Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95561216


#95561216
törölt tag

Magyarul amelyik csajnál Mac van, azt meg lehet dugni?

(#2) fastervótam


fastervótam
tag

Jók a csajok a képen, de ez az elmélet nem túl mélyenszántó.

(#3) moonman


moonman
titán

úgy szeretem a "liberális gondolkodású" embereket. többségében szarnak a szabályokra és az értékrendekre, de ők a liberálisok.

egyébként a fehér ruhásat kérem. gép nemkell.

[ Szerkesztve ]

(#4) #53246592 válasza moonman (#3) üzenetére


#53246592
törölt tag

akkor nekem marad a piros. de hozza a gepet is, hogy ne unatkozzon ha epp nem kell föznie, takaritania :DDD

nagyon komoly felmeres, mit jelent az hogy "igenyesebb"?

(#5) fastervótam válasza #53246592 (#4) üzenetére


fastervótam
tag

A Macet használók átlagosan jobb anyagi helyzetűek, szvsz ennyi a lényeg. Minden más ebből következik.

[ Szerkesztve ]

(#6) azbest válasza #95561216 (#1) üzenetére


azbest
félisten

Ha jobban megnézed a képen a csajokat, akkor rájössz, hogya macbook inkább fogalmzásgátló szerepet tölt be náluk ;]
Szorosan összezárt térdek :DDD

(#5) fastervótam:
Nem feltétlen, más gyártótól is vannak olyan árú és még drágább cuccok is.

[ Szerkesztve ]

(#7) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nekem mind a kettő kell.........meg a gép is. :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#8) fastervótam válasza azbest (#6) üzenetére


fastervótam
tag

Nem feltétlen, más gyártótól is vannak olyan árú és még drágább cuccok is.

Átlagosan akkor is jobb anyagi helyzetűek lehetnek, mint a Mac-en kívüli összes géptulaj, mert abba a sok tesco gép, meg olcsó notesz is benne van. Ebben az egyben biztos vagyok, átlagban tuti jobban el vannak eresztve lével.

[ Szerkesztve ]

(#9) moonman


moonman
titán

három darab mac-est ismerek közelebbről. ebből kettő gazdag sznob, a harmadik meg inkább nem eszik, szóval ultrasznob.

(#10) fastervótam válasza moonman (#9) üzenetére


fastervótam
tag

Én egy csomó sznob pc-st ismerek, tán még magamat is hozzávehetem. :))

(#11) moonman válasza fastervótam (#10) üzenetére


moonman
titán

nyilván, meg nem is azt akartam ezzel mondani, hogy minden gazdag élből sznob, de a mac-esek között valahogy túlerőben vannak. amikor olyat hallok, hogy "életstílus" meg "ez teljesen más" akkor röhögnöm kell.

(#12) moma


moma
őstag

"igényesebbek (mily meglepő) és magabiztosabbak is az átlagnál" nem lehet, hogy egyszerűen több pénzük van és akkor már lehet ilyen divat izékkel szórakozni, meg jön a magabiztosság is ha kell ha nem? különben meg az ember(ha van némi esze) egyszerűen a legjobb ár/érték arányu cuccot venné, amiben meg nem a mac az első.

we all deserve a bit of luck.

(#13) nike_


nike_
addikt

Attól, hogy vkinek Mac-je van, liberálisnak kell lennie?:D

(#14) lapa


lapa
veterán

"metodológiáját"

módszertanát.

köszönjük.

(#15) Narxis válasza moonman (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig ez egy életstílus és teljesen más.Na meg ez egy életérzés.

I'm a Mack, i'm a PC.

Thanos was right.

(#16) moonman válasza Narxis (#15) üzenetére


moonman
titán

hát a Mack az biztosan teljesen más.

(#17) Narxis válasza moonman (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

:)

Thanos was right.

(#18) Lars


Lars
őstag

Nekem mindkettő bejön, most Mac-es lettem ? :D

(#19) fastervótam válasza Narxis (#15) üzenetére


fastervótam
tag

Hogy lehet életérzés egy notebook? Mikor reggel melóba kell jönni, sokszor nyűgös vagyok. Ezen a téren is javulás várható egy Mac vásárlása után?

(#20) moonman válasza fastervótam (#19) üzenetére


moonman
titán

egy notebook eléggé személyes holni, így lehet némi köze az ember életérzéséhez, de kétlem, hogy annyira meghatározó szerepe lenne, mint amennyire az Apple marketingesei rányomják a hangsúlyt. pontosan erre játszanak, attól érezd magad menőnek, hogy Mac-ed van, ne azért legyél menő, mert magadtól is menő tudsz lenni - mellesleg van egy HP vagy Dell géped.

