Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szép eredmény nagyon, Gratulálok!

Leközelebb biztos meg lesz az a hiányzó 2 MHz. :D lehet meg is volt csak mérési pontatlanság nem tudom.

Tehetnétek fel cpu-z bench eredményeket is. az tényleg csak pár másodperc rákattintani.

Arra is kiváncsi lennék hogy az IBT Max milyen órajelen futna végig és mennyi GFlop-ot dobna mondjuk High-on. (az sem fut sokáig)

Ilyenkor amúgy retail win10 pro fut vagy vagy valami herélt servíz winpe?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#2) Csupingo


Csupingo
veterán

Az egyik képen jegesedés van a memória foglalatnál, talán az érintkezőknél is. Az nem okozott gondot jelen esetben, vagy a múltban se volt még rá példa?

Most hogy beleolvastam a cikkbe is, kaptam némi infót a kérdésemmel kapcsolatban. :DDD (Hiába, csak a képeket szoktam nézegetni.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3) .mf


.mf
veterán

"de záróakkordként sikerült villantani egy majdnem 7 GHz-es maximális CPU órajelet"

Bala azt írta, hogy volt 7G is, csak össze is omlott, és a screenshot hibás lett.
Grat itt is :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nem semmi, grat :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) KrAt


KrAt
veterán

"Ez pedig jegesedéshez, felmelegítés közben pedig víz lecsapódásához vezet, amivel sajnos sikerült kinyírni egy Apex alaplapot és két Kaby Lake processzort."

2 havi fizetésem.. :O :D

Grat az eredményhez :) :R

(#6) SaGaIn válasza KrAt (#5) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ahol faragnak ott hullik a forgács :D

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#7) Achill3uS


Achill3uS
veterán

köszönöm rudinak a cikket, az Oáziscomputer-nek a támogatást és nektek pedig a gratulációkat :R

SaGaIn:
igen, mondhatjuk mérési pontatlanságnak, láttam 7006mhz-et is, de a cpuz program ilyenkor létrehoz egy validation file-t amit fel kell tölteni a http://valid.x86.fr/ honlapra, ettől lesz csalásbiztos az eredmény. a 7000mhz feletti fájl viszont corrupt lett, ilyenkor sajnos annyira instabil órajelről beszélünk, előfordul, hogy hibázik a processzor mielőtt befagy az OS.
ez a cpuz benchmark most leginkább a Ryzen eredmények miatt kapott reflektorfényt, eddig a kutya nem futtatta és hwbot.org-n a legnagyobb tuning adatbázisban sem jegyzik az eredményeit.
IBT-t ráengedném a megközelítőleg 1.90v körüli magfeszültséggel táplált CPU-ra és a -196°C-os CPU Pot-ra, a legelső ami elmenne az a CPU Pot és a proci kupak közötti kontakt, ekkora hőmérséklet különbséget nem visel el a paszta és onnantól kezdve, hogy nem tudja átadni a hőt másodpercek alatt elsülne és megdöglene a proci. Nem véletlenül az XTU benchmarkot is ami az egyik legjobban terhelő cpu tesztek között van számon tartva, maximum ilyen 1.7v körül "egészséges" futtatni -190 körül, míg egy SuperPi-t simán lehet 2v körül tesztelni.
az OS-es kérdésedre azt kell mondjam, egy rémálom minden benchprogramnak megvan a maga tesztkörnyezete amiben a legjobb eredményt, pontszámot hozza. Ezek így néznek ki:
max órajel és SuperPi: XP 32bit
Hwbotprime, Cinebench: Win 8.1 64bit
Intel XTU: Win10 32bit
3Dmark2001SE: XP 64bit
3Dmark2003: Win 7 64bit
3Dmark2005-2006: Win 8.1 64bit
3Dmark Vantage: Win 7 64bit
(és az ujabbak mind Win 10 64bit, de ezeket én sem tudom pontosan, ritkán tesztelek velük.)
Hogy csak a legnépszerűbbek közül mondjak néhányat. És ezeket napokig kell léghűtéssel előre beállítani, tesztelni, hogy minden a lehető legnagyobb hatásfokkal fusson le amikor a rendszer be van hűtve. De ez hozzá tartozik, egy egy komoly eredmény mögött nagyon sok munkaóra van.

