Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Alchemist válasza MaUser (#41) üzenetére


Alchemist
addikt

a c++ 20-40%-os overhead-jét is röhögve elbírják

Általában a fogyasztás a szűk keresztmetszet, nem a teljesítmény... az overhead viszont kihat a fogyasztásra is.

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#52) SylverR válasza SirCsimbók (#45) üzenetére


SylverR
senior tag

Tudod, egy ideig-óriág még egyet is értettem volna veled. Aztán egyszer anyámmal való beszélgetés folyán kiderült, hogy bár alig látja a képernyőt, és alig tudja kezelni a mobilokat, sértésnek érezné, ha egy nagyszámos butamobilt kapna, mint a Motorola F3. Pedig nekem kifejezetten tetszik az a mobil, és előbb-utóbb szerzek is egyet. De neki nem kéne. Nincs kamerája, nincs színes kijelzője. Pont.

Az általad említett átlagembernek tényleg nincs szüksége nagy 3d teljesítményre. De ennyi erővel a dual-core-ra, és a 64 bitre sem. Tehát vegyen csak Pentium 4-est! Meg hozzá valami nagyon ősi ATi kártyát gyorsítás nélkülit. 500 forintért tuti kap! Csak éppen olyan sz.r lesz, úgy fog akadni mint a fene.

Mi van ha a szomszéd Juliska kap a szüleitől egy PC-t az egyetem miatt? Vagy laptopot? Kapjon egy sima cpu-s, gpu nélkülit? Na és mi van ha Sims 4-ezni akar? Ebbe gondolom nem gondoltál bele....

Nem!

(#53) mekker válasza SylverR (#52) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem is nagy marhaság ez az átlaguserezés...Akik PH-n fórumlakók, azoknak a 70-80%-a nem átlaguser (mint pl. én)?
Youtube alá is kell egy normális gép, hogy tudja a fullhd-t nézni, meg akadásmentesen tudjál tekergetni (az is egy magot használ csak), vagy mondjuk valamilyen programot véletlen megnyitok, pl. modellező, képszerkesztő, videóvágó - a tévhitek ellenére az átlaguserek nem csak a böngészőt, meg a fészbúkot használják -, akkor oda szintén kell valami alapvetően tűrhető hw. Aztán ilyeneket is mondanak, hogy a userek 1% gamer. Ja, akkor az FX-ek, meg i5-i7-ek, meg a 20ezer JMF feletti kártyák csak úgy viccből fogynak el a boltokból. Fel kéne nézni egyszer, hogy mennyien free MMOznak, meg FPS-eznek, Steameznek stb. és akkor már látszana, hogy milliós nagyságrendben használják játékra a gépet.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#54) Alchemist válasza mekker (#53) üzenetére


Alchemist
addikt

Ja és ne gyártsunk sportos/erős autót, Gipsz Jakab úgysem fog 250 feletti tempóval munkába járni.
;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#55) #16939776 válasza Alchemist (#54) üzenetére


#16939776
törölt tag

2 autót kell tartani, az egyikkel hét közben munkába/bevásárolni/családozni jár Gipsz Jakab.
A másikkal megy szombatonként gyorsulgat a haverokkal, vasárnap meg a garázsban cserélgeti az elkopott alkatrészeket. ;]

(#56) Alchemist válasza #16939776 (#55) üzenetére


Alchemist
addikt

...és emellett az is lehet, hogy valakinek a munkaeszköze egy kisteher...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#57) #16939776 válasza Alchemist (#56) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ott aztán pláne kell a 250-es tempó ;]

(#58) SirCsimbók válasza SylverR (#52) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Mi van ha a szomszéd Juliska kap a szüleitől egy PC-t az egyetem miatt? Vagy laptopot? Kapjon egy sima cpu-s, gpu nélkülit? Na és mi van ha Sims 4-ezni akar? Ebbe gondolom nem gondoltál bele...."
valóban, ennyire konkrétan nem gondoltam bele, de a megoldás egyszerű: vesz egy dVGA-t (neki apuci), a fiúja meg --miután az 500 Ft-os PCI-os videokarit kiszedte -- majd beszereli neki, újabb közös programot biztosítván kettőjüknek :DD

"Tehát vegyen csak Pentium 4-est! Meg hozzá valami nagyon ősi ATi kártyát gyorsítás nélkülit. 500 forintért tuti kap! Csak éppen olyan sz.r lesz, úgy fog akadni mint a fene."
nem föltétlen ilyen régi CPU-ra gondoltam, lehet simán újabb is, csak ne legyen APU (meg RAM is legyen benne elegendő). korunk CPU-i tán csak megbirkóznak nyers erőből is némi Flash-es kihívással. és miért kéne egy 2D-s vkarinak ősréginek lenni? (leszámítva persze azt a nem elhanyagolható tényt, hogy már nem gyártanak). lehetne simán új is, ha gyártana valaki

