Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Az energia takarékosság valóban fontos, én fullpasszívban hajtom a vasam, vajh ha ddr2 800at cserélném takarékos ddr3asra még lentebb tudnám szorítani a fogyasztást?

(#2) Kendek válasza GIJoe (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, max pár wattot megtakaríthatnál, de ehhez alaplapot is kell minimum cserélned. Összességében sokkal többet ki kellene adnod, mint amennyit a villanyszámlán megspórolnál. :U
Bacsis, én bízok benned, remélem kipróbálod. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szép és jó a 2200MHz de cl10 :Y
Megnézném mit menne a DDR1-es 600MHz-es A-DATAim ellen amik tudnak 640MHz-en cl 2-3-3-5-t CR1-en ;] :P

(#4) L4R$()n válasza Kendek (#2) üzenetére


L4R$()n
tag

Nem biztos, hogy kell lapot cserélnie, nekem is olyan deszkám van ami tud fogadni ddr3mat is ...

(#5) #19617792 válasza L4R$()n (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csak az Ő alaplapja DDR2-es memóriákat fogad. Én sem látom értelmét, hogy csak a fogyasztás miatt cseréljen. Az AM3 szép és jó, de a DDR3 felára miatt nem éri meg arra váltani AM2+-ról.

(#6) VaniliásRönk válasza bacsis (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Van egy olyan érzésem, hogy ezekből is ki lehet hozni még némi pluszt. :D Csak kellően meggyőzőnek kell lenni. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#7) lorenzen válasza GIJoe (#1) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Meglepő eredményt kapnál, ha kiszámolnád, mennyi idő alatt térülne meg a fogyasztásban, a cserével járó költséged.
Számolgatás nélkül én 250 -300 évet tippelek.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#8) bacsis válasza VaniliásRönk (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, biztos mennének 2200on cl9-et is, de olyan jó érzés lenne, elkenni őket a szarrá húzott DDR1-es ramjaimmal ezeket a csúcs DDR3-akat, sztem memória késleltetésben össze is jönne :))
Természetesen a szintén szénné hajtott 939-es 4200+ommal :K

[ Szerkesztve ]

(#9) JColee


JColee
őstag

A vállalat 1333 MHz-es modulokkal operáló kétcsatornás szettje 1,5 V-os feszültségen is üzemképes, ami a JEDEC hivatalos követelménye a DDR3 szabványra épülő memórialapkák esetében.

wow, már az is energiatakarékos, ami a szabvány szerint üzemel :D

(#10) lsc válasza bacsis (#8) üzenetére


lsc
nagyúr

Játékoknál nem nagyon számít az időzítés, legalábbis lynnfieldnél. Mondjuk az órajel sem nagyon .

Az élet kegyetlen .

(#11) bacsis válasza lsc (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen tudom.. de akkor is jól esne a májjamnak, elkalapálni őket :K
Csak úgy szórakozásból :))

(#12) VaniliásRönk válasza JColee (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Jedec már a DDR1 óta nem képes értelmes feszt kitalálni, amit a gyártók is teljesíteni tudnak. Persze őket nem érdekli, hogy a user szív emiatt.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) lsc válasza lsc (#10) üzenetére


lsc
nagyúr

Kimaradt a link [link].

Az élet kegyetlen .

(#14) lapa válasza lorenzen (#7) üzenetére


lapa
veterán

ezzel kapcsolatban két dolgot emelnék ki:

1. az energiaár hazugság, semmi köze a tényleges energiabefektetéshez, pláne nem a negatív hatások nullázásával megtoldva. minden energia értékét lehet legalább tízszeres szorzóval szemlélni és gyanítom még mindig messze alábecsültem a dolgot.

2. természetesen a 250-300 év még rosszabb, ha az 1. pont alapján nem a jelenlegi hazug gyártási költségeket nézzük, hanem a cserével (gyártás + ártalmatlanítás) járó tényleges energiamérleget.

a fentiek ellenére hasznos dolog ez, ha valaki eleve ilyet vesz.

mondjuk hasznos lett volna valami adat a fogyasztásra vonatkozóan, mert így egyébként is levegőbe lődözős dolog ez.

[ Szerkesztve ]

(#15) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sokszor hallani hog ezek energiatakarékosak.Tudja valaki pontosan mennyit Wattot fogyasztanak a memoriák?
Nekem van konektoros árammérőm,és ha az egyik modult eltávolitom akkor sem változik az érték,nem tudja megmérni mert 5w hibahatáron belül van az árammérő kijelzőjén.

(#16) #65675776 válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért ne tudnának teljesíteni? Rengeteg DDR2 van a piacon, ami a szabvány 1,8V-on is stabil. Ahogy rengeteg DDR volt 2,5V-on hibátlan már a kezdeti időkben is. Inkább a tervezők nem képesek kézben tartani a feszültségigényét a lapkáiknak.

(#17) #19617792 válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csak a tuning RAM-oknak kell a szabványnál magasabb fesz, egy Value RAM vígan megy a szabvány feszen.

(#18) VaniliásRönk válasza #65675776 (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez egyedül a Corsair RAM-jaimra volt igaz, de azok nem is voltak épp olcsóak, az átlag modulokkal meg vagy összejön vagy nem, egyszerűbb rögtön adni nekik 1.95-2V-ot, mint megvárni, hogy baj legyen.

#19: Nem a szabvány a kérdés, hanem a gyártástechnológia. Körül kéne nézni, milyen technológiával tudnak chipeket gyártani, mielőtt megálmodják az feszültségértékeket. Mostanra persze több 10nm-rel lejjebb mentek, de a DDR2 szabvány sem tegnap készült.

