Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ez már egy paraván, nem is tv. :DDD

Ekkorát el se tudnék helyezni a lakásban. Egyre több ilyen tv jön majd ki aztán a mozik nézhetnek...

(#2) C$abi


C$abi
aktív tag

Gondolom a TV-k árai is akkorák lesznek majd mint maguk a TV-k.
De hogy mi olyan nagy cucc abban hogy hajlított?

(#3) pilóta válasza C$abi (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valamelyik nap kolbászoltam a médeamárktan, és volt kirakva egy 55"-os hajlított samsung.
Nagyobbat fog bukni ez a hajlítás, mint a 3D. Még annyi értelme sincs.
Kínjukban nem tudnak már mit kitalálni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Tutu7030 válasza C$abi (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

Addig hajlítgatják, amíg majd összeér a két széle, és majd lehet a középpontban ücsörögni és elmondani, hogy; körül ölel a látvány. :D:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5) Lolka Bolka válasza pilóta (#3) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Nekem a 3D és a hajlítás (bár ilyet élőben még nem láttam) is bejön. Ha tv elé ülök nagyritkán, az csak azért van, hogy 3Dben megnézzek vmi filmet.

(#6) stratova


stratova
veterán

Jó lett a cím ;)

"Ha tv elé ülök nagyritkán, az csak azért van, hogy 3Dben megnézzek vmi filmet." +1

[ Szerkesztve ]

(#7) NoMagix válasza pilóta (#3) üzenetére


NoMagix
addikt

+1
Pont tegnap láttam egy hajlított tv-t, de én sem láttam nagy hasznát, olyan kicsi az ív, hogy nincs eltérés a sima és a hajlított között!

(#8) tatabike


tatabike
őstag

Farokméregetés. Nem ebből lesz a cégeknek milliárdos bevételük, csak ugye hülyén venné ki magát, ha egy Sony szintű cégnél nem lenne elérhető az, ami a többieknél természetes.
Éppen ezért teljesen mindegy, mennyiért adják, valószínűleg mindegyik cégnél veszteséges ez az üzletág, ha önmagában nézzük. Meghatároztak egy keretet, amiből ki kellett fejleszteni, legyártani, promotálni stb., és ebbe még az is belefér gondolom, ha egyet sem tudnak eladni.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#9) C$abi válasza pilóta (#3) üzenetére


C$abi
aktív tag

Mondjuk az ilyen trágya újításokat (0 fokos szög helyett 5 és ezért 2x-es ár) is el tudják adni a hülyéknek, mert VB-nézés közben pár haverrel beugrott egy hajlított Samsung TV reklám. Hát azok ott mellettem rögtön elkezdték mondani hogy ez milyen fasza hogy majdhogynem körbeölel a TV GTA V-özés közben. Mondom nekik a katódsugaras is hajlított, csak domboruan érdekes azt nem reklámozzák ilyen mértékben.

[ Szerkesztve ]

(#10) ChRiS_RS válasza C$abi (#9) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Régen, amikor a hagyományos (domború) katódsugárcsöves tévé után néztem egy sikképernyőjű katódsugárcsövest, érzésre homorúnak tűnt és rohadtul zavart. Szóval engem nem győz meg ez a hajlított baromság. :(((

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#11) KubanitoS válasza Tutu7030 (#4) üzenetére


KubanitoS
veterán

Viccet félretéve szerintem a távoli jövőben valami ilyesmi lesz a tévézés, vagy mondjuk a mozizás. Ha "körülötted forogna a film" az tökre olyan lenne, mintha te is részese lennél az egésznek. Benne ülhetnél az üldötő/üldözött autóban a főszereplő mellett és hasonló finomságok.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12) babkukta


babkukta
senior tag

Szép TV! Habár nekem az összes Sony tv tetszik. Ez a hajlítgatás meg szvsz ebben a szögben még felesleges. Egy bizonyos mértékű hajlítás sztem egy kisebb 3d hatást eredményez, és ha még ezt megspékelik 3D-vel, akkor lenne az igazi. De ahol még most tartanak ezek a tv-k, az árán kívül szinte semmiben nem különbözik a síktól

Üdvözlettel, Tibi

(#13) #75912448


#75912448
törölt tag

A 75" változat 2,5m környékén már nyújthat némi moziélményt, ebben a méretben felhasználási szokásoktól függően maximálisan indokolt az ívelt forma. Más kérdés, hogy a feltételezett árából miylen proji-vászon párost lehet venni ... nagyjából minőségben, moziélményben messze túlmutatót.

