Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

Elég buta emberek azok, akik egy ilyen kétes eredetű operációs rendszert telepítenek a gépükre, amiről még azt sem lehet tudni hogy biztosan az -e amit a neve sugall.....
Egyébként is.. Miért kell ennyire sietni? Októberben lesz végleges. Ha valaki warez -olni akar, annak is érdemesebb megvárnia még egyáltalán megjelenik a rendszer.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) Atikusz válasza attila9988 (#1) üzenetére


Atikusz
senior tag

na szép. akkor még várunk. éreztem én, hogy még nem kell feltelepiteni, amit letöltöttem. ;]

(#3) Apollyon válasza attila9988 (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na látszik Te is marha sokat foglalkoztál a témával... :U
Amúgy csak kb néhány száz vagy ezer PH! fórumozót küldtél el a búsba...

Attól még hogy tesztel valaki, mért buta? Ennyi erővel megvárhatnád minden oprendszerre a Service Pack 4-et, hiszen addig még biztos nem végleges... :C

A Win 7 egyébként stabilabb mint a Te két lábad.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) Atikusz válasza Apollyon (#3) üzenetére


Atikusz
senior tag

A Win 7 egyébként stabilabb mint a Te két lábad.
:DDD :C :DD :C :DD :C :DDD

(#5) hackeeeee válasza Apollyon (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miért? Nekem az RC-vel semmi bajom nem volt, tette a dolgát, egyszer sem fagyott, egyszer sem volt kékhalál, semmi.. Na akkor miért nem lehetne stabil? :U

Véleményem szubjektív...

(#6) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én se raktam fel azt a kínai tákolmányt!
Marad a várakozás...

(#7) bobsys válasza Apollyon (#3) üzenetére


bobsys
addikt

latom nem erted
egy ilyen kétes eredetű operációs rendszert telepítenek a gépükre
vagyis aki mindenfele torrentrol vadasz le buildeket

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8) Apollyon válasza bobsys (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, csak úgy hangzik a postjában, mintha az összes ver. Win7 egy megbízhatatlan rendszer lenne.
Én még mindig a MS oldaláról letöltött RC verziót használom.
Amúgy no offense.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) L4R$()n


L4R$()n
tag

Én is az RC verziót használom egy jó ideje, nincs is más oprendszer a gépemen, csak a Win7 és úgy vagyok vele, hogyha kijön a végleges majd akkor cserélek.

(#10) negyedes


negyedes
addikt

Na ki verte tegnap a mellet, hogy neki az RTM van fent? ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#11) wwenigma válasza negyedes (#10) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez kb. olyan, mint a Vista SP2. Ott is tagadtak, meg minden, aztan nem furcsa, hogy amit kiadtak végleges néven, az bitre megegyezett a 2 hónappal azelöttivel? :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12) Killing válasza attila9988 (#1) üzenetére


Killing
addikt

Nekem így kezdődött a pályfutásom a Windows 7-tel:
Letöltötem a 32 bites változatát,ezután Partition Magic-el kettéválasztottam a Vinyót (C meghajtó: XP,D meghajtó: Windows 7)Windows 7 feltelepül,minden fasza.Használtam 1 hónapig,meguntam,letöröltem,partíció egyesítés (Úgyszintén PM-el),hiba történt,a következő egyesítés az XP újratelepítésénél történt meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13) ToBeY válasza wwenigma (#11) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Elképzelhető hogy mentik a menthető,de ez érthető :D

(#14) RI/OS válasza wwenigma (#11) üzenetére


RI/OS
őstag

Pontosan. Ez a szokásos Microsoftos blabla. Vista SP1-nél is pont ez volt.

Azt írja az emberünk, hogy:

Egyrészt minden nyelvi változatnak el kell készülnie, másrészt a vállalat partnereinek készen kell állnia a termékbevezetésre, az előtelepítésre szánt változatok összeállítására, tesztelésére és gyártására.

Ebben nem látok olyat ami megcáfolná, hogy ez nem AZ a verzió.

