Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gainka


Gainka
őstag

:C

(#2) stratova válasza Gainka (#1) üzenetére


stratova
veterán

A legjobb ár/teljesítmény arányú példányokat hagyták most is a "frissítés" végére :)

(#3) Stan648


Stan648
tag

Így teljes lesz a paletta. Mindenki választhat olyat amilyenre szüksége van vagy amire pénze van! Csak vedd és vidd!!! :DD

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#4) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Ezek frissített chipek lesznek vagy csak átkeresztelések?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

R9 280-at :DD :C

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#6) Benzoldog


Benzoldog
tag

Örülünk neki! :R
Így már tényleg mindenki választhat, a magának megfelelő chip közül.

(#7) dgabor80


dgabor80
tag

R9 280 full HD-hez szép lesz!!! :C

csak jól árazzák! :K

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#8) Zsohi


Zsohi
őstag

Már igazán ideje volt, hogy végre piacra kerüljön az R280... Viszont remélem, hogy nem csak egy 7950 lesz 1000Mhz körüli órajelen, sokkal jobban örülnék egy teljes értékű Tahitinek 800Mhz körüli órajelen, ha már az R270 és az X között is csak az órajel jelenti a különbséget.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#9) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Ideje volt már a 280 bejelentésének, kissé nagy az űr a jelenleg. 250X is nyugodtan ráért volna.

[ Szerkesztve ]

(#10) stratova válasza VaniliásRönk (#4) üzenetére


stratova
veterán

Az eddigi tendenciát nézve ezek is a régi lapkák némi órajelemeléssel tán gyorsabb memóriával.

(#11) Gainka válasza stratova (#2) üzenetére


Gainka
őstag

Ezért volt ilyen bö a hozzá szolásom :D

(#12) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hát, remélem egy kicsit simogatnak azért rajtuk nem csak szimpla átnevezés lesz. :K

(#13) tailor74


tailor74
őstag

Na végre, ideje volt ... :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#14) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Én annak örülnék a legjobban, ha az R7 260X nettó 5-6k.val olcsóbb lenne :U :)) .

https://ingatlan.com/33821564

(#15) C1trom


C1trom
tag

Remélem az AMD már rögtön a következő szériánál megválik ettől a nevezéktantól... egyszerűen rettenetes. Én követem a grafikus hardverek alakulását, de így is alig bírom követni, hogy mi micsoda és milyen teljesítményszintet és technológiai generációt képvisel. Amellett, hogy kimondani is tré ezeket a neveket.

(#16) djculture


djculture
félisten

265-re vártam eddig, gpu része már a 260x-nek is jó de a 128 bites memória busz miatt nem lehet rányomni semmi szűrőt mert összecsuklik.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cobra. válasza djculture (#16) üzenetére


Cobra.
őstag

Viszont a 265 akkor a régebbi architektúra lesz TruAudio nélkül.
Én szerintem megvárom a 3-as sorozatot, addigra csak kijön mindegyik kategóriában a frissített GPU.

(#18) djculture válasza Cobra. (#17) üzenetére


djculture
félisten

Engem se kerget a tatár, szereztem egy sapphire Toxic HD 5970 4GB GDDR5 PCIE kártyát elég betyár hiába régi. Viszont majd jó lenne valami kevesebbet fogyasztó meg modernebb kártyát szerezni de 256 bites ddr5 memória az alap. Különben lehet jobban is jár az ember ha kivárja következő szériát uj dx is készül elve meg a mantle is még most fejlődik.

[ Szerkesztve ]

(#19) VaniliásRönk válasza stratova (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szóval az AMD saját maga rak alá a TrueAudiónak, ehhez csak gratulálni lehet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) stratova válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


stratova
veterán

Részemről ez feltételezés, ami e kártyák nagyobb, már kapható, teljes értékű lapkát használó testvérein alapul. Egyébként lehet én vagyok figyelmetlen, de nekem úgy tűnt, az eddigi true audiot támogató címek egyben mantle támogatást is kapó játékok. Akkor pedig inkább Kaveri szekerét igyekszik ezzel tolni AMD mintsem true audiót hátráltatná.

[ Szerkesztve ]

(#22) VaniliásRönk válasza stratova (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a TrueAudio terjed, mert a kapható összes AMD VGA támogatja, az csak plusz egy érv a Kaveri mellett. Ha a TrueAudio nem terjed, mert alig van hardware ami támogatja, akkor ez is csak egy extra lesz, amit nem lehet kihasználni. A TrueAudio miatt azért nem fognak az emberek Intel helyett AMD APU-t venni, ez teljesen irreális elvárás.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) Televan74


Televan74
nagyúr

R9 280 -n lesz a következő bányászkari.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) djculture válasza Televan74 (#23) üzenetére


djculture
félisten

Nem hiszem 700 Mhash/s alatt nem divat egy kártya...7970-ből 3 cf-be tud húzva 2000 körül.:)

[ Szerkesztve ]

(#25) Abu85 válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TrueAudio elsődleges terjedése onnan fog eredni, hogy a PS4-hez írt kódot kell másolni és beilleszteni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) stratova válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem TrueAudio felhasználási körét eleve behatárolja az, hogy az esélyegyenlőség megtartása végett csak egyjátékos vagy kooperatív játékmenetben kellene alkalmazni (ahogy az eddig TrueAudioval beharangozott játékok is single címek).

(#27) Abu85 válasza stratova (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert az Eyefinity vs. egy kijelző is annyira az esélyegyenlőségről szól. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Reggie0 válasza djculture (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem. 7850 favorit volt. A legjobb akkor lenne, ha valaki kihozna single slotosat.

