Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Mi az a Start menü? :F

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) vm93hun válasza atti_2010 (#1) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Azt eszik-e vagy isszák? :D

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Ezt a metrót kellene már elfelejteni desktopon.
Nem úgy értem, hogy ki lehessen kapcsolni, mert ki lehet, de eleve benne se legyen, mert értelmetlen. Tableten meg telefonon királyság, de desktopon fasság. Nem fog összejönni, hogy minden platformon ugyanaz legyen, annyira más a felhasználás módjuk...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Kaiku válasza pilóta (#3) üzenetére


Kaiku
senior tag

Akkor Te nem használod! Használj mást. Akár XP-t is használhatsz. Nekem a Win 8 úgy jó ahogy van.

(#5) #85552128


#85552128
törölt tag

Azért remélem nem ezt tervezik a Windows 9 legnagyobb újításának...

@pilóta: ha számodra felesleges ne használd, nem kell semmit sem kiszedni... Bőven vannak olyan felhasználók akik miután megszokták sokkal jobban meg vannak elégedve ezzel mint a régi start menüvel - desktopon is.

[ Szerkesztve ]

(#6) ZoliBen válasza Kaiku (#4) üzenetére


ZoliBen
tag

Ezzel csak az a baj, hogy rengetegen vannak, akik ki nem állhatják. (Köztük én is) A baj ott kezdődik, hogy amikor az ember új laptopot akar venni, akkor rengeteg gyártó már nem is támogatja a win 7-et, csak 8-hoz vannak driverek. Megértem, hogy vannak olyanok, akik így szeretik, de akkor ne erőltessék rá másra, vagy ha igen, akkor legalább vegyék a fáradtságot, hogy oda figyeljenek az ő igényeikre is.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#7) Chrys_


Chrys_
addikt

Amíg vannak MS-független megoldások a Start-menü megjelenítésére, addig ez az egész kit izgat? Akinek kell a csempe, örülhet, akinek meg nem, megoldja máshogy.

(#8) dtracer


dtracer
tag

Ki nem állhatom sem a Start menüt, sem a csempéket! Kérem vissza a Program Manger-t a Windows-ba!

(#9) e=mc² válasza ZoliBen (#6) üzenetére


e=mc²
őstag

Ezert pedig akkor a dragalatos laptop gyartojat kell szapulni.

Lehet hasznalni a Win8.x-et csempekkel? Igen
Lehet hasznalni a Win8.x-et csempek nelkul? Igen

akkor most :F

Ambulimax Provider

(#10) vadkörte válasza #85552128 (#5) üzenetére


vadkörte
addikt

Azért ne hurrogd le a másikat.
Neki felesleges, sőt idegesítő, mellesleg nekem is. Rühellem, igaz nem fikázom, mert elismerem, tableten, vagy érintős notebookon, nagyméretű érintőpanelen nagyon kényelmes és néhány nap (1-2 hét) alatt meg lehet szokni.
Viszont érintőfelület nélküli eszközön - régi, vagy érintőfelület nélküli notesz, asztali PC - nehézkes, sőt idegesítő. 2012 decembere óta használom 2 eszközön a W8, majd W8.1-et és maga az OS tetszik, de a csempés start felülettől ideglelést kaptam. Képtelen voltam megszokni. A ClassicShell telepítése után kisimúltak a ráncaim.

Üdv. V. Körte

(#11) Kaiku válasza ZoliBen (#6) üzenetére


Kaiku
senior tag

Akkor megszokod vagy veszel Win7-el gépet. Nekem elegem van a 20-éves Start menüből.

(#12) #85552128 válasza vadkörte (#10) üzenetére


#85552128
törölt tag

"ha számodra felesleges ne használd" - Mi ezen a lehurrogás ?
8.1-ben már azt is beállíthatod, hogy rögtön asztalra bootoljon és a program nézet jelenjen meg ne pedig a "csempék".
Ha pedig ez sem elég különféle ingyenes/fizetős programokkal visszakaphatod a klasszikus start menüt sok esetben még jobbat is mint a Win7-ben megszokott.
Senkire nincs ráerőltetve a metro felület...

