Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vittorio7 válasza azopi74 (#50) üzenetére


vittorio7
őstag

Visszateszik bele a régi dolgokat, kicsit "átcsomagolják" és máris lesz egy szerethető Win9.

Mondjuk a DirectX 12-t nagy eséllyel úgyis csak a Win9-be teszik bele. Ez pedig sokakat vásárlásra ösztönözhet.

[ Szerkesztve ]

(#52) #06658560 válasza anulu (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt tudta a régi w7 start menü is. Plusz, ott a programokhoz tudtál kitűzni fájlokat, vagy a steam esetében játékokat.
Prevista korban pedig a gyorsbillentyűs megoldás a mostani keresésnél is hatékonyabb volt. Ami végképp mókássá teszi az egészet, a modern, intuitív, hiperszuper felületnél MS és a teljes média is elkezdte megint szajkózni a gyorsbilleket, hogy lehet használni normálsian a rendszert.
Miközben olyan logikai bukfencek is vannak, hogy a fel-le görgetés jobbra-balra görget. Akkor is, ha az egér tudná az oldalirányú görgetést, akár MS egerekről beszélünk, akár más márkákról.
Nem start menü, de aero felület előnye: a megnyitott fájlok előnézete ha a tálcán rávitte az ember az egeret a programra.Ha több megnyitott excell, word, pdf, stb. van, nagyon hasznos megtalálni a megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#53) zoli62 válasza djculture (#25) üzenetére


zoli62
addikt

Sajnos a Windows 8-al elkezdődött az az irányvonal, hogy a fejlesztésnél a designre mentek rá, nem a tartalomra. Velsőleg egy nagyon jó kis használható, és a Windows 7-nél is stabilabb rendszer lenne egyébként, ha nem lennének az általad említett meghajtóbeli vagy automatikus frissítéssel kapcsolatos hibák pl. [link]

[ Szerkesztve ]

(#54) gézu válasza anulu (#21) üzenetére


gézu
őstag

Mert én pl nem akarok windows gombot nyomogatni, utána meg gépelni. Én kettőt akarok kattintani az egérrel, mert az a kényelmesebb. A taskbart meg nem szeretem teleqrni minden kacattal, mert nem kulturált úgy a kinézete. ;] A metrót meg utazásra szeretem használni, nem szemezni vele.
Tudom, sok bajom van, de nálam is kimarad a 8-as, jöhet a 9.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#55) anulu válasza #06658560 (#52) üzenetére


anulu
félisten

utolsó bekezdésre: beállítható 8.1 is ez, nem Aero függő :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#56) azopi74 válasza gézu (#54) üzenetére


azopi74
addikt

"Mert én pl nem akarok windows gombot nyomogatni, utána meg gépelni. Én kettőt akarok kattintani az egérrel, mert az a kényelmesebb. "

Miért kényelmesebb? Szerintem sokkal lassabb és idegesítőbb állandóan levenni az ember kezét a billentyűzetről, és minden vacakért az egérhez nyúlkálni. Én pl szinte csak az ablakok mozgatására és átméretezésére használom egyedül az egeret :) (meg persze FPS-ben pozicionálásra :)
Na meg nagy ritkán, ha valami olyan extra dolgot akarok csinálni, aminek a keyboard shortcut-ja nincs éppen a fejemben.

(#57) ZoliBen válasza azopi74 (#56) üzenetére


ZoliBen
tag

Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért próbáltok minket meggyőzni arról, hogy nincs igazunk, és csak megszokás kérdése az egész. Miért akarjátok ránkerőltetni az akaratotokat? Mi csak annyit kérünk, hogy választható opcióként legyen benne. Én speciel 2x1 hónapig próbáltam megszokni, de a végén már a hajamat tépkedtem tőle. Tényleg nagy kérés lenne, hogy mint opciót, visszarakják a start menüt, és a régi megszokott dolgokat?

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#58) negyedes válasza ZoliBen (#57) üzenetére


negyedes
addikt

hasznalhatsz win7et is, vagy mac-et es linuxot. nem vagy koteles hasznalni amit az ms eled rak.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#59) ZoliBen válasza negyedes (#58) üzenetére


ZoliBen
tag

"A baj ott kezdődik, hogy amikor az ember új laptopot akar venni, akkor rengeteg gyártó már nem is támogatja a win 7-et, csak 8-hoz vannak driverek."

Azért ne mondjátok nekem, hogy a gyártók nem kapnak ezért pénzt a Microsofttól...

