Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XtremLor


XtremLor
őstag

Ajanlott elsobbsegi level nalam masnap alt. ott van.
Ahogy az mpl-es csomagok is.
A sima level az lassu az biztos, de csak arra hasznalja az ember aminek nem szamit a postazasi ideje.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

értékbiztosítás, MPL?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) greenity


greenity
aktív tag

ajánlott levélnek van RAG száma, az alapján utána kell tudni nézni

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Osztom a posztoló véleményét kalap sz*rt nem ér a posta, jó lenne ha minden szolgáltatását szabadon kínálhatná más is (csekkbefizetés stb).

(#5) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Elméletileg már van versenytársa a Magyar Posta Zrt.-nek. Meg is kapta az engedélyt a CityMail, de nem sokat tudni még arról, hogy milyen tevékenységeket mennyiért és mikor fognak végezni sajnos. Addig marad a MP.

(#6) Chaser


Chaser
titán

Hiába hőbörögsz, van egy szolgáltatás feltételekkel.
Sima ajánlott levél hivatalos kézbesítési ideje 5-6 munkanap, elsőbbségi ajánlott 3 munkanap . Ettől független odaérhet másnapra is, de ezt nem garantálja a posta. Ha olyan kell ami másnapra ott van 100%-ra ems, nem éri meg, qrva drága. MPL üzleti, az csak szimplán rohadt drága:D Viszont garantált másnapi érkezés, 50k alap értékbiztosítás benne van az árban. 1500ft-tól indul tömeg függvényében.
Illetve adott ugye a vakerafutár, ami az MPL üzleti, csak 8-900ft körül. Normál levélként értéket postázni felelőtlenség, ha eltűnik nem fognak fizetni semmit.

greenity Ajánlott levél trackingje csak a posta belső hálózatán él, és attól hogy megnézik még nem viszik ki gyorsabban:) Már jó ideje sokszor a normál ajánlottat is visszatartják, nem nagyon fogyott az elsőbbségi biléta, postástól tudom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) greenity válasza Chaser (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Az oké, de meg tudod nézni hogy merre jár.

Mi szoktunk ilyet csinálni. Bár elsőbbségi ajánlott alatt nem adjuk fel a termékeket, de megszokott az MPL csomag is nagyobb tételnél. A vevőnek is megéri, hogy nem tűnik el az akár 10k-s cucca.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nálunk a drága postás szereti csak az értesítőt bedobni és fel se csönget.
Postán meg annyit mondanak, hogy nem tudnak mit tenni.
Nekem ügye idő, benzin és parkolójegy kell, hogy felvegyem a csomagomat persze.

(#9) Chaser válasza greenity (#7) üzenetére


Chaser
titán

Ajánlottnál is van értékbiztosítás, feladási díj 14x-ese ha eltűnne. Persze ha a postás bácsi kipótolja mással akkor szopacs. Kopp-kopp, nálam sosem volt ilyen, pedig postáztam rendesen ajánlottként amíg nem lett szerződésem a postával. Megnézni persze meg lehet, csak sokra nem jut vele az ember. Garantált 1 naposnál párszor volt, hogy sikerült elkeverniük a csomagot. Olyankor reklamáltam és visszakértem a feladási díj dupláját, vissza is adták.

szerk: juliabrilke Panaszt kell beadni, csak úgy megy. Nem a postás kislányoknál, ők tényleg nem tudnak mit tenni vele. Ha x emberke megteszi elbeszélgetnek majd vele.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) greenity válasza juliabrilke (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Van postás ismerős, ő pl felmegy mindig, nem is nagyon szereti, de felmegy...

A vicces amikor nálunk a családi háznál nem képes becsöngetni és az indok másnap: nem volt itthon az autó.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) juliabrilke válasza greenity (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én otthonról dolgozok, az utolsó 4 csomagnál fel se csöngetett, csak bedobta a cetlit.
Mostantól minden csomagot GLS/DPD-vel kérek, mert ők legalább felhívnak mielőtt jönnek.

(#12) Chaser válasza juliabrilke (#11) üzenetére


Chaser
titán

MPL futár? Nálunk mindig csönget, illetve legtöbbször fel is hív. Ez mondjuk vicc, szolgálati telójuk elvileg nincs, szóval ha haladni akar meg normálisan csinálni a munkáját saját ktsg-en kell megtennie.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Dhampir válasza Chaser (#12) üzenetére


Dhampir
félisten

Engem a "sima" postás is felhív olykor-olykor és tényleg a saját mobilját használja.

