Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

baki, vagy ingyen reklám?

RTX ON

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

akinek elege lesz a fb halom coelho idézetéből, ahol mindenki bölcsebb mint a másik, tizenévesek szerelmi vajúdásából, kismillió játék/app hülyeségéből, ezernyi eventnek álcázott reklámjából, az váltani fog g+ra.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Brown ügynök válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Like. :D

Egyébként Csizmás, ez attól is függ, kik az ismerőseid.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4) oO7 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


oO7
őstag

és ha mindenki vált, akkor mi garantálja azt, hogy G+ -ban nem lesznek ott ugyanezek?

(#5) Mr.Csizmás válasza oO7 (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor jön az appleminus :D

sz.: hely.ír.korr.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) Tigerclaw válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem az a problémám, hogy lassan kötelező lesz a facebook meg a twitter használata, mert komoly cégek egyre több kommunikációt ilyen módon valósítanak meg. Az én hátam meg borsódzik az ilyen dolgoktól. Lassan választások is úgy fognak történni, hogy lájlkolni kell valami párt vagy politikus oldalát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) ntomka


ntomka
nagyúr

Kicsit bulváros lett a cím, nem? :)

ツ Headphones on - World off

(#8) floatr válasza ntomka (#7) üzenetére


floatr
veterán

Mé most az mennyivel lenne jobb, ha leírnák, hogy a csákót egy ideje távol tartják az érdemi melótól, ezért elkezdett nyafogni, hogy szerinte mi a jó -- pontosabban azt nem mondta, csak azt, hogy ez egy szar -- "Kirakták -- nyafog" címmel :)

(#9) #16820480 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk ha hírforrásnak akarod használni,akkor nem szükséges regisztrálni twitterre például. az ilyenek általában nyilvánosak szoktak lenni, elteszed a könyvjelzők közé, és kész. persze technikailag egyszerűbb, ha a twitter fiókod gyűjti össze a követett partnerek listájában, de nem kötelező.

pont mostanában volt hír valahol, hogy a g+ nyilvános üzenetek mennyisége már kb azonos a twitterével, ami azért nem kis szó napokkal/hetekkel a publikus nyitás után.

[ Szerkesztve ]

(#10) .tnm


.tnm
addikt

Pont a felsorolt érvek miatt használható a google+

#4 leginkább a kapcsolatok asszimmetriája és az, hogy az alkalmazások/játékok nem a main stream-be hánynak

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11) ftc


ftc
nagyúr

A véleményem az egészről....

Anno megkérdeztem bizonyos köröket megtalálhatók lesznek e google+ -on is...erre a válasz mi a valóságban ismerkedünk...de mindig fent lógtak facebookon. A megoldás talán az lenen ha mind a kettőt bezúznák s újra az emberek kint találkoznának esetleg felhívnák egymást!

Google+ előnye számomra a gtlak ami úgyis egész nap be van kapcsolva! Annyi biztos facebook a köröket megpróbálta lemásolni :)

(#12) catroot válasza oO7 (#4) üzenetére


catroot
veterán

Na hát ez az...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#13) Sofian


Sofian
őstag

Részben igaza van az illetőnek, ugyanis jelenleg a Google saját termékeiből nem tudom elérni néha a G+-t... Google Readerből miért nem tudok egy klikkel megosztani egy cikket? Miért kell körbe,körbe bűvészkednem, vagy linket másolgatnom...?

(#14) ntomka válasza Sofian (#13) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mert még béta és az integráció nem teljes? Még a megújult felületek portolásával sem készültek el rendesen, sőt.

ツ Headphones on - World off

(#15) Sofian válasza ntomka (#14) üzenetére


Sofian
őstag

De így néha ott ül az egyszeri Google user és nem örül.. ez nem tesz jót a G+ életérzésnek... csalódik...

