Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

halad bármerre is? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) dokanin


dokanin
aktív tag

Jaj, alig várom.

(#3) swayze


swayze
tag

Nálam a 8.1 óta egyre lejjebb kerül ez a cég borzasztó a 10-nek a robotizáltsága telepítget, frissítget, de igazából csak úgy néha spontán kékhalált dob 🤷‍♂️. Amit még jobban szeretek az amikor a gép (laptop) nincs előtted hanem mondjuk egy tvre van kötve. Gépet bekapcsolom majd bejelentkezésnél rájövök, hogy 2 fajta van képen ábrák rajzolgatása vagy marad a nagy találmány a pin kód, na most a kép rejtvényt 10/1-es arányba fogadja el, de szerencsére van ennél jobb pin-kód, de azt egérrel nem lehet beírni virtuális billentyűzet az nincs szóval gépből hdmi kihúz magad elé veszed felnyitod beírod a pint majd vissza teszed a tévéhez mindez azért, mert az ms-nél annyi nincs, hogy legyen virtuális billentyűzet a zárolt képernyőn. Számomra ez az egész mutatja, hogy az ms-t mennyire érdekli a felhasználó ez a cég egy 0 a szemembe évek óta visszafelé lépked, kezdődött ez a startmenü eltüntetésével majd a 2 beállítás panellel (gépház meg a másik bárhogy is hívják) és most meg ez a béna bejelentkezés.

(#4) Dragon3000 válasza swayze (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha ennyi gondod van vele, akkor miért nem váltasz más rendszerre?

(#5) Duree válasza swayze (#3) üzenetére


Duree
veterán

Nincs igazad én felügyelek egy 30 gépes rendszert és itthon is 5 gép megy, de soha nem volt ilyen gondom mint amit leírtál, sőt gondom sincs semmilyen szinte. Cserélj gépet jobbra esetleg korszerűbbre.

duree54

(#6) Novver válasza swayze (#3) üzenetére


Novver
senior tag

Nekem sem volt semmi gondom sose a Win10-el.
Mondjuk én letiltom alapból még kihúzott netkábellel az automata winupdates telepítgetést. Majd én tudom jól hogy melyik drivert frissítem, köszike.
Kékhalált dobált néha, de az kivétel nélkül valamilyen új driver miatt volt. Leginkább radeon.

Life is a game... The game is my life!

(#7) swayze válasza Dragon3000 (#4) üzenetére


swayze
tag

Mert napi használatra sajnos nincs más, ott a Linux amit mókolni kell aki nem használja annak fura az egész nem ismered az elnevezéseket, az egész működést újra kell tanulni, mert aki nem használja az, hogy cserél le egy rosszul működő drivert? 4 óra youtube videóval, nyílván ez nem opció.

Akkor ott a Mac-de az meg igazán munka gép nem adja meg a szabadságot, mert csomó minden nincs rá (mondjuk játék de lehet, hogy csak egy egyszerű videó lejátszót se találsz amit ismersz és a tvre átküldenéd a dolgot.) szóval az egy jó rendszer, de nem mindenre hanem inkább célzott dolgokra.

Amire pl nekem kell a rendszer az kb filmnézés leszedek egy jó minőségű filmet 4k-ba hdr-rel 60-80 Gb-ba akkor azt a tvre át tudjam jutatni néha használom egy kis netezésre (tanulás amihez kell a nagy képernyő mert kèt ablak jól olvasható tv-n is) stb ilyen apróságokat akarok. Na most nekem a laptop egy polcba van amitől nem lehet felnyitni a képrnyőt csak kb 45^-ig, de ezzel nem is lenne baj mert 1cm nyitásnál már kapcsol is be a laptop de hiába mert a windwos-ba nem tudok bejelentkezni, mert és itt van amit már leírtam.

