Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát lassacskán előkészitik a temetést.
Mert bizony az egész Windows Mobile kómában van.

Ez van...

(#2) kcsa


kcsa
veterán

Pedig annyira sok nem kellett volna, csak meghallani a felhasználók kéréseit.

(#3) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

De gondolom a 10 re meg kb 3 fajta 8.1-es készüléket lehetett frissíteni..Se...

Abe due dembella

(#4) nyisziati válasza kcsa (#2) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, meg még pár évig önteni bele a pénzt számolatlanul... :DDD

(#5) #09819904 válasza kovaszoskeny (#3) üzenetére


#09819904
törölt tag

Frissíteni lehetett párat alapból, illetve még az Insider ágon jut egy párnak. Csak azon kívül, hogy az új színes felületet (talán) megkapják, nem fog változni nagyon semmi!
Az Áruház az XBoxosoknak jó, a PC-seknek elmegy. Mobilon pedig imádkozik a nép. De, ahogy Pain rappelte több éve: Nincs segítség az égből.

Sajnos én is azoknak a táborát gyarapítottam akik mérték hinni. Mára a Nexus 6-os tábort növelem.

(#6) Redneck


Redneck
veterán

Sajnálom, nekem bevált és nem akarom még egy ideig lecserélni. Beletörődtem hogy pár dolog már nem lesz frissítve. :O

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7) Amantius válasza Redneck (#6) üzenetére


Amantius
senior tag

Szintén. Nekem is nagyon bejött, sajnálom, hogy a dinoszauruszok sorsára jut.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#8) galocza válasza Redneck (#6) üzenetére


galocza
aktív tag

+1. szándékosan választottam olyan készüléket, amin még 8.1 fut (bár frissíthető 10-re, az ismert okok miatt nem tettem).

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amit eddig tapasztaltam ezzel kapcsolatban, azt tudom mondani, hogy nem kár érte. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha foglalkoztak volna a platformal, eszembe nem jutott volna lecserélni. Kár érte... :(

Sic Parvis Magna

(#11) kovaszoskeny válasza #09819904 (#5) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Insider nem ér. :(

Abe due dembella

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

A mai napig imádom a 8.1-et. A 10-et nem kedveltem meg. (Az újdonság varázsa hamar lecsökkent.)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) westcoastog


westcoastog
veterán

Jó rendszer volt (viszonylag), még most is azt használnék inkább 10 helyett, egy katasztrófa ami most van.

[ Szerkesztve ]

(#14) joey04


joey04
titán

Pedig jó is lehetett volna. A kinézet már egész korrekt volt, a continuum ígéretes volt, tehát voltak jó ötletek. csak hát a fejlesztőknek kellett volna tejelni, mert sok app nem volt elérhető, vagy butább volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Kadzsor


Kadzsor
csendes tag

Nekem 640 XL-m van, W10P-re frissítve, de rendszeresen akad, míg 8.1 úgy hasít rajta, hogy csak na. Viszont 8.1 alatt már szinte semmi sem megy, még a Skype sem. Valószínűleg visszarakom a 8.1-et, és odaadom a kétéves fiamnak, Youtube-ozni tökéletes, megosztani meg semmit sem tud a a Facebook és a Messenger támogatás hiánya miatt.

(#16) Redneck válasza Kadzsor (#15) üzenetére


Redneck
veterán

Ilyenkor örülök hogy nem Facebookozok, vagyis csak asztaliról, egy baráti csoport miatt. :DD
Nekem azért is jó még a 8.1, mert csak Viber, Tubecast, BKK futár, Here, Steam és alap gyári appok kellenek. Ha nem így lenne már biztos cseréltem volna.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) Kadzsor válasza Redneck (#16) üzenetére


Kadzsor
csendes tag

Nekem viszont muszáj cserélnek, asszonykával Skype-on és Messenger-en szoktam beszélgetni

(#18) Redneck válasza Kadzsor (#17) üzenetére


Redneck
veterán

Viber, nem alternatíva? Ugyanúgy lehet chatelni, és telefonálni, cserébe 8.1-en is működik.

PZsolt27: Ez biztos? Mert pont az alkalmazások hiányát rótták fel a rendszernek mindig.

Kadzsor: A Viber? Nekem nem nagyon volt vele gondom, legalábbis nem több mint az Androidos ismerősöknek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19) PZsolt27


PZsolt27
tag

Pedig nagyon szerettem a WP platformot, nagy kár érte... :( Fejleszteni erre volt a legkönnyebb.

