Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Na ez nagyszerű hír, én már nagyon várom a végleges változatot. Mert már most is nagyon frankón megy a béta csak néhol vannak kompatibilítási gondok szoftverek telepítésénél amit bár meglehet oldani, de ha megjelenik hivatalosan is akkor már minden rendben lesz.

<-ƘƘ->

(#2) leviske


leviske
veterán

Rokonszenvesebb lenne Vista R2 néven... Bár ez biztos csak az én hülyeségem. :)

(#3) Lenry válasza leviske (#2) üzenetére


Lenry
félisten

miért? nem tökmindegy, hogy hogy hívják?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) gabor85


gabor85
őstag

Végre! Nekem nagyon bejött a próba alatt. 2 hétig használtam, királyos volt.
Most már csak a 64bites szoftvereket kell erőltetni.
Az MS most "nyomás" alatt van.. ha jót akarnak kiadni, az ugyebár időbe telik, ha pedig meg akarnak felelni az elvárásoknak akkor viszont sietni kell. Hosszú távon a minőség kifizetődőbb. :C

(#5) Biomokus


Biomokus
tag

Örömteli hír! Nagyon várom. :)

(#6) tomika


tomika
aktív tag

Végre lesz mivel leváltani az Xp-met!
Vista Win7 után érezhetően lefogja a gépem. :(((

(#7) moonman válasza tomika (#6) üzenetére


moonman
titán

én két hete tértem vissza Vistára, őszintén szólva semmit nem érzek. :)

(#8) leviske válasza Lenry (#3) üzenetére


leviske
veterán

Jah. Végül is a G92 harmadik márkanevével sincs igazából semmi gond... Végül is csak marketing. :)

(#9) tomika válasza moonman (#7) üzenetére


tomika
aktív tag

Az én gépemen úgy érzem, hogy nehézkesebben reagál Vista alatt. A boot mondjuk lassabb volt Win7-nél, de gondolom ez majd megoldódik... :F

(#10) tomika válasza tomika (#9) üzenetére


tomika
aktív tag

lejárt a limit... :W
64 bites Vista Ultimate-ről és 64 bites Win7 build7000-ről van szó.

(#11) moonman válasza tomika (#9) üzenetére


moonman
titán

azt ugye tudjuk, hogy telepítés után közvetlenül lassabb a Vista és a 7 is, mint mondjuk egy hónap múlva? :)

#10: dettó.

[ Szerkesztve ]

(#12) PuMbA válasza tomika (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Én sem érzek annyira sok különbséget 32bites Vista Business SP1 és 32bites Win7 Beta Build7000,Build7022 között,az aláírásomban látható laptoppal.

[ Szerkesztve ]

(#13) tomika válasza moonman (#11) üzenetére


tomika
aktív tag

Na mondjuk ebben lehet valami. Pár nap után ezt éreztem.
Viszont egy hónap Vistazás után ki emlékszik arra, hogy milyen volt a Win7? :DDD

Szerinted nincs különbség teljesítményben a Win7 és Vista között?

PuMbA: Az első laptopom ugyanolyan volt, mint a Tiéd! :K

[ Szerkesztve ]

(#14) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ez jó hír, várom. Egyébként a Vistával is kb. meg vagyok elégedve... Csak hát a játékok alatti teljesítményén kéne javítani, a méretét lecsökkenteni ( ez a Win7-nél nem jött be).

(#15) South Velen válasza moonman (#11) üzenetére


South Velen
addikt

Ha kikapcsoljuk az előtöltést, akkor is igaz ez? :)

(#16) leviske válasza WonderCSabo (#14) üzenetére


leviske
veterán

Az eddigi tesztek alapján a játékok teljesítménye (meglepő módon) inkább a driverektől fog függni... Vagyis ezt szűrtem le abból, hogy a Radeonok kedvezőbben reagáltak a Win7-re, mint a GeForce-ok.

Ha jól emlékszem, akkor a bit-tech.net-en néztem tesztet. :)

(#17) Penge_4 válasza South Velen (#15) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem. De azt csak akkor érdemes, ha totál rendszertelenül dolgozol a gépen és nincs egy olyan alkalmazás, amit minden nap ugyanakkor futtatsz.
Akkor viszont erősen ajánlott, ha nem akarsz legoszerűen felépülő ablakokat, amikor x óra múlva visszaváltasz egy másik futó szoftverre, amit addig már kilapozott.

A legjobb (ami a 64 bittel talán megvalósulhat valamikor a közeljövőben), ha van a gépben 8-16 giga ram és egyáltalán nincs lapozófájl sem. Akkor mintha megduplázták volna a géped teljesítményét.

(#18) moonman válasza tomika (#13) üzenetére


moonman
titán

szerintem nem sok.

