Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Szerintem megy a süllyesztőbe, vagy nagyon költséges az előállítása (beletartozik a nagy selejt arány is), vagy nem elég tartós (idő előtt kifakul), vagy egyszerűen nagyon sokba kerülne az átállás, esetleg mind a három.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) #25954560


#25954560
törölt tag

felelmetes. gondolom csatlakozok csak a talpon lesznek

(#3) Gabboo


Gabboo
tag

Nekem _nagyon_ tetszik, remélem nem vagyok vele egyedül, és talán pár év (sok fejlesztés, kísérletezés, kihozatali arány javítása, ...) múlva tényleg elterjed ez a technológia elérhető árral.
A remény hal meg utoljára. :B

(#4) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tányéralátétnek jó lenne az asztalra egy étterembe. Amíg nem hozzák ki a kaját lehetne reklámokat tenni rá :)

⭐ Stella

(#5) doc


doc
nagyúr

az OLED kepe gyonyoru, az van az egyik kezi jatekkonzolomban is, dobbenet :Y
viszont nagy meretekben nagyon draga, szoval nem hinnem hogy valaha is lesz normal nagykepernyos meretben versenykepes arral (mire eljutna odaig a technologia, lesz mas, szebb, jobb, olcsobb, stb)

(#6) keIdor


keIdor
titán

Na ezt a 31-es csodát elfogadnám monitornak. A Plazmát meg persze TV-nek, csak kéne hozzá ajándék nappali. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) zsigus


zsigus
őstag

Eddig sem azzal volt a gond, hogy nem rendelkeztek ilyenekkel, volt már 82cm-es modell is, ami 'állítólag' készen állt a sorozatgyártásra.
Inkább azzal van a gond, hogy egy új technológia sorozatgyártása bizony iszonyú költséges, és könnyen el lehet bukni az a rengeteg pénzt amit beleöltek.
Emiatt pedig senki nem meri meglépni először a sorozatgyártást, egymásra várnak, addig ameddig valaki nem lép addig nem lesz normális OLED TV.
Kérdés ki mer először kockáztatni mert igaz, hogy lehet bukni is, de bizony be is biztosíthatja magát az aki kockáztat, és nagy pénzeket lehet szakítani vele.

(#8) mephi666 válasza keIdor (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát jah, 4.5méter fölötti képátló... brutál... nem a wc-be tervezték mónikasót nézni, az biztos... panelban a legnagyobb falat is szépen beterítené... súlyra/fogyasztásra kíváncsi lennék :K (szerintem fehér kép előtt lehetne szoláriumozni is rendesen)

az oled meg: no comment... csak ne lenne drága :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) gejala


gejala
őstag

Ezek a tévék még csak marketing miatt vannak, hogy tudnak ilyet csinálni.
Az elterjedésüket meg leginkább az gátolja, hogy az LCD csak pár éve termel igazán nagy profitot, még ki kell futtatni a technológiát.

Egyébként minden gyártó érdeke, hogy idővel olyan népszerű legyen, mint most az LCD, hiszen benne van 15 év fejlesztés és rengeteg pénz. Ráadásul valószínűleg a jelenlegi LCD gyártósorokon is lehet majd gyártani kis átalakítás után.

No meg igazából ez az egyetlen életképes technológia a jövő tévéinek, a többi új elgondolás már a prototípusoknál megbukott, az LCD-plazma párosnak meg súlyos hiányosságai vannak, amiket nem lehet kiküszöbölni teljesen. Persze lehetséges, hogy a gyártás elkezdése után kijön néhány rejtett probléma, mint ahogy kezdetben senki nem gondolta volna a plazmáról, hogy be fog égni a kép rajta.

(#10) attiati válasza keIdor (#6) üzenetére


attiati
veterán

meg nem árt, ha a paksi atomerőmű közelében laksz :D

(#11) Bluegene


Bluegene
addikt

mar latom 10 ev mire lesz itthon sam/oled tvnk

addigra lesz megfizetheto min 82cmes

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#12) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Rendbe van, hogy vékony a kijelző, de ez már túlzás nekem. A talp úgyis vastagabb, így ugyan akkora helyet foglal a 3 centi széles kijelző, mint a 0,5 centi széles.

Nem beszélve arról, ha becsapja az ember az ajtót, a képernyőt meglebegteti a huzat, vagy amikor hajol le a százasért lefejeli a helyéről az egész tv-t, mert oldalról nem látta, hogy ott van.