@(#46) morgyi és (#49) Alchemist
a tablettákkal kapcsolatban: amiket írtam, a környezetemben figyeltem meg. 4-5 emberről van szó, és mind kábé ilyesmikre használják a gépeiket, mint amiket írtam, tablettát eszük ágában nincs venni. az egyiknek is ott rohad el egy nemtommien nVidia kari a gépében, 5-6 éve szerintem közepesnek számított, 3D-s játékra néhány órát volt használva (az is az én rábeszélésemre). azt a kártyát speciel megspórolhatta volna a vételáron, helyette egy 2D-s kari, egy APU-ból viszont hogy' szeded ki az IGP-t? kifizetni viszont kifizeted

(#59) SylverR válasza mekker (#53) üzenetére


SylverR
senior tag

Youtube fullhd alá? Elárulom, hogy a 3000-res Sempron, ha túl friss oprendszert raksz alá, még a 480p-vel is alig bírkózik meg. Ebből kifolyólag - mivel volt lehetőségem összemérni az erejüket - egy Pentium 4-esen is akadhat. Tehát ma már a dual-core, és hardwares gyorsítás kötelező.
Azzal azonban egyetértek, hogy ez így rossz, és változtatni kellene rajta. Jobban kikellene használni a hardverekben maradó erőt. Amit akár szoftveresen is meglehetne oldani. De mivel szegény AMD már 4-5 éve próbálkozik a HSA-val, és hiába jött meg a Kaveri 1 éve, még mindig nem nagyon akarnak folyni az appok alá. Amíg az Intel, és az Intelesek vezetik a piacot, addig sajnos nem változik semmi. :(

@(#58) SirCsimbók:
Igen. Szerinted minden fiú ért ahhoz, hogy kell beszerelni egy VGA-t. Szerintem a PC gamerek 70%-a nem tudja. Megveszik iponon, vagy a boltban, majd összeszereltetik. Ezen felül, ha apuci vesz a lányának egy gépet 100k-ért a tecsóban, nem hiszem hogy úgy fogja gondolni, hogy megéri venni egy 50k-s videókártyát. Hiszen majdnem annyiba kerül mint a gép maga! Az általad felvázolt kép nagyon ritkán állhat fent, és ott sem az apuci veszi meg a dVGA-t, hanem a fiúbarát aki amúgy ért hozzá, vagy ph-tag. Vagy maga a lány gyűjt össze rá annyi pénzt.
De pontosan emiatt, sokkal jobb ha van a CPU mellett IGP, és kész. Minek vegyen valaki drágán videókárytát, ha a proci mellett ott lehet egy kellő erejű?

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#60) edward2 válasza Alchemist (#48) üzenetére


edward2
addikt

Ja hát a céges nokia elmegy 10 napot is... csak gondolom a kolléga nem ezekre gondolt.

(#61) SirCsimbók válasza SylverR (#59) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Igen. Szerinted minden fiú ért ahhoz, hogy kell beszerelni egy VGA-t."

egy mai férfinak a mamutölés mellett a PC-szereléshez is illik érteni, de magas fokon :DDD

(#62) SylverR válasza SirCsimbók (#61) üzenetére


SylverR
senior tag

Akkor gondolom nincs olyan haverod, ismerősöd, aki egy egyszerű kontakt hiba esetén is szervízbe viszi a gépet, vagy esetleg vesz egy újat. :U

Nem!

(#63) SirCsimbók válasza SylverR (#62) üzenetére


SirCsimbók
tag

nincs. mind hozzám fordul :D

(#64) SylverR válasza SirCsimbók (#63) üzenetére


SylverR
senior tag

Szóval olyan átlagemberek véleményére adsz, akiknek te mondod meg, hogy mit gondoljanak. Okééé. :N

Nem!

