Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) arn válasza DraXoN (#100) üzenetére


arn
félisten

50%al gyorsabb - hasonlo aranyok lesznek, mintha dxr 1.0nal lenne.

de tesztelni nem tudnak a meg nem jelent jatekokkal - en azt probaltam kiszamolni, hogy kb mi varhato az elso teszteknel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102) DraXoN válasza arn (#101) üzenetére


DraXoN
addikt

én azt hallottam, hogy az 1.1-hez készült hardver nem ideális az 1.0 futószalaghoz, és fordítva, így hacsak nincs a hardver kigyúrva mind2 futószalaghoz (Radeonban levő elvileg csak DXR 1.1-re készült, a korábbi verziót részben szoftveresen futtatja), bár a 1.0hoz levő futószalag nem tudom mennyire lehet jó 1.1-re, vagy Ampere-ben mennyire nyúltak hozzá a futószalaghoz..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#103) arn válasza DraXoN (#102) üzenetére


arn
félisten

Ezt csak ugy latnank, ha mindegyik cimbol jelenne meg dxr1.0 es 1.1 verzio, es lefuttatnank mindegyik hwen. Amugy csak tippmix. Eddig csak 2070 + minecraftnal lattam ilyet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104) Panda01


Panda01
tag

Az amugy nem lehetseges, hogy az Nvidia a 6800xt es a sima 6800 rtx-es teljesitmenyerol es ararol szerzett infot? Mert ha a 6900xt nelkul nezzuk a varhato rtx teljesitmenyeit az Amd kariknak, akkor az nvidia arazasa nem rossz, nem lenne szukseg semmilyen korrekciora. Az Nvidia vinne a legerosebb kartya cimet durva arzassal, kicsit lejjebb pedig jo ar/ertek aranyu karikat arulna az Amd-hez kepest is. Szerintem nem volt infojuk a 6900 xt-rol es hogy az 1000 penzert jon, mert ha azt tudjak, akkor nyilvan nem 1500ert adjak a hasonlo kaliberu 3090et.

[ Szerkesztve ]

(#105) DraXoN válasza Panda01 (#104) üzenetére


DraXoN
addikt

Ők előbb tudhatták a dolgokat mint mi, már inkább csak a körülbelüli teljesítményt az árak kb. az utolsó pillanatig változhattak.

De esélyes, hogy a 30x0 sorozat nvidiánál alapból azért jött olyan áron amin jött a 20x0-hez képest is, mert már tudtak valamit elölre.

DXR teljesítményről egyenlőre semmit se tudunk csak egy szivárgás van, de nem biztos, hogy az jó bármire is (bár nagy a csend körülötte). Én gyanítom, hogy nagyon 1.1-re lett már kigyúrva az egység (mert jóval rugalmasabb és kevesebb tranzisztor is kell rá), így 1.0-esetén csak részben segít be.. (egyébként csak driver kérdése lenne és bármely VEGA vagy akár korábbi GCN is tudna DX kompatibilis Ray Tracing effektet csinálni.. csak nagyon nem hatékonyan, csak szerintem azért nem született erre driver mert akkor ha több kártya támogatja, akkor nagyobb eséllyel terjed a technológia, ami nem feltétlen lehetett cél amíg nincs rá célegység a saját kártyákban).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#106) Malibutomi válasza DraXoN (#105) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"De esélyes, hogy a 30x0 sorozat nvidiánál alapból azért jött olyan áron amin jött a 20x0-hez képest is, mert már tudtak valamit elölre. "

Azert jott ugyanazon az aron mint a 2000-es sorozat?

[ Szerkesztve ]

(#107) Yeffy válasza DraXoN (#105) üzenetére


Yeffy
veterán

De esélyes, hogy a 30x0 sorozat nvidiánál alapból azért jött olyan áron amin jött a 20x0-hez képest is, mert már tudtak valamit elölre.

igen, errol en is olvasok tobb helyen, ugyan meg nem fogjuk sajnos tudni, de en is hajlok afele, h nem veletlen "nem szalltak el" annyira az arazassal.
mondjuk az mas kerdes, h kb el se erhetoek meg, akinek kellene, sz'al oly tok mindegy, h mit mennyiert nem lehet kapni. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#108) Panda01 válasza Yeffy (#107) üzenetére