(#21) rdi


rdi
veterán

Ez a felmérés nem Magyarországon készült, tehát teljesen irreleváns, hogy Moonmann milyen sznob felhasználókat ismer. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#22) fastervótam válasza moonman (#20) üzenetére


fastervótam
tag

Azért kérdeztem, mert nem akarok abba a hibába esni, hogy teszem azt, veszek egy Mac-et, és az életérzés meg nem akar jönni. ;)

(#23) moonman válasza rdi (#21) üzenetére


moonman
titán

nem szeretek embereket kollektíven jelzők mögé sorolni, de az Apple marketingje is erre épít. "menőség" Mac-ezni (iAkármizni), sőt továbbmennek, ciki és gáz mást használni (I'm a PC).

(#24) rdi válasza moonman (#23) üzenetére


rdi
veterán

Csak vicceltem. Minden marketing reklám erre épít. Fogd fel az egészet úgy, mint mondjuk a magyar politikai élet paródiáját :)))

Azt is jó ha tudod, hogy az emberek egyébként hót szívesen tartják magukat liberálisnak, főleg az USA -ban. Mert az egyrészt trendi, másrészt meg olyan pozitív.

Fej! Tor! Potroh!

(#25) bambano válasza moonman (#11) üzenetére


bambano
titán

Én meg akkor röhögök, mikor egy windowsos mások szemére hányja, hogy mások tesznek a szabályokra...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Peet210


Peet210
őstag

Ez a felmérés is arra volt jó, hogy néhány tökkelütöttet mennyen és vegyen magának Macet, mert akkor már ő is lehet igényes, magabiztos és ilberális.
Jól csinálják.
Sört iszok és PC-m van. :DDD

Today's record, is tomorrow's motivation

(#27) bambano válasza Peet210 (#26) üzenetére


bambano
titán

És márkás szárnyasbetéted van-e? Mert anélkül nem lehetsz igényes ;)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) moonman válasza rdi (#24) üzenetére


moonman
titán

nincs ezzel semmi baj, nem a liberalizmussal van a gond, hanem a magasló életszemlélettel. amúgy szerencsére nem politizálok. :)

(#29) surinyaz válasza Peet210 (#26) üzenetére


surinyaz
csendes tag

Én is sört iszok (borsodi forever) és a csajok is jobban kellenének mint egy mac. De azért van egy apple gépem.
És örülök, hogy most kimutatták, hogy trendi és menő és liberális (mert az pozitív) vagyok emiatt :) A borsodi miatt szerintetek pontlevonást kapok? Asszem magammal viszem a diszkóba is most szombaton...

[ Szerkesztve ]

(#30) rdi válasza surinyaz (#29) üzenetére


rdi
veterán

sört kutyák isznak macskák nem....

Fej! Tor! Potroh!

(#31) biker


biker
nagyúr

mac-em van, nem vagyok sznob, és nem tudom, liberális vagyok-e?
ha az szdsz jelenti a liberálisságot, akkor k........ra nem :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) Peet210 válasza bambano (#27) üzenetére


Peet210
őstag

Nincs, majd kérek a képen szereplő hölgyektől. :D

surinyaz
Inkább egy csajt vigyél magaddal biztos jobban fog veled bánni. :)

Today's record, is tomorrow's motivation

(#33) Lars válasza biker (#31) üzenetére


Lars
őstag

Ha a hölgyek a képen tetszenek, akkor még nem vagy elveszve. Vagy akkor vesztél el. Már nem tudom :D

(#34) rdi válasza biker (#31) üzenetére


rdi
veterán

mi az az szdsz? :DD
a MAc egyik típusa?

Fej! Tor! Potroh!

(#35) rii válasza Narxis (#15) üzenetére


rii
nagyúr

****************************************

MÁS

jobb-e?
szebb-e?

szubjekív dolog

én most melóhelyen MAC-en dolgozok, és 14 év PC után én is beleszerettem
veszek is egy G4-et majd... meg a PC-re az OS/X-et is feltolom

de attól, hogy mac-et használsz, mi fog még változni az életdben? zen-buddhista leszel? csak hybrid kocsit fogszn hajtani? ezentúl csak fa tárnyérokból eszel? vagy üvegtálból? Az alma szent lesz a lakásodban?