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#60) negyedes válasza ZoliBen (#59) üzenetére


negyedes
addikt

ketlem hogy nincs legacy driver a legujabb win7-ben. amugy is, laposra nem a gyartotol szedjuk a driverek hanem az alkatresz gyartojatol

61: gyarto oldala?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#61) ZoliBen válasza negyedes (#60) üzenetére


ZoliBen
tag

Nem egy laptoppal találkoztam már, amelyiknél nem volt legacy driver win7-hez. És itt nem a webcam és egyébb cseprő dolgokra gondolok...

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#62) torreadorz válasza azopi74 (#56) üzenetére


torreadorz
csendes tag

"Szerintem sokkal lassabb és idegesítőbb állandóan levenni az ember kezét a billentyűzetről, és minden vacakért az egérhez nyúlkálni"

És itt van a hiba a gondolatmenetben. Lehet hogy linuxról jöttél vagy programozó vagy és ezért van a kezed állandóan a billentyüzeten de a többség csak egerészik.
És innentől megfordul a dolog, a te mondatod csak a két szó megcserélve:
szerintem sokkal lassabb és idegesítőbb állandóan levenni az ember kezét az egérről és minden vacakért a billentyüzetért nyúlkálni.

Ezt már csak tetézi, hogy a windows felhasználók 90%-nak az egerészés van megszokva, és dobhatta ki a jól megszokott dolgait egy olyan módszerért ami _semmiben_ nem ad többet a megszokott módszerhez képest.

Ez most kb. olyan mintha az autógyártók gondolnának egyet és a sebváltó középről a vezető bal oldalára kerülne. Extrát nem ad, cserébe millió ember küldené el őket az anyjába.

(#63) Dr.FantastiK válasza negyedes (#58) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a gond az hogy azt allitjak azert van most ugy ahogy mert igy igenyeltek a Felhasznalok ..

Na ez kimondott Hazugsag ! ! :(((

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#64) calocsay válasza rudi (#13) üzenetére


calocsay
tag

"De-de, átlagfelhasználók millióira rá van erőletve a Modern felület, mert ők rendszerint nem találják meg a kikapcsolóját. Viszont ők tapasztalatom szerint nem nagyon reklamálnak emiatt, megszokják, ennyi."

Tisztázzuk a ráerőltetni magyar szó értelmét már. Egy olyan embernek, akire ráeröltetnek valamit van választása vagy nincs? Leginkább nincs, az erőkülönbség miatt. Dönthet bárki úgy, hogy nem használja a metró felületet? Igen vagy nem? Maga a választás lehetősége agyon csapja azt a mítoszt, hogy erőltetve van a metro. Ez egy ostobaság. Megjegyzem csak addig zavaró, amíg mindenki le nem cseréli a monitorját érintősre. Kicsit előre szaladt a MS ennyi, de zseniális a metró felület.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#65) Dr.FantastiK válasza calocsay (#64) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Kicsit előre szaladt a MS ennyi, de zseniális a metró felület.''

ezt ki mondta neked ?
mert ha megkerdeznel (sok 1000 embert )) akkor nem ez lenne az eredmeny ! !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#66) Sweet Lou 6 válasza gézu (#54) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

konkrétan 8.1-en most már csak egyet kell kattintani egérrel, csak nem a bal, hanem a jobb alsó sarokba mozgatni az egeret, hogy a charm baron rákattints a keresésre. egyébként ha keresel, akkor gépelsz, szóval utána mindenképp a billentyűzethez kell nyúlnod, sokkal egyszerűbb a win gomb + pötyögés. az meg szintén beállítható, hogy a régi start menü helyén lévő win logora kattintasz, akkor az alkalmazáslista jöjjön elő.

sweetlou6.wordpress.com

(#67) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Továbbra is az a véleményem, hogy duális telepítő kellene. Az egyik lehetőség lenne a Modern UI, a másik meg a Klasszikus. Az előbbi egyértelmű, utóbbi pedig egy tovább bővített 7, a 8/8.1 mindenféle hülyeségétől mentesen. Nem kell bele csempe, nem kell egy Modern alkalmazás sem, főleg nem gesztusok. Így mindenki azt kapná, amit szeretne. Ja, hogy ez nem tetszik az M$ (bármelyik cégre illene, ha Ők fejlesztenék a Windowst) politikájának? Remélem az sem fog, ha esetleg egyszer esélye lesz a Linuxnak a térhódításra, és sikerrel is járnak. Nem vagyok Windows ellenes, de ha ez így folytatódik, 2020-ban már erőltetve lesz a csempe. Hiába még majdnem 6 év, sokan akkor sem fogjuk akarni, mert nem tetszik.

Nyugodj békében Integra!