(#65) SirCsimbók válasza SirCsimbók (#63) üzenetére


SirCsimbók
tag

(bocs, hogy tovább ragzom a kérdést, de a szerkesztés idejéről lemaradtam, ez a sztori most jutott eszembe)

2-3 éve egyik haver meséli (már utólag), hogy olyan gondja volt a géppel, hogy induláskor (meg egyáltalán) vagy volt kép, vagy nem. aztán mondja tovább, hogy szakértővel megnézette, az kapásból megmondta, hogy alaplap, kicseréltette vele 10k HUF-ért, de a probléma csak nem múlt el. mondom, talán videokártya vagy monitor. a monitor volt :D

(#66) SirCsimbók válasza SylverR (#64) üzenetére


SirCsimbók
tag

ha viszont a te szemszögedből nézzük a dolgot, nem is ember az, akinek nincs vagy 4 db i7-es a gépében 6 db Titán mellett :DDD

(szerk.) amúgy meg félretéve a személyeskedést meg a tréfát: meg szoktam kérdezni, hogy mit akarnak a géppel, mire kell? FB+YT+zene+film? nem kell erőmű

[ Szerkesztve ]

(#67) SirCsimbók válasza SylverR (#64) üzenetére


SirCsimbók
tag

hohó, jó ötletem támadt: van egy 1-ről 2Mbyte-ra bővített S3 Trióm a szekrény aljában, holnap behajítom a gépbe, és XP alatt megnézem, mit szól némi jutubizáshoz.

mivel csak 2 MByte RAM-ja van (több nem is fér rá), 1024x768-at tud 16 biten

mit szólsz?

(#68) SylverR válasza SirCsimbók (#66) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem. Minimum egy A8 kell a gépbe! ;] Meg egy R260X. Aki nagyobbat vesz, az nem is ember. :P

Viccet félretéve: igazad van, nem kell erőmű. Egy A4, vagy A6 bőven megteszi. ;)

Nem!

(#69) MaUser válasza #32839680 (#42) üzenetére


MaUser
addikt

ARM az ARM, tök mindegy, hogy hová megy. Egy gyártónak van egy procicsaládja és abból lehet válogatni, vagy akár gyártatni is, ha éppen olyan az igény. Régebben az utóbbiak voltak a gyakoriak, ma meg már az előbbi, mivel eszméletlenül tud skálázódni szinte mindegyik architektúra, nem ritka hogy adott projektre együtt van az M-line és az A-line (ha már szóba hoztad az ST-t ;) ) a legkisebbtől a legnagyobbig. Mert pl. ugyanaz a vezérlő megy az A3-as full fapad és az A8-as full extra kivitelébe, de az elsőnél elég a legkisebb uC is, mert alig van kezelendő funkció.

C és C++ - ahogy dabadab is írja - teljesen más világ. Sajnos a hazai színvonalat mutatja, hogy így kerülnek ki a fejlesztői állásajánlatok. Ami a kettőben hasonlít, az a szintaktika, de a mögöttes gondolkodás nagyon más. C++-osként szinte azonos szinten indulsz java-val vagy C#-pal (szo-szo), csak a szintaktikát kell megváltoztatni, még hc c coderként c++-ban tudsz majd írni egy for ciklust, de oop gondolkodás az pl. teljesen kimarad, anélkül meg minek c++.

VC az csak szerkesztőként is használható, én pl. abban fejlesztek uC-re. :DDD De rengetegen nyomják Eclipse-ben vagy Netbeans-ben is. Igazából ami a uC felé kell az az interface ami lekezeli a jtag/nexus portot. Eclipse-hez szinte minden gyártó ad pl. plug-int a kis hw-éhez. VS-nél általában nincs add-in, ellenben talán a legprofibb fejlesztőeszköz. Pl. egy VS Visual Assist-tal kiegészítve és Matlabbal megtámogatva olyan rapid sw prototype és automatikus tesztkörnyezetet, illetve "big data" alapú algoritmus fejlesztést tudsz csinálni, aminek közelében nincs semmi, főleg nem a kb. 2000$-os áron amibe ez kerül.

Objektum orientáltság ott jön elő már uC-n is, amikor komponens alapon kéne fejleszteni. Na most ez C-ben egész addig viszonylag kezelhető, amíg csak egy cég van és láthatod a teljes forráskódot és ért is hozzá az összes kóder (ha harmada már igen, akkor az nagy szó!). Egyéb esetben vagy van egy autosar alapú megközelítés végtelen szívással vagy simán vannak jól ledokumentált moduljaid és annak adod akinek akarod. Ráadásul egy - nem túl bonyolult - komplexitás felett az objektum orientált megközelítés sokkal gyorsabb kódolást tesz lehetővé. Triviális példa uC kapcsán amikor mondjuk van 5-6 kimeneted, amiket használhatsz mondjuk led, hangszóró, lcd fényerő, stb. meghajtására. Na most c alapon ekkor írsz 5-6 külön drivert vagy annyit ahány csoportod van. Objektum orientált alapon meg van egy ős driver osztályod és azt leszármaztatod mondjuk annyi felé ahány csportod van és majd azokat példányosítod. Utóbbi megközelítés kb. harmad annyi idő és sokkal gyorsabban javítható/módosíthat ha a requirement változik.