Nem. Ezért nem életstílus, mert az élet más területére nem hat ki.
és ezért nem is életérzés

*************************************

%flame, ronda szavak, mások szidása, nagyon finoman mérve 3 óra ban%

[ Módosította: Kalandor ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36) biker válasza rii (#35) üzenetére


biker
nagyúr

Ezért nem életstílus, mert az élet más területére nem hat ki.
és ezért nem is életérzés

éppenhogy de, és ezért veszélyes, és ezért tartanak tőle sokan.

Hülyének néztek most, de elmondom mire célzok:

- sokat használva egy kényelmes, kellemes környezetet hamarabb fog felbosszantani, ha valami nem az.
- ha a rendszer konzekvensen azonos dolgokat csinál, akkor bosszantani fog, hogy máshol miért van ugyanaz a funkció egyszer jobb, egyszer bal oldalon, egyszer meg alul.
- minél jobban belelustulsz abba, hogy nem kell karbantartással vergődni, annál jobban fel fog bosszantani még egy egyszerű restart is.
- minél jobban ki van élezve a rendszer a user experience-re, annál jobban fel fog bosszantani, mikor pl írsz egy levelet, és az aktív ablak elé bevág neked a rendszer egy semmit mondó ablakot, vagy épp a kedvenc lan hentelésed közepébe ugrik be egy oda nem kívánkozó mondjuk software update találtam az acrobathoz kezdetű ablak.
- vagy ha épp 2-3 filekezlőn dolgozol, mert miért ne másolnál egyszerre pendriveról, meg ftp-re TC-vel, meg csinálnál mást, és kapsz egy abalkot a nagy semmibe, hogy hiba, nincs hely, akkor kereheted, hol és miért nincs, mert a hiba ablak nem a program ablak fejlécéből gördül ki, hanem wines szokásként csak megjelenik a képernyő közepén.

és ez mind mind hosszú hónapok alatt kiírtja belőled azt, ami nekem is alapnézetem volt 12évig, hogy természetes az, hogy ha kell, napi 3x restartolok, és elmegy vele akár 10perc fölösbe, mert épp jött egy friss antivirus csomag, vagy épp heti 1órát csak kerreg a francba a gép mert spybot fut, vagy hasonlók.
és amikor már ez nem természetes, mert rájössz, hogy ez nem a normális út, akkor rájössz, hogy igenis befolyásolta az életképedet is akár.
Miért is?
mert eddig ha teszem azt, vettél egy dvd lejátszót, amit minden film után ki kell mondjuk kapcsolni, majd be, mert nem megy tovább, azt mondtad, na és, a gépem is néha restartot kér.
Most meg max kivágod a kukába, hogy mit képzelnek ezek ezzel a szarral.

ebből a szempontból veszélyes.
saját tapasztalat, hogy minél többet ülök a macem előtt, anál gyorsabban és jobban idegesít fel a tehetelenség a windows előtt, akár tettlegességig is, mikor mondjuk groupwise-ban választ nyomok egy levélre, ami hálón lecsorog imap miatt akkor és ott kb 30mp alatt, addig szeretnék mást is csinálni, és nem a kifehéredett ablakot nézni hülyén, ilyenkor inkább az asztalt verem, nem szegény dell-emet, de bedühödök.
régen meg tudtam, hittem, ez így helyes, és nem idegesített.

hu de hosszú lett

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37) bambano válasza biker (#36) üzenetére


bambano
titán

Azt, hogy a reboot hozzátartozik az élethez, csak az ms akarja beleverni az emberek fejébe. Felejtsük el. Én azt gondolom, hogy minden reboot a trógerül elvégzett programozási munka eredménye (kivéve a kernel csere és a nap végi munka befejezésekor).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) biker válasza bambano (#37) üzenetére


biker
nagyúr

mivel foglalkozgatok honosítással mac-en, szoktam röhögni olyanokon, mikor benne felejtik a hibaüziket, pl "nincs több kiosztható meghajtó betű, válassz le meghajtót"

legutóbb ismerősöm tett fel osx-et pc-jére, de persze linuxxal is megoldotta volna, mert...
sajátos buzulása a rengeteg tárhely, ezért van 6db sata hdd-je, 320-as, mindegyik 4-5 particioval. van két dvd-je, meg két pendriveja.
majd fel akart dugni egy mp3-at, hát nem jött be. :)
linuxon nincs annyi neki kellő program, mint macre, így felnyomtuk neki a leo-t gyorsba.