(#68) anulu válasza Szatyor95 (#67) üzenetére


anulu
félisten

az elmúlt 2 évben 2 hatalmas lehetőséget kapott. egyrész a Win8 "1.0", másrészt most az XP EOL. egyikkel sem tudott élni, sőt. a Valve, mint nagy Linux pártoló (egyáltalán jó lenne közérthetően definiálni, h mi is az, hogy a Linux nem terjed. Arch? Debian? vagy Ubuntu? esetleg CentOS?) statisztikáit érdemes megnézni, főleg, miután befejeződött az XP támogatása. ugrott egyet a W7 és a 8. mire 2015-ben szép lassan kijön 1-2 Linuxra is hivatalosan megírt (nem agyonhegesztett) játék, addígra kint lesz a W9, és mindenki azzal fog foglalkozni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#69) fuze


fuze
őstag

A metró felületnél szerintem csak a kezdeti nehézségek okoztak problémát mindenkinek és ezért utálják annyian. Amikor megjelent a 8 én kipróbáltam, de undorító volt, átláthatatlan módon lehetett váltani a programok között, illetve minden telepített programot azonnal kihelyezett csempének. Start gomb sem volt.

Viszont a 8.1 már sokkal ergonomikusabb, a csempéket már magad rendszerezheted, méretezheted így számomra kiváltja az asztalt mint felhasználói felületet. Nálam ott csak kuka van, míg a Startképernyőn csoportosítva, átláthatóan vannak kipakolva az alkalmazások.

Mégis mi lehet az amire a többség használja a Start menüt? Egy program bepötyögése, böngészés köztük illetve a vezérlőpult vagy a Sajátgép megnyitása. Ezek a 8-asban vagy sokkal jobban vannak megoldva, vagy teljesen ugyanolyanok.

A keresés az Start gomb és írod is - ugyanaz.
Böngészés az start gomb és lefelé nyíl - ugyanaz.
Sajátgép: Mi a francnak? Az intéző most már egyből a logikai meghajtókra mutat, nem a felhasználó dokumentumaira mint a 7-ben.

Vezérlőpult, Kezelés, Futtatás - Minden ilyesmi egy jobb kattintás a Start-ra.

Az Update 1-el meg mégjobb lett minden.

Ezek után ti visszasírjátok a Start menüt? Én nem...

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#70) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Az utolsó bekezdés nem semmi... Ekkora rizsát lenyomni nem gyenge...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71) Sweet Lou 6 válasza Szatyor95 (#67) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

pedig az összes nagyobb cég hasonló irányba halad: nevezetesen az OS-ek minél hasonlóbb kezelése és együttműködése, átjárhatósága, eszközfüggetlenül a user accountjára szabva. elég csak megnézni a tegnapi apple keynote-ot is.

sweetlou6.wordpress.com

(#72) #06658560 válasza fuze (#69) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagy W7 alatt már direkt fájlok megnyitása, amik a programhoz vannak tűzve, így fölösleges helyet nem foglalnak, átláthatóan jelennek meg, egy részük fixen kitűzhető, stb. Amihez nem kell utána görgetni, amíg megnyitod nem foglalja el az egész képernyőt, hogy legyen esélyed észrevenni, jé, ott van az asztalon már, stb.

(#73) King Unique


King Unique
titán

Szerintem jóformán felesleges is a start menü, bal klikkes start gomb alatt sokkal több minden elérhető (kikapcsolás is), fontosabb program ikonokat meg eleve asztalra, tálcára rögzíti az ember. Kezdőképernyőn szerintem átláthatóbb és gyorsabb rájuk keresni, indítani őket, csoportokba lehet rendezni stb. És csak arra a pár másodpercre kell kimenni, aztán vissza, nehogy attól már csempeundora legyen vkinek.
Ha meg annyira hiányzik a klasszikus start menü, van vagy 10 féle ingyenes alternatíva [link], szal aki akarja, tudja orvosolni a "problémát"...

Itt eleve az a baj, nemcsak a start menü mizériával, de az egész Win8 körüli negatív kampánnyal, h egyrészt mivel nagymértékben home usereknek (is) készül, azoknak villantani kell időre-időre vmi újat, h el tudják adni a rendszert.
Márpedig mivel lehet megfogni a mezei (hozzá nem értő) átlag usert leginkább??? Új látványos felülettel, nagyobb sebességgel--->pl. gyorsabb boot.
Ha kiadtak volna egy 7 klónt, akkor meg azon menne az elégedetlenkedés, h nincs benne semmi újdonság és minek váltson... :D Harmadjára ellőni uazt az Aero Glass felületet, elég olcsó dolog lett volna, de ha a yotube-os "concept" videókhoz hasonló agyament desktopot kreáltak volna, szerintem arra is ment volna a hurrogás.
Még mindig jobb a 8 megoldása ebből a szempontból, h meghagyták 1-1-be a hagyományos desktopot és van külön Modern Ui, amit nem kötelező használni, Update 1 óta eléggé asztalosítva van az egész rendszer.

