimp válasza Raymond (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez tényleg jó vételnek tűnik.
Az a kérdésem csak, hogy az ilyen freedos laposokra lehet win7/10-et telepíteni, van ezekhez valahol driver csomag?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Raymond válasza tibaimp (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Van, mert aruljak ezeken W10-el is, csak a minel alacsonyabb ar miatt vannak ilyen FreeDOS valtozatok is. Veszel hozza egy 30EUR W10 Home kulcsot es kesz. Vagy ha van meg nem upgradelt W7/W8 kulcsod akkor azt is hasznalhatod a telepiteshez, meg mindig megy az "ingyen upgrade".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) dugo_ válasza tibaimp (#7) üzenetére


dugo_
veterán

Persze, a gyártó support oldalán. Leginkább már csak 10-eshez.

Egyébként egyáltalán nem jó vétel. Egy netezős gépnek való 100-150ezres házba van belepakolva a csodahardver, el lehet képzelni, hogy mihez elég ez a körítés hűtés, strapabírás terén.

(#10) gerii válasza Raymond (#2) üzenetére


gerii
addikt

Legjobb 1050-es gép jelenleg, ami még plusz infó, hogy PWM-es a kijelzője alacsony fényerőn.

(#11) alibaba7


alibaba7
csendes tag

Egy kis "bug report": a philips monitor linke nem jo, dell monitorra mutat.

(#12) AxBattler válasza Raymond (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, 34"-nál kezdődik, de nekem még úgy sem kellene, inkább hátrébb tolnám a széket.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Ricsi85 válasza gerii (#10) üzenetére


Ricsi85
csendes tag

Azért arra kíváncsi lennék mennyire bírja a hűtése.
Egy dolog mindent belerakni egy laptopba megint más lehűteni az alkatrészeket :)

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Raymond, dugø: köszi az infót.
A hűtés elégtelenségével kapcsolatban igazad lehet, célszerű utánanézni. Mondjuk nem tudom, hogy egy 1050-es mennyire "forró fejű", de az is igaz, hogy igen kicsi a hely ahova be van suvasztva.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) dugo_ válasza tibaimp (#14) üzenetére


dugo_
veterán

Nem csak az 1050 a probléma önmagában, hanem a 45W-os 4 magos proci is, ezekbe ULV való, nem ilyen kazánok.

(#16) tibaimp válasza dugo_ (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a proci 45w-os lenne! Ennek utána nézek.

Szerk: baszki igazad van, ez tényleg egy 45W-os TDP CPU, annyi hogy: "Configurable TDP-down 35W" -- írja az ark.intel.com, fasza...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

A vezetéknélküli beats jól néz ki tényleg, kérdés mennyire szól jól. Bár mobilról annyira úgy sem számít. :D

(#18) #96302336


#96302336
törölt tag

A két notinak kevés lesz a belerakott hűtés. Sajna az áron is látszik, hogy ott spórolnak, ahol csak lehet. Lesz bőven throttling egy komolyabb játéknál. Főleg a HP esetén, ahol csak egy venire futotta. Ennek ellenére nem olcsók. Hiába van három kiló alatt az áruk, ha teljes értékű gamer notiként szeretné használni valaki, akkor ugyanúgy meg kell hozzá venni az oprendszert is. Ezen spórolni felesleges.
Szerintem még mindig jobb vétel a Dell 7567 1050Ti változata.

[ Szerkesztve ]

(#19) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Normális 24"-os IPS-t már lehet kapni 50-60K körül, ezért nem értem annak a Samsung monitornak az árát. Olyan drága lenne ez a FreeSync, hogy már meg is duplázza az árat?! Főleg, hogy ebben csak TN panel van. Vagy csak a szokások marketinges túlárazás...?! :F

(#20) dugo_ válasza SunMount3r (#19) üzenetére


dugo_
veterán

A 144Hz duplázza az árat. Az más kérdés, hogy hasonló tudású monitor már 80k körül is van.