(#16) julius666


julius666
addikt

Őszintén szólva az ürgének teljesen igaza van. Nagyon FB-utánérzés lett, mind felületében, mind egyebekben. Mindamellett habár megvannak a G+nak az előnyei, egy átlagembernek messze nem éri meg váltani értük és ezzel bukni minden eddigi FB-s cuccát (konkrétan nekem sem, pedig amúgy aktívan használok G-s szolgáltatásokat és szívesen tudnám mindenemet egy helyen). Pláne úgy, hogy a pár újdonság ki tudja mikor kerül bele FB-be, látjuk hogy mostanában a konkurencia hatására hogy belehúztak ők is a fejlesztésbe.

Anno a Wave-el kellett volna nagyon belehúzni, azzal még lett volna esély (normálisabb felülettel, marketinggel és nem meghívókkal szopatással). Az tudott annyi pluszt amiért - ugye akkor még messze nem volt ekkora a FB - sokan nem FB-n kezdik el élni a teljes netes életüket, hanem a különféle kommunikációs csatornáikat egy helyre bedrótozva tudván a Wave-en. Még a tin foil hat-es rettegők sem szólhatták volna meg nagyon, mert ők csinálhattak volna saját szerót a projekt nyílt forráskódú jellegének köszönhetően és tudhatták volna mi megy be meg ki rajta.

Ma már hogy mindenki FB-n tolja és ott elérhető napi szinten legalább, így kurv* nehéz lesz. Lassan olyan ritka lesz a személyes jellegű e-mail mint a fizikai levél, mindent FB-n intéznek az emberek.

(#17) moonman


moonman
titán

ha most azt írom, hogy "énmegmondtam" az még mindig trollkodás?

(#18) fatal` válasza ftc (#11) üzenetére


fatal`
titán

"esetleg felhívnák egymást!"

Az nagyon jó lenne, ha mindenki fizetne azért, ami pl. skypeon ingyen van :D

(#19) ftc válasza fatal` (#18) üzenetére


ftc
nagyúr

Szakadj el a PC-től :)

(#20) gomsadi# válasza moonman (#17) üzenetére


gomsadi#
tag

Lenyegeben ha minden negativ google hirnel irod, igen;)

En mindenesetre aktivan hasznalom, a face meg eddig sem erdekelt.

Have a Lot of Fun!!

(#21) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

érdekes, anno a gmail is így indult, 1 láda sörért egy meghívó árfolyam, alig volt valakinek, még kevesebben tudtak róla....aztán vala felemelték a sorompót, és átjöve az emberek a fos citromail, freemail, és egyéb mailszolgáltatónak látszó bughalmazoktól.

most az iwiw+fb foskombótól van az az érzésem, mint 2006-ban a freemail+citromail+mittoménmi mailszerverektől.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Zsolto


Zsolto
őstag

Amúgy nagy Google-használó vagyok, ezért a G+-t is aktiváltam, amikor lehetett. Aztán meg akartam osztani a Picasában egy fotómappát valakikkel, akikkel korábban ez két kattintásba került. Kiderült, hogy a G+ nem veszi át a Gmail-fiókból a címjegyzéket, és pláne nem emlékszik azoknak a címére, akikkel korábban már megosztottam valamit. Viszont mindenáron csoportot akart létrehozatni velem azokból, akikkel most meg akartam osztani a fotómappát, de ehhez az Outlookból kellett volna összevadásznom a címeiket. Hát köszi, azzal a mozdulattal töröltem is a G+ fiókomat. Most boldogság van. Amúgy se vagyok nagy FB meg közösségitöcskölés-párti, szóval nem hiányzik.Anno a Wave-et se vágtam igazán, talán már öreg vagyok hozzá :U

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#23) Laci.M


Laci.M
senior tag

Lassan indul, de majd belejön. Gondolom mindenki emlékszik még a hetekig tartó könyörgésért egy iwiw meghívóért, meg a myvipre... Használja még ezeket valaki? myvip-re 3X nyomtam törlést, azóta nem érdekel, iwiw-re meg kb tavaly tél óta be se léptem, a FB-ot meg ha gépnél vok van, hogy nyitva hagyom állandóan, Nyugi nem vok függő! :)
G+ -on eddig kőkemény 6 ismerősnél járok :DDD Ez kevesebb, mint 1%-a a FB-hoz képest, pedig nem gyűjtögetek ott sem... Kell még időt adni bőven neki.

