Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

Nem mondom, hogy windows-ra tökéletes lenne a flash, de akkor azért megértem a Jobs-féle szapulást, ha Mac-en ennyire gyakori miatta a fagyi. Windows-on azért nem ennyire gáz a helyzet szerintem.

\m/

(#2) Lirion


Lirion
addikt

"Nem kell lemondani a játékról Mac alatt sem."

[néhány nagy nevü játék] "Ezekről OSX alatt jellemzően le kellett mondanom"
:DDD

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

facebok játékok? naneee :D

I humbly and respectfully decline™

(#4) Karma válasza Lirion (#2) üzenetére


Karma
félisten

Ezért jó a Boot Camp :)

“All nothings are not equal.”

(#5) madgie válasza marcee (#1) üzenetére


madgie
titán

Akkor az Adobe nem is tehet róla? :)

(#6) vsgaborr11 válasza Karma (#4) üzenetére


vsgaborr11
tag

PC-t mindenre, Macet meg a sznoboknak :P (Nem)

(#7) Karma válasza vsgaborr11 (#6) üzenetére


Karma
félisten

Még mindig tartom, hogy ár/érték arányban nagyon jók az Apple laptopok, legalábbis 13"-os méretben. Csak objektívebben kell mérni az értéket: akkuélettartam, képernyő, touchpad, hardver...

Pl. a FallOut3 nagyon zsírul megy, pedig ez nem is a legújabb MBP :)

Persze sokat ront a helyzeten az újraárazás a romló forint miatt :(((
Én még 320k-ért vettem az enyémet, most meg a hasonló (frissített) gép 360k...

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#8) marcee válasza madgie (#5) üzenetére


marcee
addikt

Nem feszegettem a kérdést, hogy ki tehet róla. Csak windows felhasználóként az volt az érzésem korábban, hogy Jobs túlzásba viszi a Flash szidalmazását, hiszen annyira azért nem szar, én speciel elég sok netezés mellett is maximum ha havonta találkozok böngészőfagyással, aminek a flash-hez lehet köze. De ha mac-en ennyivel rosszabb a helyzet, akkor érthető. Csak ennyit akartam, nem tudom kinek a hibája, de minthogy az Adobe még nem támadott vissza, így valószínűleg tényleg az ő saruk.

\m/

(#9) PuMbA


PuMbA
titán

Mac-en nem ugyanolyan a játékélmény,ugyanis az összes Source motoros játék esetén csak a [Köd Edition]-nel lehet játszani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Bog válasza Lirion (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Valamit valamiért. Azzal, hogy kint van OSX-re a Steam, több játék kerül majd rá.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Az is igen pozitív, hogy ha valamit korábban megvett az ember a Steam-en PC-s verzióban, és annak most létezik OSX verziója is, az is ingyenesen elérhető.

A Flash iránt nekem is onnantól kezdett ellenszenv kialakulni, hogy Hackintoshozni kezdtem, és szintén tapasztaltam a rendszeres Safari összeomlásokat. Két javaslatom van a probléma kiküszöbölésére: ClickToFlash kiegészítő telepítése a Safarihoz vagy Chrome felrakása (nekem az utóbbi jobban bejön, PC-n is azt szoktam meg, és az eeePC-men gyorsabbnak is tűnik, mint a Safari).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) gybazsi


gybazsi
senior tag

Most h szóba került a flash, azt azért megkérdezném, h macre van-e vmilyen silverlight átirat, úgy mint linuxra?

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#13) Karma válasza gybazsi (#12) üzenetére


Karma
félisten

Macre hivatalos SilverLight is van.

“All nothings are not equal.”

(#14) Bog válasza Karma (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ráadásul hibátlanul működik, próbáltam, fent van a gépen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) taltos válasza Karma (#7) üzenetére


taltos
senior tag

"Csak objektívebben kell mérni az értéket: akkuélettartam, képernyő, touchpad, hardver..."

és mint garancia, szerviz, melegedés, sérülékenység, a kijelző fényessége... ;]

(#16) Liudvikas


Liudvikas
tag

no offense, de ez elég gyatra felhozatal, ha megnézzük hány játék jelenik meg PC-re egy hét alatt. no meg ha azt is belevesszük, hogy a legújabb tesztelt játék 3 éves... :U

(#17) madgie válasza Liudvikas (#16) üzenetére


madgie
titán

És mégsem tudok olyan játékról az utóbbi 3 évben, ami igazán jó (!) lett volna PC-n :D

Szerk: konzolátirat van bőven, de arra meg (ott van a nevében) ott a konzol, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18) Liudvikas válasza madgie (#17) üzenetére


Liudvikas
tag

És mégsem tudok olyan játékról az utóbbi 3 évben, ami igazán jó (!) lett volna PC-n

lehet nem kéne annyi mac-es játékblogot olvasni :P ;]

értem, ilyenkor mindenki azzal dobálózik, hogy ott a konzol. nem arról szól a cikk, hogy Mac-re(!) milyen játékok vannak? mellesleg egy 350.000-es noti mellé vegyen az ember konzolt, aha :U