Alchemist. Értem mit akarsz mondani a fogyasztással, de ezek gyakorlatilag kimerülnek távirányítóknál ma már. Egyébként egy olyan helyet sem tudok ahol c-t amiatt használnának, mert azzal kevesebbet fogyaszt egy uC, főleg hogy a hűtőlap is ritkán látott vendég a mai beágyazott prociknál 100MHz-nél is akár, amivel már azért világot váltasz meg ilyen szinten. Ahol meg számít a fogyasztás (telefon, tablet) ott meg ugye mostanában a virtuális gép a divat és nem a c.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#70) proci985 válasza MaUser (#69) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

telefon / tabletrol hallottam egy anekdotat olyan 10 evvel ezelottrol. felkertek egy konzultot egy telefonos cegtol, hogy csokkentsek a koltsegeket es optimalizalja a processt. allitolag 60 (!) kulonbozo operacios rendszeruk volt a kulonbozo megoldasokra. aztan vegul fel is vasaroltak oket.

"Utóbbi megközelítés kb. harmad annyi idő és sokkal gyorsabban javítható/módosíthat ha a requirement változik."
plusz bizonyos feature mennyiseg felett OOban nehez problemak proceduralisan heroikusan nehezze valnak, foleg a debug/tovabbfejlesztes/ne adj isten portolas resze.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72) MaUser válasza #32839680 (#71) üzenetére


MaUser
addikt

Egy balhere vakaró funkció ECU-jának azért más uC kell, mint egy EBS-éhez. :) Vannak ám itt nagyobb gányolások is ám egyébként, mint hogy hw-esen milyen interrupt kezelést tudsz. Pl. egy OSEK-be utólag belegányolt 1ms taskkal időzítés az még a jobbik eset. PWM így a szép ám, ha hw-es rossz lábat köt a LED-re. :DDD

Szerk: A-sról konkrétan nem tudok, de pl VW/BMW már a kezdetektől Tegra-t használt az infotainmenthez, éppen most jöttek ki vele.

proci985 Oprendszer egyébként beágyazott rendszerben nem biztos, hogy túl nagy dolog, még én is írtam :DDD. De pl. ultra low cost rendszereknél ahol kb. 8 bites cuccon megy a fejlesztés, a kollégák írják az "oprendszert", mert egyszerűen olcsóbb megírni valamit célirányosan egy senior c fejlesztőnek egy-két hónap alatt, mint egy OSEK-et ráfaragni valahogy (rá se menne egyébként).

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#73) mekker válasza SylverR (#59) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem engem néhányan félreértettek, pedig mindig próbálok a tőlem telhető,legvilágosabb módon fogalmazni.
Én azt mondom leegyszerűsítve, hogy a mindennapi használat mellé - ahova sokaknak becsúszik különféle szerkesztőprogik használata, még többeknek játék is - szükséges a rendes VGA, meg konfig, mert a "mindennapi user" nem akar egy rugalmatlan rendszert használni, ami még az alapokat is szarabbul csinálja meg - pl. gyengébb procik + IGP vs Youtube -, mint egy normális gép.
Ebből most nem tudom hogy jött le két embernek is az ellenkezője.
Hogy az OEM/informatikus mondjuk direkt trágya gépet ad el, amiben gt 610 pörög 8 giga gddr2-es rammal, meg hasonló vakításokkal, az sem azt mutatjam hogy a usernek tökmindegy mi van benne, csak a fészbúk fusson, szimplán csak sokan nem tudják mi is kéne nekik, mert nem nagyon magyarázza el nekik senki érthetően.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#74) proci985 válasza MaUser (#72) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

oke, de akkor kepzeld el, hogy van 60 ilyen rendszer (annyira azert nem feltetlenul voltak egyszeruek), a csucs pedig az volt, amikor az egyik rendszerhez konkretan egy ember, aki irta... es _semmilyen_ dokumentacio nem volt:DDD konkretan a konzult itt beszelt a megbizoval, aztan minden maradt a regiben mert tul draga lett volna valtani.

