Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hat persze. A piaci pozíció javítása érdekében....

W | W | H | W | W | W | H

(#2) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Most akkor 500$ felett lesz legalább 6 féle NV kártya? Ennyire kelendő a felső kategória? Mikor lesznek olcsóbb kártyák?

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Veszettül nagy kapálózás az egész! Ha igazak voltak a Zen 3 bemutatóján közölt számok, illetve igazak a RDNA 2 bemutatóján közöltek, ezt persze tegyük nagyon-nagyon feltételes módba, akkor van még tartalék a VGA-kban és ha sikerül még párszor ennyit fejlődniük a meghajtóval, mint a két prezentáció között, akkor teljesen mindegy hogyan tákolják a GA102-t nem lesznek jobb helyzetben. A 8nm bekorlátozza őket, nem bírják a magas órajelet, amivel még lehetne játszani. Arról nem is beszélve, hogy nem tudjuk, hogy egy kis órajel piszkálással, hol lesz az RDNA 2 vége, mennyit gyorsulnak még majd.

Az értékek pedig:
Borderlands 3 61-ből 63 lett.
CoD MW 88-ból 91,
GoW 5 73-ból 78.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

"piaci pozíció javítása érdekében"

Első elött mi van?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kicsit mintha kapkodnának, csak nem túl jól sikerült az RDNA2 ;]
Ráadásul ott ind a 3 felső kategóriáson 16GB ram van.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Komplikato válasza Duck663 (#3) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet az a GA-103 "szivárgás" az NVidia guerilla marketing volt, mert tudták már, hogy sz*r volt a palacsintába? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) Televan74 válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

A nagy nulla! :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Magyarul lesz egy fele ramos 3090 mert az AMD alajuk tett, meg lesz egy 3070ti a selejt GA102 chipekbol.

Igy a heti 10db legyartott chipet mar nem 2 hanem 4 fele kartyara kell osztani

[ Szerkesztve ]

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

Hozzájutottak pár sample új Radeon-hoz? :))

#4 CME
Vagy az. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) lenox


lenox
veterán

Amugy 3xx is alig volt, mint 30xx. Kovetkezo kartyak mar nem 30xx-ek lesznek, de nem tolem hallottatok. :)

(#14) arn


arn
félisten

3070ti tobb rammal johetne :) de igazabol teljesen mindegy milyen a kartya, ha nem kaphato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) kurta9999 válasza #98320896 (#12) üzenetére


kurta9999
tag

Abu azt írta valahol, hogy két node között nem olyan egyszerű váltani, sok időbe telik. Igaz ezt a CPU-nál írta, de szerintem hasonló a helyzet a GPU-val is. Én ebben egyhama nem remélkednék, max akkor, ha már előre a múltban elkezdték ezt.

(#16) aginor válasza nyakdam (#2) üzenetére


aginor
addikt

Én is emiatt vergődtem egy másik topicban. Komolyan nem értem, hogy a legkelendőbb kategóriával mindkét gyártó kihagyja a karácsonyi szezont. Nem is érem, vagy én vagyok rosszul összerakva.. :B :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#17) Duck663 válasza aginor (#16) üzenetére


Duck663
őstag

Elvileg decemberben jön még a Navi 22 is, bár nem tudom, ha ez igaz, akkor most miért nem ejtettek róla egy árva szót sem?! Lehet még sok 5700-as van raktáron.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) Malibutomi válasza aginor (#16) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nemhagyjak ki, elvileg az AMD is elorehozta januarrol decemberre a kisebb kartyakat

(#19) #16820480 válasza aginor (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudnak ebből sem eleget gyártani, azokból még nagyobb hiány lenne. több tízmilliós példányszámnál valószínűleg hónapokkal előre kell kezdeni a gyártást és raktározást, hogy ne az legyen, ami most volt szinte mindennel az ősszel (RTX kártyák, iphone 12, PS5 és XSX...).

(#20) GreatL


GreatL
őstag

Na... háromszázezer forint fölött lesz akkor választék... 500 Ft-os lépcsőnként lesz egy AMD meg egy Nvidia kártya is fél év múlva. Inkább árulnának videokártya-alaplapokat, bele GPU-t meg külön RAM-ot, meg VGA-hűtőt :D Lenne egy PC a PC-ben. :C

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#21) TeeJay


TeeJay
félisten

Jöhetne már valami GT1030 (max 30watt TDP passzív kártyák) és GTX 1050 (max 75wattig) utódja is 7-8nm-en kis játékosoknak meg akik filmet néznek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) Duck663 válasza GreatL (#20) üzenetére


Duck663
őstag

Te csak ne adj ötleteket! :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#23) Ctrl+Alt~Del válasza aginor (#16) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jönnek a konzolok...

