Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) LurkerSheik válasza enginev3.0 (#99) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Talán a Gfotók nem tölt fel a háttérben továbbra sem, csak ha fut az app. Régen így volt, nem tudom változott-e azóta.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#102) mrThomi


mrThomi
addikt

Imádom az almát hogy meg tudja mutatni, mindig van még lejjebb :)

(#103) whatwhatwhat válasza LurkerSheik (#96) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Jogos, nem akarok szelektálni. De örülök is neki, hogy a tárhely nem kötelez rá. Tekinthetünk erre úgy, hogy én nem használom megfelelően a készüléket. De én úgy gondolom hogy ennyi hanyagságot engedjem meg nekem a telefonom, főleg, hogy csúcskészülékről van szó.
Egyébként kb fél évente lementem a képeket és videókat a gépre, más meg nem igazán gyűlik rajta idővel. Így nem nő a végtelenségig. 256 giga bőven elég.

(#104) joey04 válasza Braddock (#100) üzenetére


joey04
titán

itt az a "probléma", hogy az alapárba kéne beleférnie a nagyobb tárhelynek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#105) whatwhatwhat válasza Braddock (#100) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem igazán érted a lényeget. Az utolsó sorra meg hadd ne reagáljak.

(#106) htc07 válasza Ricardo (#83) üzenetére


htc07
addikt

Jól érted, 12 órányi mp3@320kbps kb. 1.8 GB helyet sem foglal. De gondolom, neked nem elég 12 órányi, ezért kell fél terabájt tárolókapacitás, hogy elférjen rajta a fél évnyi non-stop muzsika, mert mi van, ha fél évig nincs térerő, és nem akarod ugyanazt a számot kétszer hallani fél éven belül ;]

szerk. bocs, sarkítottam, közelebb áll az 5 hónapnyihoz, mint a 6-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#107) Ezekiell válasza Braddock (#100) üzenetére


Ezekiell
veterán

Melletted is jól elsüvített az egész probléma, látom :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#108) Braddock válasza joey04 (#104) üzenetére


Braddock
őstag

Persze evidens. Eddig is így csinálták. Akinek iPhone kell, akkor ez van.
Akinek meg újabb köpködési lehetőséget jelent (nem rád értem) ,az kiélheti magát, csak unalmas.

64 gb-os helyett vettem 128-ast, plusz 20e-ért - vagy mennyiért - akcióban azt bumm.
Nincs rá egyelőre szükségem, de gondoltam, hátha olyan helyzet adódik majd, amikor jól jön.

Nem dráma.

[ Szerkesztve ]

(#109) Noukoum válasza Braddock (#108) üzenetére


Noukoum
veterán

i11-nél viszonylag emberi árú a nagyobb tárhely. De nem biztos hogy ilyen stílusban beszélnél ha 140 ezret kellett volna fizetned pluszba.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#110) k0c2k4 válasza Ezekiell (#107) üzenetére


k0c2k4
tag

Nem lehet hogy a problema a tobbsegnek nem is letezik, csak ti csinaltok belole problemat? Mondom ezt ugy hogy a 64GBos telefonomom ~40GB szabad tarhely van.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#111) Ezekiell válasza k0c2k4 (#110) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ha nem használod az okostelefonodat semmire, akkor tényleg nem kell tárhely. :)

És nem, nem lehet, a probléma létezik, max "ti" csukjátok be a szemeteket. 64GB az bőven kevés - ebben a kategóriában, ahol az iPhone játszik, meg végképp.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#112) LurkerSheik válasza Ezekiell (#111) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A jó okostelefon nekem nem attól használható, hogy minden elérhető offline, hanem elérhető Ha Kell!
(stream, cloud, sokrétű alkalmazások, amik erős SOC-on gyorsan futnak, jó kamera - előveszem és fotózok, mindez hordozható formában).
Offline 10 éve is használható volt a windows mobile és az iGO meg az 512 megás SD-n betöltött mp3-ak.
Szerintem.