Csupingo:
az egy közel 4 órán át tartó tesztelési sorozat záróakkordja, miután lekapcsoltam a tápot és kivettem a ramokat sokkal jobban átfagyott a lap, mert megszűnt minden addig üzemelő hőforrás.

KrenAtesz:
hálisten az ASUS magyarország támogatja a hobbimat már lassan 10 éve, így az első lap tőlük volt, de a másodikat már pénzért vettem :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8) ivarg válasza KrAt (#5) üzenetére


ivarg
tag

Nem tehetnek róla, hogy szarul keresel :)
Ismered a trabantos viccet gondolom :P

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#9) Lacok


Lacok
őstag

Szép eredmény gratulálok. :R

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) carl18


carl18
addikt

Hmm de szép, ez kéne már minden háztartásba :) 6 ghz-es I7 6700K jó volna nekem itthonra :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

7384 MHz mikor lesz? :D

(#12) Achill3uS válasza Fred23 (#11) üzenetére


Achill3uS
veterán

jó lenne :D de sajnos az ASUS belsős eredményeivel hobbi tuningerként nem lehet felvenni a versenyt. ők tálca szám válogatták a processzorokat és folyékony héliumot használtak ahhoz az eredményhez ami olyan félelmetesen drága, hogy megfizethetetlen kategória. (10 percre elegendő LHe ilyen millio forintos tétel, és ha nem jókor használja el az ember, semmire nem megy vele, nem hiába a legjobbak legjobbjai dolgoznak egy egy ilyen eredmény létrejöttén.)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#13) SaGaIn válasza Achill3uS (#7) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Köszönöm hogy ennyi billentyűleütést és időt szántál az okulásomra :R

Így már sokkal érthetőbbek a dolgok.
Azért lettem volna kiváncsi a Cpu-z Bench re mert azt én is, vagy bárki, egy perc alatt le tudja futtatni és nem kell extrább programokat megvenni, vagy "megszerezni" és a beállításokkal szórakozni.

(nekem a 6600k 4.4GHz-n megy és ~2300 körüli egymagos eredményt csinált. és ~8900 négymagosat)

Egyébként ezekben az eredményekben hány nap munkája van? (Gondolom néha egész éjjel tolod neki) hogy meglegyen minden arra a pár órára amíg tart a hűtés. (oké ezt már megválaszoltad nagyjából)

1,7V on mennyit menne saccra ez a proci amit teszteltél?

Az LHe amúgy nem mérgező nagy mennyiségben elpárologva?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#14) Fred23 válasza Achill3uS (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kár, tényleg sajnálom, és sok sikert a továbbiakhoz! Egyenlőtlen nagyon így a verseny.

Mondjuk szuper dolog, hogy egy hobbista is el tudja érni a 7GHz-t!

[ Szerkesztve ]

(#15) CsigaGyilkos válasza Achill3uS (#12) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Az igen... :)) Jó dolog betekintést nyerni abba, hogyan is néz ki egy ilyen profi (hobbi) tuning. Nem semmi...
"Hobbi tuninger" ide vagy oda, akkor is gratula! :R

Visca el Barcelona!

(#16) SaGaIn válasza Fred23 (#14) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Hát sajnos nem lehet versenyezni a profikkal, főleg ha valaki a gyárból kap segítséget, hogy melyik széria vagy példány sikerült különösen jól.

Amúgy mennyi volt az eddigi legmagasabb órajel amit sikerült bármilyen CPU-ból kihoznod?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#17) #20655360


#20655360
törölt tag

Szép!
Figyu már! Nem tudnál kölcsön adni 1 GHz-t? Köszi! :DDD

(#18) Fred23 válasza SaGaIn (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mivel már nagyon régen nem tuningolok, ezt nem árulom el. :D

De arra büszke vagyok, hogy egy 1800+-os Athlon-t egyszer sikerült megsütnöm. :DDD Szerencsére gariban cserélték.

(#19) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Gratulálok! :Y

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#20) SaGaIn válasza Fred23 (#18) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Achill3us-nak ment a második része a hsznek. Nem volt egyértelmű bocs.

Grat neked is akkor :D nem a sütéshez hanem amit elértél.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#21) count_zero válasza Achill3uS (#12) üzenetére


count_zero
tag

Ilyenkor az operációs rendszer is ezen az órajelen bootol, vagy már futó rendszert hűtötök tovább?