(#14) juliabrilke válasza Chaser (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

Örülnék neki, sajnos nálunk nincs ilyen szolgáltatás. :( De azért szerintem beleférne nekik egy céges telefon mp alapú számlázással mondjuk. Nem lenne nagy költség.
Viszont így szerda-csütörtökön feladott csomagot kb. hétfőn vagy kedden tudom felvenni csak, mert a "sima" postás hozza az értesítőt csak a következő munkanapon.

A panasz ötletedre visszatérve. Kérdeztem a szomszédokat, náluk is hasonló visszajelzéseket kaptam.
A megoldás tehát, hogy beadok egy panaszt vagy medvecsapda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) Chaser válasza juliabrilke (#14) üzenetére


Chaser
titán

Voda mindenhova korlátlan valami 10k bruttó/hó, tehát lényegében 8k-ba kerülne nekik ha semmi kedvezményt nem kapnak, egy ilyen összeget azért talán kibírnának. De ezek szerint nem, pedig adóalapcsökkentő is egyben. Na mindegy, az ő dolguk.
Panasz mindenképp, nem tudom a nevét, de lehet pont panaszosztály:D Minden nagyobb fiókban van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) shark300


shark300
tag

2015-10-26 00:25
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Fogalmam sincs, mi a fene történik egy 3000 Ft-os power bankkel ennyi ideig.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#17) varga.tamas válasza Dhampir (#13) üzenetére


varga.tamas
tag

A sima postásról meg ne is besézljünk, mert nálunk csak a lépcsőházba jön be, de az első emeletre már nem. Az értesitőt bedobja és kész. Sőt, a nyakam teszem rá, hog az ajánlott leveleket nem is "cipelik" a társasházas övezetbe, csak az értesitőket.

Akkor kérdem én minek a postás, ha nekem kell elmenni a küldeményért a legközelebbi postára?

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#18) ^Clown válasza greenity (#10) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az én is utálom, otthon van valaki, de csak értesítő bedobva, mert lusta felcsöngetni (!). Aznap ugye nem lehet átvenni, másnap kell rohangászni. Idegesítő.... lehet azért nem jön fel, mert nem kapott jattot :)

(#19) madgie válasza shark300 (#16) üzenetére


madgie
titán

Egy hétig ültek az én Mi Band-emen is, nyugi :D

(#20) juliabrilke válasza ^Clown (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ami persze péntek, hogy várjál hétfőig a csomaggal. :)
Persze óra/perc nincs kitöltve rajta, nehogy tudjál reklamálni.

(#21) varga.tamas válasza juliabrilke (#20) üzenetére


varga.tamas
tag

Ezt a múlt héten kaptuk (2015.10.22):
http://postimg.org/image/86h8adqbh/

Ti ki tudjátok olvasni a dátumot?

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#22) szupermacs válasza XtremLor (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

MPL-lel rendeltem anno telefontokot interneten és fizettem 1000 Ft-ot, hogy elsőbbséggel jöjjön. Azt írták, hogy következő nap meg is kapom. Nem kaptam meg, csak egy értesítőt, hogy a postán átvehetem 2 nap múlva. Tehát fizettem nekik azért, hogy később vehessem át, mint ahogy ráfizetés nélkül jött volna meg.
Ha futárszolgálattól rendelek valamit, akkor legalább felhívnak, ha valami van (mondjuk nem találnak otthon, ha oda kértem a szállítást és megbeszéljük, hogy mikor, hol), de itt semmi nem történt. Magyar postát (MPL) nem ajánlom senkinek.

(#21) varga.tamas: 2015.11.11 08:00-12:00

[ Szerkesztve ]

(#23) Hiftu


Hiftu
senior tag

Monopol helyzet => szar szolgáltatás, szar ügyfélszolgálat, a tisztelt ügyfél k*pja be.
Magyarországról szeretettel.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#24) XtremLor válasza szupermacs (#22) üzenetére


XtremLor
őstag

Lekopogom videki vagyok itt nem ennyire sz@r a helyzet.
Panaszom se lehet rajuk, a kezbesito, es az mpl-es is korrekt a helyi postafiok detto, egyedul a varakozasi ido ami felrohato, de annak is megvan az oka.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#25) ricinus13


ricinus13
senior tag

Itt is tudnak azért rendesen. Itthon ülök az ablakban épp könyvet olvasok hogy semmi hang ne legyen és halljam ha jön. Hallom is megyek ki az ajtón, annyit látok hogy egy pillanatra megáll már kezében a papírral bedobja és megy is tovább(csengő a postaláda mellett közvetlenül, még csak nem is kellett volna odébb mennie). Szerencsére csak a szomszédig jutott ott aztán kapott hideget meleget. Nem értem miért fizetünk akkor. Ennyi erővel elutazok a bolthoz és elhozom magamnak, legalább kevesebb idegeskedés.