(#19) Khan13 válasza gabor85 (#4) üzenetére


Khan13
senior tag

Szerintem desktopon felesleges erőltetni a 64bitet, mivel nem gyorsabb mint a 32, és otthon a többségnek nincs 4+GB RAMja, ezért felesleges is. Persze a CAD, design, video/hang vágó/szerkesztők és hasonló spéci dolgok jöhetnek (de ezek vannak is ha jól tudom).
A Win7 már akkor is nyertes lenne, ha a Vistát minden módosítás nélkül átnevezték volna. Szimpla pszichológia. De persze ettől még szerintem sem kell elkapkodni.

(#20) moonman válasza South Velen (#15) üzenetére


moonman
titán

ha kikapcsolod, akkor lassú marad :)

(#21) Henker2


Henker2
addikt

Én is nagyon várom már a WIN7-et! Kiváncsi vagyok, tényleg úgy fog-e hasitani, ahogy azt mondják...

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#22) moonman válasza Penge_4 (#17) üzenetére


moonman
titán

"csak akkor érdemes, ha totál rendszertelenül dolgozol a gépen és nincs egy olyan alkalmazás, amit minden nap ugyanakkor futtatsz"

még akkor sem.

(#23) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Arról tud valaki mondani valamit, hogy hogy működik ez a "frissítés" dolog? Ha van egy jogtiszta Vistám, akkor egyszerűen rátelepítem a Win7-et és az is jogtiszta lesz?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#24) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Augusztus óta használok Vistát,maximálisan meg vagyok vele elégedve.Mindenesetre én is kíváncsian várom a Win7-et. Egy biztos ,soha többet XP-t!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#25) FTeR


FTeR
addikt

vicces, h az ipar mindig az új win verzióktól várja a megváltást.

kíváncsi lennék hogy megy ez a kiszivárogtatásosdi. ms megszellőztet valamit, abban bízva, h vki elkotyogja, ezzel is témát biztosítva a médiának, aztán ha mégsem jön össze, akkor ők semmit sem ígértek? ha meg nem, akkor egy partnercégnek hol éri meg ellent mondani egy fontos partnerének? attól nem lesz előbb kész a win, mert előbb szeretnék már forgalmazni (legalábbis minőségromlás nélkül).

(#26) FTeR válasza Penge_4 (#17) üzenetére


FTeR
addikt

nincs egy olyan alkalmazás, amit minden nap ugyanakkor futtatsz
ez honnan szeded? ha hetente csak péntek délután futtatsz egy progit rendszeresen, akkor azt minden pénteken elő fogja tölteni.

egyébként én csak aztom mondani, h a lassan induló progik (ps*, dw, aptana**, stb.) kattintásra indulnak ha kell, szal...

* főleg ha sok plugin meg betűtípus van...
** eclipse feltúrbózva, alapjáraton percekig gondolkodik a splash screen-nél

(#27) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Még egy pár ugrabugra és ez is ratyi lesz.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#28) Drenadar válasza Khan13 (#19) üzenetére


Drenadar
veterán

Nekem 4GB ramom van, + a videokártya 512MB-ja, ami ugye már édes kevésnek hangzik. (És az XP32 ezáltal rendszermemóriából 3,5-öt lát)
Mi lenne a 32 bites op rendszereddel, ha beletennél 4GB ramot, és mondjuk 2 db egyenként 2 gigás videokártyát?

Másik kérdés : tegyük fel, hogy nem gyorsabb a 64 bit (ha-ha-ha). Tegyük fel, hogy ugyanaz a sebesség, csak a 64 bit ugye több ramot tud kezelni meg a többi előny. Miért is kellene megállítani a fejlődést, és maradni 32 biten? Nem inkább továbblépni kellene?

Mit mondott Bill Gates még annó ? Hány KB-nak kell elégnek lennie mindenkinek?

Nekem van fent xp32 és vista64 is, és én úgyérzem, hogy a vista a gyorsabb.

(#29) Penge_4 válasza FTeR (#26) üzenetére


Penge_4
veterán

ez honnan szeded? ha hetente csak péntek délután futtatsz egy progit rendszeresen, akkor azt minden pénteken elő fogja tölteni.

Igen, itt az egy időben-en van a hangsúly. Ha totál rendszertelenül dolgozik valaki, akkor csak a baj van vele, mert kilapozza, ami lehet, hogy kéne, azt meg nem, amit mondjuk csak 16 óra múlva fogsz használni.
Ha te magad nem tudod, hogy mit fogsz használni a következő egy órában, vagy egy napban, vagy egy hétben, a Windows mégúgysem fogja. A felhasználói szokásokhoz igazodik, de ha nincsenek felhasználói szokások, csak összevisszaság, akkor a rendszer is összevissza lapoz, ami nem jó.

(#30) moonman válasza Drenadar (#28) üzenetére


moonman
titán

pedig a 64 bit egyáltalán nem gyorsabb.