Aláírás

(#24) catroot válasza Laci.M (#23) üzenetére


catroot
veterán

Én regelve vagyok ott is, de azért ennyire nem vagyok optimista.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#25) Blindmouse válasza Zsolto (#22) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ööö, már hogyne venné át? Megtalált az utolsó emberig mindenkit.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) Zsolto válasza Blindmouse (#25) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát, én elég sokáig masszíroztam, és nem sikerült neki. Kérte a címet, hogy kivel akarom megosztani, és hiába kezdtem írni, nem dobta fel az első karakterek után, ahogy a sima picasás megosztásnál csinálta. A címjegyzékhez nem fértem hozzá, hiába futottam neki kétszer is, aztán a végén feladtam. Pedig megküzdöttem már pár szoftverrel az elmúlt 23 évben, mióta PC-m van :)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#27) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Lehet hogy épp azt fogalmazta meg ami konkrétan a hiba...

essexboy

(#28) ftc válasza Laci.M (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

Lassan beindul...talán nagy előnye hogy a sok játék stb nem szennyezi be a falat...lehet értelmesen üzenetekre reagálni... Jó lesz ez csak még jobb integrációt kellene összehozni s egy kicsit jobb kezelőfelületet..mert az átlag usernak ez nehéz :D

(#29) moonman válasza ftc (#28) üzenetére


moonman
titán

mondjuk ha valakinek "szennyes" a FB fala, arról csak ő tehet. két kattintás valakit/valamit örökre lepucolni róla.

(#30) catroot válasza ftc (#28) üzenetére


catroot
veterán

Ha annyi ember lenne fent, mint fb-n, az is elkurvulna szerintem egy idő után.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#31) fatal` válasza ftc (#19) üzenetére


fatal`
titán

Ha nincs valaki PC előtt, akkor most is felhívja a másikat / találkozik vele.

Ha valaki nem találkozik senkivel, arról nem a közösségi oldalak tehetnek, hanem a "user".

(#32) Mr.Csizmás válasza fatal` (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és színrelép a sör, mint a legerősebb szocializáló dolog :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) moonman


moonman
titán

(#34) ch003067 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


ch003067
addikt

A szívemből szóltál...

Tényleg elég unalmas már nézni, hogy minden 2. percben, valaki megváltoztatja a kapcsolati állapotát, meg az ilyen lájkolós hülyeségeket is...

Én s nagyon gondolkozok a Google+ ban, csak az a baj, hogy nagyon kevesen vannak fent az ismeretségi körömből ...

(#35) julius666 válasza moonman (#33) üzenetére


julius666
addikt

Bezárják a Labsot is? Mi a rák? :((

(#36) Youri válasza julius666 (#35) üzenetére


Youri
veterán

nem mostani hír :(

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#37) ntomka válasza moonman (#33) üzenetére


ntomka
nagyúr

Várható volt. Nem is volt sikeres és a plus mellett felesleges is, sőt...

ツ Headphones on - World off

(#38) LA_COSTE válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Le kell tiltani őket, vagy csinálj egy csoportot, amelyik embereket érdemesnek tartod, hogy elolvasd a bejegyzéseit.

(#39) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem is utánalövés.
Majd amikor megfoltozzák összekapcsolom a FB fiókommal 'szt páfiam.