(#21) AxBattler válasza dugo_ (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

De az TN panel, míg ez VA.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) dugo_ válasza AxBattler (#21) üzenetére


dugo_
veterán

Az olcsóbbik TN-es SHG50 játékmonitorról van szó, ha jól értem.

(#23) SunMount3r válasza dugo_ (#22) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arról. :K De ezért az árért 2db nem FreeSync-es 24"-os IPS monitort lehet kapni. TN panelest meg akár már 3-at is. Mondjuk a 144Hz az szép dolog, de akkor is drága, ha összeveted a ár/értékarány mutatókat a fentiek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#24) janpier


janpier
tag

Én egy Xigmatek TYR SD963B -re valószínű hogy benevezek...
Nem tűnik rossz választásnak a gyári lecserélésére.

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#25) dugo_ válasza SunMount3r (#23) üzenetére


dugo_
veterán

Almát a körtével. A 144Hz miatt ebbe a TN paneles gamer szegmensbe érkezett, ahol egyáltalán nem drága.

(#26) SunMount3r válasza dugo_ (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én csak azt mondom (akkor úgy látszik ez általánosan érvényes), hogy csak magáért a 144Hz-es FreeSync technológia (tudás) feláráért egy komplett 24"-os (nem FreeSync-es) IPS monitort lehet venni. A kettő értékbeli különbsége pedig nekem elég nyilvánvaló. Nem hiszem, hogy maga a FS technológiai megoldása önmagában tényleg ilyen drága lenne.

(#27) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A Xigmatek cuccok elég jó ár/érték arányt képviselnek.

(#28) Reggie0 válasza SunMount3r (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

120Hz alatti monitort meg bongeszesre sem vennek. Max excel tabla vagy valami egyszerubb eszkozokkel torteno munkara jo, pl. cli-s eszkozoket adminolni.

[ Szerkesztve ]

(#29) SunMount3r válasza Reggie0 (#28) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért a 60Hz-es kijelzőkkel mi a baj ezen a téren, főleg olyan alkalmazásoknál ahol semmit nem számít a mozgásmegjelenítés? Miben lennénk előrébb?

Most amúgy FreeSync-ről beszélünk, ami pár éve még sehol sem volt. Akkor addig milyen kijelzőt használtál egyáltalán?

Szerintem többet nyom a latba, hogy legalább IPS és nem TN, minthogy tudja a 144Hz-et is.

(#30) Reggie0 válasza SunMount3r (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar az szornyu 60 Hz-en, ahogy gorgetesnel mozgatja a tartalmat, a 24Hz-es filmekrol nem is beszelve. De meg az eger mozgasa is eleg irritalo, bar el lehet viselni.

(#31) SunMount3r válasza Reggie0 (#30) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy ilyen FreeSync-es monitor tudja a 23.976Hz-et?

Amúgy bennem föl sem merült, amióta notim van és így TN paneles kijelző, hogy pont a Hz lenne a kevés. A CRT idején persze sokkal többet számított.Mondjuk nuku játék rajta, az is igaz.

Mondjuk a TV-m is rendesen "duplázós" 120Hz-es, VA paneles, játékokra nekem ez is "megteszi" :D ...

(#32) Reggie0 válasza SunMount3r (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudhatja, vagy valamelyik egesz szamu tobbszoroset.

Igazabol bennem sem merult fel addig, amig meg nem szoktam. Visszavaltva 60Hz-re mar nagyon latni a kulonbseget.

(#33) BiP válasza Reggie0 (#32) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez olyan, mint a 4K monitor.
Ha utána leülsz egy FullHD elé, akkor pixeles, darabos, recés.
Érződik a visszalépés ahhoz képest, amit megszoktál.

SunMount3r:
TN-ből élből nem adnék ennyit, (pontosabban semennyit), de ha nagyon számszerűsíteni kéne, kb. 50e lenne a felső határ. Szóval szerintem is enyhén túlárazott.
144Hz-nél meg nem is értem a Freesync létjogosultságát. De hát ők tudják.

[ Szerkesztve ]

(#34) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ryzen teszt nem lesz? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) hemaka válasza Dilikutya (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

lel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.