Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Megvalósítható?

Hozzászólások

(#1) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Hátrányos helyzetű gamer-ek...
Akinek van pénze egy ilyen hobbira, bármilyen régi géppel is, az nem hátrányos helyzetű.

Az ötlet maga nem rossz, de nem fog működni, ha én teszem azt az AMD lennék nem adnék egy bemutatkozó videóért semmit sem, azért mert Pistike szeret csgo-zni, persze ha Pistike eu első az más kérdés, de gondolom nem erről van szó.
Inkább közösségi irányba kéne elindulni.

no fate but what we make

(#2) Kicsiguszti válasza voyager4.4 (#1) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Véleményem szerint Magyarországon ez nem működőképes dolog. Legalábbis pár tízezer forintnál többet nem nagyon lehet összekalapozni erre a célra. Kövezzetek meg ha negatív vagyok.

Az én szemléletem pedig azt sugallja, hogy a hátrányos helyzetű gamerek kezdetben ne otthon játszadozzanak szabadidejükben, hanem vállaljanak munkát/diákmunkát, és teremtsék elő a hobbijukra az adott összeget.

(#3) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

:W Mindegy, no comment...

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4) Hieronymus válasza Kicsiguszti (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Magyarországon ez nem működőképes dolog."
Más országban sem.

A tehetségeket lehet szponzorálni, de a hátrányos helyzetet nem.

Nehezen lehet bemagyarázni egy cégnek, hogy bármilyen előnye származna ha egy hátrányos helyzetű gémer támogatásából, aki ezzel ezer hellyel lépne előbbre a gémer listán, immáron elérné a 14 ezredik helyel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) #73173120


#73173120
törölt tag

Igazából a konkrét felvetést nem értem. Miért kéne valakinek azért egy szuper gépet kapnia, mert játszik. Vagy azért mert hátrányos helyzetű?

Anno, 99'-ben, iskola mellett mentem el dolgozni. Iskolából egyből munkába, és késő este értem haza mindennap. És miért? Hogy megvegyek egy duron 850-es gépet :) mert olyan "hátrányos helyzetű" voltam, hogy enni meg lakni volt csak hol, gépre már nem futotta.

Szóval, csúnya vagy sem kimondani, de attól, hogy valaki játszik, vagy szeret játszani, alanyi jogon nem jár számítógép. Akármilyen hátrányos helyzetben is van.

Meg most őszintén, aki hátrányos helyzetben van, annak szerinted a legnagyobb problémája az, hogy milyen számítógépen tolja a játékot? Számomra a hátrányos helyzet, ha nincs hol lakni, nincs mit enni. Ha ez megvan, akkor minden alap megvan ahhoz, hogy idővel saját magának teremtse elő a szükséges pénzmagot egy jobb géphez.

És ahogy előttem írták, attól, hogy Pistike szeret gamerkedni, még nem biztos, hogy tud is. Tudod a képlet pont fordított, mint ahogy Te feltételezed. Először tegyen le valamit az asztalra, utána jönnek a szponzorok. És pont ezért, a marketing értéke kb. nulla annak, ha egy nevenincs rászoruló kap egy gépet. Csak nézd meg egy népszerűbb ember facebook oldalát. Kitesz egy semmitmondó képet pl. a kávéjáról, és több tízezer ember lájkolja, kommenteli, megosztja. Ha te fotózod le a te kávéd, szerinted mennyien reagálnak rá? Vajon téged keres meg a sztárbáksz vagy a híres embert, hogy ugyan legközelebb sztárbákszos bögrében legyen a kávé :)

Remélem érted mire gondolok ;)

(#6) ivana


ivana
Ármester

Amúgy meg ha valakinek nincs pénze erőgépre akkor játszon a konfignak megfelelő játékokkal. Mindenre van jó játék...

(#7) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Addig gondolkoztam megfogalmazni egy hsz-t, míg #5 és #6 pont leírta, amiket gondolok. Köszi.

Sent from my keyBoard

(#8) erkxt válasza N€T0X|N (#7) üzenetére


erkxt
tag

Itt vannak példák.
https://www.youtube.com/results?search_query=boost+my+pc

(#9) vtomi2 válasza erkxt (#8) üzenetére


vtomi2
őstag

De itt mindenhol valami ismertebb csapat ment oda pc-t "tuningolni".

(#10) voyager4.4 válasza erkxt (#8) üzenetére


voyager4.4
senior tag

De lel... ez egy megrendezett tv műsor. A felvételre szolgáló technika többet ér mint az új gépe a gyereknek, valószínű meg sem kapta csak eljátszották a forgatáson, aztán kapott 50 eur-t...

no fate but what we make

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

2006 magasságában kalapoztam össze "magamnak" egy gépet nv-től, asustól, meg innen onnan... hát minden volt csak nem egyszerű... és az csak egy volt, akkor még modding témában volt mögöttünk egy korrektebb oldal, egy nagy kiállítás és verseny (mod-tech hall) és arra dobtuk össze mint demó gép. cikkel, bemutatóval, kiállítással, stb.

az email ingyen van, de kétlem hogy azóta jelentősen javult volna a helyzet. ha milliós nézettségű yt csatorna, akkor talán beszállnának. de ebből ők valljuk be férfiasan nem igen látnak reklámot.

a céllal van nekem gondom alapvetően. hátrányos helyzetű gamer? az milyen?