A kész, meg az RTM az nem ugyanaz. A support, a multilanguage, stb, az a kész

[ Szerkesztve ]

(#15) vehement69 válasza Apollyon (#3) üzenetére


vehement69
senior tag

'A Win 7 egyébként stabilabb mint a Te két lábad.'
öhh izé.. ha már te beszélsz a gondolkodásról, akkor válaszd meg a szavaidat is :)

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#16) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, az lehet, hogy nem ez a kiszivárgott verzió kerül pontosan rá a korongokra, de nem sok változás várható már benne. Ennek az érvényessége nem jár le soha, főleg nem márciusban, nincs próbaverziós vízjel, semmi, ami arra utalna, hogy nem kész oprendszer lenne.
Persze érthető, ha még magát a végleges RTM-et is tesztelegetik, mármint a végleges kialakítást, ami nem RC kódos, vízjeles, meg lejárós. Aztán még változhat, ha nem jó, hiszen, ha vasárnap tákolták össze, biztosan nem mondják rá, hogy kész, főleg nem tesztelés nélkül. Ettől függetlenül lehet még ez is a végleges cucc.

<-ƘƘ->

(#17) Apollyon válasza vehement69 (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hogyne..
A tény az tény.

––––––––––––––––––––

Amúgy az RC közel sem olyan bugmentes, néha azért vannak hibák. A 7077-es stabilabb volt sztem, de nincs panasz. Hja meg a hálózatkezelés sem 100%-osan jó..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) attila9988 válasza Apollyon (#3) üzenetére


attila9988
őstag

Attól még hogy tesztel valaki, mért buta?

Látom nem érted. Azzal semmi gond, ha valaki egy HIVATALOS előzetes változatot kipróbál, tesztel. (Bár fő rendszerként azt sem nagyon szoktam javasolni).
A baj azzal van, ha valaki letölt egy még hivatalosan meg sem jelent változatot, amiről nem tudhatja hogy valóban a gyártótól származik -e, és nem valami megbuherált, "extrákkal" megspékelt korábbi verzió. No aki ilyesmit tesz a gépére, az tényleg buta.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#19) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A végén még elmennek a 8000-es buildszámig, és lesz helyette windows 8... :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Csakénvagyok válasza Apollyon (#3) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ennyi erővel megvárhatnád minden oprendszerre a Service Pack 4-et, ...

De minimum az SP1et, ha nem az SP2őt. Addig úgysem jönnek ki a hibák. Így volt az XPvel is, meg a Vistával is. Addig max egy backup rendszert még tartanák a gépen (mármint ha lenne windows rajta)

(#21) ollie válasza Apollyon (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel a cikkben szereplő verzió nem publikus tesztverzió, ezért csak illegálisan juthatott hozzá az általad említett PH! fórumozók serege. Én nem lennék rá büszke a helyedben.

***

(#22) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Na szép! Pedig azt hittem az új RTM-el fogok nyomulni már tegnap estétől :W . De az is lehet a most kiszivárgott verzió 99,999% ig megeggyezik az RTM-el, csak a Microsoft ül még egy kicsit rajta.

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#23) PuMbA válasza Csakénvagyok (#20) üzenetére


PuMbA
titán

"De minimum az SP1et, ha nem az SP2őt. Addig úgysem jönnek ki a hibák."

Milyen hibák? Én már december óta haszálok Win7-et laptopon és asztalin is és semmiféle hiba nem jött ki (ellenben a Vista RC-vel),továbbá sok gépen láttam már és semmi baja nem volt.

"Így volt az XPvel is, meg a Vistával is."

Csakhogy a Win7 a Vista befejezése és teljesen más a fejlesztése ,mint az XP-nek és a Vistának.

(#24) Geller72


Geller72
veterán

Szvsz a 7600 már szerintem nem fog változni az RTM-re. Ezt 99%-ban ki merem jelenteni..Igen hülyén nézne ki a Build izé..7687.1845...Az Xp-nél, Vistánál, mindenhol szinte kerek volt a szám. Szal ez már sztem igen közeli ver.

