Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt

Reggel ( ~5:30 ) fel is ajánlotta és fel is ment gond nélkül...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) pschio


pschio
őstag

Megyek haza, rakom fel én is. Remélem BF3-on is hoz valamicskét.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) #41133696


#41133696
törölt tag

Na végre, ezt én is felrakom a 4670-hez :K

(#4) anaqer


anaqer
veterán

Cikkben fel lehetne tüntetni valahol, hogy beta driverről van szó...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A régi termékek már nem rendelkeznek korszerű képességekkel mármint a HD2000 HD3000 HD4000-es széria?
Miért a tesszelálás nem korszerű? elvégre a HD2900-el jelent meg még 2007ben, azt még mostanság is alig használja valami, értelmes dologra :DDD

Az más dolog hogy nem tudom miért de mégis csak a DX11-el vált elérhető ez a funkció :U

(#6) yknarf válasza bacsis (#5) üzenetére


yknarf
tag

Ott lett szabványosítva, addig csak az amd egyik fejlesztése volt.

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#7) #41133696 válasza anaqer (#4) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, tényleg már látom :) Akkor egyelőre marad a régi :K

(#8) bacsis válasza yknarf (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mármint a DX11-nél lett szabványosítva, s előtte a DX(.1)-nél pedig cask az AMD fejlesztgette?
ahha, köszönöm a felhomályosítást :R
De a lényegen, mármint a mondanivalómon ez akkror sem változtat :DD

(#9) #21346560 válasza anaqer (#4) üzenetére


#21346560
törölt tag

A 12.6-os az nem béta, max a link nem jó.... a 12.7 a béta....

(#10) Abu85 válasza anaqer (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A legacy supportnál elvileg nem lesz WHQL minősítés. Ezért legacy. De ugyanazon a tesztelésen megy át, amin a normál driver, csak nem lesz aláírva.
Azért írok béta helyett legacy-t, mert a béta az nem úgy béta, mint a 12.7-nél, hanem tesztelt béta.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) alcsa válasza DraXoN (#1) üzenetére


alcsa
senior tag

Ezt az opciot valahol be kell allitani? Mert nekem soha nem jelezte, hogy jelent meg uj verzio :F .

(#12) Angel1981


Angel1981
veterán

Abu!
A cikkben taglalt grafikus kártyákhoz a támogatás teljes elhagyása kb. mikorra várható szerinted? Puszta kíváncsiságból kérdem.

(#13) Abu85 válasza Angel1981 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Amíg egy fejlesztő is használja addig nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) anaqer válasza Abu85 (#10) üzenetére


anaqer
veterán

Értem... mondjuk eldönthetnék, hogy akkor mit hogyan akarnak hívni. :)

Egyébként CCC mi alapján dönti el, hogy van-e új driver? Most 12.3 mellett csekkoltattam vele, és szerinte minden up to date.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) #41133696 válasza Abu85 (#10) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes, hogy a Legacy és a normál verzió nem egy időben jelenik meg.

Más:

Nincs WHQL Legacy-nál, de ez annyi kellemetlenséget okoz csak, hogy a Windows 7 feldob egy ablakot, hogy WHQL és akarom e telepíteni, de szerencsére ugye van egy opció "mindig megbízom az Advanced Micro Devices szoftvereiben " oda egy pipa és többet nem kérdezi.

Ez teljesen biztonságos megoldás, mivel csak az AMD által digitálisan aláírt driverekre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#16) #41133696 válasza #41133696 (#15) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja Legacy ritkábban jön, szóval mindegy :DDD

(#17) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nem mintha túl fontos lenne, de remélem a szokás szerinti pár nap vagy hét késéssel, de befut az AGP Hotfix változat is. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#18) #41133696 válasza Badman 4ever (#17) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ami a Legacy Driver verziószámát illeti

4670 Windows 7 64-bit 12.6 AMD Catalyst Legacy

(#19) attila9988


attila9988
őstag

Én ugyan nem a legacy -t használom, de nálam a 12.6 nem igazán működik jól. 2 program kiugrott d3d -ben, a dxva pedig érdekesen viselkedett, ezért visszatettem az előzőt. Most megint minden tökéletes....