(#8) b. válasza swayze (#3) üzenetére


b.
félisten

hát elég nehéz életed lehet. nekem semmi gondom vele, hibátlan évek óta sok gép , munkahelyi, otthoni hálózatban és anélkül is. Kifejezettem szeretem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) swayze válasza Duree (#5) üzenetére


swayze
tag

Itt már leírtam a kollegának, hogy kb mire használom a gépet, ez egy mozi tanulós gép tvre kötve, mert kell a nagy képernyő. Tény és való, hogy ez egy régi gép i560 van benne asszem szóval az első mobil i5-ös, de van mellé 8Gb ramja meg Teslásítva van egy 500-as ssd-vel, de arra amire nekem kell bőven elég és igazából gyors is és innentől nem is értem miért cserélném le mondjuk egy ujjabbra ami ugyan ezt csinálná ugyan ekkora sebességgel 🤷‍♂️. Nyílván ennek nincs sok értelme és amúgy se változtatna azon, hogy a windows-zárolt képernyőn nincs virtuális bill, de azon se, hogy miért van 2 beállítás panel 🤷‍♂️. De van még ilyen jó dolog a 10-alatt wifi véletlenszerű, hogy a gép bekapcsolás után felcsatlakozik-e a wifire vagy sem néha igen néha nem pedig a jel erős az adapter jó csak hát a csodák palotájába ez se működik jól. Szóval ilyen ez a windows és hiába öreg ez a gép mert hogy, 8.1 alatt is az volt és még se volt wifi hiba, 2 beállítás menü, zárolt képernyő és egyéb hibák. Ezek azóta vannak mióta az Ms azt találta ki, hogy a felhasználónak elég a felületes beállításokat látni és a rendszer majd intézi a driver-eket meg mindent a háttérbe.

(#10) Dragon3000 válasza swayze (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egy egyszerű kis vezeték nélküli billentyűzet beszerzésére még nem gondoltál? Amúgy a gondjait közül egyikkel se találkoztam, pedig megjelenése óta használom a win10-et.

(#11) swayze válasza b. (#8) üzenetére


swayze
tag

Ezek nem nehéz élet szituációk, hanem csak idegesítők. Az ember fizet a windowsért és cserébe kb azt látom, hogy inkább töltse le mindenki és törje meg, csak ennek a cégnek ne legyen pénze fejleszteni, mert annak nem lesz jó vége.

Amúgy meglep amit írsz a környezetembe se szeretik az emberek.

(#12) Dragon3000 válasza swayze (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem kell fizetni érte, ingyen is tudod használni, ha nem zavar a fekete háttér és jobb alul az aktiválatlan szöveg.

(#13) swayze válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


swayze
tag

Persze ezt én is tudom, de azért hól tartunk már, hogy vezeték nélküli bill kell, hogy betudjak jelentkezni a Windowsba? Ez így egy vicc! Én elvárom ma egy rendszertől, hogy ha azt nekünk akarják eladni, akkor úgy is csinálják, hogy én azt szívesen használjam.

(#14) Lacccca87 válasza swayze (#11) üzenetére


Lacccca87
őstag

A te teljes problémádat megoldaná a PLEX használata.

(#15) swayze válasza Lacccca87 (#14) üzenetére


swayze
tag

Azt használok amúgy csak a laptop azért kell hozzá mert a 60-80Gb-os filmek nem mennek át wifin (meg megakadnak) ezért lan-kábelel viszem át.

(#16) arnyekxxx válasza swayze (#13) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha ennyi traumát okozna én biztos kikapcsolnám a jelszókérést

(#17) csako válasza swayze (#3) üzenetére


csako
veterán

De hát van virtuális vagyis képernyő-billentyűzet a zárképernyőn... :DDD Mikor a PIN kódot kéri nekem bal alul van három ikon, ebből a középső "Könnyű kezelés"-re kattintva elő tudok hozni egy kis menüt, amiben ott van...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18) Lacccca87 válasza swayze (#15) üzenetére


Lacccca87
őstag

Te teljesen másról írtál, TV rákötve a lapotpra ( feltételezem HMDI vel).
Kösd a TV-t meg a lapotpot is routerra és használd úgy a Plexet, laptopnál meg vedd ki az alvó módot hogy lecsukott állapotban ne kapcsolja ki csak a kijelzőjét, problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#19) Pioneer válasza csako (#17) üzenetére