(#25) Gregorius


Gregorius
őstag

És mint mindig, megelegen ajánlom mindenkinek, ha már mindenáron az alternatív beszerzési csatornákat választja, hogy amit letölt, azt mindenképpen vesse össze a hivatalos, mindenki számára hozzáférhető ellenőrző kódokkal ([link]). Nem hiányzik még néhány backdoor-huszár az interneten.

[ Szerkesztve ]

(#26) RI/OS válasza attila9988 (#18) üzenetére


RI/OS
őstag

Ja, nem tudhatja, vagy megnézi a digital signature-t meg a fileokat az iso-n, és kb ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#27) RexpecT válasza attila9988 (#1) üzenetére


RexpecT
addikt

Mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#28) #06658560 válasza Apollyon (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Láttad már a lábait, vagy mitől tény? Esetleg jó baromságokat írni?

(#29) janos666 válasza Gregorius (#25) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem itt csak az RTM hash összege lesz kint, napi buildek nincsenek listázva.

Én egyébként most elhittem nekik, hogy lesz még pár build, és mondjuk 7700-asra számozzák az RTM-et. Persze lehet, hogy bitre pontosan az lesz a boltok polcain lévő korongokon, ami a kiszivárgott ISO-ban van.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) ollie válasza Apollyon (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az RC épp azért RC, mert bugos.

***

(#31) lezso6 válasza Geller72 (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor majd átnevezik 7700-ra. Nehogy már ezért ne csináljanak újabb buildet, mert nem lenne kerek szám. Ennyi erővel akkor ne is csináljanak windows 7-et, mert az nem kerek. Legyen inkább egyből windows 10. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) zsolt1129 válasza lezso6 (#31) üzenetére


zsolt1129
addikt

:C :DDD

(#33) attila9988 válasza RI/OS (#26) üzenetére


attila9988
őstag

Ja, nem tudhatja, vagy megnézi a digital signature-t meg a fileokat az iso-n, és kb ennyi...

Ha nincs is hivatalos rtm, akkor mit néz meg?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) peti_s


peti_s
addikt

Sajnos folyamatosan kezd "elvistásodni" a 7. Érdekel hogy a sok-sok vállalat aki ki hagyta a Vistát, és a 7-re "vártak" vajon frissítenek-e.

(#35) Gulag


Gulag
csendes tag

Nálam ma reggel becsapta a kaput a Vista. adott egy 750Gb partició egy hónapja telepitve Vista Ultimate.
C partició 100Gb a többi D partició.
Találos kérdés: hová tette a bootmgr-t a Vista?

Részemről ennyi volt,win7 és a benne lakó winxp virtuális gép részemről kimarad.
Szenvedjen kompatibilitással pistike a zsirhekker.
Én mentem váltottam,migráltam.Szép hosszú szerelem volt a windows-sal,de rámöregedett.

ps: osx-re. :DDD

Az ellentetes velemenyek soha nem zavartak. Ami zavar az a tudatos rombolas es az onkontroll hianya.

(#36) leviske


leviske
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy a hetessel mennyire tudják stabilizálni a pozíciójukat. Esetleg tudják-e. Nem lett rossz a Se7en, de egy össztűz ellen nem tudja megvédeni a Microsoftot, miután nem XP.(Pedig akiknek a Vista-val bajuk volt, azok mind egy XP2-re vágynak.)

(#35) Gulag: Na most tömegesen fognak megkövezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) D4rkAv3ng3r válasza attila9988 (#1) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Én egytértek a Microsoft-tal. A vista warez verzió között is sok vírusos, trójai vagy egyéb rootkit-es verziók voltak. Amikor megvettem OEM-ben sokkal gyorsabb lett a Vista mint a Release. A telepítő sem, idult újra 3x mint a warez-ban.

Az tényleg lehetséges, hogy egy bit-re meg fog egyezni az RTM-mel de az is lehet, hogy kiderül valami kritikus hiba és változtatnak rajta.