(#19) madgie válasza Liudvikas (#18) üzenetére


madgie
titán

UltraOFF: Phenom II X3 720, Asrock alaplap, 4 giga GeiL DDR2 ram, Asus HD 5770, Kingston 64 GB SSD stb.
Ez az otthoni gépem. A munkahelyi is hasonló, csak egy generációval öregebb (SSD helyett HDD, Phenom II helyett Athlon X2, meg 2 giga ram). Igen, PC-im vannak, no akkor mi van? És igen, tartom azt az állítást, hogy bétaállapotú hulladékokat sóznak ránk 10k körüli áron, játék címszóval. Nagyon rég nem láttam olyan stuffot, ami megérte volna a pénzét.

Mellesleg a 350k-s notin fog játszani az ember? Aha. Gémerpisti esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#20) Wolverine válasza Liudvikas (#16) üzenetére


Wolverine
félisten

Egy hónap múlva kap a Mac is egy Starcraft2-t :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21) Liudvikas válasza madgie (#19) üzenetére


Liudvikas
tag

Mellesleg a 350k-s notin fog játszani az ember? Aha. Gémerpisti esetleg.

szerintem elvárható lenne ennyiért. egyébként akkor minek a cikk? vagy miért vannak játékok Mac-re? hidd el, külföldi fórumokon (US/UK) elég gyakran látni maces gémereket, több-kevesebb sikerrel

Nagyon rég nem láttam olyan stuffot, ami megérte volna a pénzét.

ez elég szubjektív

@Wolverine: nagyon helyes :)

[ Szerkesztve ]

(#22) gybazsi válasza Karma (#13) üzenetére


gybazsi
senior tag

Köszi. Ez fontos volt számomra, és lehet h ha összejön rá a pénzem akkor benevezek 1 macre én is.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#23) djozsi


djozsi
senior tag

Pontosan miért is zárná ki az, hogy 300ezerért vettem egy laptopot azt, hogy játsszak rajta?
Nekem alap, hogy játszok rajta, nem kevés cucc eredetiben is megvan.
Az ellátottság persze nagyon silány a PC-shez képest, ez egyértelmű, de nehogy már azért ne játszhassak rajta, mert drága.
Ráadásul egy jobbfajta gamer gép hd monitorral, fasza pedifériákkal se sokkal olcsóbb, mint egy macbook mégis játszanak rajta.

(#24) Stiky válasza djozsi (#23) üzenetére


Stiky
senior tag

ja csak teljesítményben nem pont ugyanott van a kettő... :U

egyébként egyre több cím jelenik meg mac-en is. már jó ideje. mikortól is?! ja igen mióta az x86-ot is megeszi az os x. ergó már jó ideje használhatja akárki az almás op. rendszert aki akarja "pc-n" is, de ezt tudja már mindenki.

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#25) Liudvikas válasza Stiky (#24) üzenetére


Liudvikas
tag

ja csak teljesítményben nem pont ugyanott van a kettő..

ezt állítom, a család 24'es iMacjén szarabbul fut a WoW, mint a házibarkács ~220e Ftból álló PC-men

(#26) Nyugdíjas válasza Liudvikas (#25) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Oké, dehát nem is arra van. Ugye ezt tudjuk? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27) Karma válasza madgie (#19) üzenetére


Karma
félisten

"Mellesleg a 350k-s notin fog játszani az ember? Aha. Gémerpisti esetleg."

Ezt azért kikérem magamnak.

“All nothings are not equal.”

(#28) madgie válasza Karma (#27) üzenetére


madgie
titán

Megkövetlek. Konkrétan arra a kategóriára gondoltam, aki éppen az épp aktuális, 10 kilós Alienware-rel vagizik az épp aktuális CoD lanpartikon, miközben a feléből ugyanaz kijönne desktop PC-ben, és ugyanúgy fix 250 fps.

Na mindegy, ha már így belejöttem, tőlük is elnézést kérek :))

[ Szerkesztve ]

(#29) djozsi válasza Stiky (#24) üzenetére


djozsi
senior tag

Nem is utaltam rá, hogy egy teljesítményt hoznának. Pusztán azért írtam, amit írtam, mert valaki fentebb rácsodálkozott arra, hogy hogyan lehet 300ezer forintos gépen játszani én pedig hoztam példát arra, hogy bizony a PCsek is játszanak 300ezres gépet, sőt, pont a gémerek veszik a drága cuccokat.

(#30) Morden24


Morden24
nagyúr

Pont erről a cikkről jutott eszembe, hogy ha Mac-et akarnék venni, a játékokkal tuti nem lenne gond, mert a Civ4 és az OpenTTD fut rajta (a Civ5 viszont kérdéses, szóval Mac kilőve :)) ).

