Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

majd jövőre ledolgozzák a veszteségeket a bioshock 2-vel. :)

(#2) ollie válasza Scr1pter.cg (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ahhoz valszeg több tízmilliós eladott példányszám kell majd.

***

(#3) mcsabee válasza Scr1pter.cg (#1) üzenetére


mcsabee
senior tag

Vélhetőleg a Bioshock 2, Max Payne 3, Red Dead Redemption nem termel annyi hasznot, mint a GTA IV egy magában. Talán, ha ezek mellé jövőre becsúszna a Mafia 2, akkor talán képesek lennének pozitívra hozni a mérleget, de amúgy nem hiszem, hogy ez lehetséges lenne.

A Bioshock első része most olyan 3-3-5 millió eladott példány körül jár, ha ehhez közel tud hozni a második rész, az már nagyon jó lenne. A Red Dead Redemption mivel PS3 only, ezért félek, hogy maximum 2-3 millió körül lehet belőle eladni (de az már nagyon maximum...). A Max Payne az fekete ló lehet, minimum 2 milliót számolok arra is. Az ilyen optimista becslések mellett sem sikerülne utolérni a három címnek együtt a GTA IV-et, ami már 14 millió körül jár ^^. Talán, ha jönne a Mafia 2, talán, ha marha jól sikerülne, talán akkor a GTA közelébe mehetne a cég a bevételt tekintve... de kicsit sok a talán.

(#2) ollie: Ha épp több tízmillió nem is, de olyan 12-13 biztosan :DD .

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#4) Enton


Enton
addikt

Valahol biztos elcseszték mert minuszban vannak. Egyszer voltak pluszban elszállt velük a ló, és most meg szabadkoznak, hogy de jó lenne egy kis bevétel.
Majd ha tesznek érte, akkor lesz nekik, nem csak költeni kell tudni a pénzt. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5) ollie válasza Enton (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És szerinted mégis hogyan fejlesszenek játékot pénzköltés nélkül??

***

(#6) Enton válasza ollie (#5) üzenetére


Enton
addikt

Valahonnan eddig is volt pénzük amíg nem volt GTA 4. Most onnan nincs???

Plusz tudtommal ők "csak" egy kiadó nekik sok közük a fejlesztéshez nem sok van max felügyelik azt, de nagy beleszólásuk nincs.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7) Sirandrish válasza Enton (#6) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jah és szerinted a Kiadó az annyit csinál hogy kiadja a játékot igaz?
Jön a fejlesztő csapat egy olyan játékkal amibe beleöltek 1X milkót és elkiáltják magukat "ki adja ki? nekünk nem kell pénz csak adjátok ki"
Akkor én is kiadó leszek..a kövi COD-ot, Diablot és adom ki...mert ez ugyis ingyen van..annyim meg épp még van.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8) mcsabee válasza Enton (#6) üzenetére


mcsabee
senior tag

A kiadók pénzelik a fejlesztőket... Szép világ is lenne, ha a fejlesztők saját költségen összeraknának mondjuk egy GTA IV-et, aztán a haszon X%-ért cserébe a Take-Two kiadná, és hülyére keresné magát ^^.

Egyébként rettentő nagy beleszólása van a kiadónak egy játékba. Pontos folyamatot nem írnám le, de a lényeg az, hogy mindent, ismétlem megint, mindent átnéz kétszer a kiadó, mielőtt rábólintana, ha nem tetszik neki akár egy fegyver kinézete is, vagy egy teljes pálya, akkor építtetik újra az egészet, minden könnycsepp nélkül.

"Egyszer voltak pluszban elszállt velük a ló"

Akkor vannak pluszban, amikor adnak ki GTA részt. Ez évek óta így van.

Stay a while and listen...

(#9) Enton válasza Sirandrish (#7) üzenetére


Enton
addikt

Mondtam én ilyet hogy ingyen van kiadóskodni?
De ezelőtt is fent tudták magukat tartani, akkor most miért lenne ez olyan nagy gond számukra, csak meg kell keresni a felesleges kiadásokat, kirugni azt aki ezért felelősé tehető, majd újra talpraállni.
Eddig fentmaradtak, ezek után sem hiszem, hogy hisz-hopsz eltűnnének. Ügyesek ezek, nem kell félteni őket! :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#10) mcsabee válasza Enton (#9) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ki mondta, hogy el fognak tűnni? A kiadók életében rendszeres, hogy vannak akár százmilliós veszteséggel zárt évek is, ez nem olyan dolog, hogy most -130 milkában vagyunk, és akkor lehúzzuk a rolót.

Ahogy fentebb is írtam, ha adnak ki GTA-t, akkor bőven jó a bevétel, ha meg nem, akkor sok a mínusz. De idén azért ilyen soványka, mert gyakorlatilag semmit sem adtak ki, amit értékelhető bevételt termelt volna ^^.

Stay a while and listen...

(#11) hommeros


hommeros
őstag

Ez szép. Na akkor most lássam a teljes mérleget, mire mennyi zseton ment el, és utána érdekel csak, mi is okozta a deficitet. De van egy olyan MÁV végkielégítéses utánérzésem.
Mint az lenni szokott az ilyen nagy cégeknél.

Egy cég helyzete pedig hullámzik, nincs olyan, hogy mindig csak fel.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#12) mcsabee válasza hommeros (#11) üzenetére


mcsabee
senior tag

Mint fentebb említettem, ha van GTA van bevétel, ha nincs GTA, nincs bevétel. A Take-Two alapvetően kevés játékkal dolgozik egyszerre, nem úgy, mint az Ubisoft, vagy az EA, akiknek minden héten jelenik meg valamilye.

Egyébként itt a teljes conference call, olvasgasd bátran.

Stay a while and listen...

(#13) hommeros válasza mcsabee (#12) üzenetére


hommeros
őstag

Köszi szépen :R

Ahogy nézem, azért nincsenek elszállva a fizetésekkel.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#14) Archer válasza mcsabee (#3) üzenetére


Archer
őstag

A Max Payne 3 azzal az elcseszett McClane klónnal meg a Dél-amerikai helyszínnel nálam így látatlanban is bukás és szerintem nem vagyok egyedül.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15) Alpi


Alpi
tag

Hidden & Dangerous 3-at a népnek!!! :K

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#16) elithun


elithun
őstag

Kampány a Take-Two-nak: vegyetek sok GTA 4-et és Borderlands-et :DDD

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#17) nobela válasza Alpi (#15) üzenetére


nobela
senior tag

"Hidden & Dangerous 3-at a népnek!!! :K"

Hehe, én jól megvenném (mint eddig mindegyiket), de szerintem ez is csak a deficitet növelné :(

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#18) antikarts válasza mcsabee (#3) üzenetére


antikarts
csendes tag

A red dead redemption nem ps3 exkluzív, jön x360ra is. :))

(#19) mcsabee válasza antikarts (#18) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ááá télleg, az Agent-re gondoltam :R . Mindkét cím Take-Two kiadású stuff :) .

Stay a while and listen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.