(#19) vm93hun: +1

(#22) atti_2010: +1

(#69) crgriseus7: így van, teljes mértékben :C

[ Szerkesztve ]

(#74) King Unique válasza Szatyor95 (#67) üzenetére


King Unique
titán

"Az egyik lehetőség lenne a Modern UI, a másik meg a Klasszikus" - így nem lenne jó, mivel, ha jól értem Modern Ui alatt csak azt érted, desktop nélkül, nem a dual desktop+modern fületet. :N Ebből adódódan max táblákon lehetne használni.
Inkább lehetne egy mostanihoz hasonló telepítő, meg egy csak desktop módot tartalmazó, h ne hurrogjon a másik tábor. Csak amit fentebb pedzegettem, ok, h nem nincs Metro benne, de Aero Glass se (ez se tetszett a népnek), v legyen benne és akkor 1-1-be olyan lesz, mint a Win7 :F Utána meg az lesz a baj egy idő után, h semmi újdonság, mert a motorház alatti újítások, VHD Boot stb. átlag usert márpedig nem érdeklik... :N

(#75) #40553216 válasza e=mc² (#9) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Ezert pedig akkor a dragalatos laptop gyartojat kell szapulni."
Ebben te teljesen biztos vagy? Elképzelhetetlen egy olyan pont az MS-sel megkötött szerződésben, hogy a Win8-cal kiadandó pc-khez csak Win8-kompatibilis drivereket adjanak? Én el tudok képzelni ilyet.

(#19) vm93hun
Ez a "MINDENKI" a valóságban azért erősen az 1% alatt van.

(#22) atti_2010
"ugye most mekkora divat fikázni a Win 8 -at"
Most? Úgy érted, hogy most 3 éve folyamatosan?

"de talán majd orvosolni fogják valahogyan, akár egy frissítés alkalmával."
Lassan két éve kint van a végleges. Azóta kijött a 8.1. Lassan itt a 8.2. Ebben javítva lesz?

(#31) Szaby59
Király, hogy a programok, dokumentáció egybeömlesztve "kategórián" belül. Amúgy milyen "kategória" az adott program neve, ami alá be van sorolva az összes releváns fájl? Nekem a kategória: grafika, internet, iroda, multimédia, stb. Szóval amit itt mutatsz, az annyiban "modern", hogy a Win7-ig meglévő egybeömlesztett programlistára húzott egy "réteget", a "menü"ben kategóriának elnevezve az egy-egy programhoz tartozó fájlok adagjait.

(#56) azopi74

Itt a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#76) #40553216 válasza Sweet Lou 6 (#66) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azzal azért tisztában vagy, hogy az átlagjúzereknek igen jelentős százaléka pl. úgy keres, hogy begépeli a keresendő szöveget, a végén pedig nem enter-t nyom, hanem az egérhez nyúl, és kattint a "mehet" gombra, csak mert ott van előtte?

(#77) NandoXXL válasza atti_2010 (#22) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az év vicce ez a hozzászólás. :C
Nézd meg az eladási számokat :O
Egyszerű, gyors, megszokott kezelői felület kell az átlag felhasználónak ;] Ez statisztika.

(#78) Sweet Lou 6 válasza #40553216 (#76) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezzel mire célzol? mert enter helyett természetesen kattintással is el lehet indítani a keresést.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#79) #40553216 válasza Sweet Lou 6 (#78) üzenetére


#40553216
törölt tag

Arra, hogy mennyire nem gondolkodnak. Nem vesznek figyelembe kényelmi szempontokat (akár csak egér, akár csak billentyűzet), hanem azt és úgy használnak, ahogy eléjük kerül, de a gui-on elsődleges az egér. (Emiatt zavar sokakat a csempefal.) Tehát ha már szöveget írnak, akkor sem enter-t nyomnak, hanem a gui-ra való egérhez nyúlnak, mert az való a gui-hoz, bár sokkal lassabb, kényelmetlenebb.

[ Szerkesztve ]

(#80) Sweet Lou 6 válasza #40553216 (#79) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezzel egyetértek. én is hiányoltam a sima 8/8.1-en a start képernyőről hiányzó leállítás/keresés gombokat, amit csak az update1-el pótoltak. azóta viszont ha a user a startra kattint, végre az arcába van tolva mindkettő.

sweetlou6.wordpress.com

(#81) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Most nem érek rá, majd később kisírom magam. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#82) #85552128 válasza #40553216 (#75) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Amúgy milyen "kategória" az adott program neve, ami alá be van sorolva az összes releváns fájl?"