There are many secrets in District 9

(#22) EVL2


EVL2
aktív tag

Gratulálok én is! :Y :R :K

(#23) Achill3uS válasza SaGaIn (#13) üzenetére


Achill3uS
veterán

meg fogom nézni neked a cpu benchet, de a hétvégén költözök szóval most legalább 1-2 hétig nincs ln2-zés :U

nehéz pontosan megsaccolni e nettó időt, mert az előző sikertelenebb tesztelések tapasztalataiból mint tanulok amiket felhasználok a következő session-nél. de kb 2-3 napon keresztül tesztelek levegővel napi minimum 2-3 órán keresztül egy egy nitrozás előtt amiben az OS telepítések nincsenek benne.

érdekes kérdés, minden cpu másra képes ilyen extrém körülmények között. az első Kaby Lake ami nálam járt, 6600mhz-re volt csak képes ugyanilyen vcore és körülmények között. amikor elkezdem behűteni a rendszert, bios-ban állítgatok, várom, hogy elérje a -100 fokot a pot (thermométerrel nézve). beállítok egy kezdő tuningprofilt, 5.5~6ghz-en bootolom a windowst 1.6v körüi magfeszültséggel és utána szoftveresen emelek tovább mindent. 1.7v ennek a chipnek kb 6.5GHz-re elég max órajelhez és talán light-osabb terhelésre, pl SuperPI. Mindig van egy határérték ahonnan érezhetően több vcore-t kér be a cpu a stabilitáshoz minden egyes mhz többletért. erre menet közben jön rá az ember, és attól függően tolja neki jobban, hogy mekkora a tét. volt már olyan jó procim amit féltettem és nem adtam neki egy bizonyos határnál többet, de volt, hogy versenyről volt szó és ment ami a csövön kifér :D

nem hiszem, hogy az lenne itt sem viselnek semmi védőfelszerelést a srácok: [link]

a legnagyobb órajel amit eddig elértem (és egyben a hazai legnagyobb cpu órajel Intel processzorral): 7995.56MHz Cedar Mill magos Celeronnal :)

ayy_lmao :))
.mf, Scholes9, Lacok, carl18, Fred23, CsigaGyilkos, F.B.I., EVL2 köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#24) BlackPriest


BlackPriest
őstag

wow, gratula!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#25) SaGaIn válasza Achill3uS (#23) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Köszönöm szépen a részletes választ. :R Szurkolok a továbbiakban is.

Azért az a majdnem 8 GHz odab@sz :C az még mindig 11. Legjobb a világon.

Az első 8543 MHz azt nem mostanában fogják megszorítani és LN2 az is.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#26) TaaT válasza Achill3uS (#7) üzenetére


TaaT
veterán

"a legelső ami elmenne az a CPU Pot és a proci kupak közötti kontakt"

VGA-knál látok olyat hogy nincs kupak, CPU-nál ezt miért nem használják? Akár extrém tuningnál sem. :)

Give them hell Ukraine!

(#27) bindike01


bindike01
aktív tag

Szép gratulálok én is, és várom mikor lesz majd egy intel procinak ilyen alap órajele :C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#28) BlackPriest válasza TaaT (#26) üzenetére


BlackPriest
őstag

"A kupaktalanított, Thermal Grizzly Kryonaut pasztával megkent Core i7-7700K"

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) TaaT válasza BlackPriest (#28) üzenetére


TaaT
veterán

A kupaktalanítás itt nem a delid? :)

Give them hell Ukraine!

(#30) laskr99


laskr99
addikt

Gratula az eredményekhez! Egyszer én is kipróbálnám ezt :D

(#31) ROBERTOH válasza Achill3uS (#12) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ez úton is gratula! :)

kompresszoros megoldással lehetetlen elérni ilyen alacsony hőmérsékletet? valami ilyen borzalomra gondolok

ez a kedvenc aláírásom

(#32) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Olvasom közben a Wytiwx 8543 MHz postja alatt a hozzászólásokat amiket írt. Még saját bevallása szerint is volt még a prociban. Akkor nem tudom miért nem próbálkozott még. Lehet az alaplap nem bírta tovább, mert ami jobb lap lett volna az behalt neki. Bár még így sem ment közelébe senki 3éve.

