Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kutga


kutga
nagyúr

7. VÉGRE.

Let the Zone take me if I am.

(#2) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

2, 5 és 7 az Ok, ez inkább egy minor update, mint főverzió...

(#3) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Új emojik nem lesznek? Ez egy szr.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#4) klaya86


klaya86
senior tag

Elég sovány lista ez. Főverziót simán adatnának ki 2 vagy akár három évente is. Annyi idő alatt talán érdemi, hasznos fejlesztések is lennének. Simán lehetne ez is egy 12.1. Főverziónak ez elég gyengus. :P

(#5) Curtain válasza klaya86 (#4) üzenetére


Curtain
senior tag

Igen bőven elég lenne kb 2 évente kiadni egy új főverziót. Akkor talán a gyártók is utolérnék magukat a frissítésekkel.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#6) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nem túl nagy eresztés összességében.

Ez a hullámos vonalas zenelejátszó valami halálosan otromba, a nagy bumszli quick settings ikonokkal, de különösképp a fényerő és hangerő szabályzó csúszkákkal együtt. Nem is értem ez kinek tetszik, vagy miért hiszik azt, hogy ez jobb mint ami eddig volt. Olyan tiszta gyerekjáték kinézete van, és hihetetlenül helypazarló. Miért fájt nekik, hogy 2 beállításnál és 3 értesítésnél több elfért ott felül??

Ami tetszik egyedül, az a KVM kezelés. Android 11-en jól kivárom azt mire lesz valami olyan custom móka, ami ezt a teljes felületet visszacsinálja valami használhatóra.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#7) Gonz0 válasza klaya86 (#4) üzenetére


Gonz0
tag

Hosszabb lista, csak neked: https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/wp0t8f/60_features_in_android_13_that_pixel_users_should/ :D

[ Szerkesztve ]

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#8) dilajoska1


dilajoska1
őstag

"A fájlkezelők már nem férhetnek hozzá az /Android/data és az /Android/obb elemhez . Használ harmadik féltől származó fájlkezelőt? Hozzáfér valaha az /Android/obb vagy /Android/data mappában lévő fájlokhoz? Nos, rossz hírem van számodra. Többé nem fogja tudni használni kedvenc fájlkezelőit ezekhez a mappákhoz való hozzáféréshez, mivel a korábban használt kiskaput bezárták. Igen, ez csak egy kiskapun keresztül volt lehetséges, mivel az Android 11 Scoped Storage- ot úgy tervezték, hogy megakadályozza az alkalmazások hozzáférését ezekhez a mappákhoz"

Na ezért sem fogok frissíteni 13-ra. Már 11 és 12-n is nehézkes volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#9) Curtain válasza dilajoska1 (#8) üzenetére


Curtain
senior tag

Ha a mobilon lévő fájlkezelőkkel nem is de pc-n simán hozzá lehet férni ezeknek a mappáknak a tartalmához szerintem.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#10) dilajoska1 válasza Curtain (#9) üzenetére


dilajoska1
őstag

Na ezt nem néztem de gépet nagyon ritkán használom. Nekem van olyan programom ami itt tárolja a videókat és innen kitudom menteni mert programon belül nem lehet. Telefonváltáskor újra le kell tölteni a videókat. A Viber is rengeteg szemetet szokott hagyni maga után ami fölöslegesen foglalja a helyet de innen lehet törölni. A Grid játékot is itt lehet kényszeríteni arra hogy Best grafikán is 60fps-el fusson.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#11) nonsen5e válasza dilajoska1 (#10) üzenetére


nonsen5e
addikt

Vagy root, avagy össze lehet hackelni nélküle és gép nélkül is [local adb shell] + wireless debugging segítségével.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#12) dilajoska1 válasza nonsen5e (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

Van root. Most 12-n vagyok, ott még hozzáférek de ilyen egyszerűen valószínű már 13-on nem lehet, még root-al sem és lehet adb segítségével sem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#13) nicu71


nicu71
addikt

Ebböl a sovány listából egyedül a Material You testreszabásra vagyok kíváncsi.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#14) nonsen5e válasza dilajoska1 (#12) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azt, hogy művelik, hogy roottal nem férhetsz hozzá a teljes filerendszerhez? :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#15) Curtain válasza nicu71 (#13) üzenetére


