Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Beépített e-mail kliens van, mint anno az Operában?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Somatom


Somatom
veterán

Nem maradt ki valami a cikkből? Csak apk -ból (külső forrásból) lehet telepíteni? Mert a Playen nem találom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

@t72killer
sajnos az nincs benne és nem is hiszem, hogy valaha is be fog kerülni. Anno az Operában használtam és szerintem hasznos is volt.

@Somatom
ez a cikk PC verzióról szól, nem Androidos rendszerről

(#4) t72killer válasza Somatom (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a cikkből nekem az se jött le, hogy mobilalkalmazásról van szó:B, most látom, hogy a windowsos letöltés még csak 1.15...

Szerk, #5-6: Így már világos:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Tim82 válasza Somatom (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eddig is lehetett tudni, hogy Windows/OS X/Linux verziók vannak. Mobileszközökre (Android, iOS) nincs Vivaldi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

HOLNAP fog megjelenni a 2.0-s ASZTALI verzió.

Ezzel kezdődik a sajtóközlemény:
* * PLEASE HOLD FOR RELEASE UNTIL 09:00 CET, SEPTEMBER 26, 2018 * *

Komolyan ez lett az ITCaféból?

(#7) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Esetleg olyan böngésző létezik, amelyik a megnyitott lapokat (azok tartalmát, sütieit) ténylegesen elszeparálja egymástól?
Elég feltünő (a célzott hírdetések miatt), hogy az egyes megnyitott lapok rendelkeznek információval arról, hogy a többi lapon mi van megnyitva, ezt jó lenne kivédeni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#8) Nekomajin válasza II.Démonlord (#3) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Aktívan fejlesztik a levelezőt is meg a mobilos alkalmazást is. A belső tesztelők már több, mint egy éve használják őket.

Amúgy a múltkori fejlesztőiben véletlenül benne maradt az RSS szekció a beállításokban. Azóta kivették, de valószínűleg hamarosan jön az is.

(#9) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Pali, ez komoly, hogy lefordítottál egy sajtóközleményt, anélkül, hogy fogalmad lenne a böngésző jelenlegi állapotáról? Olyan dolgokat soroltál fel, amik egy része már az előző verziókban is jelen volt. Ráadásul az egészet kitetted egy nappal korábban, mikor a közlemény rögtön az időzítéssel kezdődik.

(#10) Syl válasza Nekomajin (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

>Komolyan ez lett az ITCaféból?

Vannak hírek, amiket idő előtt megjelentetnek, és vannak amiket hetek után sem :( Például, hogy a Google elkaszálja az Inbox nevű programját, vagy hogy az Apple befizette az Ír kasszába a 14 milliárd euró adóelmaradását ([link])...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) Somatom válasza II.Démonlord (#3) üzenetére


Somatom
veterán

"ez a cikk PC verzióról szól, nem Androidos rendszerről"

Pont ezt a mondatot hiányolom a cikkből. Bár, még ez sem helyes megfogalmazás, mert PC -n is lehet Androidot használni. Nálam pl. az Android az alapértelmezett OS a PC -n. Tartalomfogyasztáshoz nekem kényelmesebb, mint a Win, vagy a Linux.

Tim82:
Biztos lehetett tudni, de azért pár szóban ezt lehetett volna közölni azokkal, akik nem tudják. A feature lista tetszett és mivel a legtöbb böngészőnek van Androidos verziója, ezért nem gondolom, hogy naivitás lett volna részemről az az ötlet, hogy kipróbálom. Most már tudom, hogy részemről felejtős.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) #16820480


#16820480
törölt tag

Szerettem használni azt a böngészőt, de aztán leszoktam róla (még talán 1.0 előtt), mert nagyon belassult, főleg az indítása. Azért örömteli, hogy már 2.0-nál vannak, kell a választék a piacra :K

(#13) Divinity


Divinity
őstag

Aki használja, jobban ismeri:
Van rá lehetőség (lesz -e esetleg a v2-vel), hogy Google -ös szinkronizáció legyen benne?
Bookmark, passwords, history lenne a legfontosabb. Na meg persze, hogy a Chrome (android) és a desktop között is legyen szinkronizáció ne csak klónozza a dolgaimat a Googleből.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#14) dajkopali válasza Nekomajin (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

1. a dátumot benéztem, egyszerűen 25-ét olvastam :( - mindig be szoktam tartani az embargót, most elkúrtam
2. az a Vivaldi taktikája, hogy most felsorolnak minden korábbi változtatást

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) Nekomajin válasza Divinity (#13) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Nem lehet a Chrome-mal szinkronizálni. A Vivaldi megoldása is a Chromium beépített rendszerét használja, de más a titkosítás, és egy csomó saját fejlesztés van benne. Ezt már az elején tisztázták, hogy direkt nem fog működni.

Lesz majd Androidra is Vivaldi. A belső tesztelők már jó ideje használják, de még nincs kész.