Az RC gondokról, meg annyit, hogy az MS hivatalos jelzései alapján az RC a tesztelők 70%-ánál volt gondmentes, 30% valamivel szívott. Azért egy 70%-ban stabil Win 7 az nem ugyanaz, mint egy normális RTM.

Azzal is egyetértek, hogy SP1 előtt is vannak gondok minden OS-el. Xp-nél SP2-ig kelett várni még használható lett, Vistánál SP1-ig. Én is addig biztosan nem fogom lecserélni a Vista Home Premium-om ameddig nem jön ki az első SP rá.

[ Szerkesztve ]

(#38) janos666 válasza D4rkAv3ng3r (#37) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az RTM-re is marad 30-70, mert az error reportokat elferdíti a hardware és user error is, nem mindig lehet kiszűrni. Ugyan így a Vista SP2-vel is fagynak le gépek, és omlik néha össze a rendszer úgy, hogy a startup repair sem segít, csak a clean install.

Amúgy sokat fel volt már ez emlegetve, de a lopott verziónál is ellenőrizheted MD5 hash alapján, hogy tökéletesen eredeti ISO-t loptál-e el, vagy vírusokkal fertőzöttet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Én nem türelmetlenkedem, a Vista sincs még kész ;]

...

(#40) PuMbA válasza Gulag (#35) üzenetére


PuMbA
titán

Hova tette? Nem nehéz megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#41) fordfairlane válasza Devid_81 (#39) üzenetére


fordfairlane
veterán

ez aljas :D

Ha úgy vesszük, még az XP sem kész. Valószínűleg lesz hozzá SP4 is.

x gon' give it to ya

(#42) janos666 válasza Devid_81 (#39) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig a Win7 az Vista R2 :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Mostmár lassan jó lenne ha kiadnák, sokan várunk rá az tuti.

Xp lassan már-már korosodónak számít
Vista, az meg NO Comment inkább.

[ Szerkesztve ]

(#44) Gulag válasza PuMbA (#40) üzenetére


Gulag
csendes tag

látom nem érted.

vista kapott 100giga helyett,de nem oda fosta a bootmgr-t hanem a D particióra amihez qrvára köze nem volt.

Az ellentetes velemenyek soha nem zavartak. Ami zavar az a tudatos rombolas es az onkontroll hianya.

(#45) Gulag válasza 8nemesis8 (#43) üzenetére


Gulag
csendes tag

Én rohadtul nem várom,nem vártam.
Windows leghatalmasabb előnye az volt,hogy visszafelé teljes kompatibilitást igért.
Nem véletlenül másztam át unix-ra.virtualboxban lakik a vista ezentúl.
Ha muszáj akkor elinditom.

Az ellentetes velemenyek soha nem zavartak. Ami zavar az a tudatos rombolas es az onkontroll hianya.

(#46) janos666 válasza Gulag (#45) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Legtöbb program el is fut egyébként Vistán, amit XP-re írtak, csak rendszergazdaként kell indítani (nem jobblkikkel, eleve abban a fiókban lézengek), vagy be kell állítani a tulajdonságoknál a kompatibilitási módot, netán updatelni kell, de végül majdnem minden fut, ami nem OS specifikus rendszeralkalmazás.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) oO7


oO7
őstag

"a Vista sincs még kész" by Devid_81
"Vista, az meg NO Comment inkább" by 8nemesis8

Miért ?

(#48) negyedes válasza oO7 (#47) üzenetére


negyedes
addikt

Ha mer mindenki azongya. :DD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#49) fatal` válasza Gulag (#35) üzenetére


fatal`
titán

Csak te tehetsz róla, hogy a nagyobb partíciót is elsődlegesre formáztad, senki más.

(#50) fatal` válasza fordfairlane (#41) üzenetére


fatal`
titán

Nem lesz, az SP3 volt az utolsó Service Pack. Már csak WU-n lesznek security patchek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.