Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) BonFire


BonFire
veterán

Nekem meg teljesen tele van a bakancsom a jelszavazással. 108 mentett jelszót tárol a böngésző. Sokkal egyszerűbb a böngésző mesterjelszavát feltörni (amivel hozzáfér az összes userpasshoz), mint egyesével szüttyögni.

Igen ám, de vannak oldalak, amelyekre Facebook, vagy Google fiók összeköttetéssel léptem be. És néha gőzöm sincs, melyik Facebook vagy Google profillal. Ezért egyszerűbbnek tűnik azt a kellően bonyolult mesterjelszót használni, amit a böngészőben is használok.

Van belőle kettő, mindkettő inkább jelmondat. Általában ezeket nem nehéz felidézni, de nem tudom fejben tartani, hogy a 100+ oldalon a kettő közül melyiket használom. Továbbá bonyolítja a helyzetet az, hogy vannak oldalak, amelyek minimum 1 számot is kérnek. Ott is van két variáció. Vagy a születési évem utolsó két számjegye, vagy a személyi számom utolsó négy számjegye, amit anyámon és rajtam kívül senki nem tud. No, ez máris hat variáció, illetve ha beleszámoljuk a számjegy nélkülieket, akkor már nyolc.

Mást se csinálok, főleg mobilon, ahol amúgy is macerás a pötyögés, hogy jelszót reszetelek, frissítek. Mindjárt itt van 2020. Űrtechnika, lassan meghódítjuk a Marsot. Nem hiszem el, hogy nincs értelmesebb módszer a felhasználó azonosítására, mint a jelszó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.