(#13) BiP válasza gejala (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

csak bosszant, hogy évek óta itt van a küszöbön, mindenki csorgatja rá a nyálát, de visszatartják, mert még le kell húzni az embereket az LCD-vel meg a LED-es változattal.

(#12) antikomcsi :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Ribi válasza antikomcsi (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

Meg is van a horrorfilmbe illő jelenet.
Csávó eldobja a TV-t ami nyissz kettévágja áldozatát ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) airwin válasza atti_2010 (#1) üzenetére


airwin
csendes tag

A tartósságot illetően vannak nekem is kétségeim. Vegyük csak a kompakt fénycsöveket. Azok is piacra kerültek, miközben az a felkiáltás, hogy mennyire energiatakarékosak. Közben meg kiderül, hogy a fényerejük 30%-át elvesztik az első pár hónap alatt. Az eddig is tudtuk, hogy az OLED is fényerővesztéssel küzd. Hát mekkora mértékű lehet ez a halványodás, hogy a fénycsövek sorsával szemben nem merik piacra dobni?

(#16) zsigus válasza antikomcsi (#12) üzenetére


zsigus
őstag

Láttam és emeltem is már meg slim plazma TV-t.
Attól, hogy vékony elég nehéz, nem hinném, hogy a huzat ledöntené, ráadásul a talp is széles.
Meg is lepődtem, hogy tényleg 1-2 kg-ot néznék ki belőle, próbaképpen belekapaszkodtam, hogy milyen nehéz, aztán csak néztem magam elé. :)

(#17) lorenzen válasza antikomcsi (#12) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"Rendbe van, hogy vékony a kijelző, de ez már túlzás nekem. A talp úgyis vastagabb, így ugyan akkora helyet foglal a 3 centi széles kijelző, mint a 0,5 centi széles."

Ez a technológia bemutatására tervezett egyedi készülék. Ha egyszer tömegtermékké válik, akkor biztosan vastagabb lesz néhány milliméterrel. Könnyebb megfelelő stabilitást adni a készüléknek. De falra szerelve jobban mutat a vékonyabb.

Arra kíváncsi lennék, hogy a pixelhibák kivédésével és a pixelek élettartamával hová jutott el az LG. (Ha 2 év után össze kell hajtogatni a készüléket és levinni a szemetesbe, még akkor is drága, ha olcsón adják.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#18) gyiku válasza keIdor (#6) üzenetére


gyiku
nagyúr

a póton nem fér el? :DDD

hüllő

(#19) atti_2010 válasza airwin (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ott esetleg a LED technológia jelenthet megoldást ha olcsóbb lesz, a kompakt ha kiszámolod hogy menyibe kerül az előállítása és hogy meddig tart már nem annyira jó üzlet.
A Sony nem dobta volna félre az OLED ügyet ha 2-3 éven belül pénzt lehetett volna csinálni belőle, de így jobb üzlet lett a 3D, legalábbis biztosabb.

lorenzen:Ha 2 év után össze kell hajtogatni a készüléket és levinni a szemetesbe, még akkor is drága, ha olcsón adják.)

"Szomszéd hova viszi azt a nagy kartondarabot"? Á ez az tavalyi TV csak kiégett.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) karantÉN válasza mephi666 (#8) üzenetére


karantÉN
aktív tag

a 180 col elírás :) 180 cm akart lenni szerintem mert a linkelt oldalon már csak 72 " ami 182 cm :)
de kb pont elférne a szobám padlóján fektetve

én maradok a led - lcd laptopomnál mégha jó áron is lesz az oled ..

6543210

(#21) #72042496 válasza karantÉN (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nem centi, hanem hüvelyk: a linkelt cikk alcímében is szerepel és a vége felé (két bekezdéssel a 72 colos alatt) írnak is róla.

[ Szerkesztve ]

(#22) DMG


DMG
senior tag

Ennek amúgy így önmagában mi értelme? OLED fasza tud lenni tenyér gépekben, meg kézi konzolokban mert ott kicsi a hely, rendben van, de TV-nek mi értelme, nemteljesen mindegy, hogy menyire fastak a cucc, talpa úgy is van, szóval helytakarékosság az nincs. Ennyire ne élvezzünk már a design-ra.