Viszont legalább gyorsak szoktak lenni és ez egy új postás volt, azóta sem láttam. A többi normális volt.

[ Szerkesztve ]

(#26) juliabrilke válasza ricinus13 (#25) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én alapnak tartanám, hogy ilyenkor a fele pénz vissza vagy ismételten kihozzák.
Gyakorlatilag egy fél szolgáltatást kapok.

(#27) A texasi


A texasi
aktív tag

Nekem eddig semmilyen negatív tapasztalatom nem volt a kézbesítőkkel;
néha egy-egy 500-as csodákra képes ... ;]

(#28) szupermacs válasza XtremLor (#24) üzenetére


szupermacs
veterán

Sajnos itt nálunk nem ilyen jó a helyzet. Van itt a házunk előtt egy posta, viszont amikor az értesítőt kaptam a csomaggal kapcsolatban, akkor a központiba kerületi postára kellett mennem érte. Ez is bosszantott, mivel nagyon kicsi csomag volt (egy telefontok, belerakva bubifóliás borítékba).

(#29) Chaser válasza szupermacs (#28) üzenetére


Chaser
titán

Ezért is reklamálni kell, hozzád legközelebbi postafiókba kellene letétbe tenni bámit is. Nálam is volt ilyen, elvitték a kp-i postára, mikor itt van mellettem gyalog 2 percre egy fiók. Balhéztam is ahogy kell, nem azért fizetek/vagy a küldő, hogyha már nem hozzák ki fél városon még át kelljen vergődni bármiért.
Nem jellemző, általában ilyen helyettesítő postásokkal szokott előfordulni.
A legdurvább "élményem" az volt, mikor csájna' csomagot vártam, tracking alapján láttam épp aznap beért, de ismeretlen címzett. Mondom ok, este van, reggel betelefonálok. Éjfélkor bekerült a retúr csomagba papíron, hiába volt még itt mo-n ki tudja hány napig, nem tudták megtalálni:D :W egyik helyről telefonáltam a másikra egy órán keresztül, csak a másikra mutogattak. Szóval szépen megjött és visszament egy analfabéta helyettesítő hülye gyerek miatt. Mondjuk nem csodálom, hogy nem sok értelmes ember megy már oda dolgozni, tisztelet a kivételnek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) szupermacs válasza Chaser (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem reklamáltam, örültem, hogy eljöttem a sz@ros postáról és azóta sem kell visszamennem semmiért. A bosszantó az volt, hogy 13. kerületi üzletből rendeltem ami szinte a szomszédomban van (3.) és ha nem a postát választom akkor 1 óra alatt megjárom az utat az üzletig ahol megvehettem volna a tokot, de mivel elég rugalmas munkaidőben voltam, nem tudtam, hogy mikor végzek és ezért rendeltem meg inkább.
Én ilyen trackinggel már nem is foglalkoztam, időm se volt rá. Egyszerűen csak majdnem kitéptem a postán a pultot idegemben. :DDD :(((

(#31) Chaser válasza szupermacs (#30) üzenetére


Chaser
titán

Az a baj, hogy kevesen reklamálnak. A postás lányoknak meg ehhez nincs közük, persze rajtuk veri le a többség a balhét. Csodálom is őket hogy képesek mosolyogni egész nap pics@ fizetésért, nagy munkáért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) sutykuru válasza Chaser (#31) üzenetére


sutykuru
tag

Reklamálnak, csak a kocsmában vagy a szomszéd Józsinak, nem ott ahol kéne.

(#33) adrian360 válasza Chaser (#29) üzenetére


adrian360
őstag

olyan nincs hogy hozzád legközelebbibe KELL. vannak zónák, a szerint osztják be hova kell letétbe tenni. lehet hozzád legközelebbi posta csak délután 4ig van nyitva, hétvégén egyáltalán nem, ezért szokták a "nagy" postára küldeni. persze vannak kivételek.

reklamálni kell, a kézbesítő postára betelefonálsz és felveszik a panaszt.

legtöbbször egyébként tényleg a helyettes postásokkal van a probléma, de ez meg lehet érteni, odabasznak neki jobb esetben egy kulcscsomót és menjél paraszt. lehet még azt se tudja merre van az utca ahova mennie kell. amennyi melót meg rápakolnak estig se végezne, néha még két járatot is összevonnak, a postavezető meg szarik rá hogy hogy, csak old meg. na ilyenkor van az hogy értesítő megír bedob, és örül hogy ha sötétedés előtt még végez.