Bár ilyen terhelés mellett laikusként azt is el bírom képzelni hoyg annyit degradálódott a proci ilyen terhelésen hogy már nem tudott e közelébe az eredmény közelébe jutni.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#33) count_zero válasza Achill3uS (#23) üzenetére


count_zero
tag

Köszönöm én is a részletes választ, érdekes volt olvasni. Mennyire degradálódnak ilyenkor a modern CPU-k, vannak-e olyan tipikus problémák, amelyek extrém tuning után szoktak jelemtkezni?

There are many secrets in District 9

(#34) Madárpók válasza Achill3uS (#23) üzenetére


Madárpók
aktív tag

LHe és LN2 közül egyik sem mérgező, de mindkettő veszélyes. A párolgás során nagy térfogatú gáz halmazállapotú He vagy N2 képződik, ami zárt térben kiszorítja a levegőt, ezért oxigénhiányos lesz a helység, ami extrém esetben ájuláshoz/halálhoz vezethet. Szóval kis szobában, zárt ablak mellett gond lehet :)

De ha van normális szellőzés akkor teljesen veszélytelenek ilyen szempontból.

(#35) count_zero válasza Madárpók (#34) üzenetére


count_zero
tag

Ráadásul az emberi szervezetnek nincsenek receptorai, amelyek észlelnék ezeket a gázokat, míg pl. a szén-dioxid felhalmozódását azonnal észleljük, és fulladásos reakciókat, pánikot vált ki. He és N2 belégzése mellett az ember úgy veszíti el az öntudatát és fullad meg percek alatt, hogy észre sem veszi, hogy valami rossz történik vele.

There are many secrets in District 9

(#36) tailor74


tailor74
őstag

Nem semmi eredmény, gratulálok hozzá! :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#37) EVL2 válasza Madárpók (#34) üzenetére


EVL2
aktív tag

Tegyük fel hogy végre eléri az áhított világrekordot, erre elájul. Hogy fogja tudni ezt bebizonyítani? Szörnyű dolog az ilyenekbe belegondolni is.

(#38) Tito30


Tito30
tag

Gratula ,félelmetes, hogy ilyen teljesítményre képesek ezek a procik. Ami nem világos, (mint kezdő tuningosnak) hogy miért nem virtualizálod be ilyenkor?

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#39) Achill3uS válasza TaaT (#29) üzenetére


Achill3uS
veterán

valóban félreérthető a kupaktalanítás aka delid, az a proci kupakjának levágását jelenti aminel a célja a gyári paszta jobb hőátadó tipusra cserélése. erről önmagában lehetne egy kisebb litániát írni, de a lényeg, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható legjobb hővezető paszta ami -190fokon is működik az említett Thermal Grizzly Kryonaut. Ennek nagyon magas gyémántpor tartalma van a többi hétköznapi pasztával szemben, enélkül nagyságrendekkel kevesebb mhz-eket lehetne elérni, hatalmas szerepe van az eredményekben.

az előző generációknál sokan próbálkoztak a kupak nélküli teszteléssel is - amire utalt a kérdésed szerintem - amellett, hogy veszélyes mert könnyen lesarkazhatóvá válik a processzor, mégis extrém tuningnál nem egyértelműen vált be. egy thermodinamikai mérnök véleményére kiváncsi lennék, vajon mivel magyarázható, hogy a proci mag és a 4 kilós elektrolit réztömb tehetetlensége között miért van szükség egy kupaknyi rézrétegre, de a tapasztalat azt mutatja, jobb, biztonságosabb, eredményesebb kupakkal együtt extrém tuningolni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#40) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Csak kíváncsiságképpen érdekelne, hogy ilyenkor kb. hány wattot fogyaszt a processzor? Gondolom exponenciálisan növekszik a fogyasztás a sebesség növelésével egyidejűleg.

(#41) count_zero válasza EVL2 (#37) üzenetére


count_zero
tag

A CPU-Z logfile megmarad, a tuningos emlékét pedig kegyelettel megőrízzük.

