Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddaveg


ddaveg
csendes tag

Ha a telefon nem reagál semmire, akkor egy SD kártyára másolt fájlból hogyan tudna megint életre kelni?

(#2) mbalint987 válasza ddaveg (#1) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Elméletileg ilyenkor a készülék az SD-kártyán található információkat használja a boothoz, ami azért jó, mert ilyenkor már van download mode, amivel véglegesen lehet fixálni a telefont.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#3) ddaveg válasza mbalint987 (#2) üzenetére


ddaveg
csendes tag

ADB-vel elméletileg unbrickelni lehet a telefont. Csak le kell tölteni a firmware fájlt, majd WinRar-ral az .img fájlokat kicsomagolni belőle, ADB-vel feltelepíteni a fontosabbakat, mint a boot, és a recovery fájlt, majd Odin-nal a teljes rendszert A link alatt írnak erről. [link]

(#4) mbalint987 válasza ddaveg (#3) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Megnézem majd tüzetesebben a linket, de úgy tűnik, hogy a készülékem még fastboot-ba sem léptethető. A gép számára csak egy QHUSB_DLOAD nevű eszközként látszódik, és a driverek telepítése után is csak egy COM4-es portként látom. (Valami Qualcomm Diagnostic eszközként)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#5) ddaveg


ddaveg
csendes tag

Attól tartok, hogy a Samsungokban nincs, vagy csak nehezen előcsalogatható a fastboot mode. Próbálgattam a Note 3-am alatt, de semmit nem találtam. Az Odin egyáltalán nem ismeri fel a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#6) mbalint987 válasza ddaveg (#5) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem sajnos! :( Egy "debrick" image-re lenne szükségem, onnan már el tudna indulni a telefon download mode-ba...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#7) ddaveg


ddaveg
csendes tag

A Samsung firmware fájlokban van boot.img fájl. Nem tudom, az mennyire lenne jó, viszont egy próbát megérhet.

(#8) bmate7 válasza mbalint987 (#6) üzenetére


bmate7
csendes tag

Mibol gondolod, hogy ilyenkor az SD-t hasznalja, van esetleg valami leiras? Én egy motorolat teglaztam, reggel kipróbálom a módszert :D

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#9) mbalint987 válasza ddaveg (#7) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Lehet, hogy megpróbálom, de nem hinném hogy menne. (Ha menne, akkor nem valószínű, hogy az xda-n a hosszabb utat javasolnák, de egy próbát megér).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#10) mbalint987 válasza bmate7 (#8) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Itt lesz a link ;) xda-developers.com (De szerintem neked is szükséged lesz egy működő készülékre a helyreállításhoz :( )

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#11) ddaveg


ddaveg
csendes tag

[link] Hátha ez segít valamit.

(#12) mbalint987 válasza ddaveg (#11) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ezzel tényleg lehet készíteni debrick image-t, de ehhez ATF BOX kell, ami nekem nincs. (Bár nem tudom, hogy minek a programnak, mert falshelést nem kell végezni, gondolom csak a licenc miatt). Esetleg van ötleted, hogy mivel lehetne ezt az akadályt átugrani?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#13) ddaveg


ddaveg
csendes tag

Az oldalon csak a BL fájlt írja, hogy kell.

(#14) mbalint987 válasza ddaveg (#13) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Felraktam még délelőtt a gépre, de ott az ATF BOX NOT FOUND üzenettel elhajított. Utánaolvasva tényleg kell a BOX...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15) jakabpeti


jakabpeti
csendes tag

http://www106.zippyshare.com/v/QeC2Tn8S/file.html

TWRP Recovery-m van, és mentettem a Boot partíciót (Galaxy Ace 3-mam van)

Hátha ez segít... Bár nem BIN kiterjesztésű, hanem WIN, remélem ez is jó lesz neked...

(#16) mbalint987 válasza jakabpeti (#15) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséged, mindenképpen megpróbálom! :R Esetleg lenne arra lehetőség, hogy a cikkben lévő parancsot is lefuttatod, és a létrejött fájlt elküldöd nekem? Attól tartok, hogy nem lesz elég csak a /boot, az eMMC első 128 MB-ja kéne... :(

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#17) jakabpeti válasza mbalint987 (#16) üzenetére


jakabpeti
csendes tag

http://www49.zippyshare.com/v/mWzoiRIL/file.html

Ez így rendben van?
Egy 128 bájtos fájlt mentett le...

(#18) mbalint987 válasza jakabpeti (#17) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Igen, az úgy nagyon jó lenne, de nem ment fel a megosztóra rendesen! Esetleg fel tudnád megint tölteni?

SZERK.: Ja, hogy bájtos, akkor rossz a parancs, mindjárt írok újat..