#17 EarL 007: Visszaolvashatod az Abit KN9 topikot, a hsz-ek jelentős része a "miért nem stabil a gép?" "adj neki feszt" kategóriába tartozik. De más alaplapokkal is volt ilyen probléma, csak azokat nem olvastam nap mint nap.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) #65675776 válasza VaniliásRönk (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig a Corsair is szabvány chipeket alkalmaz, szóval nem a szabvánnyal van a baj...

(#20) Oliverda válasza bacsis (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

640MHz CL2 szerintem max álom lehet, de még azt is elkenné a 2200MHz cl10 megnyugodhatsz. Sávszélességben különösen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) bacsis válasza Oliverda (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pont most akartam írni, hogy a 640-en a CL2es adatáim hozzák majdnem azt az eredményt mint azok a ramok 2000-en CL7-ben.. s hogy álom? múltkor te is láttad igaz akkor "csak" cl 2,5-3-3-5-t mentek a ramok
itten van-e
és biza itt is már 40nanosec alá mentem a késleltetésben :K nesze neked DDR3 ;]

(#22) Oliverda válasza bacsis (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagyon nem mindegy hogy CL2 vagy CL2,5.

DDR640 CL2: 1000/320 = 3,125 -> 6,25ns ciklusidő (5120 MB/s max sávszél)
DDR640 CL2,5: 1000/320 = 3,125 -> 7,812ns ciklusidő (5120 MB/s max sávszél)

DDR3-2000 CL7: 1000/1000 = 1,00 -> 7,00ns ciklusidő (16000 MB/s max sávszél)
DDR3-2200 CL10: 1000/1100 = 0,909 -> 9,09ns ciklusidő (17600 MB/s max sávszél)

Tehát sávszélességben a DDR3-2200 több mint háromszorosát tudja a DDR640 CL2,5-nak, de minden egybevéve a DDR3-2000 CL7 az abszolút favorit. Már csak azért is mert ilyen létezik kitben is a DDR640 CL2 meg kb 1-2 embernek jött össze LN2-vel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) bacsis válasza Oliverda (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tisztában vagyok, hogy nem gyengén nagyobb a sávszéle a DDR3-nak, főleg ilyen 2000MHz környékén, de akkor is poén, hogy memória késleltetésben közel azonos eredményt produkáltam :))
nahh összehozom megint azt a nyamvadt cl 2-3-3-5-t oszt majd jó lesz ;)

(#24) lorenzen válasza lapa (#14) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A memóriák fogyasztásáról.
Elméletileg:
A DDR DIMM needs 5.4 watts, a DDR2 DIMM needs 4.4 watts and a DDR2 FB-DIMM needs 10.4 watts. DDR3 provide a 30% reduction in power consumption.
Egy gyakorlati teszt eredménye.

Innen lehet számolgatni hogy 1-2 watt megtakarítás, mennyi idő alatt hozza vissza a ráfordítást
1 modul * 2W * 24óra * 365nap * 44 Ft. = 771 Ft évente.
A gyakorlatilag ennek a felét sem lehet megtakarítani normális géphasználat mellett. (Aludni + dolgozni muszáj.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#25) anaqer válasza lorenzen (#24) üzenetére


anaqer
veterán

Persze; ez is csak egy (újabban nagyon pörgő) marketinges fogás. Ha teljesítményben, szolgáltatásokban, stb. nem tudsz versenyezni, menj el a másik véglet felé - gyárts minél alacsonyabb költséggel lassabb és/vagy butább, de legalább pár százalékkal alacsonyabb energiafelvételű cumót. Rácsapod a ződ matricát, és máris van piaca.

(Ez nem az energiatakarékosságra való törekvés leszólása, inkább az azt különösebb alap nélkül meglovagló pernahajdereké... jé, tudja a JEDEC szabványt? Hovaszarjak? :U)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#26) Quan-Chi válasza bacsis (#8) üzenetére


Quan-Chi
őstag

bacsis azt hiszem a Patriot -nak volt olyan DDR1 -es modulja ami 700mhz-et tudott cl3 -ba!
és 400mhz-en IC7-es lapban CommandRate1-ben CL-1,5-2-2-4 es időzítéseken ment :C csak valami 40k volt egy 512mb-os modul! de hasonlót ment az A-Data Vitesta ExtremeEdition 600mhz DDR1 ram, még emléxek az ALien-ben 30900-ft volt egy 512mb-os modul! :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#27) bacsis válasza Quan-Chi (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh olyan A-data vitestáim vannak, ezek is mennek cl 1,5-2-2-5 olyan 440körül
igaz ezek cask 256os modulok de everest rekordokat döntögetni tök jó, meg van belőle 4 modul ;]

(#28) atike


atike
nagyúr

Gondolom mibe sem fáj egy ilyen duó.... :) Kellemes látvány lenne a gépemben... :) Szerintem nem is tudná kezelni... :DDD

(#29) Duree


Duree
veterán

Ezek a Kingmaxok követik a trendet és sosem voltak drágák,igaz nem valami tuningbarát márka,de viszont megbízható.

duree54

(#30) Geönczy válasza Duree (#29) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Én is sokáig Kingmax-ot használtam. Olcsó volt oszt jó.

(#31) Quan-Chi válasza Geönczy (#30) üzenetére


Quan-Chi
őstag

na igen, "ócsó osz jó" kategória , DDR2 -ben már felesleges volt Kingmaxot venni mert a legjobb Mushkin vagy Crucial alig volt 15-20% drágább ... :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.