Furcsa, de évek óta soha semmi igazi gondom nem volt ezekkel a driverekkel, most viszont kénytelen voltam törölni. Majd a következő hátha jó lesz....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#20) Badman 4ever válasza #41133696 (#18) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mit kellene látnom a képen?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#21) Thrawn


Thrawn
félisten

Lehet felteszem, de ha elcseszi a Diablot akkor pipa leszek :((
Vagy visszateszem a 12.4b-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) #41133696 válasza Badman 4ever (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért raktam be, mert elsőnek én is megszívtam, ugyanis az első 12.6-os ami még ugye nem Legacy volt, simán autoupdate-elt 4xxx-es kártyákra is, viszont a driver-hez lényegében nem nyúlt csak a CCC-t frissítette.

Szóval a kisebbik gépen leszedtem a régi nem Legacy drivert és felraktam az újat.

(#23) #41133696


#41133696
törölt tag

Vistán, még a régi "teljes értékű" driver van fent. Loginolok be, hogy elvégezzem manuálisan a frissítést, jelzi egyből bejelentkezés után, hogy van új 12.6-os driver. Kiváncsiságból letöltettem vele, majd telepítés előtt megnéztem, milyen könyvtárat akar létrehozni a C:\AMD mappában, láttam, hogy WHQL, tehát továbbra sem Legacy-t, így nem telepítettem fel, most megy az uninstall, és manuálisan a Legacy fel.

(#24) Badman 4ever válasza #41133696 (#22) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ezt értem, de nekem HD 4650 AGP-m van, úgyhogy ezt meg se próbáltam felrakni, mert ez csak PCI-E csatolós kártyákhoz van. Ezek is mindig működtek egy inf bütykölés után a kártyámmal, de felhagytam ezzel, mert mindig kiadták pár napos-hetes csúszással ezeknek a meghajtóknak az AGP Hotfix változatát, annyit meg tudok várni, nagyon új játékokkal úgy se játszok (max. Crysis-szintű játékok vannak a gépen, annál újabb most nincs is fent, meg egyébként is pár hónapja szinte csak (G)ZDoomozok, annak meg nagy teljesítmény úgy se kell), csak egy problémám van, amit reménykedek, hogy hátha egy újabb Catalyst megold, de az se a játékokhoz köthető. (AGP Hotfix Catalystból meg még csak a 12.4 érhető el a letöltési oldalról.)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

HD 4830hoz akkor én is felrakom hátha hoz valamit :DD

[ Szerkesztve ]

-=The digital artist of the darkside=-

(#26) Televan74


Televan74
nagyúr

Gondolom ezek "kiherélt" catalyst driverek lesznek. Az alap driver , új fejlesztések nélkül.
Vagy ezeket külön fejlesztő csapat írja? :F

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) Löncsi válasza Badman 4ever (#24) üzenetére


Löncsi
őstag

AGP kártyákhoz nincs hivatalos támogatás AMD oldalról. Szóval sokat kell reménykedni ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#28) #41133696 válasza Badman 4ever (#24) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem nem túl esélyes, hogy lesz hozzá támogatás, ahogy azt lentebb is írták, illetve a másik, hogy nagyon kevesen használnak százalékosan AGP-s HD-s kártyát.

Na ha már lőttem, a képet:

Azoknak akik a jövőben komfortosabbá akarják tenni a Legacy driver telepítésének folyamatát. Pipa be :)

(#29) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

@10/Abu

ez a driver miért visel béta megjelölést? A béta számomra nem végleges esetlegesen még további javításokra szoruló terméket jelöl..

[ Szerkesztve ]

(#30) Abu85 válasza joysefke (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A drivereknél a hivatalos béta az azt jelenti, hogy a gyártó szerint végleges, és az MS aláírásával válik véglegessé. Mivel a Legacy driverből nem mindegyik megy WHQL tesztre, így marad a béta.