Curtain
senior tag

Olvastad a 7-es kommentet? Sovány lista? :DDD

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#16) dilajoska1 válasza nonsen5e (#14) üzenetére


dilajoska1
őstag

Még a System mappában sem lehetett csak úgy szerkezgetni, legalább is a mostani telefonomon nem. Miui-n pl elő kell csalogatni a normál alap android fájlkezelőt mert az engedi csak én azt meg nem szeretem mert fapados de amik root hozzáférést kaphatnak + minden fájlhoz hozzáférhetnek azokkal lehet turkálni az Android mappában is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#17) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


dilajoska1
őstag

Pl egy egyszerű fotó szerkesztő mentésénél :))Csak más mappába menthetsz. A fő mappába nem menthetsz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#18) kapal


kapal
tag

Még az augusztusi biztonsági frissítés sem érkezett meg Pixelre, érdekes, hogy a 13 beelőzi.

[ Szerkesztve ]

(#19) nonsen5e válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szomorú amilyen szinten a google verzióról verzióra zárja le, butítja le és teszi egyre rosszabbá a rendszert.

2030-ra lesz iphone meg iphone but worse by google... :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#20) csubííí válasza nonsen5e (#6) üzenetére


csubííí
senior tag

Egyetértek.

Gagyi és tök dedós kinézete van, óvodásoknak való.

[ Szerkesztve ]

(#21) dilajoska1 válasza nonsen5e (#19) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én is ettők félek, lehet még előbb is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) Gonz0 válasza kapal (#18) üzenetére


Gonz0
tag

Az augusztusi patch a 13al érkezett. Feltételezhető, hogy a Pixel 6a fingerprint sensor bug miatt késett két hetet.

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#23) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez akkor zseniális amikor egy alkalmazás oda készít biztonsági mentést :D

Csak ugye sok esetben egy Gyári beállítás visszaállítása törölheti a komplett belső tárhelyet.
Magyarán a biztonsági mentésről kell készíteni egy biztonsági mentést alapból.

(#24) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát igen. Tudom hogy biztonság meg minden de egyre jobban nem tetszenek nekem ezek az új android verziók, a kinézetükről meg ne is beszéljük mert egyre csúnyább és gyerekesebb. Legalább is a gyári AOSP.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#25) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem én hogy biztonság, de végső soron a felhasználónak is lehet köze ahhoz ami ott van.

Személyes adatot eleve titkosítottan kellene tárolni, pl simán meglehetne szerintem oldani hogy az adott mappához, csak ujjlenyomattal lehessen hozzá férni.

(#26) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


dilajoska1
őstag

A másik meg akinek tényleg hozzá akarnak férni az adataihoz annak mindegy mi fut a telefonján. Ezt az Android mappát is simán meglehetne oldani jelszavas vagy ujjlenyomatos hozzáféréssel. A biztonságnál lenne egy ilyen opció és ha bármilyen fájlkezelőt használsz egyből kérné a jelszót ha meg akarod nyitni.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#27) badacsony


badacsony
őstag

Some Pixel owners are getting an update for Android 12 instead of 13 by mistake :N :D

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#28) S e t h válasza dilajoska1 (#8) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szóval a középszerű, szinte semmi innovatív újdonságot nyújtó frissítéssel elvesznek vmit, ami napi szinten használok?
Jó tudni, nyomós indok a frissítés elkerülésére, köszi!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#29) jeni


jeni
félisten

Nincs lehetőség vissza menni a 12-re,de a többi márkáknál is ez lesz majd?

(#30) Ricardo válasza dilajoska1 (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

" A Viber is rengeteg szemetet szokott hagyni maga után ami fölöslegesen foglalja a helyet de innen lehet törölni."

Ha jól értelmezem, nem csak a fájlkezelők, hanem az alkalmazások sem férnek hozzá ha nem akarod.

Komolyabb újítás, hogy az alkalmazásoknak már nem az egész háttértárhoz kell hozzáférést biztosítanunk, csak ahhoz az egy elemhez, amit éppen megosztani vagy használni szeretnénk.