Látom azokat az időket, amikor réteslap vastag TV-ket kiveszünk a dobozból, és a kezünkben eltörik, mert olyan vékony. :C

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#23) Kakumix válasza DMG (#22) üzenetére


Kakumix
senior tag

Majd, ha réteslap vastag kijelzők lesznek addigra azok már hajtogathatók is lesznek! Vagyis itt több "kollégának" nem kell nagyobb lakást vennie, hogy elférjen, hanem csak a sarokban meghajtja és körbefuttatja a szoba mind a négy falán. :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#24) lujó55


lujó55
őstag

Hát besz@rtam! Nekem nagyon tetszik! :R Még csak annyit kéne elérni, hogy wifin kapja a jelet, az energiát meg hő, vagy fény cellából. (jól beleszólok, mi? :DDD )

(#25) doc válasza lujó55 (#24) üzenetére


doc
nagyúr

vannak vezetek nelkuli aramtovabbito megoldasok is ;)
igaz, baromira nem hatekonyak, de a design-ert mindent :DDD

(#26) Móci válasza Ribi (#14) üzenetére


Móci
addikt

Hát, nem semmi, az biztos.

Szerintem konyhakés helyett is jó lenne. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#27) DMG válasza Kakumix (#23) üzenetére


DMG
senior tag

Az igazi eyefinity élmény, amikor leülsz a gép elé, és magad köré tekered a monitort. :DDD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#28) Chaser válasza antikomcsi (#12) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván ezt arra tervezték hogy falon szolgáljon mint egy kép. /igaz akkor a kábelezést kell külön megoldani/ De pl laptopoknál nagy lépést jelentene ilyen vékony méret, szóval nem csak tv-ben kell gondolkozni. Na meg állítólag a képe is jobb a mai technológiáknál, ha valakit zavar hogy túl vékony akkor csináltat köré egy képkeretet :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) BiP válasza DMG (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

Az első TFT-k képminőségben sehol sem voltak a CRT-khez képest, mégis mindenki vette, mint a cukrot, csak mert vékonyabb volt.
Tehát már csak ez az egy paraméter képes eladni a cuccot. De az OLEDnek nem csak a vékonyság az előnye. Szóval van létjogosultsága.
Pl. a mostani LEDes TFT-ket is egyre jobban keresik már, pedig ott nem sokkal csökken már a vastagság (fastak?). De más előnye is van annak is. Hasonlóképpen az OLED is előrelépés a mostani LED-esekhez képest sok téren.

[ Szerkesztve ]

(#30) #09634560 válasza DMG (#27) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én már csak azt várom hogy egy széthajtogathatós kőnyv lapjai legyenek OLED kijelzők. :DDD Ha akarom könyv,ha akarom tapéta,és ha akarom akkor négyoldalfal+pflafon-tévé. :DD :DDD

(#31) TESCO-Zsömle válasza antikomcsi (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

VESA-t a hátára és fel a falra. Talpat meg a kuka mellé/pincébe, akárhova. Voálá. Kész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) doc válasza BiP (#29) üzenetére


doc
nagyúr

azert az elso TFT-k vastagsaga brutalis kulonbseget jelentett a CRT-hez kepest, az OLED annyival nem nyujt tobbet (1cm ide-oda tokmindegy)
a kepminoseg tenyleg utolerhetetlen, aki latott mar OLED-et, annak utana minden LCD/TFT szar :)

(#33) =Mentor= válasza airwin (#15) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ez egy baromság... Az olcsó Noname kompakt fénycső akár meg is pusztulhat pár hónap alatt, de nekem van egy Philips ami már 5 éve szolgál és nem rosszabb a fényereje semmivel!

(#34) =Mentor= válasza DMG (#22) üzenetére


=Mentor=
őstag

Eljön még az az idő is amikor Maga a monitor már nem is foglal fizikailag helyet, hanem a falra felrakunk egy hajlítható oled "vásznat", vagy még tovább gondolva egész egyszerűen egy pár köbcentis kütyü vetíti ki a képet ráadásul 3D-ben :)

(#35) karantÉN válasza #72042496 (#21) üzenetére


karantÉN
aktív tag

tényleg igazad van ! azta mindenit nem semmi :| :| :Y :Y

6543210

(#36) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Váááv... 2,794mm a képernyő teljes vastagsága borítással együtt... Na ez már az a szint,h félemetes ! :)

