Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Kulcsmérnök? Remélem van olyan jó mint LockPickingLawyer

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2) akaido válasza ZS3NI (#1) üzenetére


akaido
addikt

:)

-----

A többször is átigazoló és ezek szerint több csapatnál is "kulcsjátékosoknak" minősülő "sportman" gondolom -ha már sporthasonlat- anyagilag elég komoly szerződésekhez juthatott az éppen aktuális teamnél. Elég komoly tudást, ismereteket vihetett, hozhatott innen-oda...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3) cellpeti válasza akaido (#2) üzenetére


cellpeti
veterán

Lehet ipari kém :C :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4) akaido válasza cellpeti (#3) üzenetére


akaido
addikt

Kettős ügynök... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5) HUfantom


HUfantom
őstag

Ha kulcsmérnök lenne, akkor nem engedték volna elmenni :P

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6) thiclyoon válasza HUfantom (#5) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Pár napja / hete hasonló hír volt, hogy egy másik kulcsmérnököt meg az intel csábított el. Nem gondolnám, hogy egyiküket sem akarta volna megtartani az alma, de más magyarázatot én sem tudok :F

(#7) #54625216 válasza thiclyoon (#6) üzenetére


#54625216
törölt tag

Úgy tudom a kulcspozícióban dolgozó vezetők és mérnökök szerződésében benne van, hogy kilépésük esetén x ideig (általában 1-2 év) nem dolgozhatnak konkurens cégeknél hasonló munkakörben.
Ha tehát valakit nem köt ilyen szerződés, akkor vagy nem dolgozott megfelelő pozícióban, vagy nem olyan munkakört töltött be, ami releváns lenne az új munkahelye szempontjából.
Az ilyet azért nem szokták félválról venni, mert ha az illető szerződést szeg, akkor nem csak őt, hanem az új munkaadóját is beperelhetik, amit egy MS vagy Intel méretű cégek inkább nem kockáztatnak.

(#8) thiclyoon válasza #54625216 (#7) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Én újságírókról tudok ilyet, de ezek alapján könnyen lehet hogy így van, ahogy írod (sőt), csak akkor miért engedte el az Apple ilyen könnyen "a Mac rendszerarchitektúrájáért felelős vezetőjét", ha "kulcsfontosságú szerepe volt abban, hogy a cég az Intel processzorait a saját fejlesztésű Apple Siliconra cserélte [...] az Intelnél most hasonló típusú feladatköre lesz"?

Tehát ez ellentmond a fentieknek - vagy persze lehet, hogy az Apple volt buta, és nem kötött ilyen szerződést, vagy éppen az Intel zsebből fizeti a kártérítést... de mint kiderült nem csak az Intel - MS duó tett ilyet, de már a Metáról is ezt olvasni. :F

(#9) #95462144 válasza #54625216 (#7) üzenetére


#95462144
törölt tag

Dolgoztam ilyen cégnél, ahol aláírattak 30 oldalas titoktartásit és belefogalalták, hogy 5 évig nem dolgozhatok azonos pozícióban másik cégnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.