mekker: a fo problema, hogy az user se feltetlenul tudja, hogy mit akar. itt prohardveren is eleg sokan vannak, akik szerint egy p4es gep meg teljesen jo netezni... ja, csak tobb perc amig betolt, tetulassu es modernebb flash alkalmazasoknal (amiket a magyar weben valamiert imadnak meg mindig) beterdel. amikor meg valaki ilyet melo miatt nezeget (emailezni meg jo lesz felkialtassal) akkor el szoktam gondolkodni, hogy ennyire sok penzuk van... mert amig var a gepre addig se dolgozik a munkaero, plusz a fogyasztasuk ezeknek a gepeknek nem lett kevesebb.

egyebkent intel igp annyira nem gyenge (mint anno voltak a szornyuseges alaplapi integraltak 10 eve), melos laptop teljesen jol visz vele ket extra kijelzot, bar sajnos harmat nem tud meghajtani egyszerre dokkolobol. 3dben lehet lassu lenne, de mi a feneert akarnek en 3dt futtatni egy ceges gepen, amikor arra ott az asztali gepem?:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75) Pttypang


Pttypang
veterán

Akkor lassan ennek is vege, talan mar valtanom kene 65nm-rol :)
A tovabbiakban pedig johet a kismillio fixfunkcios egyseg es az integracio pedig mas iranyt vesz?

Everybody lies.

(#77) csongi


csongi
veterán

Ez most pontosan olyan, mint mikor egymas mellett dolgozunk, de nem egyutt. Kisebb csikszelesseg nagyobb teljesitmeny kevesbb fogyasztas. Ez hardveresen jol is hangzik, de magaban a hardver semmit nem er. Az igazi pocsekolas a szoftveres oldalon van. Energia pocsekolos programok irodnak, felsleges processzor es memoria felhasznalassal, hogy ez tudatos vagy a piaci eladasok novekedese erdekeben tortennne nem tudom?Lehet ha valaki egyszer irna egy olyan program csomagot, op rendszerre amin bemutathato lenne adott hardvernel az uzem ido es elmeny jelentos novekedese, es emellett szemlelteskeppen egy eggyel ujabb nm chip, szerintem csak csodalkoznank, mekkora kihasznalatlansag van az elavultnak hitt chipekben, es jelentosen kevesebb szemetet termelnenk. Az lenne jo verseny ha kisebb energia felhasznalas nagyobb kiaknazottsag egy adott hardveren, es mikor valoban elrkezett a technologia vege akkor lepni tovabb. Adott ket program mindketto mas ceg munkaja, pl idojaras alkalmazas. Ne csak azt nezzuk melyik milyen csicsas, vagy. melyikban tobb adat az arcunkba tolva megnyitasakor, nezzuk mar meg azt is melyik mekkora energia felhasznalassal van es mennyi ideig, vagy mekkora tarhelyet foglal el? Felesleges elore rohanas van hardveresen mar csak attol varjuk a megoldast. 2014 van, pontosan tudjuk az energia keszleteink vegesek. Megoldast meg nem keso talalni, most kell az iranyt kijelolni, es azon elindulni. Nem a gigahercek fogjak ezt megoldani, ez 100% hanem a programok!

(#78) katt777


katt777
félisten

Attól, hogy üzleti érdekből megpróbálják tagadni, a "Moore-törvény" még nem válik semmissé. Egyszerűen amíg kevesebb befektetéssel is megfelelő hasznot lehet elérni (vagy amíg a felhasználók kereskedelmileg jelentős mennyisége hiszi el, hogy az a jó neki, amit a gyártók mondanak), nem fejlesztenek ebbe az irányba.
Még mindig nem tudok egy videofilmet 1p alatt bekódolni, pedig már annyi hiper-szuper technológia jött ki az elmúlt évtizedekben. :O

csongi: A szoftveres sz.rságok egy másik dolog, de nem véletlen, megint csak üzlet. A szoftverek mindig olyan hardvert fognak igényelni, amelyet a gyártók el akarnak adni, és nem olyat, amely a lehető legnagyobb teljesítményt nyújtja bármely adott hardveren. És persze akkor jön a marketing, hogy "neked pont erre a fejlesztésre van szükséged" (nyilván, hiszen ők eleve így határozzák meg). A legnagyobb ilyen kamucsomag mostanában a Mantle, amely állítólat több 1000x-es számításnövekedésre képes, mégis csak lassabb (leginkább AMD) processzoroknál szignifikáns (de távolról sem marketing-mértékben), erősebb CPU-k esetében a teljesítmény viszont mérhetően csökken (holott a graf. telj. növekedéséből az következne, hogy ez esetben is gyorsuljon). Ennél nyilvánvalóbb bizonyítékra a gyártók (hardveres és szoftveres) manipulációit illetően aligha van szükség.

