Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nekem nagyon szimpatikus ez a kezdeményezés, én az egyikre elő is fizettem, sokaknak jó opció a car-sharing.

Nekem pl. a napi közlekedésem meg van oldva, tömegközlekedni őszintén szólva utálok, általában ha el akarok jutni A-ból B-be, akkor pedig Taxi. A car-sharinggel már tavaly is szemeztem, viszont akkor még csak nagyon belváros kompatibilis volt, mostanra már viszont nőtt annyit, hogy nekem is megérje. Még mindig nem vagyok benne a zónában, de 3 villamosmegállóra már igen. Ennyi kompromisszum nekem még belefér.

Akárhogy is számolok, hiába vagyok autó mániás születésemtől kezdve, egy saját autó baromi drága ahhoz, hogy egy-kéthetente egyszer beleüljek. A tömegközlekedés hosszútávon továbbra sem opció, a Taxi pedig bizonyos távokon már jóval drágább. Viszonyításképpen tudom mondani, hogy míg Taxival a Déli pályaudvarhoz 4000 Forintért jutok ki, addig ezt autóval 1600 Forintból megoldottam. Szóval mindenképp jobb alternetíva, ha pedig bulizni megy az ember, akkor sem mindegy, hogy oda-vissza Taxizik, vagy pedig odafelé beül egy kisautóba, hazafelé pedig Taxi.

Szóval amilyen tempóban nőnek, szerintem hamarosan eljutok odáig, hogy a ház előtt parkolhassak. Az egyedüli probléma viszont az, hogy kevés az autó és ahogyan Te is írtad nagyon egy helyre tömörül az összes. Így nem mindig jutok autóhoz, sőt az utóbbi időben többször is volt olyan, hogy szerettem volna vele menni, de nem tudtam, mert nem volt autó a közelemben. Ennek a megoldására szerintem két dolog kell: Több autó, és több dolgozó. A több autó gondolom nem kérdés miért szükséges, a több dolgozó pedig azért kéne, hogy ne csak azért vigyék el az autókat, hogy karbantartsák őket, vagy töltsék, hanem hogy a telített részekről 2-3 autót elvigyenek, és lerakják az üres területekre. Gondolok itt pl az Örsre, vagy az V. kerületre, ahol szinte sosincs autó. Ha ezt meg tudnák oldani és folyamatosan tudnának növekedni, akkor hosszútávon szerintem egy borzasztó jó opció a saját autó kiváltására olyanoknak, akiknek nincs család, vagy nem nagyon megy ki a városon kívül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.