W | W | H | W | W | W | H

(#24) PuMbA válasza TeeJay (#21) üzenetére


PuMbA
titán

70-100W-os kártya fog jönni.... majd jó soká, de a GT1030 szintű kártyáknak leáldozott :) Ha neten megnézed, egy Ryzenbe integrált Vega több fps-t hoz jelenleg játékokban, mint egy GT1030. A GT1030 szintjét átvették az integrált VGA-k.

[ Szerkesztve ]

(#25) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szóval néhány hónap elteltével már jön is egy "Super" széria. Most egy évet sem kell várni a ráncfelvarrásra. Persze semmit sem számít, ha azok sem lesznek kaphatók.

(#28) b.


b.
félisten

na ez jó hír, jó írás.!Van verseny, jöjjenek csak a kártyák.Anno ezért jött ki az 1070 Ti is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) TeeJay válasza PuMbA (#24) üzenetére


TeeJay
félisten

Főleg hogy a sima Ryzen-be nincs integrált GPU
Filmezni netezni alap játékra meg még most is jó egy GT1030 mivel az van a gépemben :D
közel passzív hűtésen hang nélkül
Oké a 1030 az tényleg kakukk de a 1050 helyére jöhet valami alap szintű játékos kártya 4GB RAM-al minimum meg kisebb fogyasztással
75-100wattba már azért kíváncsi vagyok mit tudnak hozni és főleg milyen áron

CME:
1030-al nincs semmi bajom, hangtalanul játszok rajta
Desperados 3 csutka minőségben akadás nélkül megy rajta és a 4K TV-re is minden filmet tol MPC-HC + madVR párossal gyönyörű minőségben csak ugye telnek az évek és lehetne fejlődni picit úgy hogy a fogyasztás nem 200wattokra ugrik mint a mostani új kártyáknál
70-100watt még halkan hűthető és nem zabál tőle a gép ha csak netezel vagy filmezel

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) goodboy007


goodboy007
senior tag

Fermi szindróma?! ;]
Ott is GF100 volt a GTX 480/470/465-ön is, utóbbit pedig hamar váltotta a 460, ami fogyasztásban és teljesítményben is jobb volt.

Mintha ugyanaz zajlódna le, csak 10 évvel később.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#31) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Január-Február előtt nem hiszem, hogy sok változás lesz az nvidia termék palettáján... ha tudták előre az eredményeket, akkor maximum Decemberre jöhet valami (de a karácsonyt már lekési nagy mennyiségben).
..de inkább a tavasz az esélyes... addigra remélem lesznek "kisebb" amd féle kártyák is... bár mondjuk lehet valami erősebb VGA-t veszek majd legkésőbb tavasszal (ha kapható lesz valami).. 4k-ra állok majd át januárban (és akkor már "játszunk úgy" ha játszunk).. CPU-t még nem tudom cserélek-e (és platformot vele)... bár a fogyasztás miatt lehet meglépem (bár nem mint ha agyon melegedne a mostani, csak az IDLE fogyasztása magas a platformnak).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) drotsztyuart válasza PuMbA (#24) üzenetére


drotsztyuart
tag

Egy 3 eves passziv also kategoriast hozza egy vadiuj apu.
"Az rock and roll b@zmeg"
Logikailag az meg van, hogy a 1030 mostani megfeleloje az valahol rx570-el lenne partiban (ha levetitjuk a 3xxx szeriat).
A masik ha nem akar valaki rizsat hanem egy i3-at akkor az haljon meg mivel nem erdemli meg, hogy eljen.

(#33) PuMbA válasza drotsztyuart (#32) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel egyre több idő telik el az alsó kategóriás kártyák megjelenése között, ezért a trend egyértelmű. Az i3-ban is van integrált, csak nem annyira erős. Ha ez zavarja a vevőt, akkor vesz rizsát, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Yeffy válasza tibaimp (#6) üzenetére


Yeffy
veterán

epp ez jutott nekem is eszembe, h na mi van, tan csak nem tul jo lett a konkurencia? ;]
amugy a verseny jo, remelem VGA fronton is vegre hasonlo fog kezdodni, mint CPU fronton, de johetnenek kisebb kartyak is. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35) dokanin


dokanin
aktív tag

Az új konzolok mellett mi értelme van még egyáltalán pc-n játszani?
Pláne ilyen kártyaárak mellett.