[ Szerkesztve ]

(#29) stratova válasza Abu85 (#27) üzenetére


stratova
veterán

Ettől még tényleg single címek kaptak TrueAudiot. :DDD

(#30) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Azt hiszem ez lesz a nekem megfelelő választás, épp azon problémáztam, hogy az r7 260x-r9 270 között nagyon nagy a különbség - leginkább árban. Remélem valami értelmes árakra beállnak végre a cuccok, mert már jóformán 1-2 éve csak stagnálnak.

(#31) VaniliásRönk válasza Abu85 (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem a PS4 crossplatform játékok nem jelentenek kritikus tömeget. És így teljesen felesleges volt erőforrást ölni bele.

#26 stratova: Egyrészt ez nem akkora előny, másrészt ha az esélyegyenlőség bármilyen szerephez jutna, akkor a minimum konfigurációra optimalizálnák a játékokat, és fixálnák a beállításokat, de ilyen nincs, ahogyan esélyegyenlőség sem létezik.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#32) GabenBFG

Háhá! Így lenyomódnak talán a jelenlegi kártyák árai egy kicsit. :DD

(#33) Reggie0 válasza VaniliásRönk (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Eselyegyenloseg van, csak egyesek onkent lemondanak rola azzal, hogy nem veszik meg a fullos konfigot.:)

(#34) #97716736 válasza stratova (#10) üzenetére


#97716736
törölt tag

Kár érte :))

(#35) VaniliásRönk válasza Reggie0 (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ma van az ingyenélők világnapja, vagy csak most ért véget a napközi? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#36) solaris17


solaris17
aktív tag

Majd várjuk a teszteket is . :))

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#37) Reggie0 válasza VaniliásRönk (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Este 10ig tulorazni szokas, nem napkozizni. Ez megmagyarazza, hogy egyeseknek miert nem futja ra :DD

(#38) attak79


attak79
tag

Hogy a jó k...a anyjukat,de most komolyan,mi a f...ért kellett eddig várni a 280-ra?! :W

[ Szerkesztve ]

(#39) stratova válasza attak79 (#38) üzenetére


stratova
veterán

Miért-miért, hogy jobban fogyjon a többi kari. Üzlet.

(#40) Cobra. válasza attak79 (#38) üzenetére


Cobra.
őstag

Talán mert eddig is kapható volt 7950 néven?

(#41) Egon


Egon
nagyúr

Érdekes, ha egy hasonló nV-s hír lát napvilágot, jön a sok köpködés, hogy a szemetek már megint átneveznek - itt meg kb. mindenki lelkendezik... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) ata_k válasza Cobra. (#40) üzenetére


ata_k
csendes tag

Persze,aranyárban,vagy vegyél olcsóbban lutrit...de mint mondottam,nekem az időzítéssel van bajom...2 hónapja vettem 270x-et,de egy 280-ra vágytam nagyon,amíg meg nem barátkoztam a gondolattal,hogy nem is lesz.Itt vagy valahol olvastam is egy cikket,hogy vmelyik kártyával kívánta az AMD "befedni a rést"... röhej,no. :(((

[ Szerkesztve ]

(#43) isizakhi03


isizakhi03
tag

Kell ez a Radeon R265 szerintem ! Nagy a különbség a 260X, és a 270 között !

Vagy, mondhatnám úgy is, hogy 260X, és HD 7850 között.

Technikai értelemben a termék egy új köntösbe bújtatott Radeon HD 7850

Én ennek örülnék a legjobban ! :C

Baromira kíváncsi leszek a tesztekre !
Köszi az infót :R :R

C1trom: Szerintem meg semmi baj sincs ezekkel a nevekkel :N Először nekem is szokatlan volt, aztán utána olvasva, megvilágosodtam.

[ Szerkesztve ]

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#44) ata_k


ata_k
csendes tag

Na tessék:
http://prohardver.hu/hir/amd_radeon_r9_270_vga_utolso_res.html

Úgyhogy az útszéli anyjukat továbbra is!

(#45) stratova válasza Egon (#41) üzenetére


stratova
veterán

Amikor csak átnevezgetés van annak egyik tábor sem örül. Az megint más kérdés, hogy a jó ár/teljesítményű karikat kis túlzással felszippantották a bányászok, vagy más okból volt hiány. Konkrétan HD 7950-ből szinte csak MAC verziót láttam. :U

(#46) Geller72


Geller72
veterán

..én már azzal is kiegyeznék, hogy ha kaphatók lennének azok a VGA-k, amik már 2 éve a piacon vannak, vagy akármi. Mert jelen pillanatban hiába van kétnaponta hír egy új AMD VGA-ról, ha két hónapja egy kbsztt normális VGA-t sem lehet kapni itthon. :W Ez a sok átnevezés egy parasztvakítás. Már a 280X is az volt. Sőt. A 7970 DCu2/TOP minőségileg magasan felette van a 280X DCu2-nek. Azért majd megnézem, hogy lehet venni annyi dodóért 280-at, ha itthon a használt 7950-ért 75-80-at el mernek kérni. Mert, ugye sehol nem lehet venni üzletben VGA-t. Addig meg az ilyen hírek... :U

[ Szerkesztve ]

(#47) ata_k válasza Geller72 (#46) üzenetére


ata_k
csendes tag

ennyi...

(#48) Reggie0 válasza Geller72 (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy erzem ebben te is bunreszes vagy ;]

(#49) Geller72 válasza Reggie0 (#48) üzenetére


Geller72
veterán

:P Ahogy te is.. ;]

(#50) Reggie0 válasza Geller72 (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

En csak a 290-ekert vagyok felelos, az alatt levokhoz nincs kozom.:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.