Pioneer
senior tag

Igen ott van, én legalább 5 éve azt használom, sajnos swayze-nek mai napig nem sikerült 3db ikon között megtalálnia :))
Lehet, hogy akkor nem is a Windows fejlesztők a hülyék?! :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#20) swayze válasza Lacccca87 (#18) üzenetére


swayze
tag

Van hdmi is köztük de a 4K hdr-rel nem birkózik meg ez a gép, ellenben a tv igen és ezért van lankábel is összekötve. A routerest nem értem nekem 50Gb felett a filmek nem mennek át akadás és töltögetés nélkül wifin a router nem ebbe a szobába van így a közvetlen összekötetés nem megoldható.

(#21) swayze válasza csako (#17) üzenetére


swayze
tag

Ó végre valami! Ezzel az életemet könnyítetted meg nemtudom, hogy eddig ott volt-e (mert nyílván kerestem már nem egyszer hátha) de legalább mostmár van 💪

(#22) swayze válasza Pioneer (#19) üzenetére


swayze
tag

Passz! Tényleg kerestem, de hülye azért nem attól leszek, hogy valamit nem találok meg az x-edig ikon meg 6 kapcsoló között (halkan megjegyzem hogy minden más felületen ez úgy nézet volna ki, hogy egy bill ikon van a beíró sáv mellett mondjuk az a bill ikon ami amúgy is van a windows-ba de nem ők betűvel kiírták egy alsó menüpontba.) De igazából lényeg hogy van már megérte itt ríni 😅.

(#23) Dragon3000 válasza swayze (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Laptop -> lankábel -> router -> lankábel -> usb3 to gigabitlan -> tv. Ha van usb3 a tv-n, akkor gond nélkül fog menni.

(#24) Dave™ válasza swayze (#7) üzenetére


Dave™
nagyúr

Linuxon a legtöbb hardver a kernelből támogatott, elég kevésszer találkozol a driver fogalmával (nyomtatóknál leginkább, meg nvidia kártyáknál elsősorban). Ha Intel vagy AMD a GPU, nincs nyomtató/scanner, akkor elég jó esélyed van rá, hogy semmi driver ne kelljen. Van amit tanulni kell, persze, de az egészen más érzés ha érted mi miért történik, nem pedig egy kényszerített random update hatására, amire gyakorlatilag nulla a ráhatásod. Amíg ezeket a posztokat megírtad, már ki is tudtál volna próbálni egy live rendszert telepítés nélkül a hardvereden, hogy minden megy-e. 4 óra youtube videóval már a python alapokat is meg lehet tanulni, erre itt nem lesz szükség :) Én akkor váltottam, amikor kijött a Windows 10, azóta mindent elhagytam (Office-t is), mindent meg tudok oldani Linuxon, és még gyorsabb és hatékonyabb is a munka, bármilyen hihetetlennek is tűnik. Elhatározás kérdése az egész, semmi más nem kell hozzá.

(#25) divergens válasza swayze (#21) üzenetére


divergens
tag

Remélem segítettem:

quake III arena

(#26) #06658560 válasza csako (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ennek azt a hibáját sikerült már kijavítani, hogy ha csak a belépő képernyőn kellett, utána ne kelljen extrán kikapcsolni? Sokat szoptam vele, amikor a német klavis gép valamiért angolul, franciául akart bejelentkeztetni, és a nyelv átállítása ellenére is átlépett a beviteli mező másikra. Belépés után is ott virított a virtuális klavi. többszöri kikapcoslás után is.