Bármelyik driver, ami felkerül a gyártó weboldalára az nyugodtan letölthető, mert átment némi tesztelésen. A Legacy driverek teljes tesztelésen is átmentek. Azokkal a bétákkal kell vigyázni, amik kiszivárogtak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) joysefke válasza Abu85 (#30) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi, így már valamennyire érthető, bár szvsz megtévesztő. Ha nem tudnám, hogy ezek rendes tesztelésen átesett, a gyártó által ajánlott driverek, eszembe nem jutna letölteni a béta jelölés miatt. Este felrakom :)

J

(#32) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Akkor ez felejtős Win 8 alá, ugye?

(#33) Abu85 válasza AthlonXP (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Win 8 még meg sem jelent.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) #93794560


#93794560
törölt tag

Kipróbáltam HD4670-es kártyához a 12.6-os Legacy drivert, és tényleg jó. A 10.4 utáni, hagyományos driverekkel mindig az volt a bajom, hogy az ismert OpenGL kiterjesztés hiba jelentkezett néhány játéknál, ami nem volt felkészítve az új OpenGL szabványra, és emiatt hibásan működött, vagy el sem indult, hanem kilépett a desktopra. A mostani 12.6-os Legacy driverrel ez a hiba nem jelentkezik. Kipróbáltam a kérdéses kényes játékokat (Jedi Outcast, Jedi Academy), és ezzel gond nélkül mennek.
Úgyhogy azért jó lenne, ha a jövőben Abu85 a Legacy driverek megjelenéséről is tudósítana, még ha csak annyit ír, hogy megjelent.

(#35) Abu85 válasza #93794560 (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megírtam már. [link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) AthlonXP válasza Abu85 (#33) üzenetére


AthlonXP
őstag

Arra gondoltam, hogy az RP-re...
De gondolom megvárják, hogy megjelenjen a végleges, bár nvidiából már van működö driver a Win 8-ra, ezért kérdeztem...

(#37) #93794560 válasza Abu85 (#35) üzenetére


#93794560
törölt tag

Tudom, hogy megírtad, hiszen ez a topic ahhoz a cikkhez jött létre. Én a jövőbeni megjelenésekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#38) Abu85 válasza #93794560 (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lesz gond. Megbeszéltük korábban, hogy írok ezekről. :)

(#36) AthlonXP: Mindenkinek van működő Windows 8 drivere. Az lenne baj, ha nem lenne, de a legacy termékek nem kapnak a start előtt publikus win8 drivert. Ha van új hardvered, akkor akár most is tölthetsz le win8 drivert.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) #93794560 válasza Abu85 (#38) üzenetére


#93794560
törölt tag

OK.

(#40) Thrawn válasza Thrawn (#21) üzenetére


Thrawn
félisten

Elcseszte, már a játék menüjében kékhalálozik a VGA-driver, ment vissza a 12.4b :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#41) dergander


dergander
addikt

nekem a 12.6 és a 12.7 közt van nagy bibesz!

az elöbbi driverrel tudok mindent maxon tolni,de valamiért a 12.7 szaggat,persze ezt mind úgy h a ccc-be minden felvan tolva maxra.Ment vissza a 12.6

(#42) Badman 4ever válasza #41133696 (#28) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nagy gond akkor sincs, a 12.4 is tökéletesen működik, de ha nagyon akarom, akkor a szokásos inf módosítással fel tudom telepíteni ezt is.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#43) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

tapasztalt valaki fagyást ezzel a driver-el? (amióta feltettem, a gépem random időközönként magától újraindul; nem biztos, hogy a driver okozza, de gyanús.)

[ Szerkesztve ]

(#44) callmeakos válasza Johnny Cage (#43) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem is van ilyen pedig nincs fent a 12.6. Most teszem fel. Hátha nekem is hoz valamicskét.

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.