Azt elfelejted hogy kisebb csíkszélességgel komoly problémát jelent a megfelelő hűthetőség hiánya (végül nem marad hely a hő elvezetésére, vagy nem csökkenthető tovább a lapkaméret), ami már a mai Intel procikon is is jelentős. Az más kérdés, hogy ez esetben is szándékolt a pocsék kupakolás, de ez csak erősíti a problémát.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#79) Alchemist válasza MaUser (#69) üzenetére


Alchemist
addikt

Csak az overhead-et sokalltam, mert nem mindegy, hogy az idle hosszából átlagban 15 vagy 25 mA-es áramfelvétel jön-e ki a uC szoftvere által (aksival együtt gyufásdoboz felében elférő szenzor).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#80) proci985 válasza csongi (#77) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"Energia pocsekolos programok irodnak, felsleges processzor es memoria felhasznalassal, hogy ez tudatos vagy a piaci eladasok novekedese erdekeben tortennne nem tudom?"

vagy talan azert, mert a fejlesztok nem omnipotensek, a fejlesztesi ido nem vegtelen, az "optimalis program" letezese pedig matematikailag bizonyithatoan nem megoldhato. (perverzebbeknek: az elfogado epitese ra eldonthetetlen problema) tovabbmegyek, az se eldontheto, hogy egy programban van e egyaltalan hiba, tehat osszessegeben azt csinalja-e amit kell.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82) SirCsimbók válasza proci985 (#74) üzenetére


SirCsimbók
tag

"3dben lehet lassu lenne, de mi a feneert akarnek en 3dt futtatni egy ceges gepen, amikor arra ott az asztali gepem?:)"

na ugye, mit mondtam? ott a 3D-gyorsítós IGP a procidban, és ki se használod. mert miért is? ja, mert a munkád nem követeli meg. ha megkövetelné, dVGA.

tehát az IGP-ért ki lett fizetve egy rakás pénz (mivel nem kiszerelhető, hisz ettől integrált), összességében a nagy büdös semmire <-- ja, nem is, hisz valaminek a 2D-s megjelenítést is intéznie kell :DD. elég lett volna 3D-gyorsítás nélküli, modern 2D-s kari is, ami tud 2x 1920x1080-at 32 biten és 60 Hz-en (és sokaknak már lehet hogy az is szükségtelenül sok lenne)

kár, hogy nincs "modern 2D-s kari, ami tud 2x 1920x1080-at 32 biten és 60 Hz-en", ez a szomorú az egészben

(#83) proci985 válasza SirCsimbók (#82) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pl azert, mert ha veletlenul megis szukseg lenne ra, mint azert az elofordul, akkor ne kelljen rohannom munkatarshoz? plusz mert a HTML5nek van beepitett 3dert felelos resze (az annyira nem a teruletem, de raytracer van ra), tehat a weboldalak egy resze nem mukodne valszeg? plusz a 3ds gyorsitot nem csak grafikara lehet hasznalni, hanem pl computera is?

az amit leirtal persze nincs, mert nincs ra igeny ebben a formaban.

3dt meg azert jellemzoen otthon futtatok, mert az otthoniban van egy parbakotott 7850 OC ami meg tud hajtani 3xFHDt jatek alatt, melohelyen meg dolgozom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84) SirCsimbók válasza proci985 (#83) üzenetére


SirCsimbók
tag

1.) értem én, nincs az a számítási teljesítmény, aminél az ember többet el ne tudna fogadni/képzelni (analógiában azzal, hogy "sok pénznél is jobb a több"). a számítási teljesítmény azonban pénzbe kerül

2.) te szerintem nem átlaguser vagy, ezért az általad említett példák az átlaguser szempontjából nem mérvadóak (meg a cégesek zömének szempontjából sem)

3.) "az amit leirtal persze nincs, mert nincs ra igeny ebben a formaban." kimondva talán tényleg nincs, de a környezetemben (átlaguserek) látom, hogy elég lenne sima 2D-s vkari is. ha lenne ilyen kari, mondanám nekik, hogy véletlen se vegyenek APU-t vagy 3D-gyorsítós dVGA-t, mert kész pénzkidobás

4.) "a HTML5nek van beepitett 3dert felelos resze (az annyira nem a teruletem, de raytracer van ra), tehat a weboldalak egy resze nem mukodne valszeg". nem piszkálódásból kérdem, de adnál linket egy ilyen oldalhoz, kíváncsi lennék rá

(#85) proci985 válasza SirCsimbók (#84) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jo, viszont eleg nekem is egy integralt melohoz:)

itt van par 3ds bongeszo alapu demo, szerintem elegge impresszivek. emiatt is mondom, hogy kell 3ds gyorsitas, mert par dolog egyszeruen lassu lesz anelkul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#86) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A Youtube 1080p azért akad mert maga a flash egy erőforrás zabáló valami

Van olyan gép ahol a 360p youtube videó akad a böngészőben,ha meg vlc-playerrel nyitod meg még a 720p változata is megy normálisan

Szerencsére pl Androidon sem vagy ráeröltetve a flashböngészős youtube-ra
Meg máig nem értem,hogy a Google miért nem ír egy natív Youtube appot asztali pc-k re is,flash nélkül.