(#13) rudi válasza #85552128 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

De-de, átlagfelhasználók millióira rá van erőletve a Modern felület, mert ők rendszerint nem találják meg a kikapcsolóját. Viszont ők tapasztalatom szerint nem nagyon reklamálnak emiatt, megszokják, ennyi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) #85552128 válasza rudi (#13) üzenetére


#85552128
törölt tag

A tavaszi Update 1-gyel már alapból asztalra bootol, de az egyébként igaz, hogy pont azon felhasználók panaszkodnak a legtöbbet akiknek egyébként meglenne a "tudása", hogy @5 perc alatt kikapcsolja a számára zavaró dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#15) Cathfaern válasza rudi (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként napokban döbbentem rá, hogy miért van hatalmas marketing ereje a Metro felületnek. Egy MM-os újság került a kezembe, és egyik oldalon laptopok és tabletek is voltak. Ugye laptopokon ott virított a Metro felület. Tableteken meg attól függően, hogy milyen oprendszerrel volt, vagy valami androidos kép, vagy... Metro felület. Átlag user innentől mit fog venni? Amit (fel)ismer...

(#16) anulu


anulu
félisten

U1 óta nem is hiányzik. már méltó utódja a W7-nek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Kalandor válasza e=mc² (#9) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet hasznalni a Win8.x-et csempekkel? Igen
Lehet hasznalni a Win8.x-et csempek nelkul? Igen

Lehet hasznalni a Win8.x-et csempekkel? Igen
Lehet hasznalni a Win8.x-et csempek nelkul 3rd party nélkül? Nem

10 éve tweakeltem gépet, de már nem teszek ilyet, mert munkára kell, stabilan, ezért az ilyen "boost your pc" illetve "200% faster" cégektől semmit se telepítek fel (kipróbáltam több ilyet is: lag, fagyi, stb.), vagy rendes cég vagy open source.
A Windows 8.1-et szeretem, mindhárom gépünkön ez van, de a start menü olykor hiányzik, hiába szoktam le fejben róla.
A Windows 7 nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#18) Narxis válasza pilóta (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Én úgy oldottam meg, hogy elegánsan kihagyom a Win 8-ra/8.1-re váltást.

Thanos was right.

(#19) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Hagyjuk már ezt a "rá van eröltetve" sablondumát, mert nem igaz. Miért? Mert Nem és kész!

1) Általános tény: Minden újonnan készülő Windows verzióhoz kiadnak egy előzetes Build-et ami MINDENKI számára elérhető. Ezt a felhasználó felteszi egy virtuális gépre vagy a saját PC-jének helyet ad és felteszi. Ha bejön megvesz, ha nem nem.
2) A boltokban nem viccből vannak bekapcsolva bemutatódarabok laptopokból. Ott van előtte, hogy milyen a termék, megnézheti kipróbálhatja. Fenti séma ismét érvényben.

Ha a kacsa nem tud úszni, akkor meg nem a víz a hülye.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#20) aizen92 válasza Kalandor (#17) üzenetére


aizen92
addikt

Startisback van 4 gépünkön. 1:1ben visszaadja a start menüt, nem egy ördögtől való a 3rd party app, ha nagyon hiányzik meg lehet oldani.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#21) anulu válasza Kalandor (#17) üzenetére


anulu
félisten

nem kötözködés, komolyan érdekelne, hogy miért hiányzik a Start Menü. ha valami kell, akkor windows gomb, elkezdem beírni, fél mp alatt kiadja (pl exc... és dobja az excel-t), enter, ott van. ha valamit sűrűn használok, akkor ott a taskbarra kirakás lehetősége

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sokkal használhatóbb így a Windows mint a startmenüvel mert a kezdőképernyő normálisan testre szabható, de akinek annyira hiányzik van rá megoldás, csak ugye most mekkora divat fikázni a Win 8 -at még ha ki sem próbáltuk, amúgy meg stabilitásban jóval jobb mint bármelyik windows.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) kispx


kispx
addikt

Várható volt. Ha mindent visszaraknak ami miatt a flame ment akkor mi maradt volna a 9-re.

(#24) Narxis válasza atti_2010 (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Divat védeni.

Thanos was right.