Ha nem fér hozzá, akkor teleszemetelni sem fogja elvileg.

(#31) dilajoska1 válasza Ricardo (#30) üzenetére


dilajoska1
őstag

Sajnos Viberen belül nem nagyon lehet törölni a szemetet. Az alkalmazások szerintem hozzáférnek mert nekem van olyan alkalmazás ami az Android könyvtárba menti a videókat és alkalmazáson belül tudom törölni is őket (Sajnos menteni azt nem tudom mert nincs rá opció, csak fájlkezelővel) 13-nál leszek erre kíváncsi hogy hogyan fog ez működi alkamlazásoknál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#32) kchris78 válasza jeni (#29) üzenetére


kchris78
veterán

samunal sem lehet visszaállítani.

Eddig nem volt BLE Bluetooth?

[ Szerkesztve ]

(#33) kchris78 válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


kchris78
veterán

Hát, köze van igen de honnan tudja a user hogy látszólag valami ártatlannak tűnő app más folderekben is elkezd kutakodni mint amihez köze van... hasonló volt pl az energia felhasználás.. Ha rabizod az app fejlesztőkre hogy istenbizony csak akkor futnak amikor nekik kell, annak a kontrollálhatlan standby fogyasztás lett a vége (és nyomozás hogy miért nem megy a cpu deep sleep be).

(#34) aprokaroka87 válasza kchris78 (#33) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudomásom szerint más app nem írhat Android mappán belül máshova.

/storage/emulated/0/Android/data/app.mav.menetrend

Pl a fenti mappába csak Ez az app írhat.

Azt nem tudom hogy telepitéskor vagy első induláskor jön létre.

(#35) Fall-N válasza dilajoska1 (#31) üzenetére


Fall-N
veterán

Félreértelmezitek. A fájlkezelő hozzáférhet a teljes fájlrendszerhez ha megadja az ember az engedélyt. De alapvetően arra kell törekedniük a fejlesztőknek, ha nem indokolt, akkor csak a saját mappájukba mentesenek. Például egy háttérkép alkalmazás a /0/Download/hatter mappába vagy a /0/Pictures/hatter mappába. Egy fájlkezelő vagy egy zenelejátszó enélkül semmit sem érne.

Az új fejlesztés azt takarja, hogyha teszem azt fel meg akar valaki osztani egy képet akkor ideiglenesen meg lehet adni a háttértár engedélyt, ahol a kép van.

(#36) kchris78 válasza Fall-N (#35) üzenetére


kchris78
veterán

ennyire lelockolva az iOS is évekkel ezelőtt volt csak, mostmár ott is megvan a keret ahhoz hogy átmehessen máshova is.. nem hiszem hogy betonfalak közé szorítanák az appokat.

(#37) dilajoska1 válasza Fall-N (#35) üzenetére


dilajoska1
őstag

Már Android 11-től nem férhet hozzá az Android/data-obb mappákhoz csak volt egy kiskapu amit ki lehetett használni. 13-ban ezt befoltozták. Sőt nemrég a Júliusi Google Play rendszerfrissítés után nekem 12-n a fájlkezelők nem férhettek hozzá a Data/data mappához. Most jött egy Root Explorer frissítés ami ezt megoldotta. Vannak olyan alkalmazások ahol neked kell kiválasztani hogy hova mentsen. Én pl. a képszerkesztővel szerkesztett képeket a fő mappába mentettem mindig, na ezt már Android 11-től nem lehet.

Gyári Miui fájlkezelő:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#38) nonsen5e válasza dilajoska1 (#37) üzenetére


nonsen5e
addikt

"Én pl. a képszerkesztővel szerkesztett képeket a fő mappába mentettem mindig, na ezt már Android 11-től nem lehet."

