Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Arról lehet valamit tudni, hogy javult e a VP9 lejátszási képességük?
Stoney megjelenésekor még csak 720p volt támogatott, gondolom vannak 1080p-s modellek is, ahova elkélhet a hardveres gyorsítás, így tovább bírná az akku.


AMD oldalán sajnos nem linkelhető már ez az oldal, vagy csak én nem találom.

solfilo

(#2) Ribi


Ribi
nagyúr

Lehet rossz tesztet nézek, de geekbenchben pl 9220C egy N4200-hoz képest a béka segge alatt van. :U

(#3) Abu85 válasza Ribi (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

- Up to 23% faster in web browsing (Speedometer 2.0)
- Up to 13% faster in web applications (WebXPRT 3)
- Up to 2.5x faster in email (PCMark for Android, Writing sub-test)
- Up to 62% higher productivity (PCMark for Android, Work test)
- Up to 33% faster in photo editing (PCMark for Android, Photo Editing sub-test)
- Up to 34% faster in web gaming (Bullet Force on WebGL)

Geekbench az nincs. A gyártók nagyon ritkán használják, mert megbízhatatlannak tartják.

(#1) solfilo: Van VP9. Az egész egy szoftveres kérdés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) arn válasza Abu85 (#3) üzenetére


arn
félisten

a transcoding kevesbe :) pedig ugy nasba is jo lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) solfilo válasza Abu85 (#3) üzenetére


solfilo
veterán

Szoftveres? Kaveri/Carrizo miért nem tudja akkor? Főleg utóbbi érdekes, az is GCN3 meg a Stoney is az elvileg. Meg miért csak HD-t írt AMD a Stoney-nél a fenti képen?
Jó lenne egy írás a VP9 gyorsításról, mert a neten össze vissza van minden, pl itt azt írják írják, hogy dedikált Vegának nincs még dedikált gyorsítója hozzá, de Ravennek már van. Polaris akkor valahogy szoftveresen oldja meg?

"UVD 7: ... But there is still no fixed function VP9 hardware decoding.
VCN 1: ... VCN 1.0 adds full hardware decoding for the VP9 codec."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt vajon meg lehet majd venni külön modulként, mint az említett Apollo lake-es cuccot? Igény az lenne rá...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) twollah1976


twollah1976
őstag

Ha olcso, gyors es hazankban kaphato lenne ez a Chromebook mar regen valtottam volna.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) lenox


lenox
veterán

Amugy en azt latom a notebookcheck-en, hogy az A6-9220 ugyan nehany single thread feladatban veri az N4200-at, de multithreadben altalaban nem, akkor az hogyan lehetseges, hogy ha 10-15 wattrol 6-ra korlatozzak (A6-9220C) akkor nagyon veri? Nem lehet, hogy itt ugyesen valogatott tesztekrol van szo? Es amugy az arm alapu chipek meg jol elverik mindkettot, tehat igazabol mindegy is?

(#9) csendes válasza lenox (#8) üzenetére


csendes
őstag

És még azért is mindegy, mert egyébként otthonra miért akarna bárki Chrome OS-t használni?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#10) GeryFlash válasza lenox (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Én is csak tippelek, de szerintem a Qualcomm drágábban adhatja a SOC-ot mint az Intel partner szerződéssel az atomot vagy az AMD. Talán. Ha nem akkor tényleg életképtelen dolgok ezek, Snapi 850 szerintem mindkettőt megalázza, hát még ha jön majd a Snapdragon 860 ultrabook piacra. Na majd talán ha az AMD is kihúzza a fejét a seggéből és lesz szíves 2016-os 28 nanós hulladékok helyett 7 nm-en gyártani nem desktop procit akkor visszatérhetünk rá, de ez még budget kategóriába is kevés.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) lenox válasza GeryFlash (#10) üzenetére


lenox
veterán

N4200 161 dodo, ennel dragabban?