Ez nem besorolás, hanem amikor a program települ ezeket a parancsikonokat hozza létre, lényegében ugyanezt látod Win7-en a normál start menüvel, a programlista a korábbi start menü "Minden program" menüjével megegyező tartalmat jeleníti meg.
A modern alkalmazások egyébként kategória szerint vannak rendezve pl.Eszközök, Fotó. Az asztali alkalmazásoknál meg az alkalmazás telepítőjén múlik hogyan kerül be ebbe a listába.

A kezdőképernyőre saját magadnak rakhatsz ki csoportokat és belerakhatod a programokat amiket a csoportban látni szeretnél: [link]

De a programlistán is létrehozhatsz saját csoportokat ha a start menü mappájába létrehozod őket és belerakod az adott programokat.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#83) #40553216 válasza #85552128 (#82) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudom, hogy milyen a difót Win8/8.1. Ahhoz képest ez a megoldás felesleges katyvasz. Igazából metrósított startmenü katyvasz. Ráadásul elrontva a metro ui azon rossz tulajdonságával, hogy feleslegesen nagy méretben, így egy oldalon teljes egészében nem látható módon hozza a Win7-ig megszokott programlistát almenüstől. Szóval a Win7-ig megszokott megoldás hibájára rátett még egy lapáttal.

"A modern alkalmazások egyébként kategória szerint vannak rendezve pl.Eszközök, Fotó."
Igen. De ezt miért nem lehetett az asztalon is megcsinálni végre, 30 év után? Ezek a csoportosítási lehetőségek is megvannak "pár" éve.

[ Szerkesztve ]

(#84) vimes


vimes
senior tag

hal' istennek, mar megijedtem, h visszateszik a nyaron. remelem, h a win 9-ben is ugy oldjak meg, h valasztani lehet a kezdokepernyo es a start menu kozott. nekem ugyan nem kell, joval gyorsabban elerem a programokat a kihelyezett csempekkel

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#85) #85552128 válasza #40553216 (#83) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Igen. De ezt miért nem lehetett az asztalon is megcsinálni végre, 30 év után? Ezek a csoportosítási lehetőségek is megvannak "pár" éve."

"Az asztali alkalmazásoknál meg az alkalmazás telepítőjén múlik hogyan kerül be ebbe a listába."

A modern appoknál is a store az ami alapján kategorizál, asztali alkalmazásnál meg a telepítőn múlik.
A start menüt/kezdőképernyőt meg pont ezek a telepítők teszik katyvasszá a felesleges ikonokkal, ha átlátható - felesleges ikonok nélküli - menüt szeretnél mindenképp hozzá kell nyúlni.
Bár a tálcára tűzéssel és a kezdőképernyőre kirakással gyakorlatilag nem sok értelme van a programlistának, a régi start menüvel még eléggé limitálva volt, hogy a start menübe (nem a minden programok rész) hány program jelenhet meg itt viszont gyakorlatilag annyit raksz amennyit akarsz egyrészt pont azért ment teljes képernyős, másrészt azért mert görgethető.

[ Szerkesztve ]

(#86) #40553216 válasza #85552128 (#85) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az MS-nek azért erős beleszólása van, hogy egy program milyen módon települ, mit hova rak. 30 éves rossz szokás, hogy a katyvasz van. A metro appok miért nem raknak mindenféle, magához a program indításához teljesen felesleges egyéb cuccot a program indítóikonja mellé? Azért, mert más a struktúra. Ezt a 30 éve rossz struktúrát nyugodtan át lehetne alakítani. Mi tartja vissza az MS-t?

(#87) #85552128 válasza #40553216 (#86) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az MS-nek annyi beleszólása van ebbe, hogy elérhetővé tett néhány opciót: Asztal, Start menü, tálca, gyorsindítás meg kitudja mi van még.
Több nincs, az az adott fejlesztő saját magánügye hogyan vagy egyáltalán él vele és miket rak ki.
A metro appok pont azért ilyen rendezettek mert a store-ból települnek és ott tényleg bele tud szólni pár dologba az MS.
2009 óta lehet ikonokat tűzni a tálcára mégis 5 évvel később is alig néhány telepítő képes rá (pedig az is csak egy sima parancsikon a megfelelő rendszermappában), még mindig a win98-Vista gyorsindítóba, asztal, start menübe mennek az ikonok, ez pedig az adott program fejlesztőjének a sara.