There are many secrets in District 9

(#42) SaGaIn válasza count_zero (#35) üzenetére


SaGaIn
senior tag

A levegő 78% a Nitrogén nem hiszem, hogy ilyen gyorsan komoly problémát okoz kivétel ha tényleg csak azt szívod.
A He azért más ahhoz nincs annyira hozzászokva a szervezet, viszont ha próbáltál már beszívni pl lufiból szépen elváltoztatja a hangot szóval észre lehet azt venni ha már túl sok van. Vagy tévedek ? Mondjuk azt mondom jobba z óvatosság nyissunk mindig ablakot.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#44) Achill3uS válasza SaGaIn (#32) üzenetére


Achill3uS
veterán

Röhögni fogsz, ennek az egyik fő oka magában a cpuz-ben keresendő. A hiteles eredményhez és a validációs fájl feltöltéséhez a cpuz legfrissebb verzióját kell futtatni, amikor az az eredmény készült még 1.5 körüli cpuz verziók voltak ami a mostani 1.78-as verzióhoz képest a töredékét terhelte a cpu-nak. Ezért is rakták bele az XOC módot (amit aktiválva csökkenti a validációkor a rendszer terheltségét) ami sajnos még így sem hozza azt a szintet amit az akkori verzióval el lehetett érni. Szóval Wytiwx sem tudná megismételni azt az eredményt manapság abban biztos vagyok.
De más nagy tuningerek is olyan statisztikákról beszéltek, hogy kb 100db Cedar Mill-es procira jut egy 8GHz közeli. Volt itthon is nem egy próbálkozás ennek az átlépésére, CosmO_O kolléga 60db procit válogatott és 7.9G körül ment a legjobb. szóval a silicon lottery-ben ahogyan mi hívjuk a kínai srác nyerte az 5-öst :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#45) SaGaIn válasza Achill3uS (#44) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Mindig tanul valamit az ember, kösz az infót

Gondolom a hackelések elkerülése miatt nőtt meg terhelés, nagyobb hash-t számol vagy bonyolultabban. De ez csak tipp mint eddig minden hszem :DD

Amúgy ilyenkor minden driver fenn van és friss vagy alap windows drivereket használsz? Illetve minden szolgáltatást kikapcsolsz hogy véletlen se terhelje procit, net hang usb ami nem létszükséglet letiltva?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#46) csigi


csigi
addikt

Első szó: januárba. :(

nofene

(#47) Achill3uS válasza ROBERTOH (#31) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem lehetetlen, de félelmetes fogyasztással, zajjal és pénzzel jár. egy ilyen masina megépítése többezer euro. a nitrogénnek pedig litere 300 forint.
a másik ok pedig, hogy egy ilyen gép mondjuk üresjáratban tud csinálni -150 fokot, 250W terhelés alatt mondjuk -140-et. Ez még mindig nem vetekedhet a folyékony nitrogén -196 fokával amivel olyan hőfokot tudok előállítani a CPU Pot-on amilyet csak szeretnék, szimplán a folyékony gáz adagolásával. ez egy ilyen "coldbug" mentes procinál nem gond, de pl a socket2011-es procik nem birják nagyon az ilyen extrém hideget és -100 fok alatt ritkán maradnak működőképesek. Érsd ezalatt, az alaplap egyszerüen lekapcsol amíg vissza nem melegítem egy még működőképes hőfokra.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#48) Achill3uS válasza SaGaIn (#45) üzenetére


Achill3uS
veterán

semmi gond, jó pap holtig tanul :DDD örülök, hogy ilyen sok az érdeklődő szakmai hsz, ez az igazi sikerélmény. :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#49) twollah1976 válasza ROBERTOH (#31) üzenetére


twollah1976
őstag

Ne tudom, de te hallottal e mar mukodo kopresszort?

Nem sokaig maradnal meg mellette es a szomszedok se nagyon orulnenek ha beroffentened.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#50) TaaT válasza Achill3uS (#39) üzenetére


TaaT
veterán

"miért van szükség egy kupaknyi rézrétegre"

Anno amikor volt egy kis gubanc az ATI VGA-k lesarkazásvédő keretével [link] lehetett ilyen "átalakítót" vásárolni ha nem specifikus hűtőt akartál rárakni. Viszont jó pár fokot rontott a hatékonyságon, ezért is gondoltam minél kevesebb dolog van a csupasz CPU és a hűtő között annál jobb. De úgy néz ki ez nem feltétlenül van így. :B

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.