SZERK 2.: Itt lenne a helyes parancs:
dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/sdcard/debrick.bin bs=1048576 count=128
(a cél az lenne, hogy egy 128 MB-os fájl jöjjön létre! Elv. ezen vannak a boot-hoz szükséges információk)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#19) jakabpeti


jakabpeti
csendes tag

http://www15.zippyshare.com/v/NbtZpIIL/file.html

Na akkor ez már talán jó lesz :)

(#20) mbalint987 válasza jakabpeti (#19) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Remek, már töltöm is le, és másolom fel. Mindenképpen írok majd az eredményről! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#21) jakabpeti válasza mbalint987 (#20) üzenetére


jakabpeti
csendes tag

Okés :) Remélem semmi személyes adatot nem másoltam át neked...

(#22) mbalint987 válasza jakabpeti (#21) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nos, már haladok. A készülék töltőre dugva ODIN-módban indul, gépre dugva meg csak egy fekete háttérvilágítást kapok. Nem tudom, hogy mit lehetne vele kezdeni...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#23) jakabpeti válasza mbalint987 (#22) üzenetére


jakabpeti
csendes tag

Recovery módban nem indul egyáltalán?

(#24) mbalint987 válasza jakabpeti (#23) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem. Ha a 128 bytos imaget használom, akkor töltő módban is csak a háttérvilágítás megy.. esetleg egy 1024 MB-os (vagy 512 MB-os) image-t tudnál nekem küldeni, ha nem nagy kérés? Ha úgy sem megy, akkor feladom!

A parancs ez lenne:
dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/sdcard/debrick.bin bs=1048576 count=1024

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#25) mbalint987 válasza mbalint987 (#24) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Az a gyanúm, hogy a 128 MB-os képfájllal nem jött át minden boot információ. De nem is értem, hogy töltőről indul ODIN-módban, gépről meg nem csinál semmit.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#26) jakabpeti válasza mbalint987 (#24) üzenetére


jakabpeti
csendes tag

Neked csak egy recovery-re lenne szükséged, utána már azon keresztül lehetne pakolgatni a dolgokat...

Nem tudod rátölteni a TWRP recovery-t?

https://www.youtube.com/watch?v=AUg2G4O5CPM

Utána meg a boot partíciót...

Bekapcsoláskor, ha nyomod a Hang Fel + Home + Power gombot, akkor mit csinál?

Nem tartom valószínűnek, hogy majd az 1 GB-os küldött fájl hozza neked helyre...

Egy Boot partíció, kb 10 mega, egy recovery is pár mega lehet....

Mielőtt ráteszed a gépre a telót Download módban indítod? Tehát Hang Le + Home + Power?

[ Szerkesztve ]

(#27) mbalint987 válasza jakabpeti (#26) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Semmire nem reagál. Se a Power-re, se annak kombinációjára. Egyedül az USB-vel mutat valami életjelet.. Azt írja, ha töltőre van dugva, hogy corrupt T-FLASH boot.. Ebből következtettem arra, hogy talán egy 512-es kép segíthetne.. Ha nem segít, akkor feladom.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#28) jakabpeti válasza mbalint987 (#27) üzenetére


jakabpeti
csendes tag

Nem hiszem én azt.... Ha már van egy működő recovery, már kell, hogy adjon életjelet, egy recovery fájl 7 mega körül van, azt meg pláne, hogy fél GB, vagy 1 GB-os fájl kell a minimum működéshez...

Mit ír az Odin, amikor rádugod?
Fel vannak téve a Samsung driverek?
Ha nem reagál semmire, akkor először kéne a recovery-t feltenni, hogy tovább lehessen lépni...

Gyárilag is van rajta recovery...

De ha már ez sem jön be, kizárt, hogy itt gigás fájlok, majd megoldják ezt...

Külföldi fórumokon nézelődtél már? Ott érdemes keresgetni, ha már más ötleted nincs...

(#29) mbalint987 válasza jakabpeti (#28) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Az ODIN nem látja, Eszközkezelőben nem jelenik meg. A külföldi fórumokat bejártam már, és azt írják, amit én is követtem. :( Se a Recovery, sem a Download Mode nem jön be rajta.

(Más oldalakon egy ilyen image-t kb. 200 MB-osnak találok, szóval lehet, hogy csak az image a hibás. Más öltetem nincs)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#30) jakabpeti válasza mbalint987 (#29) üzenetére


jakabpeti
csendes tag

Ha már az Odin sem látja, akkor nem tudom mi fogja látni, lehet annak már annyi....
De esetleg próbáld ki még ezt, ha nem próbáltad:

https://www.youtube.com/watch?v=gvuwLqaY-Mg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.