(#27) $p@rr0w válasza Dave™ (#24) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Én is windowsról váltottam egy gépemen linuxra, és maximálisan elégedett vagyok, de ne áltassunk senkit: óriási macera, és sok tanulás amire a többség lusta.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#28) csako válasza #06658560 (#26) üzenetére


csako
veterán

Ki kell próbálni :D ilyen jellegű problémák engem nem gyötörnek :R "Magyar embernek magyar kiosztást" ;]
Annyit tudtam megnézni, hogy Ctrl+L lezárás után azzal bejelentkezve egyből eltűnik a billentyűzet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29) Gyula84 válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Gyula84
veterán

pár évente kinézetet váltanak :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#30) Dave™ válasza $p@rr0w (#27) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sosem éreztem macerának, viszont rengeteg új dolgot tanultam (ami tényleg szükségszerű), enélkül a kompetencia nélkül ma elég gyorsan és könnyen le lehet maradni nem csak az IT világában, hanem bárhol. Tanulni jó, a megszokásból viszont nem lesznek új ismeretek.

(#31) #06658560 válasza csako (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mióta az It nagy nehezen helyre rakta a nyelvi oldalát, azóta nem álltam neki kísérletezni. Nem szopni akarok a géppel, hanem dolgozni.
Amúgy az IT-nk is szopott vele rendesen, RAID-re nem tudták telepíteni ezt a vackot, frissítésnél szintén lett gond, a németről angolra átváltás sem ment rendesen, majdnem nulláról kellett újra telepíteni hozzá a rendszert. És helyenként még mindg kétlaki lelke van.

(#33) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Mit tudok azzal kezdeni ha a win10 neha magatol bekapcsolja a gepet ? Tobbszor elofordult mostanaban hogy arra jottem haza 2 -3 nap utan hogy megy a gep .Aida szerint volt mikor mar tobb oraja vagy 1 napja bekapcsolt.Frissiteseket proba keppen halasztottam de nem oldotta meg .Ezen kivul nekem soha a legkisebb problemam nemvolt a win10 el pedig szinte ahogy kijott mar ment is fel a gepre es szerintem messze a legjobb rendszer .Nekem az a tapasztalatom hogy nemkell babralni meg Oc-zgatni meg allitgatni a ramokat es semmi gond nemlesz a geppel .

[ Szerkesztve ]

(#36) Kisbocs06 válasza #32839680 (#35) üzenetére


Kisbocs06
tag

Teljesen kikapcsolt allapotbol .Megnezem a win updetot es az inditas kornyeki idopont szerepel mint frissitesek keresese .Szamomra logikus hogy a win update miatt kapcsol be .

(#40) Lewis4421 válasza swayze (#3) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

Szia, nem akarlak leszolni vagy valami, nem tokeletes a win10, de van virtualis billentyuzet a bejelentkezesi kepernyonel....

On-Screen Keyboard: How to Log In to Windows Without a Keyboard (alphr.com)

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#41) ddekany válasza Kisbocs06 (#33) üzenetére


ddekany
veterán

Ez a magától bekapcsolódás/felébredés egyik a sokakat sújtó Windows elmebetegségek közül, amiknek jobbítása látszólag senkinek sem a hatásköre MS-nél. Vagy nem tudom miért nem magától érthetődő nekik, hogy ha nem állított be kifejezetten ilyet a felhasználó, akkor automatikusan soha, de soha ne kapcsoljon ki, be, vagy induljon újra a gép!

Én amúgy bekapcsolásra azzal a variációval találkoztam, és nem egyszer, mikor alvó állapotban van a gép és aztán éjjel közepén felébred (ami felébresztheti a felhasználót...), vagy bekapcsol a táskában, és megfőzi magát. Szóval nem tudom a te esetedben bármit segít-e, de én arra két dolgot tudok:

1. Ne ébredjen fel a kép az éjjel közepén frissíteni (és aztán maradjon bekapcsolódva):
Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése\Speciális energiaellátási beállítások módosítása: Alvó állapot/Felébresztési időzítők engedélyezése: Letiltás

2. Ne ébredjen fel a gép, ha megosztott mappája van, és egy másik gép "ránéz": Eszközkezelő / Hálózati kártya / Tulajdonságok / Energiagazdálkodáss / Az eszköz felébresztheti a számítógépet: Ki

[ Szerkesztve ]

(#42) ddekany


ddekany
veterán

Tarthatnának egy hónapot, amikor csak az ezer éves mindennapi felesleges szívatásokat rendbe teszik. Biztos dolgoznak náluk is emberek, netán fejlesztők, akik Windows-t használnak. Kérhetnének tőlük egy listát ezekről. Java részük ráadásul triviális javítás lenne. Ehelyett csinálnak minden mást, aztán kidobják...