(#40) Rickazoid


Rickazoid
addikt

"nagyon úgy tűnik, hogy az átlagfelhasználóknak nem sikerült olyat kínálni a Google+-szal, mellyel tízmilliókat tudnának magukhoz csábítani."
Nehéz is lesz úgy bármi újat mutatniuk, ha a Facebook egy héten belül elkészíti a saját ugyanolyan megoldását. Persze nem épp a legjobb módon, mondhatni macerás a kezelése és az új fal is egy katasztrófa lett. Az állandóan változó biztonsági beállítások és az új, biztonsági szempontból kockázatos funkciók automatikus aktiválásának feltűnő gyakorisága is ellene szól. Persze tudom ez olyasmi, amire a felhasználók többsége magasról tesz.
Amúgy kíváncsi lennék, hogy ez most egy szándékos akció-e, hogy a média figyelme kissé a Google+ felé irányuljon, ami rácáfol majd ennek a fejlesztőnek az aggályaira, ezzel is megmutatva, hogy alaptalanok az ilyen félelmek, esetleg csak egy újabb ember megnyilvánulását olvashattuk, aki rövid időn belül a Facebook fejlesztői közt fog többet keresni?
Amúgy meg adjunk már ennek a szerencsétlen oldalnak még időt! Elismerten nincs kész, a Google szolgáltatások idővel itt fognak majd találkozni, de egyelőre csak egy sötét csíkban válthatsz egyikről a másikra, még az Androidba sincs integrálva (kivéve a közvetlen kép- és videó feltöltési lehetőséget), ami azért csak elmond valamit a fejlesztésének jelenlegi állásáról. Elkésve meg nincsenek, ilyesmivel nem lehet elkésni, ez csak tévhit. Tehát minek belekötni?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#41) oO7 válasza Rickazoid (#40) üzenetére


oO7
őstag

"Nehéz is lesz úgy bármi újat mutatniuk, ha a Facebook egy héten belül elkészíti a saját ugyanolyan megoldását"
Ezt tényleg komolyan is gondolod?

Az meg, hogy nincs kész... jó, és? Minek mutatnak belőle akkor mármit is ha még nincs kész? Ha csak egy picike marketingérzéükük volna, akkor úgy adták volna ki, hogy lehessen is valamit csinálni vele... elérhető lenne a különböző szolgáltatásaiknak a plusszos verziója stb... amikor ez elindult, hirtelen nagy hypeja lett (anélkül, hogy a google-nek ez a reklám egy fillérjébe került volna), mindenki rákattant, hogy "hú, ezek után a facebook a következő myspace" meg hasonlók... aztán most hol van? A sorban a Wave meg a Buzz után...

(#42) Rickazoid válasza oO7 (#41) üzenetére


Rickazoid
addikt

Komolyan gondolom, igen. Miért, szerinted nem azt csinálta a Facebook az elmúlt pár hónapban, hogy lemásolta az összes Google+ funkciót, amint kiderült, hogy az tetszik a felhasználóknak? Ma már egy olyan szolgáltatás nincs a Google Plus-ban, amit ne találnál meg a Facebookban, pedig úgy indult, hogy szép számmal voltak ilyenek. És nem is lesz, mert amint a Google felmutat valami újat, a Facebook már másolja is.

A nincs kész jelen esetben azt jelenti, hogy nincs kész, nincsenek összegyúrva a Google funkciók egy felületre (de pont ezt írtam), de ez nem azt jelenti, hogy nem működik maga a közösségi oldal. Igazából instabilitása egyáltalán nincs, a Facebook nagyságrendekkel rosszabb ennél, közösségi szolgáltatásokra kiválóan alkalmas, csak itt még nincsenek csoportok, cserébe a Google tanulhat a Facebook hibáiból (amiből az sosem tanul és újra és újra elkövetik őket) és elkerülheti például az adatvédelmi botrányokat és pereket, utóbbiakból legalábbis a nagy részüket, hisz mindig lesz mit kifogásolni. És a híres emberek azonosítására tett lépés is előnyére válik (bár nem tökéletes, de nem is lehet az, a Google végülis nem hatóság, hogy igazoltathasson), nincsenek például hamis Richard Dean Andersonok, akikkel a Facebook nemrég még tele volt.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#43) Sofian válasza Rickazoid (#42) üzenetére


Sofian
őstag

A G+ mobil oldalról nagyon erőssé válhatna.. főleg az Androidon keresztül..

A Facebook mobilos kliensei a szoftverfejlesztés csődjei...iPhone-os és Androidos is egy erőforrás zabáló lassú dög..

G+ kliens egy csoda ezekhez képest normális Push-sal, és gyors szinkronizációval..