Viszont igaz ami igaz, legyen nagyobb az alap tárhely, abból hátránya nincs a vásárlónak.
Nem merül gyorsabban, nem nehezebb vagy nagyobb a telefon.
Ellenben az erőltetett Face iD-val, a tepsi kijelzővel, notchal és a vele járó kompromisszumokkal. Ha a legjobb (netán legújabb) kell akkor muszáj ezeket is bevállalni akkor is, ha kényelmetlen hordozni, kézben tartani, használni.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#113) Braddock válasza Noukoum (#109) üzenetére


Braddock
őstag

Ha mindenképpen kellett volna a több tárhely, akkor a 140e pluszt is kifizettem volna.
Ugyanilyen stílusban...

(#114) Ezekiell válasza LurkerSheik (#112) üzenetére


Ezekiell
veterán

10 éve nem 4K-ban videóztál, meg fotóztál, és nem fullHD filmeket néztél a tablet méretű telefonodon :) Változtak az igények azóta.
A cloud pedig remek, de nem minden esetben váltja ki az offline tartalmat. Elég sok esetben nem.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115) LurkerSheik válasza Ezekiell (#114) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Akkoriban persze, hogy nem hiszen nem léteztek. De gondolom te is elégedetten használtad mondjuk a HTC Diamondod, nem a 6", 8K30Fps, UHD kijelző és 4 kamera, meg 512GB offline tárhely hiánya frusztrált.
Ma létezik a nagyobb tárhely és mellette létezik Alternatíva is sokaknak az Offline-ra Stream/Cloud formájában.
Az Offline sem váltja ki minden esetben az Online felhasználást, hiszen tudjuk azt is, online elérni a dolgokat mennyire megkönnyítheti a dolgunk az Okosholmin.
Opció továbbra is van.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#116) Sys85


Sys85
veterán

Ahogy látom a problémát 2 részre kell szedni.
Az egyik,hogy az valóban pofátlanság,hogy az almás vastagceruzás árképzésnél eddig 64GB volt az alap.
Ezzel szerintem senki sem vitatkozik,legyen az apple vagy android user.
A másik probléma az,hogy a fentitől függetlenül vannak akik meg akarják magyarázni a 64GB-n is kényelmesen elférőknek,hogy akkor is kevés az,meg hogy akkor biztos nem használod a telefonod ha elférsz rajta.
Én pl elég aktívan használom,de nekem mindenre elég az online használat (streaming,cloudba fel és onnan le),mert nem kell olyan helyen mászkálnom szinte soha,ahol lassú lenne mobilnet,netán nincs térerő.
Hülye lennék azért mert nincs tele offline dolgokkal a telefonom és elférek?Ráadásul nem a 64GB korlátai miatt nincs rajta sok cucc,volt 128GB-s és 256-os telóm is,azokon se volt sokkal több cucc.Mert nekem nem kell.
Személyes preferencia és felhasználói szokás kérdése kinek mi elég,kevés,vagy sok,de ettől még nem kell megmagyarázni a másiknak,hogy az kevés,mert neki nem az.Persze,van olyan akinek kell az 512 is,ezzel sincs gond,neki ez az igénye.
De mint fentebb is írtam,azzal egyetértek,hogy ezért az árért dukálna a nagyobb kezdőtárhely (még akkor is ha én személy szerint nem nagyon használnám ki).

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#117) Noukoum válasza Sys85 (#116) üzenetére


Noukoum
veterán

A másik problémához tegyük hozzá egy ez fordítva is ugyanúgy igaz. Sokan megakarják magyarázni másoknak miért elég a 64gb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#118) joey04 válasza Sys85 (#116) üzenetére


joey04
titán

Igen. Sajnos sokan keverik a kettőt. Alapból igen, ezen az árszinten kevés a 64gb, és pofátlanság. Ez tény, ezen nincs mit szépíteni. De az meg egy másik, ettől teljesen független dolog, hogy kinek elég, kinek nem. Ez teljesen független az ártól. Nekem pl zene nincs, mert online hallgatom, filmezni nem telefonon szoktam, az a pár egyszerű játék amivel játszani szoktam alig foglal helyet. Az alkalmazások szintén. Ami viszi a tárhelyet, az a képek, videók készítése, de azokat meg minden nyaralás után lementem 2 helyre, meg ezen felül is pár havonta mentem őket, mert bármikor tönkremehet, ellophatják a telefont. Így nekem elég a 64gb. És igen aktívan használom a telefont, mert ez az ébresztőm, ezen olvasom a híreket, ezen hallagatok zenét, podcastet, ezzel navigálok, ezzel fényképezek, ezen kommnikálok emailben, egyéb üzenetküldő alkalmazásokon keresztül, stb. Szóval mondhatni, hogy ébredéstől lefekvésig minden időszakban használom, de egyik sem tárhelyigényes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#119) Sys85 válasza Noukoum (#117) üzenetére


