Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) citkar


citkar
addikt

Nem is rémlik, hogy Civben lett volna Magyarország játszható, csak mint monarchia volt valamilyen vezetővel, de szerintem joggal érezhetem, hogy megérdemeltem kerül bele ilyen formában.

(#2) tuki2200


tuki2200
senior tag

Remélem iPad-re is jön majd, mint a többi. :)

(#3) oriic válasza citkar (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sose voltunk még benne a sorozatban saját nemzetként.

Live-Die-Respawn

(#4) warfernom válasza oriic (#3) üzenetére


warfernom
tag

Jaja 5ben benne voltunk de csak városállamként.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Majd ha lesz modern kori Civ. ott majd O1G vezetésével kell majd harcba szàllnunk a többi nemzettel?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) Thome válasza Wesder (#5) üzenetére


Thome
addikt

Gratulálok.

(#7) pepejoe válasza warfernom (#4) üzenetére


pepejoe
tag

Az ötben mint hunnok szerepeltünk Attila vezetésével. Városállamként Bucharest szerepelt.

(#8) Csapoati válasza pepejoe (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tehát akkor nem mi szerepeltünk benne. Amúgy legutoljára a Medieval II: Total Warban volt Magyar Királyság, ott szerettem is magunkkal lenni. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) #75376384 válasza pepejoe (#7) üzenetére


#75376384
törölt tag

Volt Budapest nevű városállam is.
Engem eddig nem érdekelt a kieg, mert az alapjáték is olyan, amilyen. Ezzel viszont megvettek kilóra.

(#10) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nagyon szép, de AI oldalán is alkothatnának végre valamit, hogy kicsit okosabb legyen egy buta fatraktornál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) Lokids


Lokids
addikt

Late game képesség: Minden fejlesztés/építés 20x annyiba kerül és 4x tovább tart, mint a tervezett, továbbá 20% esély, hogy a beleölt pénz és idő ellenére el sem készül, vagy stadionná válik. :)

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12) CPT.Pirk válasza Lokids (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És a körváltási idők is ezért nőnek... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Wesder válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Sőt. Ha orosz szövetséget kötsz, akkor a többi szövetséges csapatot szankciók nélkül tàmadhatod hàtba.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) citkar válasza Lokids (#11) üzenetére


citkar
addikt

Bevezetik a Kerítést, mint National wondert :D

(#10) CPT.Pirk:

Nem tudom mire lesznek képesek. Egyszerűen mindig buta volt az AI, csak előny birtokában tud erősebb lenni. Gondolom nehéz, vagy egyszerűen nem tudják megoldani az okosabb AI-t egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#15) Zotya84 válasza pepejoe (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

Van abban Budapest is. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) CPT.Pirk válasza citkar (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

NER-t kellett volna betenni a képességekhez, amivel gyorsabban épülnek kulturális építmények. :)

AI fejlesztőből meg alig van, valaki idézte a stáblistát, miszerint igazából csak 1 arc dolgozik csak az AI-n, ami baromi kevés. :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) szaki26a válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Egy fejlesztő is lehet elég ha érti a dolgát lásd galciv...

(#18) Norb79 válasza oriic (#3) üzenetére


Norb79
őstag

A második részben még nevesítve voltak a barbárok, és volt ott magyar is közöttük. :D

(#19) pengwin válasza pepejoe (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Budapest is ott volt a városállamok között. Valamelyik kiegészítővel érkezett.
Modként meg voltak egész jó magyar nemzetek, pl. huszárral és különleegs épületként Végvárral.

Ha meg az eredetileg játékban lévő nemzetek közül egyet ki akarsz nevezni magyarnak, akkor az Ausztria volt, vezetőként Mária Teréziával és különleges alakulatként huszárral. Sokkal inkább az OMM-re volt felhúzva az osztrák civ., mint Ausztriára.

(#10) CPT.Pirk
Még így is sokkal okosabb és jobb, mint az ötben...
Ott is nagyon gázok voltak a körváltási idők, és közben az AI minden körben szétspammelt ugyanazokkal a diplomáciai ajánlatokkal.
Az is nevetséges volt, hogy az öt és a Beyond Earth is kényszeresen szürketextúrázta a térképet, a 6. rész meg sokkal szebben fut náluk ugyanazon a hardveren.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) #75376384 válasza pengwin (#19) üzenetére


#75376384
törölt tag

jobb mint az ötben? na ne már... a megjelenés óta eltelt pár patch, de a norvégokat még mindig triggereli, ha szárazföldi nemzetként nincs mindenkit leigázó flottánk és ehhez elég egyetlen kikötővel rendelkező város. nem beszélve a sok ostoba döntésről, az elkerülhetetlen háborúkról. utóbbit sokszor úgy, hogy előtte évezredekig a legnagyobb cimbik voltunk.
a magyarok is megszivják, ha nem változtatnak az ai városállamokhoz való hozzáállásán. a gép valamiért ellenséget lát bennük állandóan és szinte mindig elveri őket. persze olyan opció nincs, hogy bevédjem azt a szerencsétlen várost. nem beszélve arról, hogy nehezebb szinten a csaló gép miatt mi is bele vagyunk kényszeritve, hogy az első körökben leigázzunk minél több városállamot.
ettől függetlenül úgy is megveszem, mert hát valamiért minden civ-es dolgot megveszek. utána persze csak húzom a számat, hogy ez már megint mi. :D

szerk.: egyébként nem rég megint elkezdtem a BE-vel játszani. a kiegészitőt megvéve a diplomáciai rész is sokkal jobban működik mint a VI-ban. természetesen a gép még mindig hülye, de sokkal ésszerűbben viselkedik és egy barátságot is jobban tisztel.

[ Szerkesztve ]

(#21) CPT.Pirk válasza #75376384 (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh igen, a norvégok a szárazföldön a hülyeségeikkel, hogy nincs elég nagy haditengerészetem... Aquamen népe :D

pengwin: az 5-ben nem kellett hozzá több patchet várni, hogy az AI el tudjon foglalni egy üres várost. Ez már önmagában elmond mindent. :)

szaki26a: Melyik GC-ben volt így? 2-t és a 3-at játszottam, jó játékok.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Stadiont is lehet benne epiteni ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) Zotya84 válasza -Skylake- (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem, de kisvasutat a házad mögé biztos... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) Papooo


Papooo
senior tag

A Civ4-hez volt olyan maszek kiegészítő, amiben a magyar nemzet is választható volt.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#25) pengwin válasza Zotya84 (#23) üzenetére


pengwin
addikt

Úgy emlékszem, hogy az szórakoztatónegyedben lehetett stadiont építeni ;)

Üdv, pengwin

(#26) Zotya84 válasza pengwin (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

Jaja, ott van. Mert kell a szórakozás a népnek. És ott mintha jobban működött vala, mint nálunk működik.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) Giovan! válasza pepejoe (#7) üzenetére


Giovan!
addikt

Hunokként a hunok szerepeltek, nem mi. Persze ha te Hunorig és Magorig vezeted vissza a családfádat, akkor nem szóltam :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#28) VinoRosso


VinoRosso
veterán

És a románokat le lehet benne rohanni :DD?

(#29) honved válasza Papooo (#24) üzenetére


honved
csendes tag

Még az 1. részben volt olyan, [SPOILER] hogy ha nem választottad ki a népedet a listából, hanem rákattintottál a feliratra, akkor kézzel beírhattad a néped nevét. És így lehettek benne magyarok is :)

(#30) pengwin válasza honved (#29) üzenetére


pengwin
addikt

A második részben is lehetett valami hasonlót csinálni.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.