(#12) GeryFlash válasza lenox (#11) üzenetére


GeryFlash
veterán

Azért írtam hogy partnerszerződésekben más ára lehet. Szerintem az Intel csak a konzumereknek drága, OEM-ek felé szerintem igen jó árakkal állhat elő (persez ez feltételezés, ezek titkosak, de megmagyarázza azt is hogy miért nem éri meg neki kiugrani a partnerszerződésből ha éppen az AMD termékei versenyképesebb fogyasztói áron vannak).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) hunluki válasza csendes (#9) üzenetére


hunluki
senior tag

Barátnőnek/anyukának/nagyszülőknek hibátlan. Nyilván felhasználófüggő de manapság a plebs 90%-a kényelmesen elvan egy darab böngészőben.

(#14) DanD88 válasza lenox (#8) üzenetére


DanD88
tag

Meg tudom erősíteni hogy az A6-9220 pont arra jó amire felettem is megírták - 1 db. bongésző. Ennyi. 2-vel már baja van - hát még ha az ember dolgozna is valamit mellette. Legalább is Win10 alatt. Ezért váltottam Linuxra. N4200 sem valami erős, de azért picit jobban megbirkózik több párhuzamos feladattal. Hátránya talán csak a 8GB max. ram.

ChromebookosOS alatt nem tudom mi a helyzet.

Ui.: amúgy az a6-9220-nak 1 csatornás a memóriavezérlője, az új chipeken a 128bit segíthet.

(#15) Ribi válasza lenox (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos a notebookcheck is megbízhatatlan mint a geekbench ;]
Ha az AMD azt írta jobb, akkó az jobb.

[ Szerkesztve ]

(#16) Legyes


Legyes
tag

A Global Foundries garázsában nagyon sok 28nm gép maradhatott még...

-=LeGyEs=-

(#17) lenox válasza Legyes (#16) üzenetére


lenox
veterán

Igen, ez meg a masik, az amd annyira jo, hogy 28 nm-en fogja bealazni az intel 14 es a tobbi gyarto 12-10-7 nm-es megoldasat. Hat en azert fogadnek ellene.

(#18) MongolZ válasza Ribi (#15) üzenetére


MongolZ
addikt

Csak és kizárólag passmark 😊

(#19) csendes válasza hunluki (#13) üzenetére


csendes
őstag

Felmenőknek 13 ezerért vettem egy Core2-es Lenovo asztali gépet számlával, használt 20" LCD monitor hozzá és Linux MInt, ez is hibátlan, csak sokkal olcsóbb, gyorsabb, nagyobb a kijelző és nagyobb a szoftverkínálat. :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20) hunluki válasza csendes (#19) üzenetére


hunluki
senior tag

Nincs ezzel semmi gond, teljesen jó megoldás az is, én is rengeteg ilyet raktam össze (sőt fogok egyet az elkövetkező hetekben is :D ). Viszont valahol más a szempont, barátnőm pl most akar laptopot venni mert a régije kihalt, neki hosszú üzemidő kell, lehetőleg passzív hűtés és könnyű hordozhatóság. Na neki pl hibátlan lenne egy chromebook.

(#21) DanD88 válasza MongolZ (#18) üzenetére


DanD88
tag

Én sajnos azt vettem észre hogy nem teljesen fedi a valóságot. Főleg az FX alapú amd prociknál(az a6-9220 meg az a6-9220c is az).

Nem tartom kizártnak hogy ezek a chipek elméletben képesek az azonos órajelen futó intel társaik számítási teljesítményének 2/3-ára ahogy a pontok is mutatják, viszont ez a való életben nem jön elő

Vagy az miatt hogy a programok/játékok nagyrészt az intel architektúrájára lettek optimalizálva, vagy mert bizonyos feladatokban (passmark ugye átlagolt teljesítmény mutat) az amd látványosan elmarad - lehet bőven találni olyan benchmarkokat vagy specifikus programokat ahol ezek az amd-k az ugyanolyan vagy hasonló órajelen futó intelek teljesítményének csak 50-55%-át érik el.

És ez az ami igazán fájdalmas, amit észreveszel miközben beszaggat a játékod, nem az átlagfps hanem a minimumok - és ez alapján a passmark igenis félrevezető.

(#22) csendes válasza hunluki (#20) üzenetére


csendes
őstag

Csak ha nincs elérhető és megbízható WiFi a közelben, akkor semmit nem tud csinálni vele. Egy kis bütyköléssel egyébként Chromebookra is lehet linux-ot varázsolni, sőt ahogy nézem, már valamilyen szinten hivatalosan támogatják is ezt. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.