(#34) Chaser válasza sutykuru (#32) üzenetére


Chaser
titán

Hát ez az:)

adrian360 Speciel a nálunk levő posta 6-ig nyitva, hét elején mégis úgy gondolták csak menjen a központiba. Gondolom kényelmesebb volt odab@szni mindent. Másik irányba gyalog 8 percre szintén van egy másik fiók:) A főposta mindkettőnél klasszisokkal messzebb van, területileg biztos nem odatartozunk. És mivel 95%-ban a két percre levőben rakják letétre, így nyilván helyettesítő lehetett a maradék 5-ben.

szerk: Volt, hogy a város túloldalán levő postán tették le a csomagot, főpostán is bőven túl van:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Robert07


Robert07
aktív tag

Nekem egy értesítőm veszett el, vagy nem is kaptam, lényeg az hogy 8 napig állt a postán a csomag (mert 2kg alatti csomag volt) és amikor bementem a postára nem tudtak róla, aztán úgy kértem el a feladótól a számát és hívtam őket hogy mi történt a küldeménnyel. Aztán kiderült, hogy 20-a óta ott áll a helyi postán. Mondom any**. Akkor amikor bemegyek nem tudnak róla aztán kiderül hogy ott van már egy hete. Amúgy egy nem két forintos alaplap volt benne.

(#36) kmisi99


kmisi99
addikt

Én merevlemezt postáztam, persze ki volt párnázva, mégis a dobozt valószínű földhöz vágták, vagy fociztak vele, mert szarrá mentek a tányérok benne, csak csörgött és zörgött.

(#37) Chaser válasza kmisi99 (#36) üzenetére


Chaser
titán

Cpu hűtővel jártam egyszer úgy. De én voltam a hülye, nem bombabiztosra csomagoltam:) Lehet hallani hajmeresztő dolgokat. Küldtem egy notebookot, nem volt törékenyként feltüntetve. Srác mondja kiverte a víz mikor a futár házuk előtt pakolt ki a kocsiból és kidobta a dobozt :D Számon kérte ezt hogy gondolja, reakció annyi: nincs törékeny kezelés, lehet dobálni, csak nem notebook van benne?:D Mivel ilyeneket bombabiztosan csomagolok nem is lett semmi baja. Egyik ismerős postás csajnak meséltem mikor legközelebb kértem törékeny kezelést is, nem akarta elhinni:) Az ő reakciója annyi volt, jelenteni kell az emberkét, nem kötelező ott dolgozni senkinek, nem egy ilyen nem-normálist elküldtek már. Kár hogy mindig van helyettük ugyanilyen értelmes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) kmisi99 válasza Chaser (#37) üzenetére


kmisi99
addikt

Fú hasonlót én is tapasztaltam, a HDD összetörős eset után kb 1 héttel egy VGA-t mentem feladni a postán, a kifizetés után a nő a 2 méterre lévő levél gyűjtő dobozba megreptette a VGA-t hát elmormogtam egy kva @nyádat neki a bajszom alatt, nem hal bele ha odahajol és belerakja.

(#39) A texasi válasza kmisi99 (#36) üzenetére


A texasi
aktív tag

" a dobozt valószínű földhöz vágták, vagy fociztak vele "

Felháborító, hogy így mernek bánni a küldeményekkel!
:Y

(Hirtelen Ace Ventura ugrott be, ahogy viszi a "csomagot"!)

(#40) kmisi99 válasza A texasi (#39) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen, és én se tudtam semmit tenni mert nem volt törékenyként feltüntetve. Ejtettem már le véletlen merevlemezt olyan 1m magasságból nem igazán lett baja, utána még évekig hibátlanul ment, szóval el nem tudom képzelni mi az ami a tányérokat így szétcseszi. Lehet az olvasófej szakadt le és az okozta, na de az is jól van rögzítve.

(#41) A texasi válasza kmisi99 (#40) üzenetére


A texasi
aktív tag

(#42) kmisi99 válasza A texasi (#41) üzenetére


kmisi99
addikt

Nagyjából. :D

(#43) A texasi válasza kmisi99 (#42) üzenetére


A texasi
aktív tag

Én kérek elnézést!
:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.