(#43) haxiboy válasza swayze (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Többszáz gépes rendszereket is üzemeltetek, és nem panaszkodtak ilyesmiről, pedig vannak igen régi hardverek is. :U

Ha nem tetszik akkor ott a Linux és az ezer féle distro amiből lehet válogatni.

Az említett megoldásra egyébként akár BSD alapokra is lehet építkezni, de nyilván mindent meg kell tanulni...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44) zetor2000 válasza swayze (#9) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csinálj egy "helyi felhasználói fiókot". Ekkor nem MS Accouttal jelentkezel be, hanem helyi felhasználói névvel / jelszóval. Ennek vannak előnyei és hátrányai is, de most az előnyös oldalon van a lényeg:
A jelszó kihagyható / nem feltétlen kell beírni. Azaz felnyitod a gépet, és ott lesz egy user beléptetve, megy a kurzor meg látod az asztalt. Ez az user lehet mezei felhasználó (aki nem tud telepíteni) és lehet akár rendszergazda is.

Ahogy látom, már megoldották a kérdést... :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45) RandomName válasza Novver (#6) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nem lehet, hogy ezek a fajta belepiszkálások okozzák a hibáidat?
A laptomon W10 Developer Alpha van, de annál nagyobb hibám nem volt, hogy véletlen odaragadt a tálcára az "Újraindítás szükséges" logó pár hete. Van már vagy kb 3.5 éves telepítés, és úgy is engedtem már rá a rolling update-et, hogy egy évig nem volt bekapcsolva. Kibírta az i3 2**0.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#46) #72042496 válasza zetor2000 (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak fejből írom, de ehhez nem kell helyi fiók. A jelszavas belejentkezés legyen az aktív, majd 'netplwiz' és ki lehet venni a pipát a 'users must enter a password' boxból.

Még valahol a 'settings' appon belül a 'sign in options' alatt be lehet pipálni, hogy lock screenen se kérjen jelszót.

Hogy miért nem lehet ezeket egy képernyőre kirakni, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#47) Dragon3000 válasza #72042496 (#46) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az első csak akkor működik, ha régi win10 volt frissítgetve, ha friss verziót telepítesz, akkor már nem aktív, így vagy a regeditben turkálsz vagy külön programot használsz hozzá.

(#48) divan válasza Kisbocs06 (#36) üzenetére


divan
senior tag

Rengeteg géppel vagyok kapcsolatban, de ilyet én még nem tapasztaltam. Ha a biosban ez nincs engedélyezve, semmi nem tudja bekapcsolni a gépet a bekapcsoló gombon kívül.

(#49) swayze válasza #32839680 (#34) üzenetére


swayze
tag

Mostani alatt ha a gyártóit értjük van de persze az is régi. Ami azt illeti szerintem a 10-es a drivereket is cserélgeti, mert volt olyan problémám amit driver, cserével megoldottam és utána 1-2 hétre újra jelentkezett a hiba. De volt ennél furább is egyszer. Sose felejtem el gép bekapcsolva nem tud kapcsolódni a hálózathoz, driver le, fel továbbra se 12 újra indítás még mindig nem, már elkezdtem volna külső adaptert keresni, de előtte a rinyáló frissítésnek engedtem, hogy települjön, mikor újra indítottam a gépet. Láss csodát frissítes után simán ment a csatlakozás, na ne aggódj egy percig nem gondolom a mai napig, hogy ez véletlen lett volna.

(#50) swayze válasza Dragon3000 (#23) üzenetére


swayze
tag

Mondjuk ez 4X több kábel mintsem a tvt meg a laptopot lannal összekötni. 😅

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.