(#14) abacsx


abacsx
tag

Egy hibája van, hogy igazából egy fókuszpontból jó csak. Ez egyemberes TV.

do not underestimate the power of the dark side

(#15) Darth-anyán válasza abacsx (#14) üzenetére


Darth-anyán
tag

Ezen logika alapján a síkképcső meg egyetlen fókuszpontból sem. Tehát az meg 0 emberes TV.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#16) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Robog az az úthenger! :D :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) ZGO válasza #75912448 (#13) üzenetére


ZGO
tag

Egyetértek veled, majd az árából nem is akármilyen házi mozit (vetítős) lehet összeütni, amiből a karácsonyfahangszórókat megszégyenítő hangrendszer is kijön... egyes esetekben sokkal több pluszt ad az élményhez mint ez a pár fokos hajlítgatás... odahaza valószínű, hogy ha beruháznék egy ilyenre, 3 napig tartana a hűűűha élmény, de utána észre sem venném. (Mert ugye minden csoda 3napig tart )Míg a hangrendszer azért minden filmnézéskor lehengerel :)

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Egész jól néz ki, de valószínűleg ez a legjobb tulajdonsága, ami nem lesz elég a sikerhez. Mondjuk már előttem is írták, hogy ez igazából nem (feltétlenül) cél. Hiába hülyeség a hajlítás, egy nagy cég nem engedheti meg magának azt, hogy egy ilyen hülyeségből kimaradjon, mert soh'se lehet tudni, mit hoz a jövő :), meg amúgy is, presztízs.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Dr. X válasza C$abi (#9) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Az a kétszeres ár inkább +15-20%. A hajlításra nem úgy kell nézni, hogy jobb lesz-e a tévézés tőle. Ez egy dizájnbeli extra. Ha neked jobban tetszik a hajlított kialakítás, mert különleges, akkor azt veszed.

(#20) Duree


Duree
veterán

Úgy látszik ez hajlitott kialakítás nagyon ragályos,pedig értelme semmi,söt szerintem rosszabb így mint ha sík maradna.

duree54

(#21) nismoka


nismoka
addikt

Reméltem hogy a sony kimarad ebből vagy legalábbis marad az az egy modell ami volt, de persze hátha lesz vevő rá, mondjuk megértem mert nehogy azt mondják már az emberek hogy bezzeg a koreaiaknak van...

[ Szerkesztve ]

(#22) tatabike válasza Dr. X (#19) üzenetére


tatabike
őstag

Ha a hajlítás egy design, akkor mi lesz a vastagsággal? Egy időben minden gyártó arra hajtott, hogy minél vékonyabb legyen a tévé. Már akkor sem értettem, minek? Úgyis elfoglalja a maga helyét, ha meg falra teszik is, nem rohadtul mindegy, hogy 10 centire vagy 12-re áll ki? Elé akarnak tenni egy szekrényt, vagy mi? Most ezzel a hajlítással már megint "vastagabb" lesz, a fenébe... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#23) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Régóta csinál már hajlított projektor vásznát néhány vászongyártó cég, de azok 110-120 inchesek.
Ilyen közelről mint ahogy a sajtó fotón van, biztos észlelhető a hajlítás, de így meg elveszik a tér- / mozihatás mert annyi erővel egy 24-es hajlított monitort is lehetne 20 centiről nézni. A projektoroknál is meg pont az hozza ki a moziélményt, hogyha minél nagyobb vászonra van vetítve a kép és ezáltal arányosan messzebb ül a néző.
Nézhetsz 60 inchet 2 méterről, de teljesen más lesz az élmény 120 inchen négy méterről.
Ezért nem is értem ezt a hajlítást még 75 inchen se. Nem TV-re lett ez kitalálva,csak már nincs új ötlet.
Egyszerűbb ezt megcsinálni mint az LCD helyett kifejleszteni egy új panel technológiát.