(#25) djculture válasza atti_2010 (#22) üzenetére


djculture
félisten

Stabil kivéve hogy a meghajtó hibákra (hdd, ssd) sokkal érzékenyebb mint bármelyik másik windows volt..
Ezt naponta tapasztalom hogy már egy hülye bizonytalan szektor megtudja fektetni míg a win7 speciel ezt fel se vette..
Sajnos ezt a részét nagyon elszúrták..

[ Szerkesztve ]

(#26) atti_2010 válasza djculture (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezt aláírom de talán majd orvosolni fogják valahogyan, akár egy frissítés alkalmával.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) #59070464 válasza #85552128 (#12) üzenetére


#59070464
törölt tag

...és a program nézet jelenjen meg ne pedig a "csempék".

Itt mire gondolsz? Érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#28) Kaiku válasza djculture (#25) üzenetére


Kaiku
senior tag

Na ez így eléggé félreérthető.

(#29) djculture válasza atti_2010 (#26) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nemfogják, ezt így irták meg, gyanítom hogy ez egy komplett változtatást igényelne. Majd esetleg a win9-ben.

[ Szerkesztve ]

(#30) buherton válasza Kaiku (#4) üzenetére


buherton
őstag

Én megtettem és teljesen mást használok. Azóta sem bántam meg. Sőt örülök is neki, mert a sok hátrány ellenére van sok előnye, de a legnagyobb előnye a váltásnak, hogy a relatíve kis kijelző sokkal hatékonyabban van kihasználva. Annak kell látszódnia, aminek kell. Másodlagos oprendszernek meg maradt a win7.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) #85552128 válasza #59070464 (#27) üzenetére


#85552128
törölt tag

Erre: [link]
Lényegében egy teljes képernyős start menü...

(#32) Kaiku válasza buherton (#30) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ez a beszéd!

(#33) #59070464 válasza #85552128 (#31) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez nice. Hogy állítod be?

(#34) #85552128 válasza #59070464 (#33) üzenetére


#85552128
törölt tag

Jobb-klikk a tálcán -> tulajdonságok -> navigáció -> bepipálod az Alkalmazásnézet automatikus megjelenítése... opciót.
Illetve a normál kezdőképernyőn is van egy lefelé mutató nyíl ami ezt a nézetet hozza elő.
A programok rendezését meg úgy állítod be ahogy akarod (név, kategória, telepítési dátum, használati gyakoriság szerint).

[ Szerkesztve ]

(#35) vittorio7


vittorio7
őstag

"Mégsem jön vissza a Start menü a Windows 8.x-be"

Ki hitte volna? Ezt előre lehetett sejteni. Majd a Win9-et azzal is akarják leadni, hogy van benne Start menü. :DDD

(#36) cog777 válasza djculture (#25) üzenetére


cog777
senior tag

Na ezt en is tapasztaltam es a helyreallitas az uefi miatt remalom. Nonszensz hogy a helyreallitashoz mukodokepes Windows kell... nem eleg az elejen F8-at nyomogatni, recovery console es bootrec /mbrfix mittom en. Raadasul a generalt helyreallito pendrive-rol nem indult el a rendszer mert eszre vette hogy a HDD-n megfekudt a Win 8 :F
Kiirta hogy szervizelni kell es csok.

Szoval minden eddiginel kenyesebb bbol a szempontbol ez a Windows. Masresz a keresot finomithatnak mert ha beirod: "rege" akkor nem hozza be a regedit-et pl. Tehat neked pontosabban kell emlekezned az alkalmazas nevere ami nem mindig megy - ha mar tobb honapja telepitetted es nem hasznaltad azota.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#37) #59070464 válasza #85552128 (#34) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#38) atti_2010 válasza cog777 (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

3 sikertelen indítás után automatikusan előjön a helyreállítás menü, nem kell se pendrive sem egyéb lemez.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) jFox


jFox
őstag

Én sem értem ezt a felháborodást a csempék ellen. Én kb. 1 hét alatt megszoktam. Ugye most már (8.1-óta) lehet az asztalra is boot-olni. Átlag user (értsd Micike az irodában) használ 2-3 programot azt ki lehet neki szórni az asztalra és nincs probléma.
Ami engem zavar az a következetlenség egérhasználat esetén. Pl. a Start képernyőn ha húzom az egeret túl a képernyő széleken, akkor szépen görgeti a csempéket. Ugyanez pl. az Áruházban, vagy az Időjárásban, egyébb appokban, már nem megy, ott a gördítő sávot kell használni, vagy az egér gesztusokat a tapipadon.

