Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez a funkció miért hatósági engedélyköteles?
Akkor még megérteném, hogy ha "hiteles" lenne az alapján amit állít, de még csak nem is az. Csak "talán" tájékoztató jellegű a pontossága.
Egyes embereknél lehet nem is működik. pl. haverom anyjának jól jönne még egy egyszerű pulzus figyelés is (24 órás, folyamatos), de semmilyen okosóra nem képes mérni a pulzusát egyáltalán (pedig szerintem biztos él, nem vámpír vagy zombi).. Igaz a bőre lehet fura, simán megtudja fogni a 240es vezeték fázisát anélkül, hogy megcsapná az áram...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Na ezért itt a legtöbben 2 lyukas ft se adtak volna.
Na de megvan az a lényeg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) pusszycat válasza DraXoN (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyenről hallottam, száraz a bőre, kevés benne a nedvesség, de a 380 Volt már odacsapja vagy próbálkozzon vizes kézzel. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) Decske válasza #45469952 (#4) üzenetére


Decske
aktív tag

Mind a kettőhöz van külön szenzor benne, az ekg-t nem az optikai pulzusmérő nézi... :U

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#6) DraXoN válasza #45469952 (#4) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A vér áramlási erősségéből következtet, hacsak elnem szorítják az adott végtagot, vagy vérrög nem zárja el az artériát/vénát, akkor jól tud tippelni (tanult algoritmusok alapján). Persze, pontosabb a "valódi EKG".
És miért hívják annak? Mert így mindenki tudja mi is az adott funkció.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) 7Heads Drago válasza DraXoN (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Apple is ugyanígy mér.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#9) juuzer válasza #45469952 (#8) üzenetére


juuzer
addikt

Pulzust meg véroxigénszintet :) Fény alapján működik, pontosan nem tudom elmagyarázni, hogy hogyan, mert se nem mérnök se nem orvos nem vagyok. Egyébként hasonló elven működik az ujjra csíptethető véroxigénszint-mérő is, annyi különbséggel, hogy ott az egész ujjbegyet átvilágítja és az áteresztett fényből számolja ki az SpO2-t. (Bocs, ha nagy baromságot írtam.)

Az EKG-hoz általában rá kell tenned két ujjadat a fém keretre/gombokra, hogy zárd az áramkört. Legalábbis Mutter Withings Move ECG-jén így van. A harmadik "elektróda" meg azt hiszem az óra hátlapján van.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#10) Decske válasza #45469952 (#8) üzenetére


Decske
aktív tag

Pedig pontosan úgy működik. A szív elektromos aktivitása az egész testen megjelenik. A hagyományos, nagy orvosi műszerek is használnak végtag csatornákat EKG méréskor.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#11) pollack válasza #45469952 (#4) üzenetére


pollack
csendes tag

Mint azt mások is írták, nem a pulzus szenzor méri az EKG-t, és azért nevezik EKG mérésnek mert tényleg EKG-t mér. Ugynevezett "két elvezetéses" mérés, az egyik szenzor az óra hátlapján van, a másik meg valahol az peremén. Mérés közben az óra a bal kezeden van a jobb kezeddel pedig meg kell fogni a másik szenzornál az órát. Nekem Withings van, az pont így működik és meglepően pontos. De azt, hogy miért kell hozzá külön EU engedélyeztetés azt nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.