" akik szeretnek játszani"
azt mindenki szeret jóformán

"Youtube-ozni"

hazai gameplayeket már nem is akarok nézni konkrétan. bármi ami e-sport és hazai termés, leginkább hobbista kis vihogó, káromkodó pózercsicskák gyártják. 2 perc alatt a kedvem elmegy mindentől. de tovább megyek nem tudok személy szerint 2 csatornát mondani de lehet hogy egyet se, amin magyar nyelven normális gameplay van bármiből szinte, értelmes kerek mondatokban nem bzmegolva nem őőőőőőőőőőőzve, nem háháháháhááááááháhááááááá leguggoltam beszrok háháhááááá betétekkel képes valaki vinni. ha van szóljatok...

"de anyagi körülményeik nem teszik lehetővé újabb játékok kipróbálását, verseny szintű művelését."

a verseny szintű műveléshez az első és legfontosabb a motiváltság és az idő. és az idő. és még egy kis idő. ha komolyan gondol bármit, akkor 6-10 órákat úgy bele kell toljon napi szinten mint a szél. ha már kicsit gondolkodósabb, buildeket kellene kitalálni, meg beleásni magát a háttérbe hogy mi hogy miért, akkor akár még többet is.

a jelenleg népszerű e-sport vonalhoz meg ritkán kell kemény vas.

a cél nemes, az ötlet jó, csak hiányzik egy olyan hely hozzá amin ennek teret is tudnál adni nagy nézőszámmal. egy gyártónak egy magyar nyelvű, pár ezres látogatottságú yt csatorna mint reklámfelület sajnos nem sok izgalmat rejt. az egészben meg az lenne a mondás ami nekem lejön, hogy versenyezne a gyerek csak vas kéne neki. ami alapvetően baromság, mert ha lenne alatta vas, akkor a 99.999999%-ának nem lenne elég tudása, akarata, eltökéltsége, hogy egy nemzetközi szintre fejlődjön. szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#12) DEJVID válasza erkxt (#8) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezt a kamu szart!

(#13) erkxt válasza DEJVID (#12) üzenetére


erkxt
tag

Köszönöm az építő jellegű kommentedet. Grat!

(#14) MineFox54 válasza voyager4.4 (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

Gondolom, relatíve hátrányos helyzetű.

(#15) erkxt


erkxt
tag

Érdemes volt kitennem. Így körvonalazódott bennem, hogy nem sok értelme lenne.

Sajnos sok az igazság abban amit leirtatok és nem akarok győzködni se mást se magamat arról, hogy ennek helye lenne itthon.Sajnos.

Az ötlet pedig szerintem finomításokkal egész jó lehetne és vinné valamire.

Köszönöm a hozzászólásokat!

:R

[ Szerkesztve ]

(#16) #56573440 válasza erkxt (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

azt ne felejtsd hogy ki töltötte fel a videót... AsusFrance... a cseh megfelelőjét is asus szponzorálja ha megnézed az oldalukat.

én nem levéllel kezdenék, hanem egy videóval. ha tudsz egy ilyen minőséget legalább csinálni videóból, vágva, zenélve, koreografálva ahogy a linkeltek közül mondjuk a gyári asusosok, akkor csinálj. mintha egy crowdfunding oldalra csinálnád. angolul persze.

azt küld el nekik, mert akkor legalább látják hogy milyen minőségű anyagról beszélgetünk, mik a tervek, stb...

egy levél főleg hogy nincs direkt kapcsolatod a gyártókkal csak a központi mailre tudod küldeni, ami soha nem jut túl a szortírozó droidokon... sokat nem fog érni

[ Szerkesztve ]

(#17) DEJVID válasza erkxt (#13) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem az ötletnek szólt, az nem kamu, csak a legnagyobb baromság, amit a héten olvastam/hallottam.

(#18) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Hát szerintem ennek nincs túl sok értelme... Szerintem túl sok gépet nem ajánlanának fel, és mint ahogy itt azt megszoktuk, csak menne a k**** anyázás azért, mert épp valaki nem kapott ilyen gépet.
Ne érts félre, én is pár hónappal ezelőttig egy igen izmos pc-n toltam a játékokat(COD MW2 minimumon stabil 20 fps volt...)
Ha valaki akar valamit akkor azért dolgozzon meg... Én is ezt tettem és már lassan teljesen kész lesz a gépem.
Ez épp ugyan olyan, mint, hogy kicsi a házam, kéne egy nagyobb, de ingyen, mert hát mennyivel jobb egy nagy házban élni...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#19) kaszaking


kaszaking
tag

Hátrányos helyzetűnek pont gamer számítógépre lenne szüksége? Komolyan gondolod?

(#20) nonsen5e válasza kaszaking (#19) üzenetére


nonsen5e
addikt

Há, hogy el tudja adni piáé. ;]

Nekem is csak egy 280X-re futotta, nagyon érdekelne pedig az AC:Unity ultrán, nem kaphatnék-e egy Fury X-et? :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Megvalósítható?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.