De hogy a másik aspektusból is megközelítsük a dolgot:
Nem tudom ki emlékszik még a Windos 95-re. Ugye ez is mekkor innováció volt az akkor megjelenő Start menüvel. Akkor nem prüszköltek ennyire a felhasználók, mégis alap esetben volt benne olyan opció, hogy telepítéskor kiválaszthattad, hogy a régi ablakos felületel kéred (mint az 3.1-ban) vagy az új Start menüset.
Most miért nem lehetett egy ilyen opciót beletenni? Choose your desktop: Moder or Aero? És mindenki boldog lenne.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#40) cskamacska válasza Kaiku (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

Látod milyen sok választási lehetőséget ad ez a szép Windows monopólium alapú világ, nem muszáj szeretned, használnod az épp aktuális változatot, megteheted azt is, hogy nem veszel és használsz új gépet.

Ha pedig szeretett vezetőnk, a jó Microsoft úgy gondolja, hogy a Windows 9 már csak függőlegesen megfordított képet fog csak a monitorra kiadni valami abszurd marketinges hülyeség folyományaként, akkor pedig a fejenállást fogják a szerencsétlen droidok védeni, és a köznép meg vagy megszokik, vagy megszökik. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#41) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a Win 9 lehet hogy amugyse sok ujjitast tartalmaz majd, ezert hat beledobajak ezt a Start menut. ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#42) vittorio7 válasza Dr.FantastiK (#41) üzenetére


vittorio7
őstag

Meg lehet, hogy visszateszik a Windows-élményindexet is.

(#43) cog777 válasza atti_2010 (#38) üzenetére


cog777
senior tag

Hat nalam nem jott elo.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#44) cog777 válasza atti_2010 (#38) üzenetére


cog777
senior tag

De valoszinuleg azert nem indult el mert annyira megserult a Windows hogy meg az sem tudott elindulni. (Felig az en hibam volt: feltettem a primocache nevu programot amely az ssd-t hasznalva gyorsitja a hdd-t ES a kesleltetett irast bekapcsoltam. Elveztem a sebesseget mig egyszer megfagyott a gep amikor felelesztettem sleep-bol. Viszont kesobbi tesztek arra utalnak hogy hibas lett a merevlemezen par szektor/vagy vegkepp bedoglott. Ezert akartam a helyreallito konzolt elohozni hogy megbizonyosodjak.)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#45) saelin válasza cskamacska (#40) üzenetére


saelin
veterán

Ez a kényszerített használat az apple módszere, amit átvett az ms. Úgy vannak vele, hogy nincs alternatíva ami rendesen futtatja a wines alkalmazásokat . Akkor meg mit hajlongjanak? A trónon ülnek, amibe bele vannak betonozva.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Sosem értettem ezt a hisztit a Start menü miatt.
I*dex.hu főcím: "Már tudjuk a legfontosabb dolgot a Windows 9-ről". Vajon mire gondoltak? :)

(#47) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Én a Start8-at használom, semmi bajom vele, nem laggol, nem fagy és még a Win8-hoz is illik a kinézete.

Üdv: Laca

(#48) azopi74


azopi74
addikt

A start menut lesz*rom, de a modern UI-s appok dektopon futtatása nagyon jól jönne már.
Tudom, ott a ModernMix, de az eléggé bugos, és rengeteg appal nem működik.

(#49) azopi74 válasza T. Almeida (#46) üzenetére


azopi74
addikt

I*dex egy vicclap (főleg a tech témájú cikkek szórakoztatóak)

(#50) azopi74 válasza vittorio7 (#42) üzenetére


azopi74
addikt

Sőt, lehet, hogy lesz benne Aero Glass is, DreamScene, meg Desktop Gadgets is, és már meg is vannak a szükséges újdonságok :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.