Sys85
veterán

Én a magam nevében nyilatkoztam elsősorban amikor írtam hogy nekem elég.
Nem az apple-t védtem vele,csak leírtam,hogy én elférek rajta,de ugye azt is írtam,hogy nem prüszkölnék ha ezért az árért legalább egy 128 járt volna,mert belefért volna,illetve bele kellett volna férnie.
Én senkinek se akarom megmagyarázni,hogy bőven elég a 64 és felesleges a nagyobb,csak annyit írtam hogy nekem elég.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#120) joey04 válasza Sys85 (#119) üzenetére


joey04
titán

Én senkinek se akarom megmagyarázni,hogy bőven elég a 64 és felesleges a nagyobb,csak annyit írtam hogy nekem elég.

Nem is írt senki ilyet, csak belemagyarázza.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#121) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Birom egyebkent, hogy ha valaki negativ kritikat mer megfogalmazni egy kb. 300+ ezres mobillal kapcsolatban, az automatikusan kopkodesnek szamit es az illeto egy hater, aki csak arra vart, hogy a markat szidva kielhesse magat.

Nezzunk egy peldat:
iPhone 11 Pro 64 gigasan kb. 340-be faj Alzanal. Ha ez nekem nem eleg, vehetek 256-osat ugyanitt kb. 400-ert. Azt ne mondja nekem senki, hogy ezert a tarhely bovitesert 60-at elkerni nem lehuzas.

Azt is ketlem, hogy azert 64 giga az alap, mert "olcsobb" opciot szeretnenek kinalni azoknak, akiknek nincs szukseguk tobbre. Szerintem azert 64 az alap, mert sokan vannak, akiknek az mar pont nem eleg. Viszont a 128 giga mar pont eleg lenne a 256 meg lehet, hogy foloslegesen sok. Akkor miert nem kinalnak 128-as verziot "csak" 30k felarral, ha mar annyira akarnak kedvezni a kisebb tarhely igenyu embereknek olcsobb opciokkal?

Ertem en, akinek kell a nagyobb tarhely, az megveszi azt a modellt, akinek meg nem tetszik a felar, az vehet mast, vagy vehet 64-est. Ettol fuggetlenul ez meg tovabbra is egy teljesen jogos kritika marad egy 300+ ezres mobil eseten. Plane ugy, hogy ha 64 giga nem eleg, akkor 60-at kell rafizetned a nagyobb tarhelyert, mikozben mas gyartoknal joval olcsobban lehet boviteni.
Lehet, hogy a "mas gyartok" nem feltetlen premium kategoriasok, de amig ervek vannak egy kritika mogott es meg a konkurenciara is lehet mutatni, mint pozitiv ellenpelda, addig annak a kritikanak van letjogosultsaga es nem haterkedo "kopkodes".
Barki, aki ezt mashogy latja az egy markahu (vagy marka fanatikus) konszumer birka. Ugyanis tudatos vasarlo nem vedi azt a markat, ami jogos kritikat kap. Amennyit perkalok annyit varok cserebe.

(MacBook-rol irtam, mielott meg Apple hater lennek.)

(#122) joey04 válasza Felesbandi (#121) üzenetére


joey04
titán

Birom egyebkent, hogy ha valaki negativ kritikat mer megfogalmazni egy kb. 300+ ezres mobillal kapcsolatban, az automatikusan kopkodesnek szamit es az illeto egy hater

Ennek megállapításához kell némi tapasztalat. Ugyanis javarészt azok az embereknek hápognak, akik mindenben a rosszat látják ha Apple eszközről van szó, és soha nem vennének/használnak semmit a márkától. Szerintem amúgy olyat elvétve találsz, aki azt mondja, hogy ezen az áron nem kéne többet adni. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123) Felesbandi válasza Sys85 (#116) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Ennyi. Az ar emelkedesevel az elvaras is no. Ha valami kelloen draga, olyasmit is jogosan elvarhat az ember, amire nem feltetlen van szuksege.