(#16) Nekomajin válasza dajkopali (#14) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Az jogos, hogy a közleményben is benne voltak, de azért, mert az újdonságok egy része a már korábban is elérhető funkciókhoz kapcsolódik.

(#17) Divinity válasza Nekomajin (#15) üzenetére


Divinity
őstag

Kár érte. :( Már amikor elindult szemeztem vele de így nekem használhatatlan. :(

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#18) Marvinyo válasza Nekomajin (#15) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Hát, az a baj, hogy a belső tesztelők évek óta használják :-(

Én már lemondtam róla sajnos, nekem a mobilos szinkronizáció fontos.

(#19) Tutu7030


Tutu7030
veterán

:C Én nagyon megkedveltem a vivaldit, már ez az elsőszámú böngészőm pc-n. Ha végre az m2 m3 kliens is bele kerül, akkor meg 10/10 lesz. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20) Nekomajin válasza Divinity (#17) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Sok embernek deal breaker a sync×mobil kombó hiánya, de majd kész lesz az is. A szinkronizálás most már legalább desktopon megy.

(#21) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Na majd ha megjelenik kipróbálom. Sajnos több okból sem jött be eddig, pl. KeePass jelszókezelővel (Tusk) nem lehetett belépni a Google Drive-ba, csak egy nagy fehér képernyő jött fel. Több másik kiegészítőnél is panaszkodtak, ami Google login-t igényelt, hogy képtelenség belépni. Illetve kiegészítő ikonján nem működött a jobbklikk menü, ahol pl. Gmail értesítőnél frisaíteni lehet, vagy hirdetésblokkolónál element picker-t választani.

4 8 15 16 23 42

(#22) terepkigyo


terepkigyo
csendes tag

Céges laptopon én is Vivaldit használtam, az egyetlen bosszantó dolog, amire nem találtam megoldást (a böngésző váltáson kívül), az az extrém lassú indulás.
Töröltem a böngésző adatokat, sütiket, gyorsítótárat, semmi változást nem hozott.
Talán majd a 2.0... :U

"A hangerő, életforma!"

(#23) Jesus_Shaves válasza tonyrulez (#21) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Alap Google szolgáltatások tökéletesen működnek már legalább egy éve. Több lapon is a Google fiókkal regeltem, eddig mindig beengedtek. KeePass is tökéletesen működik minden lapon. Eddig egyedül talán a Google Keep az, ami nem működött, de ez nem egy nagy érvágás. Imgur-ba nem tudtam így bejelentkezni eleinte, ezt már megoldották.
Személy szerint nem nagyon látok alternatívát erre a böngészőre, a Quantumos FireFox-al kacérkodtam, de pár apróság nagyon idegesítő benne még mindig (pl. nem engedte helyi hálózati címhez elmenteni a jelszavakat, a Google fordító plugin valami borzalmas, és lényegében ugyanazt a privacy levelt a Vivaldiban is meg lehet csinálni, csak nem alapértelmezett pár dolog).
Ami egyedüli problémám vele, az a betűkészlet-kezelés, és a font rendering (de ez a rókán kívűl minden browsernél igaz)

(#24) Tutu7030 válasza terepkigyo (#22) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ott valami más gond lehet. Nálam 2-3mp az indulása (86 oldal van hozzáadva a speed dialban).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25) Imifej


Imifej
senior tag

Nekem egyedül az nem jött be eddig, hogy hiába nagyítottam bele a weblapokba, következő indításnál visszaállt alapra.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#26) savior


savior
őstag

Mikor lesz újra elérhető a cikk?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#27) dajkopali válasza savior (#26) üzenetére


dajkopali
addikt

ma de. kilenctől

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#28) Nekomajin válasza Imifej (#25) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Beállítások -> Weblapok -> "Use Tab Zoom" jobb oldalt

Nem tudom, hogy van magyarul, lusta vagyok nyelvet váltani, de vedd ki a pipát! Ne kérdezd, miért. Valószínűleg bug, de ha nincs kipipálva, akkor emlékszik a zoomra.

(#29) Syl


Syl
nagyúr

Az új verziót már le lehet tölteni, de a sync-et kipróbálni még nem. A regisztrálásra folyamatosan hibát dob [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) tonyrulez válasza Jesus_Shaves (#23) üzenetére


tonyrulez
őstag

Kijött a 2.0, feltettem, nem megy. Megmondanád neked hogy működik? Feltettem a Tusk kiegészítőt, hozzáadnám a Drive tárhelyet, belépnék, be is lépek, és továbbra is Disabled, hiába van engedélyezve:

Kiegészítő jobbklikk menü továbbra sem működik. Lásd Chrome vs Vivaldi 2.0:

Ez így használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#31) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Felraktam, egyelőre csak munkahelyi gépre. Otthon azért várok még vele.
Így elsőre valami tökély, gyorsabb, mint volt, a betűkészletek és a font rendering akárcsak firefoxban, és mintha az UI animációi is gyorsabbak lennének.
Sync és email reg. nem sikerült, tippre terheltek a szerverek, később még megpróbálom. De nem halok bele, ha nem tudok szinkronizálni, firefoxnál sem használtam soha.