[ Szerkesztve ]

(#88) #40553216 válasza #85552128 (#87) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ne viccelj már! Az MS előírja, hogy csak oda rakhat és csak olyan módon ikonokat, ahova, akkor az úgy lesz. Az is lehet külön opciós, hogy máshová kerüljön, ha egy program készítője másképp gondolja, de az alapértelmezett helyzet simán lehetne az, amit a Start screen-ben van. Ott csak az adott app indítója van, nincsenek uninstall, doc, meg egyéb ikonok.

"még mindig a win98-Vista gyorsindítóba, asztal, start menübe mennek az ikonok, ez pedig az adott program fejlesztőjének a sara."
Az, hogy ez a menü nincs normálisan rendezve alapból (ami itt az alapprobléma) az az MS sara. 30 éve.

(#89) #85552128 válasza #40553216 (#88) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Az MS előírja, hogy csak oda rakhat és csak olyan módon ikonokat, ahova, akkor az úgy lesz."

Miért kellene előírni ? Egyáltalán mi alapján adja meg/ellenőriz több millió alkalmazást amit összeszedhetsz a netről ?
Ha meg csak a store-ból telepíthetnél akkor az verné ki a biztosítékot (jogosan), egyszerűen nincs szükség ilyen korlátra, mert egyrészt még ezt a katyvaszt is 5 perc alatt rendezheted a felesleges ikonok eltávolításával 3rd party program nélkül, másrészt a gyakori appok mehetnek a tálcára/kezdőképernyőre is.
A menü meg lehet akármilyen hiper-szuper ha telerakják felesleges dolgokkal a telepítők.
Az update 1 óta gyakorlatilag vissza sem kell menned a kezdőképernyőre mert még a modern appokat is a tálcára tűzheted.

"Az, hogy ez a menü nincs normálisan rendezve alapból (ami itt az alapprobléma) az az MS sara. 30 éve."

Olyan rendszer nincs ami alapból több millió embernek úgy fog rendezni ahogy az épp neki jó legyen - viszont mindenki számára testrészabható.

[ Szerkesztve ]

(#90) #40553216 válasza #85552128 (#89) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Olyan rendszer nincs ami alapból több millió embernek úgy fog rendezni ahogy az épp neki jó legyen - viszont mindenki számára testrészabható."
Nincs? :DDD
De nem "neki", hanem egy alap kb. jó elrendezés, ami természetesen testre szabható.

[ Szerkesztve ]

(#91) #85552128 válasza #40553216 (#90) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ami valakinek jó az másnak lehet, hogy nem...
Ha neked nem tetszik miért használod ? Ha nem használod miért kell fikázni ?
A hsz-ed pedig onnan indult, hogy szerinted nem lehet csoportokba rendezni a programokat, pedig igen, akárhogyan... Az meg, hogy valamire időt kell szánni, hogy az igényeidnek megfelelően alakítsd nem értem miért probléma.
Innentől kezdve nincs értelme folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#92) cog777 válasza #85552128 (#89) üzenetére


cog777
senior tag

"Miért kellene előírni ? Egyáltalán mi alapján adja meg/ellenőriz több millió alkalmazást amit összeszedhetsz a netről ?"

Miert ne lehetne eloirni? Ahogy ne lehessen a Windows mappat teleszemetelni ilyen olyan alkalmazasokkal, illetve a Program Files mappaba beleirogatni a programoknak. (Kulonben is, ne feltsd az MS-t.. azert mar kapott buntit mert eloirta az OEM-eknek hogy mit telepithetnek a gepre es hova tehetik az ikonokat... ilyen aprosagokat nem akar eloirni->ebbol nem jon neki penz)

Amugy egyszeru am, csak olyan valakinek kellene megtervezni az egeszet aki ert az ergonomiahoz. Csak 1 otlet (mar elhangzott itt) csak indito ikont rakunk ki a start kepernyore, az osszes tobbi osszetevot (szemetet) meg lehetne egy lenyilo ablakba. (Es ezt a viselkedest a beallitasok menuben testreszabni.) Egybol nem lenne kotyvasz az egesz.. 10 program feltesz 10 ikont, hat en nem fogom rendezgetni a 100 ikont. Inkabb oda tuzom a talcara a gyakran hasznaltakat.

Az igazi problema hogy nincs egyseges "csomagkezeles" / telepito kezeles. Nagy kar. Ami magaval hozna azt hogy konnyebben lehetne az egesz rendszert frissiteni :U Kar hogy nem ILYEN FONTOS problemakba oli az MS az idejet. Csak hat az uzleti erdekek...