(#31) moonman válasza Penge_4 (#29) üzenetére


moonman
titán

ha rendszertelenül dolgozol, akkor is bőven sokat segít a superfetch, egy rakat common dll van és 2-3 GB memóriába veszett sokminden elfér ám.

(#32) FTeR válasza Penge_4 (#29) üzenetére


FTeR
addikt

azért lássuk be, olyan nem nagyon van, h vki teljesen rendezetlenül használ appokat. nem úgy kell elképzelni, hogy csak 13:23 és 14:10 óra közöt tölti be, mert múlthéten ekkor használtad.
ám ha vmi módon vkit egy véletlengenerátor* rángat, akkor meg nem fog betölteni semmit**, szal mind1...

* olyan nincs, h vmi véletlen, max olyan aminek nem ismerjük az "algoritmusát".
**mint mm is rámutatott, vannak olyan megosztott források amiket adott esetben úgy használsz, h nem is tudsz róla.

(#33) FTeR válasza Drenadar (#28) üzenetére


FTeR
addikt

I've said some stupid things and some wrong things, but not that. No one involved in computers would ever say that a certain amount of memory is enough for all time... I keep bumping into that silly quotation attributed to me that says 640K of memory is enough. There's never a citation; the quotation just floats like a rumor, repeated again and again.
[link]

(#34) attila9988 válasza moonman (#22) üzenetére


attila9988
őstag

[I]"csak akkor érdemes, ha totál rendszertelenül dolgozol a gépen és nincs egy olyan alkalmazás, amit minden nap ugyanakkor futtatsz"

még akkor sem.[/I]

Dehogynem. Mióta kikapcsoltam, sokkal kényelmesebb dolgozni a géppel, mert nem töltöget, hanem azokkal a feladatokkal foglalkozik, amit tőlem kapott. Tudom tudom, ELVILEG alacsony prioritással dolgozik a superfetch, és szintén csak elvileg, ha felhasználó álltal indított programok használják a merevlemezt, akkor nem töltöget, DE nem ezt tapasztalom. Amikor elindítok egy egy programot, és dolgozni szeretnék vele, és pl dvd -t írok a háttérben, akkor igenis észrevehető hogy e miatt nem nagyon zavartatja magát a vista, és elkezdi berántani a szerinte fontos programokat. Igaz hogy közben nem lehet normálisan megírni a lemezt, és lassabban fut a program ami NEKEM fontos. Én vagyok a felhasználó, és igenis elvárom hogy az álltalam indított programokkal foglalkozzon a rendszer, mert inkább kivárom az egy vagy két másodpercet amit esetleg egy egy program indításánál megspórolna nekem a superfetch, minthogy ott görcsöljön amikor nekem kell a gép teljesítménye.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#35) moonman válasza attila9988 (#34) üzenetére


moonman
titán

nem tudom, én egyszer veszem észre, hogy "töltöget", az pedig a boot utáni percek, miután lenyugodott, sosem kaparászik csak úgy magában. kivéve, ha otthagyom jó sok időre, akkor optimalizálja a fájlrendszert, de azt ismerjük. szóval nekem egyáltalán nem lassít semmin és nem "zavarja magát". :)

(#36) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Hát, szerintem se tekintsen senki a win7re úgy, hogy ez majd XPvé varázsolja a Vistát. Nálam nem volt gyorsabb a notin (x64 vista home premium vs. x64 win7 béta), a meghajtón kb. ugyannnyit (tehát több, mint 10GB) foglal és a szoftverfejlesztőknek köszönhetően sok számomra létfontosságú program nem kompatibilis még vele (nem lehet megtrükközni h elinduljanak).
Ha ki is jön a végleges verzió, akkor sem fogom azonnal frissíteni a vistát, inkább felteszem a vista mellé, megnézem mi hogy megy és majd úgy hozok döntést.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#37) moonman válasza TheDragon007 (#36) üzenetére


moonman
titán

"XPvé varázsolja a Vistát"

isten őrizz! miért akarná bárki annyira lehüjíteni :F

[ Szerkesztve ]

(#38) Fáraó


Fáraó
őstag

Sztem ez már kezd a hype kategóriába tartozni... Megvesszük, használjuk, boldogok leszünk. Kész.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#39) floatr válasza Fáraó (#38) üzenetére


floatr
veterán

Hype volt a vista is, aztán azért is nem volt öröm és boldogság, mert nem felelt meg a "túlzott" elvárásoknak. Ez is hype, csak amolyan csendesebb, vírusmarketinges-szerű

(#40) Morden24 válasza attila9988 (#34) üzenetére


Morden24
nagyúr

és szintén csak elvileg, ha felhasználó álltal indított programok használják a merevlemezt, akkor nem töltöget, DE nem ezt tapasztalom