Panda01
tag

Azert az ellovasnak mindig be kell mutatnia az elsoseget valahogyan. Ha kb. tudtak az Amd karik teljesitmenyet, akkor az blama lett volna, hogy kijonnek az Amd karik es kb. a semmibol elagyaljak a 2080ti-t. A nep megorul ennek es elkezdik felvasarolni az Nvidia 2000-es szeria helyett, szoval szerintem az Nvidia ugy gondolta, hogy kijonnek elobb, lesz par hetuk, hogy a nep amuljon a szerian es epekedjen a kartyak utan, a hianyt majd megmagyarazzak, de meg mindig ok lesznek az elsok. Raadasul a 3090 biztositja a tront is, szoval azt dragan is adhatjak. Aztan a keszlethiany ugyis elul idovel, mikozben vegig ok ultek a tronon, a big navi nem tudta atvenni az elsoseget. Azert sokan ugy tekintettek a big navira, mint a messiasra, arra a kartyara amivel az Amd a ryzenekhez hasonlo fordulatra lesz kepes. Tehat ha a korai kijovetellel kihuzzak a big navi meregfogat, akkor a gpu fronton nem lesz attores az Amd reszerol, maradnak a tisztes masodik helyen. Aztan jott 6900 jo aron, amire kizartnak tartom, hogy szamitottak az Nvidianal.

(#109) arn válasza Panda01 (#104) üzenetére


arn
félisten

a ryzen 5000 prezentaciojakor szvsz meg az amdnek sem nagyon lehetett 6900 kartyaja, nem veletlenul jelenik meg kesobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#110) Malibutomi válasza arn (#109) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ugyanaz a chip miert ne lett volna?

(#111) Yeffy válasza Panda01 (#108) üzenetére


Yeffy
veterán

ez is egy elmelet, latni is benne raciot, kar, h nem lehet megtudni, mi az igazsag. :D

az a huzasa Lisanak mondjuk teteszett, h a Rizsa bemutaton nem a legnagyobb kartya volt nala. aztan robbantotta a bombat a nagytesoval a bejelentes vegen. ugyes.:C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#112) arn válasza Malibutomi (#110) üzenetére


arn
félisten

kartyadesign, kihozatal, veglegesitett specifikacio, stb... szvsz most mindket gyarto fullon porog, es hetrol hetre valtoznak a dolgok. ket honap sok ido ebben a rohanasban. de a felhalmozott keszletekbol jobban latjuk, hogy mennyi ideje van ez gyartasban.

en arra tippelnek nem regota, az elso leakek a referencia nyakrol sem regiek. ehhez kepest az nvrol sokkal elobb jottek a hirek, aztan ilyen kihozatallal annyi ido alatt sem voltak kepesek epkezlab mennyiseget gyartani.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#113) Malibutomi válasza arn (#112) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kartyadesign: ugyanaz mint a 6800XT
Kihozatal: Tuti volt 1-2 fullos chip is mar honapokkal ezelott
Specifikacio : Attol nem fugg hogy van-e fullos chipjuk.

(#114) arn


arn
félisten

megneztem, hogy pl a szeptember 1en bemutatott rtx3070 es a most megjelent kartyak gpuk gyartasi datuma a reviewkban (techpowerup) 2020 34-35. hete. ez aug legutolso ket hete.

epp hogy csak gyartasba kerultek, mire bemutattak oket. nem hinnem, hogy az amdnel nagyon mashogy lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#115) arn válasza Malibutomi (#113) üzenetére


arn
félisten

attol hogy le tudnak egyket dbot gyartani, meg nem tudjak szvsz, hogy milyen lesz a kihozatal - osszehangolhatjak ezt az orajelek belovesevel, es hogy mennyit kell legyartani a fullos chipekhez, es mennyit a vagott chipekhez. szerintem nem regota gyartjak oket, es nincs eleg mennyiseg a 6900hoz, azert jelenik meg kesobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116) Malibutomi válasza arn (#114) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az pont semmit nem jelent, mivel tudjuk hogy lofax mennyiseget tudnak gyartani a 3080-akon meg majusi datum van, azokat gyartottak eloszor aztan a 3070 chipeket (mindegyikbol 10-10 darabot ugy fest)

Az AMD meg egyfele chipet gyart eddig, es valoszinu azok is mar nyar elejen gyartasban voltak.

(#117) arn


arn
félisten

az fe kartyakhoz korabban keszultek a gpuk, a partnergyartok kesobbieket kaptak:

3080 fe = 2025 (2020 jun)
3070 fe = 2029 (2020 jul)
3080 = 2029-2032 (2020 jul - aug)
3090 = 2032 (2020 aug)
3070 = 2034-2035 (2020 aug)

pcb:
3080 = 2033 (2020 aug)
3070 = 2036 (2020 szept) - magyaran ket honapnyi mennyiseget "omlesztettek" a piacra :DDD ebbol mar nem nehez elkepzelni milyen szar lehet a kihozatal

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118) arn válasza Malibutomi (#116) üzenetére


arn
félisten

az elso reviewkor kiderul :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#119) Panda01 válasza Yeffy (#111) üzenetére