Ha a konkurencia ugyanennyiert ad 128 gigat, akkor ahhoz kepest a 64 giga egy hatrany. Lehet, hogy ez massal kompenzalva van, mindennek megvannak az elonyei es a hatranyai.

De persze a hatranyokrol hallgatni kell, mert ha megemliti valaki, az egy kopkodo hater.

(#124) Felesbandi válasza joey04 (#122) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Az a baj, hogy nagyon sok gyarto az Apple-t koveti. Ha az Apple bevezet valamit, amit nagyon utalsz, hiaba nem akarnal amugy se iPhone-t, ha az osszes tobbi gyarto koveti, akkor (kozvetetten ugyan, de) teged is megszivatott.

"Szerintem amúgy olyat elvétve találsz, aki azt mondja, hogy ezen az áron nem kéne többet adni. :)"

Hat a kommenteket olvasva nekem nem ez jott le, de az is lehet, hogy csak en vagyok nyugos igy pentek delutan. :DDD

(#125) Noukoum válasza Sys85 (#119) üzenetére


Noukoum
veterán

Te nem, de sokan mások igen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#126) Ezekiell válasza Noukoum (#125) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem arról van szó, hogy elég vagy sem, hanem arról, hogy ilyen áron nem 64gbot kell adni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#127) Noukoum válasza Ezekiell (#126) üzenetére


Noukoum
veterán

Tekintettel arra hogy volt aki azt írta bőven elég a 64gb, volt aki azt írta nem is kell több, volt aki azt írta hogy ha kell nagyobb tárhely fizessen többet mert nem kell több tárhely, meg volt aki azt írta hogy nem kell nagyobb mert ott az icould. De volt róla szó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#128) BabMester válasza joey04 (#122) üzenetére


BabMester
senior tag

Igen, ugyan az a 10 ember szarozik minden Apple cikk alatt évek óta. Most sem akarják megérteni, hogy nem arról van szó, hogy nem örülne az ember a nagyobbnak, hanem ezek a cégek nem nyelnek be semmit, mindenki kifizetteti a költségeit, pláne h az Apple drágábbat használ mint a többiek, így legalább van választási lehetősége az embereknek.

Amúgy a legtöbb használatban lévő iPhone, döntő többséggel még mindig a 6/6s széria ami 32gb-tal jött. :B
Nyilván csak a szokásos minden Apple user hülye és mások jobban tudják mi kell nekik. Aki nem nagyobb tárhellyel veszi a telefonját valószínűleg okkal, pedig a lehetősége meglenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#129) Tikakukac válasza BabMester (#128) üzenetére


Tikakukac
titán

Áh, inkább nem csapom le :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130) Noukoum válasza Tikakukac (#129) üzenetére


Noukoum
veterán

"pláne h az Apple drágábbat használ mint a többiek"
:DD

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#131) adamklark


adamklark
senior tag

önmagában nem gond a 64gb (mindenkinek más az igénye, hahó) ,ha konkurenciához nézed már nem arányos az árazás, főleg ha belső konkurenciát (más iPhone modellek) nézed akkor végképp jön a dafuq.

nem tudom miért kell minden postnak flame wallba átcsapnia, ahelyett hogy az Apple döntésről lenne szó azon megy a vita hogy ha több tárhely kell akkor maga a sátán vagy, mindenhol tökéletes lefedettség van, stream all day vagy pont a másik véglet, mindegy is

(#132) joey04 válasza Felesbandi (#124) üzenetére


joey04
titán

igen, de itt leginkább az ilyen emberekre gondoltam: [link]

szóval egy ilyen ha jogos kritikát fogalmaz meg, az akkor is troll lesz szvsz. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#133) k0c2k4 válasza Ezekiell (#111) üzenetére


k0c2k4
tag

Igenis hasznalom, de mig ezelott par evvel tobb giga zene/sorozat volt a telefonon most szinte mindent streamelek. Dokumentumok stb elerheto drivebol. Alkalmazasokbol meg ahogy szamolom (samsung/google appok-al egyut) 80+ van telepitve. Nem azert okostelefon mert offline tarolok rajta adatokat, arra ott van egy kulso hdd meg otg kabel.