Sectumsempra - For Enemies

(#31) Nyugdíjas válasza Morden24 (#30) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként énis megörültem neki, hogy az egyetlen amivel játszok néha az van Macre (WarcraftIII) :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32) brumesz


brumesz
aktív tag

Ha játszani akarsz akkor még tudom ajánlani az Age of Empires 3-at, van OSX-re és nekem nagyon adja. Jópár napja azzal játszom, ha unatkozok :D (15" MBP, c2d t9500, gef8600 - hibátlanul fut 1440x900ban)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#33) doc


doc
nagyúr

en pl. NFS:MW miatt raktam fel OSX-et a desktop gepre, mas jatek nem is nagyon kell nekem (neha egy kis flash, oszt' jovan, nalam egesz stabil, de mikor egyszer kiprobaltam a 10betat, az borzalmas volt...)

(#34) Wolverine válasza Nyugdíjas (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Minden Blizzard-játék megjelenik Macre is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#35) ray2245 válasza marcee (#8) üzenetére


ray2245
csendes tag

A flash-hez csak annyit, hogy (Xp alatt) a Safari 4-nél szinte semmi problémám nem volt, az 5 meg elég gyakran magába zuhan tőle és nem hinném, hogy ez teljesen véletlen lenne.
Jobbs bácsi kijelenti hogy a flash sz@r és az új böngészőben tényleg az.
Érdekes!

(#36) doc válasza ray2245 (#35) üzenetére


doc
nagyúr

a flash mindig is nagyon szar volt nem-windows platformokon

de ha te a windowsos tapasztalatok alapjan teszel kinyilatkoztatasokat az OSX-es verzioval kapcsolatban, meg gyartasz osszeeskuves-elmeleteket anelkul hogy halvany fogalmad lenne rola, csak gratulalni tudok...

(#37) Nyugdíjas válasza doc (#36) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazat kell, hogy adjak a kollégának. Win7 alatt is valami botrányos az uj Safari, naponta egyszer minimum,de nem hiszem hogy hazudok, ha azt mondom 2x száll el, és egyértelműen Flash miatt. Máskérdés, hogy nekem OSx alatt ilyen még nem volt mióta Safari-t használok. De a Win-es 5-össel tényleg valami nem kerek...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#38) Nyugdíjas válasza Wolverine (#34) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt tudom, hála a magasságos megváltónak :) . Már alig várom a StarcraftII-t. Évek óta nem játszottam egyhuzamban 30 percnél többet,de érzem ez most meg fog változni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#39) doc válasza Nyugdíjas (#37) üzenetére


doc
nagyúr

windowst nem hasznalok, de az 5-os Safari (click2flash-sel, tehat alapbol flash nelkul) eleg instabil, hetente 1-2 alkalommal elszall (ugy hogy nem is megy benne flash), a negyes sosem csinalt ilyet...

a problemam nekem a 'logikaval' van:

1) Steve Jobs reklamal hogy az Adobe OSX-hez irt flash pluginje szar
2) a kollega windows alatt problemakat tapasztal Safar 5-tel
3) ezek alapjan azt sugallja, hogy az Apple 'direkt' cseszte el a Safari 5-ot hogy lehessen ujjal mutogatni

a flash viszont mindig is sz@r volt, az Adobe csak a windowsos verzioval foglalkozik, a tobbinel megelegszik azzal, hogy 'nagyjabol mukodik', ez nem az uj Safarival egyidoben jott elo, nagyon regi problema

(#40) Nyugdíjas válasza doc (#39) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Japeersze, én is pont ezt mondom, egyértelműen hülye a logika :D Nem kell összeesküvés-elméleteket gyártani, mert köztudott, hogy a flas-player egy fostex, főleg nem win platformokra (hogy az adobe miért nem s..p le, azt nemtom :DDD ). Csak azért irtam ezt meg, mert tudom, hogy nem használsz wint (óóó, te szerencsés flótás :) ).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#41) ray2245 válasza doc (#39) üzenetére


ray2245
csendes tag

Elnézést!. Utólag elolvasva tényleg összeesküvés elméletnek hangzik, bár nem annak szántam, csak számomra érdekes hogy a 4 flash szempontjából ugyan olyan volt mint a többi böngésző az 5 meg nem.

"windowsos tapasztalatok alapjan teszel kinyilatkoztatasokat az OSX-es verzioval kapcsolatban, meg gyartasz osszeeskuves-elmeleteket anelkul hogy halvany fogalmad lenne rola"

Ehhez csak annyit, hogy valóban nem értek sz OSX-hez, bár van itthon egy 27"-os iMac de eddig kb.10 percet használtam. A család többi tagja folyton panaszkodik, hogy összeomlik meg fagy, de akkor ezek szerint:
''az 5-os Safari (click2flash-sel, tehat alapbol flash nelkul) eleg instabil, hetente 1-2 alkalommal elszall" tévedtem.
Én kérek elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#42) Karma válasza ray2245 (#41) üzenetére


Karma
félisten

Ha ennyire rossz, adjak nekem :)

“All nothings are not equal.”

(#43) Nyugdíjas válasza ray2245 (#41) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ügyesek a családtagjaid, erre már tényleg nem tudok egyebet mondani.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.