Panda01
tag

Igen, nagyon ugyesek voltak. Bevallom, nem szamitottam arra, hogy ilyen jol fognak szerepelni. Nekem raadasul a ray tracing teljesitmeny sem fontos, a konzol sem opcio, mikozben tavaszig is varhatok, tehat az, hogy az Nvidia is ugy erzi tennie kell valamit kulon orom.
Mivel nagy valoszinuseggel amd procit veszek majd, igy ez a kozos memoria hasznalat a gpu-val is nagyon tetszett. De a Rage mod is, mert egyaltalan nem tudom hogyan kell tuningolni ill. azt nem is mernek, de a szoftverben egy gombot mar be merek nyomni, foleg ha a gyarto szerint is az teljesen oke.
Mindezektol fuggetlenul az Nvidia szerintem tavasszal igyis-ugyis kijott volna a super/ti valtozatokkal, csak most ez mar nem opcio, hanem kotelezo.
Bar az off hataran vannak a hozzaszolasaim, de azert elmondom, hogy arakkal kapcsolatban szerintem nincs olyan nagy baj, mint amilyennek erezzuk. 2007ben a 8800gtxet vettem 140k penzert, az volt a csucskartya, azt ha a minimalberre vetitem, akkor 2020-ra a 300k+ penz teljesen okes, ha erre meg a forint gyenguleset is hozzaszamoljuk, akkor a 400k penz sem tulzo. (Persze egy ez elnagyolt osszehasonlitas, azert szakmailag nem teljesen helytallo) Tehat ha a "nem erdekel mennyibe kerul" kategoriat nem nezzuk, akkor a csucs kartyara kb. ugyanannyit kell sporolni, mint regen. Persze 1-1 generacio kozott lehetnek elesebb valtasok (mert pl. nincs eppen konkurencia a felso osztalyban), de alapvetoen aranyaiban nem dragulnak a kartyak, csak az arcetli konnyfakaszto.

(#120) héphiasztosz válasza TeeJay (#21) üzenetére


héphiasztosz
újonc

Adom, 1050 ti szintjét pl már semmilyen integrált vga nem hozza

bruh

(#121) Csabis válasza Male (#67) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ha azt vesszük hogy a Gigabyte lelőtte a poént a számozással. akkor tényleg érkezik.
GV-N306TAORUS M-8GD
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Aorus Master 8G
3060TI valós
Aorus engine listában benne lett.

(#122) b. válasza Csabis (#121) üzenetére


b.
félisten

november 17 elméletileg a megjelenés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#123) arn válasza Csabis (#121) üzenetére


arn
félisten

Mint a 20gs kartyak? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#124) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A GeForce RTX 3080 fölé érkezik gyakorlatilag egy olyan GeForce RTX 3090-es verzió, amin 24 GB helyett csak 12 GB memória található. Ennek sok előnye van, mivel a GDDR6X szabványú lapkák rendkívül drágák még, és szükséges memóriachipek számának megfelezése elképesztően sokat javít az előállítási költségen. Egy ilyen VGA be tudna menni 1000 dolláros szint alá, amivel sokkal versenyképesebb alternatíva lenne a jelenlegi csúcsmodellnél."

Ennél még a 3080 is többe kerül, nyilván ezen is nyerészkednének némi luxusprofitot. Mire nálunk "polcra" (értsd: valahol, valakinél van raktáron Kínában, "tudunk rendelni") kerül, szokás szerint nem lesz (annyival) olcsóbb a 3090-nél hogy megérje.

(#125) Dr. Akula válasza dokanin (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondjuk a játékok? Vagy te írod át konzolra ezeket?

(#126) Malák


Malák
aktív tag

3050 / 3060 nem akar érkezni? Esetleg egy belépő 3030 :F

(#127) tasiadam


tasiadam
veterán

Majdnem minden hosszaszolas abbol all ki, hogy milyen dragak a kartyak, jaj. (mikozben a piac felnyomta az arakat, es nem az nvidia). Ehhez kepest amikor a 20as szeria megjelent, megannyi 1080 es 1080 ti meg titan lett elado. Amikor a 3090 megjelent, elokerult par tiz-szaz 2080S, 2080 ti, es par titan is.
Mindenki konzolra akar valtani mert de olcso, ja. Kelleni fog egy uj APU abba a ps5be is feluton, csak hogy elheto minosegu grafikat adjon.
Draga a pc gaming? Nem tudtam h mindenki eletcelja a 4k 120fps. 2k 60fps es 1080p 144fps meg siman egy elheto dolog. Sot. Ha nagyon szigoru akarok lenni, akkor ugyan ott van mindenki a TV-vel mint a 60hz 1080p monitorral. Akkor miben is jobb, vagy miert? (jabigen, kapsz par gamet ingyen ha a netet is fizeted, majd elfelejtettem, aztan nagy reszevel soha nem is jatszol)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#128) tasiadam válasza Malák (#126) üzenetére


tasiadam
veterán

580 8gb-t akarom lecserelni vegre, de nem tudom mire :D 1660S 2x annyiba kerul, alig jobb. 2060 Fogyasztasban egalban van, mar jocskan jobb, de 2.5x dragabb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#129) Prof válasza tasiadam (#128) üzenetére