[ Szerkesztve ]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#134) catroot válasza LurkerSheik (#101) üzenetére


catroot
veterán

Feltölt már ugyanúgy a háttérben, nem kell a gps miatt folyamatosan mennie, mint anno.

Gyakorlatilag ugyanolyan, mintha droid alatt használnád.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#135) démosthenés


démosthenés
csendes tag

A 128GB tárhely méretű telómon is 50% alatt tudok lenni meg ezen is :K
Igaz ezen nehezebb...
Amúgy mindenki azzal gazdálkodik ami van a telefonjában.
Én nem véletlenül vettem ezt, imádok videózni meg fényképezni.

[ Szerkesztve ]

(#136) szkaroly válasza BabMester (#128) üzenetére


szkaroly
senior tag

Egy mondatba össze lehet az egészet foglalni: az Apple a fillérb*szás világbajnoka. Nemhiába akkora a nyeresség.

Poco X3 Pro

(#137) démosthenés válasza szkaroly (#136) üzenetére


démosthenés
csendes tag

Ezért van több mint 100 milliárd dollárjuk kp.-ban

(#138) janeszgol válasza démosthenés (#137) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem is értem miért nem ők vették meg az ARM-et a Softbanktól. Kigomboltak volna egy ingzsebet (oké, lehet kettőt kellett volna), 40 milliárd ki az asztalra. :)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#139) catroot válasza janeszgol (#138) üzenetére


catroot
veterán

Vagy tesco-s szatyorba vitték volna eleve.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#140) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Most kozel 41 giga helyem van a 64-bol.

Nalam nem a tarhelynel, hanem az uzemidonel fog elmenni a mini vetele. Nekem jelentosen nagyobb problema...

(#141) Ricardo válasza Cattle_Decap (#140) üzenetére


Ricardo
félisten

A kis akku nem jelent semmit. Jó a készenléti fogyasztása :DDD

(#142) Cattle_Decap válasza Ricardo (#141) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Igen. Mint az idei SE-nek. Aztan ha meghajtod vezetekes telefonna valik.

Kosz, nem.

(#143) .Szaki.


.Szaki.
addikt

A mostani telefonom is 64GB-os, alapvetően elégnek bizonyul, a dolgok döntő többsége manapság már sokkal inkább neten és felhőben vannak a dolgok, szóval egy jó előfizetéssel totálisan feleslegessé válhat a nagyobb háttértár. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a 64GB-os háttértárat igazán meghagyhatták volna az SE belépőszintjének, a 12-széria esetében tényleg illett volna megugrani a 128GB-os belépőt.

Mindenesetre a 12 Mini árára borzasztó kíváncsi leszek, mert számomra továbbra is ígéretes kis mobilnak tűnik. :)

(#144) Cattle_Decap válasza .Szaki. (#143) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Gsmarena szerint 650$. Az itt mennyi kene legyen? 280-300k?

(#145) Noukoum válasza Cattle_Decap (#144) üzenetére


Noukoum
veterán

Nagyjából annyi lesz elvileg.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#146) .Szaki. válasza Cattle_Decap (#144) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, az reális lehet.

(#147) Cattle_Decap válasza .Szaki. (#146) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Hat ha a gsmarena szerint a mini endurance ratingje 100 ora alatt lesz ennyiert kihagyom. A tavalyiak kozul is a nagyobbnak volt jobb uzemideje. De ne legyen igazam de ez a ketezerparszazas akksi nem nyero. Inkabb legyen vastagabb kicsit.

(#148) Dany007 válasza Cattle_Decap (#144) üzenetére


Dany007
veterán

Most több helyen olvastam, hogy a 12 pro 128-as verziója megmarad 1000$-on, amit itthonra 400 ezerre saccolnak. Én speciel örülnék neki, de meglepődnék ha "csak" ennyi lenne. Elvégre tavaly is ennyi volt, de azóta cirka 30 Ft.-tal emelkedett az euró árfolyam...
Ez alapján reális lehet a 12 mini ára akár 300 alatt is.

Illetve ez még mindig csak a full hivatalos ár. Szürke importban nyilván ennél olcsóbban is hozzá lehet majd jutni, ahogy most is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.