A start kepernyo ertesitesi funkciojat viszont jonak tartom, egybol latom hogy kaptam-e emailt, stb. De alatta a katyvasz mar tul funkcionatlan nekem. Egyelore tul kiforratlannak tartom az egeszet.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#93) King Unique válasza #85552128 (#91) üzenetére


King Unique
titán

Hagyd a fenébe, mit vársz egy Windows topikban egy Linux trolltól.... :D
Uez ment többi helyen is, h az "MS rákényszerítette, MS előírta, MS nem kérdezte meg, MS nem vette figyelembe" stb. Holott ugyanúgy többi gyártó is rég ezt csinálja, az Apple még durvábban...
Nekik valójában soha, ahogy eddig, úgy a jövőben sem fog megfelelni a Windows, Win8.1 se, belekötnek a legapróbb, már-már jelentéktelennek mondható dologba is, mert igazán nyomós érveket nem tudnak felhozni.Illetve kapóra jön most XP leváltása, eleve Linux irányába terelik a népet, h csak az a jó, arra kell váltani, nemhogy a 8, de még a 7 is xar, használhatatlan stb....

Amiket felvetsz, teljesen logikusak és megfelelően alá vannak támasztva, azért Update 1 óta már tényleg elég sok kényelmi funkció lett beletéve és nem különösebben hiányzik a start menü. :K De akinek igen, van lehetősége bőven a sok ingyenes alternatíva közül felrakni egyet. :K

(#92) hanischz: eleve csak a sima 8 szemetelte tele a kezdőképernyőt, 8.1 már nem, illetve annak a 2x programnak, v mennyinek, amit használok, azért a fő ikonjait manuálisan rögzíteni nem nagy meló. Telepítéskor legtöbb amúgy is rak asztalra / tálcára ikon, ha engedélyezzük, de én speciel inkább modern felületet pakolom tele, mint asztalon legyen katyvasz. Az, h alkalmazások listájában ott van az "egész pakk" különösebben nem zavar, mert egyrész lehet név, kategória, telepítés dátuma szerint rendezni, másrészt kitűzés után úgy se onnan fogom indítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#94) #40553216 válasza #85552128 (#91) üzenetére


#40553216
törölt tag

"A hsz-ed pedig onnan indult, hogy szerinted nem lehet csoportokba rendezni a programokat"
Nem. Az általad belinkelt képtől, amiről később azt írtam, hogy ez az addigi megszokott katyvasz programlista metrósított, még kényelmetlenebb kiadásban. A startscreen rendezettségét éppen, hogy pozitív példának hoztam fel.
Az értelme ott van a dolognak, hogy a "összehányt, de rendezhető" szemben áll az ugyanazon rendszer másik felületén lévő "rendezett" helyzettel.
Érdekes, a linuxos Skype-ot Debianra pl. most a Skype oldaláról letöltött egyedi csomaggal telepítettem, nem tárolóból. Oszt' mégis az "Internet" csoportba kerül, nem egy "rakd, ahová akarod" menülistába. Gondolom, az MS külön figyelmet fordít arra, hogy a csomag része legyen a leírás, hogy hova kerüljön. Vagy ha nem így van, és mégis a megfelelő helyre kerül, akkor azt az adott rendszer kezeli. Ugye?

(#93) King Unique
Látom, sikerült értelemmel teli megnyilvánulni. Ja, nem. Nem sikerült.
A sötét szemüveg meg befelé szűr. Nem tudtad, mi? Különben észrevetted volna, hogy messze nem a startmenüt követeltem vissza, hanem a startmenü gyatraságát ekéztem.
Amúgy ami képet Szaby59 kezdetként belinkelt, az Win 8.1es megoldás. Az túlméretezett megjelenítés miatt még rosszabb megoldás, mint a start menü programlistája. De egy Windows junkie trolltól miért várná az ember, hogy mást is jónak fogadhat el, mint amit az MS ad.

[ Szerkesztve ]

(#95) King Unique válasza #40553216 (#94) üzenetére


King Unique
titán

Igen sikerült, mert burkoltan pont erről van szó, nem a start menü, nem a megjelenítés, hanem az egész rendszer lehordása a cél, kár tagadni... másik topikokban elhangzott hasonlóan gyenge érvelések is ezt támasztották alá..
Én nem vagyok Windows troll, legalább elismerem, megemlítem néha, h sok dolog tetszik a Linuxokban, OS X terén is, viszont nem járok egyiknek se soha a topikjába ócsárolni a rendszert, pedig tudnék felhozni ezt-ezt.
Lehet, h MS megoldásai nem tökéletesek, ahogy bizonyos dolgok másik 2 rendszerben se, viszont attól még bőven használhatóak, nem akadályozzák usert olyan szinten a munkában, mint amennyire itt egyesek beállítják, felnagyítják...