(#24) pigster válasza pilóta (#3) üzenetére


pigster
senior tag

+1

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#25) pigster válasza Dr. X (#19) üzenetére


pigster
senior tag

Bizonyos méret fölött hiába akarnék 3d nélküli, buta tv-t venni, mert egyszerűen nincs. Azokat is beleerőltetik, kifizeted, akkor is, ha nincs rá szükséged. El bírom, képzelni, hogy az ívelt tv-kkel ugyanez lesz. Hiába akarnál mást, egyszerűen nem lesz. És még meg is magyarázzák, hogy milyen jó.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26) Reggie0


Reggie0
félisten

Ivel TV...

(#27) Darth-anyán válasza pilóta (#3) üzenetére


Darth-anyán
tag

-1

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#28) tatabike


tatabike
őstag

De ha majd függőlegesen is hajlítják, aztán az is összeér, és mindenki egy ilyen kis 3 méteres gömbben fog éldegélni, aztán rájönnek, hogy nem is kell rávetíteni semmit, elég egy sima víztiszta plexi, teljesen élethű és 3D, mert mindent látsz magad körül...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29) dystopia


dystopia
tag

Most ez menőnek számít, ilyen áron profitot is hoz gondolom, szóval... Hadd legyen.

Viszont ha ezek tömörítik a képjavító eljárásokat, akkor nem kell. ;)

És tényleg jó cím, gratula :C

[ Szerkesztve ]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#30) wolfman


wolfman
veterán

Az ívelt TV a legjobb módja arra, hogy még tökéletesebb minőségben és betekintési szöggel nézhesse a filmeket az ember.

...egyedül!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31) Reggie0 válasza wolfman (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lesz jobb a minoseg, mert torzitja a kepet.

(#32) Lacok


Lacok
őstag

Ha megunod a tv nézést leteszed a földre ráfekszel és kész a hintaágy

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#33) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy lakás is kellene hozzá és akkor minden rendbe lenne. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) Duree válasza wolfman (#30) üzenetére


Duree
veterán

Ez biztosan nem igaz.

duree54

(#35) edward2 válasza abacsx (#14) üzenetére


edward2
addikt

Nem tudtad, hogy a jövő a szingliké? :U

(#36) Flind


Flind
senior tag

Annyi az értelme +1 ok az árnövelésre. Amúgy másfél méterről tényleg jól néz ki, de ha távolabb mész észre sem veszed hogy hajlított.

(#37) jedimesterek


jedimesterek
csendes tag

Idézet a cikkből:"Biztosítják a 3D tartalmak kezelését, amihez a passzív-polarizációs eljárást használják".
Minden más hírportálon aktív 3D-t írnak.Most akkor melyik?

(#38) anddrew


anddrew
tag

Én semmi különbséget nem látok a hajlított és a sima tv között... egy jó ok hogy ne vegyek egyet :)

π

(#39) #72042496


#72042496
törölt tag

Valakinek a sarkos véleménye mellett van esetleg tapasztalata is egy 65-75 inches hajlított TV-vel? Nem arra gondolok, hogy látta a plázában. Ott én is láttam, de ez alapján inkább csak benyomásokat lehet szerezni az egészről.

Otthoni környezetben az itteniek közül megnézett valaki legalább egy teljes filmet valami hasonló készüléken?

[ Szerkesztve ]

(#40) edward2 válasza #72042496 (#39) üzenetére


edward2
addikt

Valószínűleg csilliárdosok rohangálnak a prohun. :)

(#41) Zamasun válasza #72042496 (#39) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Azért létezik 1-2 ember. Teljesen megszokható a hajlított kialakítás, utánna már a sík a fura. A körbeívelő moziélmény természetesen marketing, viszont 55 incstől felfelé valóban élmény a TV használata. Hártánya a tükröződés, de ezen majd improválnak a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#42) #72042496 válasza Zamasun (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez saját tapasztalat? Azok lennének az értékes vélemények, és nem azok, amikor a forgószékből "szakértik meg" a technikát. :)

(#40) edward2: Igen, akár a fórumon is lehet hasonló pár embernél vagy egy ismerősüknél.

[ Szerkesztve ]

(#43) Zamasun válasza #72042496 (#42) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Saját tapasztalat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.