[ Szerkesztve ]

(#36) DraXoN válasza dokanin (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

igazából tényleg erősen el kell gondolkodni megéri-e ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#37) acu


acu
csendes tag

Mikor valaki pénzt kap hogy kitalálja az "adjunk 3090-et óccsón, kevesebb memoval mint amd" stratégiát az 1000$ szegmensben hogy árversenyt generáljanak. Durva ez az év nem kicsit. :D

(#38) Tigerclaw válasza nyakdam (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy a 2xxx kartyak maradnak a kozepkategorianak, ha meg van raktaron, vagy a jobb kihozatal miatt a selejtesebb 3xxx chipekbol csinalnak 3050-60-as kartyakat. Amelyik jobban megeri nekik.

Megint total elszalltak az arak es a mivel most startolnak a friss konzolok, szerintem megint lesz lemorzsolodas a PC-s gaming teren. Evrol evre csokken az a piac, csak a helyuket atvettek a banyaszok, igy a gyartok max steames statisztikakbol lathatjak, hogy mennyit hasznalnak kb. meg jatekra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Tigerclaw válasza #98320896 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Menet kozben biztos nem valtanak gyartot, technologiat es mivel nem tudtak elore, hogy a Samsungnal nem jon ossze a dolog - talan nem is a Samsung hibajabol - igy nem foglaltak kapacitast elore a TSMC-nel. Most gondolom a selejtarany javitasan dolgoznak, keresik hogy mi a problema forrasa.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) tibaimp válasza Yeffy (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos! Úgy legyen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) #06658560


#06658560
törölt tag

És mobil termék egyik oldalon se jön ebben a genben?

(#42) tibaimp válasza #06658560 (#41) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De biztos, hogy jön, csak most még a fogyasztás akkora, hogy gondolom majd később, mikorra sikerül optimalizálni, Max-Q változat stb...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) fanti


fanti
addikt

Hűűűha....na csak győzzük követni hogy melyik hová van pozícionálva árban és teljesítményben, minden gyártó kiadja a kártyáit, lesznek alap és oc verziók, különféle hűtésekkel és vram kiszerelésekkel....bakker, majd erről is kell egy bazi nagy táblázatot csinálni, hogy eligazodjunk a kavalkádban.... de végre verseny lesz, igazi verseny....legalább is remélem.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#44) Televan74 válasza fanti (#43) üzenetére


Televan74
nagyúr

OC -s azoknak van akik nem tudnak egy csúszkát arrébb tolni egy gyártó által kiadott tuning szoftverben. De lassan már sok értelem nincs, csak még mindig vevő csalogató. + 100-200MHz,nagyobb fogyasztás, több hő. Játékokban alig vehető észre. Én csak az alap verziókat keresem inkább.

Nem vagyok verseny ellenes, de szerintem megszűnt. Minimális ár korrekció lesz, de szépen látszanak annak a jelei hogy beárazzák a terméket egy bizonyos árszintre és onnan keveset vagy nem mozdul.
3090 -et meg ha nem megy el magasabb áron, akkor kivezetik a piacról. Nagyon sok review -ben hallottam hogy tartalomgyártásra és munkára jó, de játékra ott a 3080. 3090 presztízs termék lett, és a 6900XT sem lesz másképp az AMD oldalán.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#45) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Hát ez fantasztikus pedig azt hittem ezt abba hagyják. Most jön Ti utána majd külön egy super, majd a super frissítéseként egy 2022 edition, nekem meg fingom se lesz mit veszek mert a boltok se tudják követni.

(#46) Hajdi válasza b. (#28) üzenetére


Hajdi
senior tag

Feltűnően csendben vagy mostanában! Vagy csak én olvasok keveset...

"The Man Who Sold the World"

(#47) b. válasza Hajdi (#46) üzenetére


b.
félisten

Te olvasol keveset . :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Túl jók lettek az új radeonok? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#49) Trailblazer


Trailblazer
addikt

3060 mé' nem jön? Ugyan a PH! szerint a 3070 a megfizethetőbb (lásd cikk címe), de nekem nem az. Nem mindenki akar benchmarkban ász lenni, vagy 4K-ban gámálni.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#50) antikomcsi válasza Trailblazer (#49) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A 3080-3090-nél neked is megfizethetőbb. Ettől még mind drága, és nem veszed meg egyiket sem. De a 3080/90-et még jobban nem veszed meg. :B Ahogy én sem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.