Prof
addikt

Hat igen nagyon latszik hogy felsokategoria aremeles mellett az NV kinyirta a nepkartyakat es felhozta oket majdnem a regi felsokategoria arsavjaba...
Egy 3060 kene 2070 teljesitmennyel es 250 dollarert max.

(#130) tasiadam válasza Prof (#129) üzenetére


tasiadam
veterán

vagy hasznalt 2060s 250 dollaros aron :D igazabol a 2060 ereje is eleg lenne 120 wattbol, vagy 1660s ereje 75bol. es a 1650s aran adva.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#131) Dragon3000 válasza tasiadam (#128) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azaz alig jobb 1660S +25%-ot tud nyújtani az 580-hoz képest, ha a 2060 +40%-a jócskán jobb, akkor a 25% se kevés, vagy ha a 25% alig, akkor a 40% is csak kevéssel jobb. Ha azt nézem, hogy az 580 bolti ára 70e körül kezdődik, az 1660s 80e körül beszerezhető több boltban is, a 2060 meg 105e körül, akkor nem tudom milyen kétszeres és két és félszeres árakról beszélsz.

(#132) tasiadam válasza Dragon3000 (#131) üzenetére


tasiadam
veterán

hasznalt. 580 ujonnan lopas kb. Az a nyakukon maradt raktar kartyak amiknek banyaszniuk kellett volna.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#133) tasiadam


tasiadam
veterán

Hogy pontosabban fogalmazzaknaz eladasi ara most ilyen 40e ft korul van. msi armor 580. Ehhez kepest mondom az arat

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#134) Dragon3000 válasza tasiadam (#133) üzenetére


Dragon3000
veterán

Használt árát ne az újhoz nézd. 1660ti garanciális jó értékelésű eladótól van 65e-ért teljesítményre azonos a superrel, itt se látom a kétszeres árat. Aprón a legolcsóbbak 580 8GB 45-47-48e a többi meg 50-55e, de nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#135) tasiadam válasza Dragon3000 (#134) üzenetére


tasiadam
veterán

egyetoen egyszer talaltam 70e ft alatt 1660S-t, az is blower manli volt. Azota nem sokat lattam. De atfogalmazom. Nem eri meg eladni 40e ft-ert egy 580at azert, hogy 20%ot kapjak 80e fta kartyabol. Az a hasznalt 580 ar szimplan lekovette az uj kartyak arat es nincs uj kartya a kategoriaban. Vagyis van, de 70x e ft a 1650S pl.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#136) #16820480 válasza tasiadam (#127) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is tudom, szerintem a 4K 60fps-sel nem ugyanott van az ember, mint egy 1080p 60Hz monitoron :N

(#137) Male válasza Csabis (#121) üzenetére


Male
nagyúr

Közben eltolták decemberre a 3060 Ti-ket: [link]
...érdekes, hogy a 3060-ról itt a PH!-n egy betű nincs, pedig sorban vannak a hírek róla máshol :F

(#138) Malák válasza tasiadam (#128) üzenetére


Malák
aktív tag

ha így megy továbbra is a FT-EUR, akkor még sokáig nem fogja megérni leváltanod :(
Egy 500€ kártya kb. 10-15-tel drágább alapból.

(#139) tasiadam válasza Malák (#138) üzenetére


tasiadam
veterán

Hat lehet hogy bele kell torodnom, hogy lentebb nem megy az ara. Csak lekotottem minden penzem idenre, hogy ne egye meg az inflacio :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#140) Prof válasza Male (#137) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem a jelenlegi NVidia 30xx-es keszletet, csuszasokat nezve barmit leirni a temaban csak rontana a hirnevet. Az emberek 90%-a eloben 2020-ban egy darabot se fog latni a kartyakbol.
Decemberben bemutatjak a 3060ti-t es mondjak majd 2021 marcuistol megveheto 20ezret gyartanak majd belol az egesz vilagnak :))

(#141) Male válasza Prof (#140) üzenetére


Male
nagyúr

Az x. vízhűtéses nagy verzióról mégis van hír, meg aminek a hozzászólásait látjuk éppen, vagy éppen arról, hogy a 3090-nek mennyire növeli a fogyasztás limitjét az EVGA... azt a kártyát is biztos többen veszik itt, mint ahányakat a 3060 érdekelne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.