(#37) BiP válasza doc (#32) üzenetére


BiP
nagyúr

Tudom, ezt írtam is (vagyis utaltam rá, hogy most már nem olyan nagyok a különbségek). De ennek ellenére mégis iszonyat nagy reklámértéke van. Nézd meg a mostani edge-lites (vagy mi a neve) LED LCD-ket. Arra megy rá az egész reklám, hogy csak 2-3 centi vastag az eddig 5-6-7 helyett. Jupiiii, rohanok is megvenni. Nekem sem számítana olyan sokat, sokaknak mégis. Bár ez a 3mm engem is lenyűgöz, így tuti akár CSAK ezzel is el lehetne adni, ha a képminőség nem is lenne fényévekkel jobb. Szerencsére az is pozitívuma az OLEDnek.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ribi válasza BiP (#29) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem azért vették mert vékony, hanem mert nem villog. Én is azért vettem. Nem **ssza szét a szemem. Ez van, nekem sem bírja a crt-t a szemem.
OLED másik előnye, hogy nem függ a betekintési szögtől a kép kinézete, valamint ha majd lesz elég széles monitor akár homorúra is lehet csinálni, hogy mindenhol ugyanolyan távol legyen a szemedtől.

[ Szerkesztve ]

(#39) BiP válasza Ribi (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem a többség mégis a méret miatt vette. Vagy legalábbis ezt hajtogatták folyton, mint nagy előnye. Meg annyi pénzért, amennyiért a TFT-k mentek az elején, annál jóval olcsóbban lehetett már 100Hz-et tudó CRT-t venni. Persze lehet, hogy sokaknak a villogásmentesség is nagy előny volt, emlékszem, ez volt a másik 'hívószó'.
A jó paneles TFT rohadt drága volt, a TN+film meg no comment. (amikor én már elgondolkoztam az első TFT-n, 2006-ban, akkor egy Samsung 970p 83ezer volt. Na, annyiból egy olyan CRT-t kaptam volna, hogy megszólal.)

Betekintési szög: most S-PVA előtt ülök, otthon meg P-MVA van, így ebben egetrengető változást nem várok (persze még jobb lesz), de persze kontrasztban, színtelítettségben, képminőségben 1000x jobb lesz azért.

[ Szerkesztve ]

(#40) DMG válasza =Mentor= (#34) üzenetére


DMG
senior tag

Jobbat mondok OBI-ban lehet majd kapni OLED tapétát. :DDD

Tapétaragasztó fel a falra, aztán már nézheted is. :))

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#41) zazahoho


zazahoho
őstag

egyszerűen gyönyörű,kíváncsi vagyok samsung mikor jön ki vele?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#42) cousin333 válasza doc (#25) üzenetére


cousin333
addikt

Szerencsére az OLED nem fogyaszt sokat, pláne ilyen kicsiben :)

"We spared no expense"

(#43) 9950es


9950es
aktív tag

aktív mátrixal ez ugyanúgy szar mozgásban mint az LCD. Annál meg mindennek jobb színe meg kontrasztja van, nem csak az OLEDnek. Túlfújták ezt a lufit az az igazság.

SED kellet vóna. :O

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#44) wolfman


wolfman
veterán

Mi is az OLED hátránya? Már úgy értem hogy szép és jó meg vékony, de ennek a technológiának is van valami hátránya ha jól tudom, segítsetek. De lehet hogy tévedek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#45) 9950es válasza wolfman (#44) üzenetére


9950es
aktív tag

aktív mátrix , élettartam, és ez a kettő szorosan összefügg.

SEDet nem akartak gyártani mer drága lett volna gyártani. Hülye konzumer simán megveszi a az LCD-t LEDtévé néven osztjóaz neki.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#46) Ijk válasza wolfman (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az, mint a szentjánosbogárnak. Igaz keveset fogyaszt és szépen világít de elég hamar megdöglik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) LW


LW
őstag

Püff, jönnek az LCD-(kamu)LED és (kajak)LED megjelenítők közti idiotizmusok. :( A "hétköznapi" emberre meg rásózzák a sz*rt. :(
Nagyon nagy ember volt aki kitalálta a led háttérvilágítást. Természetesen kizárólag marketing szempontjából. :K

(#48) 9950es


9950es
aktív tag

DLP + powerLED az tényleg igazi kajakled ( 3LED) :D
1.
2.
(ez igazából NEC)

-méghozzá azért , mert a DLP lelke egy tükörfelület.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#49) 9950es válasza 9950es (#48) üzenetére


9950es
aktív tag

120 fps or GTFO :D

(#50) nbg


nbg
senior tag

Konkretan ennek a monitornak erdekelne a felbontasa is, ugy teljes a kep...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.