Véletlenül sem flémkeltés miatt, de ezt sokszor elmondtad már, és teljesen egyedül vagy ezzel a tapasztalatoddal.
Értsd: sok embertől olvastam már akár itt a fórumon is, hogy Superfetch azonnal off, mert 17 giga memóriát és 3 procimagot használ, ráadásul elrontja a vinyót is. De te vagy az egyetlen, akitől azt olvasom, hogy tapasztalat szerint szar.
Félreértések elkerülése végett: van elég hibája a Superfetch-nek (bár nekem W7 alatt úgy tűnik, elég sokat csiszoltak rajta), de én majd' 2 év Vistázás után egyszer nem tapasztaltam, hogy erőforrásigényes, nem háttérbe vágott alkalmazás esetén, vagy kemény vinyódolgoztatás alatt behülyülne. Tényleg. Egyszer nem.

Sectumsempra - For Enemies

(#41) Integra


Integra
titán

azért kíváncsi leszek, hányan rohannak a boltba, ha meglátják majd a 7-es árát..
mert, hogy nem fogják szépen beakciózni az is biztos.
lehet kiindulni a vista jelenlegi áraiból

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) moonman válasza floatr (#39) üzenetére


moonman
titán

az van, hogy aki egy kicsit is képben van, az azért tudja a marketingszöveg mögött álló valós tartalmat, így nem is csalódott. ráadásul láttuk a bétákat, nem volt nagy meglepetés, kivéve azoknak, akik akkor látták először és a megváltást várták tőle.

(#43) Depression válasza Lenry (#3) üzenetére


Depression
veterán

Mivel meg kell venni, ezért egyáltalán nem mindegy.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44) Morden24 válasza Integra (#41) üzenetére


Morden24
nagyúr

Inkább az nem mindegy, hogy 2007 elején ~190-es dollárárfolyammal számolhattunk, mostanság meg nem.

Mellesleg én már az upgrade-árakra vagyok nagyon kíváncsi. Remélem nem akarnak túlzottan lehúzni egy Vista HP -> W7 HP váltással :)

Sectumsempra - For Enemies

(#45) ^Clown válasza leviske (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egyetértek veled. Ezt az egész Win7 mániát le lehetett volna redukálni: anno az XP SP2 is megoldotta a gondokat, most is ez kellett volna. De az nem hozott volna ennyi pénzt a konyhára.

Én a magam részéről várom a Vista SP2-t, és maradni is fogok Vistánál egy darabig. A Vistát megvettem, nekem nincs pénzem a Win7-re sajnos.

(#46) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nagyon jó lenne, jelenleg is a Windows 7 Béta van fent a gépemen, és abszolúte semmilyen problémám nincsen vele. Már alig várom a végleges verziót. Remélem vagy lesz ebből is OEM verzió, vagy egy nem annyira drága dobozos kiadás. Anno. a Vistánál a Home Premium OEM 32-bit annak idején 30K volt, remélem a Windows 7-nek is lesz hasonló árú verziója.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#47) moonman válasza ^Clown (#45) üzenetére


moonman
titán

"anno az XP SP2 is megoldotta a gondokat, most is ez kellett volna"

mert miért is? az XP SP2 egy sima szervizcsomagnak indult, csak szerencsétlen XP annyira szar volt, hogy rengeteget alakítottak rajta és sokcsomó biztonsági fícsört kapott. miért kéne ugyanezt eljátszani a műszakilag fejlett Vistával? új funkciókat amúgy sem szoktak service pack-ekben hozzáadni.

(#48) ^Clown válasza moonman (#47) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem azok a fícsörök belefértek volna a Vista SP2-be is, amit most éppen Win7 néven akar lenyomni a torkunkon a MS.

(#49) luw2win


luw2win
őstag

Egy kicsit bele kell piszkálni vLite-al a win7-be és máris hasít.
Remélem azért nem adják ki elhamarkodottan, inkább várjanak vele év végéig és adjanak ki egy tökéletes op-rendszert (bár tökéletes os nincs :U )

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#50) whiz válasza Morden24 (#40) üzenetére


whiz
aktív tag

"és szintén csak elvileg, ha felhasználó álltal indított programok használják a merevlemezt, akkor nem töltöget, DE nem ezt tapasztalom
Véletlenül sem flémkeltés miatt, de ezt sokszor elmondtad már, és teljesen egyedül vagy ezzel a tapasztalatoddal."

Lehet, hogy csak ketten vagyunk, de én is tök ugyanezt tapasztalom. Nem sok bajom van a Vistával, jó ideje használom, megszerettem, de ettől hülyét kapok. Superfetch off, és minden a legnagyobb rendben.
Végülis a problémám így megoldva, szóval nincs rossz szavam, de valóban létezik a fent nevezett tényállás :)

mod.: ez végül is off...

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.