(#87) MaUser válasza proci985 (#74) üzenetére


MaUser
addikt

Ez ilyen. A másik véglet meg amikor documentation hell van és minden szarra van dokumentálva, csak éppen a kód generált v. olyanok által írt akiknek lövésük sincs a dologról és persze már nincs szinkronban sem a doksikkal, mert hát multinál nem 10 évig ugyanaz dolgozik a témán. Aztán amikor bele kell nyúlni (mert bele kell) akkor legalább ugyanolyan szívás van mint az általad említett esetben.

Persze az egész oda vezet vissza, hogy nem 100 olcsó programozó kell, hanem 10 aki tud normális dolgozni, de azokat meg meg kéne fizetni és nem azt nézni, hogy 10 kicsi indiai aki életében először lát c-t az pont ugyan annyiba kerül, mint valaki aki architect-ként végignyomott pár projektet és olyan kódot ír, hogy regényként olvasható (mert ugye ez lenne a legfontosabb, csak hát pont erre tesz szinte minden process sajnos). Aztán amikor 10 év múlva mondjuk jön egy utánrendelés és mondjuk már adott proci nem létezik, akkor jön a fejvakarás, hogy van egy requ amit ezt mondja, van egy dokumentáció, ami amazt és van egy kód, amit nem lehet kislilabizálni, de legalább a vevő nem reklamál miatta. :(

morgyi: Majd elkezdsz dolgozni meglátod. A GM-t meg ne keverjük ide, az teljesen más tészta. Itt olyanokról van szó, hogy ráköltesz 100.000€-t arra, hogy csinálsz új c mintát és legyen szép 100Hz-es jeled, mert pwm kimenetet használsz, vagy megoldod sw-ből gányolással. Attól senki nem fog sérülni, hogy a kijelződ fényerő vezérlésénél a pwm kitöltési időd 50% helyett 49.97% lesz....

Btw, japánoknál olyan proci megy motorvezérlőként, amit itt boltban is megkapsz és pl EU-ban szigorúan csak kényelmi funkciókhoz használnak. Számos űreszközt meg ugye teljesen átlagos x86-ok irányítottak, pedig az azért némileg biztonság kritikusabb, mint egy autó. Amit egy "ipari" procival megkapsz az az iparban használt csatornák és a filléres mivoltuk (tisztelet a kivételnek). Nyilván egy EBS-be megy kétmagos, külön szálon futtató és a végén hw-esen komparáló cucc, de ilyen egy sima kétmagossal is megcsinálsz, csak éppen nem 1€-ból, mint amibe a célproci kerül. Meg az adott proci tesztelve van már a gyártó által különböző ipari szabványok szerint. Nyilván azt pl. az autógyártó is megtehetné, de hát így megintcsak olcsóbb.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#88) proci985 válasza MaUser (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

persze, ez ilyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#89) Abu85 válasza MaUser (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyre több hardvergyártó mondja, hogy minél több kutatást végeznek ezen a területen, annál nyilvánvalóbb, hogy rossz programozási modellt kényszerítenek rá a programozóra. Szóval az, hogy ma nem létezik megoldás, nem jelenti azt, hogy a jövőben nem jön valami új.
Ezért nincs egyetértés abban, hogy a Moore-törvény után kell-e menni. Mert ez inkább gazdasági, mint technikai kérdés. Van aki szerint, a hardvergyártóknak hardvert kell gyártani és a programozó majd megoldja, míg egyre többen gondolják úgy, hogy előbb meg kell oldani a nem hatékony programozási modell kérdését aztán lehet tisztán látni, hogy merre tovább.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#90) mzso válasza aprokaroka87 (#86) üzenetére


mzso
veterán

"Meg máig nem értem,hogy a Google miért nem ír egy natív Youtube appot asztali pc-k re is,flash nélkül."
Mert mindennek a böngészőbe kell lennie! Hogy miért? CSAK!
Ez a google ideológiája. OS-t akarnának a népre tukmálni ami egy megfűszerezett böngésző, csak nem kell senkinek.