igen, rebbot max kernelcsere. mert az összes folyamat szülőatyja a kernel, minden ami felette van, az újraindítható restart nélkül is, dőt, akár logout nélkül is.

első linuxomat én is újraindítgattam, míg a cimbi, aki tanítgatott akkor, közölte, mégegyszer restartolom kivágja a hdd-met az ablakon :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) rii válasza biker (#36) üzenetére


rii
nagyúr

azért nem szabad összehasonlítani egy home-made PC-t, amit én pakolok össze magamnak, én keresek
alaplapot, mem, hdd, cpu,
és teszek fel rá egy olyan OS-t, aminek meg kell bírkóznia vagy 100 féle vid.car-al, meg 50 féle mem-mel, meg vagy 20-30 féle sound card.al, és redmondban írják, míg a HW from: taiwan, singapure

...szóval ezt nem szabad összehasonlítani egy olyan géppel, aminek a
gyártója írja az OS-t (!!!!) (meg az üsszes drivert is akkor már talán)(?)
alaplap, adott CPU, adott ,mem, adott, van vagy 3-4 féle vid.car
raid választási lehetőség: Yes/N

Mac PRO

na hogy én ezt meg miért írtam le ... O.o

szóval persze, az OS/X szerintem is 1000X user friendy-bb, mint bármely PC-s OS, de ez csak az élet azon területe, hogy "leülök a gép elé"

restart:
PC-n nekem is kb napi 1x-2x kellett napi szinten restartolnom ..

MAC-en meg? le vagyok döbbenve ami az uj melóhelyemen folyik:
a gépek csak alszanak. (:
én is csak megnyomom a cinema display gombját, amitől az nem kikapcsol, hanem a gép lemegy sleep-be, majd reggel úgyanúgy feláll. 8 finder ablakommal együtt, meg a többi prog, ami futott még... levelező, ID CS3, ID CS2, PS CS3, ILLU CS3 :-Đ ami kell nekem a munkámhoz

és nem lassul be, nem érezni, hogy tele van a MEM midnenféle dologgal, ami lassítja.
kb havonta 1x van restart. O.o (jó, én még csak 3 hete vagyok ott :-Đ, - de restartot nem láttam) pedig ezek _csak_ G4-ek. És iszonyat keményen vannak használva.

az OS-t, mint hogy OS csak olyan szinten érzem, ha log-in olni kell valamelyik gépen.
más világ tényleg, tény.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40) moonman válasza bambano (#37) üzenetére


moonman
titán

rendszerkonfigurációhoz igen ritkán kell már újraindítani, legtöbbször valamilyen szar driver kér, miközben működik anélkül is.

(#41) moonman válasza rii (#39) üzenetére


moonman
titán

bocs, de napi szinten 2 reboot az teljesen abnormális.
nekem most kb 3 hete megy újraindítás nélkül, ha a következő havi pecsek miatt nem kell újraindítani, akkor pedig még egy hónapig.

(#42) dabadab válasza moonman (#40) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, de engemn a w2k3 allandoan azert baszogat, hogy inditsam ujra az update-ek miatt. Ujrainditom, aztan egy het mulva megint kezdi. Tokom tele van vele.

DRM is theft

(#43) moonman válasza dabadab (#42) üzenetére


moonman
titán

úgyértettem egy ideje, nem 5 évvel ezelőtt. egy hét múlva? a frissítések havonta érkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#44) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

(#45) #73495296


#73495296
törölt tag

Elég fura lenne, ha egy olyan cég termékeit amit egy erősen autokrata vezető futtatott fel, valamint amely designban erősen a letisztult, tiszta vonalakat képviseli, emellett szoftveresen az erősen zárt, korlátozott megoldásokat preferápja, épp nyitott, liberális gpndolkodású emberek preferálnák. Én magamat liberálisnak tartom, de épp zártsága és vaskalapossága miatt nem kedvelem az Apple termékeket. Gyanús nekem, hogy inkább a progresszív, de nem liberális réteggel keverik (szvsz majdnem minden liberális progresszívy de nem minden progresszív liberális).

(#46) #73495296 válasza moonman (#41) üzenetére


#73495296
törölt tag

Én munkahelyen hetente egyszer indítom újra a gépet, pénteken lekapcsolom, hétfőn be. Valószínűleg onnan ered ez a szokásom, hogy volt olyan munkahelyem, ahol ez hétvégén automatikusan megtörtént. Egyébként nem értem mit csinálnak azok, akiknek naponta többször kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.