Egész képernyős megjelenítés egy dolog, hozzá lehet hamar szokni és jobban átlátható, mint a start menüben kotorászni. Illetve mivel baromi gyors a 2 közti váltás, nem hiszem, h akkora gond lenne, ha 1-2 másodpercre "elfoglalja" a teljes képernyőt. Az, h telepítésnél ilyen a mappastruktúra, beletesz minden hivatkozást már jó ideje így van, de kit zavar, átlag user kétlen, h ezen rugózna? Tudom Linuxban ez is jobban meg van csinálva. :)
Valamint asztalon tálcán be lehet ám kapcsolni Cím és Asztal eszköztárakat, előbbinél program, v más nevét beírva kidobja és elindítja, utóbbi meg egy XP-hez hasonló struktúrájú start menü félét ad. ;)

Illetve pont, h megadják a választás lehetőségét, mert ha nem tetszik ez a fajta keresés, kezdőképernyős program megjelenítés (de ott az eszköztárak is ugye), mi akadályoz meg egyeseket abban, h felrakjanak 2 perc alatt egy start menü pótlót, amikért még fizeni sem kell??

[ Szerkesztve ]

(#96) hemaka


hemaka
nagyúr

Az elejen engem is idegesitett a csempe, sosem talaltam semmit. De amiota pc automatikusan asztalra bootol, nincs semmi problemam vele. Konkretan a gep kikapcsolasakor latom csak.
A start menu meg nekem nem hianyzik, kb amugy se hasznaltam soha.

(#97) King Unique válasza hemaka (#96) üzenetére


King Unique
titán

Ja, kb. erről van szó, nem kötelező használni. :N
Ha vkinek meg mégis kell start menü, akkor felrak egyet, ilyen egyszerű.
Gondolom te is tettél fel egyet, nem volt megerőltető ugye?

[ Szerkesztve ]

(#98) azopi74 válasza #40553216 (#76) üzenetére


azopi74
addikt

Hát igen, láttam olyan júzert, aki elindította a calculatort, mert valamit számolni kellett, ott volt az orra előtt a kényelmes numerikus billentyűzet, erre meg elkezdte egérrel nyomkodni a számokat meg műveleti jeleket :) Na akkor majdnem padlót fogtam. Meg mesélhetnék még sokat. A vicc az, hogy nem is (csak) a nagymamakorúakról van szó, hanem kezdő frissdiplomásokról. De néhányan olyan idegenül kezelik a PC-t, mintha a holdról jött volna...

(#99) azopi74 válasza King Unique (#95) üzenetére


azopi74
addikt

Pedig a teljes képernyő only mód zavar leginkább az egész metróban. Desktopon szerintem lehetővé kéne tenni az ablakban való futást is, ettől nem csorbulna a tabletes élmény. Fent van a modernmix, félmegoldás, de bugos és instabil, és a MS támogatása nélkül a fejlesztők sem úgy írják az appokat, hogy lehessen ablakban is futtatni jól. Némelyik el sem indul ablakban, vagy összeomlik, sőt az appok még az update 1-ben bemutatkozott jobb egeres kontextuális menüt sem alkalmazzák. Jó az irány, de hosszú még az út. Start menü huszárokat meg én sem értem teljesen, szerintem amire a ms berakja a windowsba újra, mindenki rájön, hogy tényleg nincs rá szükség. :)

(#100) King Unique válasza azopi74 (#99) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy dolog, szubjektív vélemény...valójában munkában nem akadályoz, mivel átváltás 2 felület közt gyors, Alt+Tab, Modern Ui-n is megjelenő tálca, fejléc, charms bar navigáció stb. Ha vki aktívan dolgozik, pl. szöveget, táblázatot szerkeszt, úgy se 5 ablakot néz, metrós appokkal keverve egyszerre. Ha meg vki igen, akkor azt úgyis desktopos programokkal asztalon fogja végezni és közben nem áruházbéli alkalmazásokkal babrál.
Ha ekkora gond, akkor meg vissza kell lépni 7-re, v megvárni 9-cet, amiben már ablakban futtatható is lesz, de ahogy start menü, úgy az se olyan égető szükséglet... :N

(#98) azopi74: nyilván sok mindent be lehet gépelni, kényelmesebb, viszont van, amit akkor is egérrel kell nyomkodni. Speciális funkcióváltókat, szögfüggvényeket, sorokat billentyűzettel nem, v csak néhézkesen gépeled be...
Különben ilyen téren ott kezdődik az intelligencia, ha vki ezeket célirányosan használni tudja, tudja melyik nyomógomb mire való, az h hogyan viszi be, az már csak részletkérdés. Sokan a kézi tudományos számológépet se tudják normálisan használni... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.