(#32) Ablakos válasza Syl (#29) üzenetére


Ablakos
őstag

Snapshot-ban sokáig működött a sync de most megint ledöglött a szerverük.

(#33) Sol@


Sol@
tag

Éljen soká, kezdetektől fogva használom. Sajnos az opera 12.16, később 12.17 már egyre jobban a használhatatlan kategória, és más alternatíva egyszerűen nem jött be. Kicsit olyan mint a saját ágyadba este lefeküdni, egy gondosan beállított vivaldival böngészni. :D

(#34) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Ahogy nézem továbbra sem képes minden alkalommal teljes képernyőn indulni, ami ki tudja, mióta létező probléma (nem csak nálam). Ráadásul minden máshoz képest lassan is teszi. Mondjuk más bajom nincs vele, de ezeken azért reszelhetnének.

Sent from my keyBoard

(#35) fatal` válasza N€T0X|N (#34) üzenetére


fatal`
titán

A lassú indulás valóban probléma, de nekem teljes képernyőn indul, ha úgy lépek ki belőle. De a parancsikont ha maximizedra teszed mindenképp megoldja a problémát (igaz, ekkor mindig így fog indulni).

(#36) Imifej válasza Nekomajin (#28) üzenetére


Imifej
senior tag

Köszi.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#37) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Amugy mibol elnek a vivaldis fejlesztok?

(#38) Syl válasza turbulencia8 (#37) üzenetére


Syl
nagyúr

Jogos kérdés. Valamint az is, hogy miből tartják majd fenn a sync szerver költségeit?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39) malnabokor válasza Nekomajin (#15) üzenetére


malnabokor
senior tag

Könyörgök, hogy őrizze meg a mobilos verzió a testreszabhatóság filozófiáját, és legalább legyen lehetőség a keresősávot alulra helyezni.

Mikorra várható a megjelenése?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#40) olloczky válasza turbulencia8 (#37) üzenetére


olloczky
senior tag

Ez jutott eszembe nekem is miután a cikk hatására megnéztem a weblapjukat, majd a jobs menüpontot, ahol egyelőre nincs felvétel, de nekem is beugrott, hogy a jelenlegieket is miből tartják el?

(#10) Syl

neeee :( szeretem az inboxot

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#41) Syl válasza olloczky (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig de: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Szép a 2.0 de miért kell az előzményeket úgy sorba állítani, hogy ha listázom az egészet, cím/címsor szerint, akkor is a napi bontás az első? Mégis mi értelme ennek?

Kérdezném én a hivatalos fórumon, de persze megerősítő email kell neki, és véletlen pont most tanúsítvány-hibás az emailfiókom...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#43) olloczky válasza Syl (#41) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen utána olvastam azóta, köszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#44) Nekomajin válasza malnabokor (#39) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

"Amikor kész lesz."

Amúgy elég régóta fejlesztik már, szóval valószínű, hogy nem csak a Chromium GUI-t akarják átszínezni.

(#45) erer1000


erer1000
őstag

Tud olyat mint a régi opera? Hogy a böngésző füleket csoportosítva lehetett tenni?

Ez az a dolog ami a jelenlegi operából a legjobban hianyzik

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#46) Jesus_Shaves válasza erer1000 (#45) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Nem tudom ,egyre gondolunk-e, de lehet csoportosítani:

https://i.imgur.com/le7O24N.png

Illetve mozaikosítani:

https://i.imgur.com/yJFJmRg.png

(ez még az 1.15)

(#47) Syl


Syl
nagyúr

Már megy a regisztráció és a szinkronizálás is :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) Nekomajin válasza turbulencia8 (#37) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

A Vivaldis fejlesztők fizetésből élnek. A Vivaldi meg ugyanúgy kötött szerződéseket a kereső szolgáltatókkal, mint más böngésző gyártók, plusz néhány befektető is van a cég mögött, ha jól tudom.

Egyébként a lassú fejlesztés oka az, hogy kb. két tucat fejlesztője van a cégnek, mert többet nem tudnak fizetni.

(#49) NumberGuy válasza Nekomajin (#48) üzenetére


NumberGuy
tag

Én például sosem értettem a létezése értelmét. Van (volt) egy hangya fingnyi Opera bázis, akikból egy még kisebb csoport kedvéért fejlesztenek és Chrome variánst.

[ Szerkesztve ]

(#50) #22718208 válasza NumberGuy (#49) üzenetére


#22718208
törölt tag

Egyszer kipróbáltam ,mikor hír volt róla régebben.

Nem csalódtam , egy hígf@s volt , tele hibákkal.

Köszi nem kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.