Nem tudom kik csinálták a Facebook klienseket.. de kb ilyennek képzelem el amikor egy webfejlesztő kliensszoftver ír...

(#44) oO7 válasza Rickazoid (#42) üzenetére


oO7
őstag

"Ma már egy olyan szolgáltatás nincs a Google Plus-ban, amit ne találnál meg a Facebookban, pedig úgy indult, hogy szép számmal voltak ilyenek"
Végülis az 1 is egy szép számnak nevezhető... merthogy az egyetlen dolog ami - magánszemélyeknek - nem volt elérhető eddig facebookon az a követés... azt meg nem a G+ vezette be hanem a Twitter és valószínűleg már hosszú ideje rágták az FB fejlesztők fülét, hogy legyen olyan is... ezek a fejlesztések nem egyik hétről a másikra mennek hirtelen felindulásból... simán hónapokig húzódhat a kitalálástól a konkrét megjelenésig... valószínűleg jóval a G+ megjelenése előtt már tesztelgették a funkciót

(#45) Rickazoid válasza oO7 (#44) üzenetére


Rickazoid
addikt

1? Jártál te Google Plus-on egyáltalán?
Amúgy meg tőlem hihetsz, amit akarsz, tudod igen fura véletlen lenne (ha véletlen lenne) a különböző Google+ funkciók Facebookban való megjelenése nemsokkal a Google+ indulása után.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) ntomka válasza oO7 (#44) üzenetére


ntomka
nagyúr

"ezek a fejlesztések nem egyik hétről a másikra mennek hirtelen felindulásból... "

ツ Headphones on - World off

(#47) moonman válasza oO7 (#44) üzenetére


moonman
titán

dehogynem, ez úgy működik, hogy nééémáá, ez tök jó, másoljuk már le.
és hopp, két nap múlva ott az új funkció mind a 800 millió user fiókjában.

teljesen életszerű.

(#48) Rickazoid


Rickazoid
addikt

A gúnyokra csak annyit mondanék, hogy a Google sem egy nap alatt hozza össze a fejlesztéseit és nem is csak egy-két ember tud róla, van hozzáférése a projekthez, hogy biztosítva legyen a titoktartás. Magyarul a Facebook már azelőtt tudhat a Google egyes fejlesztéseiről, mielőtt a média/sajtó/internet/akárki külsős megneszelné (és ez visszafelé is működik). Ekkora cégeknél a kémkedés már sport (főleg ha elégedetlen fejlesztők is képbe kerülnek, akik esetleg már a másik csapatnak dolgoznak titokban). Arról meg azért lehet tudni, hogy a Google miatt csinálta meg a Facebook a Google+ jellegzetes funkcióit (főképp a másfajta kapcsolati rendszer a követés funkcióval, a kapcsolatok normális csoportosíthatósága, a hírfolyam normális csoportosíthatósága, a megfelelő szabályozás, hogy ki milyen eseményt láthat a saját hírfolyamról) mert a Facebook alapvetően másfajta irányba haladt végig, soha egyetlen fejlesztése sem próbálta meg módosítani még csak látszólag sem a "mindenki lásson mindent és mindenkit, és legyen összekötve mindenkivel" elvét, kizárólag a Google+ nyilvánossá válása után (ami 3 hónap tesztüzemet és jó hosszú megelőző fejlesztést jelent, tehát volt ideje a Facebooknak felkészülni az eshetőségekre és legyen mit élesíteni, ha a Google+ tetszene az embereknek) indult el ez a változás. De nem is csak a Google Plus-ból vannak újításai a Facebooknak, a fontossági besorolása a fal üzeneteinek a Gmail priority inboxához hasonlóan működik.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#49) moonman válasza Rickazoid (#48) üzenetére


moonman
titán

mondjuk ezek többségét már elég régóta kéri tőlük mindenki, szóval simán lehet, hogy egyszerűen a feedback alapján (is) dolgoznak.

(#50) Rage47 válasza Sofian (#43) üzenetére


Rage47
veterán

Kedvencem az Instant Uploader:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.