Szerintem meg szinte mindent ki kéne vinni a böngészőből. Gmai, facebook, youtube, kb minden jobb lenne ha nem a böngészőben futna. Ott van a Google-nek a pnacl, pl használhatná az ilyen JS förmedvények helyett.

(#91) SirRasor válasza aprokaroka87 (#86) üzenetére


SirRasor
őstag

Miért írna a gugli? Nem kell youtubes videókhoz flash már jó ideje. Egész pontosan a HTML5 óta.
Az más kérdés, hogy így a videók picit lassabbak, darabosabbak, mint flashhel lejátszva.

Az optimalizálásról és a flashről csak egy régi béna laptop(om) jut eszembe: puppy alatt 480-as videók szaggatva, 360-asok szépen mentek. XP alatt picit beakadtak, de még elfogadható volt. Jött egy flash frissítést, és 360-on már nézhetetlen. 240-en még megy...MÉG. Szánalom a köbön :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#92) dabadab válasza aprokaroka87 (#86) üzenetére


dabadab
titán

"Meg máig nem értem,hogy a Google miért nem ír egy natív Youtube appot asztali pc-k re is,flash nélkül."

Minitube
Mondjuk nem a Google irta, de attol meg mukodik.

DRM is theft

(#93) buherton válasza #32839680 (#42) üzenetére


buherton
őstag

Az M szeria egyaltalan nem arra van kihegyezve, hogy stabilan mukodjon. Erre van az R szeria.

C es C++ kozott annyi a hasonlosag, hogy visszafele kompatibilis es ezzel be is zarult. Ez a HR-es hulyeseg hogy C/C++, ettol a falra tudok maszni, mert nagyon nem mindegy.

En nagyon sok C programozot ismerek, akiknek fingjuk sincs a C++-hoz. Nem mellesleg hiaba tudja valaki a fejlettebb C++-t tudnek par C kerdest feltenni amire tuti nem tudna helyesen valaszolni.

Nem tudom mennyit fejlesztettel C-ben, de ebben a nyelvben is lehet objektum-orientaltan programozni! Megsugom hogy a beagyazott kodok tele vannak objektumokkal.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#94) buherton válasza nakos1212 (#12) üzenetére


buherton
őstag

Az asm optimalisnak tunik, de abban programozni komolyabb dolgokat ongyilkossag es amugy is kevesbe lenne hatekony, mint egy jobb magas szintu nyelven. Az mas kerdes hogy sokszor lefuto dolgok eseten asm-re valtanak, de az csak arra vonatkozik.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#95) buherton válasza MaUser (#41) üzenetére


buherton
őstag

C++-os overheadre van linked? De lehetoleg a ket fordito ugyanaz legyen a tulajdonosa, mert nem lenne szerencses a G++-t az ICC-vel osszehasonlitani.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#96) buherton válasza MaUser (#69) üzenetére


buherton
őstag

Amen!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#98) bitblueduck válasza proci985 (#80) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Szerintem csongi-nak kevésbé akadémiai problémája van :) és többnyire igaza is van szerintem. ez inkább pénz és/vagy hozzáértés hiánya fejlesztői oldalon.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#99) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy nagyon lényeges dologról viszont elfeledkeztünk. A tudomány fejődése exponenciális sebességgel halad, mert az egyes tudományterületek visszahatnak mások fejlődésére. A huszadik században annyit fejlődőt a tudomány, mint azt megelőzően az emberiség teljes léte során. 2017-ig pedig annyit fog mint a teljes huszadik században. Így egyre inkább megjósolhatatlan lesz a jövő, mert a fejlődés üteme nagyon felgyorsul. Ebben a számítástechnika élen jár. Amikor a számítógépek lehetséges közel jövőjét jósolgatjuk ezt is figyelembe kell venni.

Arra célzok, hogy a Moore törvény által jósolt idő (a számítástechnikai teljesítmény megkétszerezése) lényegesen gyorsabb lesz. Rövidesen lesznek olyan gépeink (nem szilícium alapú) amelyek teljesítménye összemérhető lesz az akár agy teljesítményével. Nem beszélve arról, hogy nemcsak a hardver (amely egészen más architektúrájú is lehet) a szoftver is lényeges fejlődésen fog átesni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100) 7time válasza Kékes525 (#99) üzenetére


7time
senior tag

Igen de ez a jövő amiről semmilyen konkrétum nincs egyelőre, sem az hogy mikor sem az hogy milyen és mivel, tehát egyelőre azzal kell számolni amink van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.