Tényleg Pinephone lesz a következő telefonom, bármennyire is kiforratlan. Lassan már semmit nem tud a rendszer... :W

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39) dilajoska1 válasza nonsen5e (#38) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mondjuk az jó hogy vannak olyan gyártók még akik hivatalosan engedik hogy lehessen nyitni a bootloadert de ki tudja meddig ha jönnek sorba a korlátozások.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#40) nonsen5e válasza dilajoska1 (#39) üzenetére


nonsen5e
addikt

Viszont ha sorban nyírják ki úgy a featureöket mint itt a filerendszeresdit, hogy roottal sem lehet piszkálni akkor a bootloader egyetlen haszna, hogy adott hardverre postmarketOS-t tegyek..?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#41) dilajoska1 válasza nonsen5e (#40) üzenetére


dilajoska1
őstag

Sajnos akik szeretik buherálni a telefonjukat mi vagyunk kevesebben.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#42) joey04


joey04
titán

2,5,7,11 nagyon jó. Alakul ez. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) joey04 válasza LosBlancosRM (#3) üzenetére


joey04
titán

Dehogynem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Chris1966


Chris1966
kezdő

Jó napot mindenkinek.
Pár napja A13 felhasználó vagyok, és nagyon rossz tapasztalatom van eddig :( :(
"Telefon tétlen" 20-40% 1 nap alatt, még akkor is ha éjjel repülő üzemmódba megy a készülék, a megszokott 1-2% fogyasztás helyett. Ezzel párhuzamosan pedig a telefon "meghülyült" és az évek óta gond nélkül használt VIBER app-ot hozza fő fogyasztónak, ilyen 20-25 órás használatot mutatva, háttérben 2-3 perces stattal.
Ez pedig pont az ellenkező:a valós használat a 2-3 perc, és a 20-25 óra pedig nem valós :(
Akku optimalizálva, mint mindig.
Olvastam külföldi fórumokon is, hogy brutális k**i lett az A13 több Google (Pixel) telefonon, jómagam is ezzel szívok de nagyon......................... :W

()Chris()

(#45) raveinT válasza Chris1966 (#44) üzenetére


raveinT
tag

A pixel 4a-mon előző meg a mostani főverzió update után is az volt a tapasztalatom, hogy kellet durván egy hét, amíg beállt a fogyasztás. Ezalatt érdemes szerintem 1-2* újraindítani a készüléket is.
Ha esetleg nem szoktad 100%-ig tölteni az akksit, azt is érdemes lehet, hogy "megtalálja magát ".

Ha egy hét használatot követően se tapasztalsz javulást, akkor még érdemes lehet megvárnod a szeptemberi patchet (elvileg jövő héten jönnie kéne).

Ha az se segít, akkor marad a factory reset - más fórumokon úgy olvastam az többnyire helyre rakta az irreálisan merülő készüléket is.

(#46) Chris1966 válasza raveinT (#45) üzenetére


Chris1966
kezdő

Sajnos semmi változás.
Továbbra is 1 éjszaka alatt repülő módban merül a telefon "szép" 30%-okat. :W :W
Napközben pedig a Viber szívja, kegyetlenül. Pedig a legújabb verzió van felrakva a Google Play áruházból.
Teljes kudarc ez az A13 eddig. Én is már csak a szeptemberi patch-ban reménykedek, mert
1 napot sem bír ki a telefon, light használat mellett :o :((( :W

()Chris()

(#47) raveinT válasza Chris1966 (#46) üzenetére


raveinT
tag

Esetleg próbáld meg, hogy a vibert korlátozod az akksi adaptiv beállítások menüben.
A repülős esetre viszont nekem sincs ötletem..

Egyébként összességében érzésre sajnos nekem is jóval gyengébben bírja mióta felment az a13 - én is a szeptemberi patchben reménykedem, aztán ha nem, akkor marad a factory reset :(

(#48) Chris1966 válasza raveinT (#47) üzenetére


Chris1966
kezdő

A Viber optimalizált most is nem korlátlan. Szóval nem értem.. :(

Én is nagyon várom a 09 havi patch. Csak megoldja. Tele a net az A13 Pixel6-Pixel6 Pro gondokkal, már országos lapokban is írnak róla :(

()Chris()

(#49) Krisztián12


Krisztián12
csendes tag

Sziasztok
Valakinek van fogalma arról mit jelent ez az engedély bizonyos appoknál? "Szolgáltatás az előtérben" ?

[ Szerkesztve ]

mi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.