(#20) Kadzsor válasza Redneck (#18) üzenetére


Kadzsor
csendes tag

Sajna akadt a 8.1-en, meg az asszonynak Android-os telefonja van, a kettő nem mindig hajlandó együttműködni, (mégis csak két különböző rendszert használunk) Újabban egyre inkább észrevehető, hogy még a Skype sem mindig hajlandó kicsörögni Andoid-on, ráadásul legutóbb már nem is tudtunk beszélgetni egymással, mivel "túl régi" verziót enged csak telepíteni a 8.1, młg a 10 alatti verzió le van maradva az Android-ostól (nekem úgy tűnik, már a Microsoft is csak Androidra fejleszt)

(#21) Ed_007 válasza 30z.Samu (#10) üzenetére


Ed_007
aktív tag

+1

(#22) nyisziati válasza Kadzsor (#20) üzenetére


nyisziati
veterán

"a Skype sem mindig hajlandó kicsörögni Andoid-on,"
Nekem ezt android-android telefonon is műveli. Vagy nem hajlandó a küldött fájlt feltölteni. Vagy egyszerűen eltűnik a kontaktlista. Hihetetlen vacak ez a skype. :((

(#23) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Kiváló telefonplatform volt, kár érte. A WP sokkal átgondoltabb, kezelhetőbb volt, mint az Android; sajnálatos, hogy a MS elkezdte "fejleszteni".
A tavaly augusztusi frissítés óta újraindulgat, visszahívja hívás közben a beszélgetésben levő partnert stb.
A platform mellett a készüléket is sajnálom: a Nokia930 Black-Gold Edition még most is a legelegánsabb telefon számomra.

(#24) catroot


catroot
veterán

Amikor elsőként vettem meg az Omniát wp-vel...

Most inkább nem írom le, hogy mit gondolok az egész MS-féle sz.rságról. :(((

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#25) Kadzsor válasza Ed_007 (#23) üzenetére


Kadzsor
csendes tag

Első okostelefonom egy Lumia 530 volt, nagyon kis strapa telefon volt, a gyerek megfürdette a vécében, de addig minden létező dobálást, emeletről kihajítást és rajta ugárlást is túlélt. Nagyon megörültem, amikor két hónapja már elég elérhető áron lehetett 640 XL-re váltanom, de a W10P bár sokkal fejlettebb rendszer, de az egyszerűség feladásával bizony a megnövekedett rendszerigény miatt akad is rajta alaposan.
Számomra leginkább az volt az érthetetlen, hogy a Microsoft miért nem kezdett hozzá minőségi applikációkat készíteni, akár pofátlanul lemásolni is Androidos appokat és azok újításait. Mivel manapság már alap egy kiváló Facebook és Facebook messenger appliláció, nem kellene ezt a Facebook Inc.-re bízni hogy majd megcsinálja, vagy esetleg honorálhatták volna pénzzel a munkájuk gyümölcsét. Ma már ez annyira alap, hogy én is váltok Android telefonra (Alcatel Pop 4s), mivel a Skype már nem nagyon használható, a Mobilevoip és a Skye vagy megy vagy nem (de leginkább nem).

[ Szerkesztve ]

(#26) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Lumia710, 520, 735 Akkor ennyi volt? :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27) alevan


alevan
őstag

Kár érte. Az LG Optimus 7 és a Lumia 920 a két legjobb általam birtokolt okostelefon volt. A rendszert is szerettem.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) Stan648


Stan648
tag

Nekem is volt egy 8.1 telefon amit 10-re frissítettem, de legutóbbi frissités már nem jött és több már nem is fog rá. Nekem bejött meg minden, de usb kontaktos lett. Így gondoltam második okostelefonnak kipróbálok egy androidost. Windows rendszer átláthatóbb, de persze az android sem rossz. Be akartam nevezni egy 640XL-re, de végül lemondtam róla. Hírt olvasva jobb is, hogy így tettem. WP R.I.P!

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#29) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

A világ leghasználhatatlanabb appjai voltak csak rá. jó bénán megírva, nulla frissítéssel.. Hamar tele lett a hócipőm a rendszerrel.. Nem kár érte. Bye!

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30) #09819904 válasza Stan648 (#28) üzenetére


#09819904
törölt tag

A 640XL amúgy is egy elbaszott konstrukció volt. Szóval abszolút nem vesztettél semmit.

(#31) AxBattler


AxBattler
félisten

Sajnálom, hogy befuccsolt ez a Win mobile dolog, nekem eléggé bejött a droid után... most mehetek vissza. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) pengwin válasza nyisziati (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Ha nem lettek volna lemaradva hardveresen a készülékeik állandóan, hanem ugyanazt a vasat adták volna kicsit alacsonyabb haszonnal mint amit androidos vonalon megkapott az ember, akkor lett volna felhasználó.

Persze nem volt elég felhasználó úgy, hogy magyarázni kellett: ide elég ugyanannyi pénzért gyengébb hardver, mert az OS jobban bánik vele. Erre nem sokan kíváncsiak.
Meg talán nem csak a fejlesztői monomániákat kellett volna tolni erőszakosan a frissítésekkel, hanem a bugokat kellett volna javítani meg a felhasználói igényeket kielégíteni, valamint nem ártott volna, ha nem tüntetnek el egy frissítéssel jól működő funkciókat egy fél évre (pl. panoráma fotózás).

Nálunk a családban 5 embernek volt Windows Phone 8/8.1/10-es készüléke, de már jó ideje elvesztettek minnyájunkat, mint vásárlókat.

Üdv, pengwin

(#33) Nekomajin válasza Kadzsor (#25) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Ugyanezen gondolkoztam én is hónapokig. Nehogy már a világ egyik legnagyobb szoftver gyártója ne tudja megoldani akár pénzzel, akár saját fejlesztéssel, hogy az Android/iOS top100 app legyen, és normálisan működjön az ő platformján is. Nem kell várni a sült galambra, hanem pénzt kell rá fordítani, a többi meg már jön magától.

Lehet a csempén vitatkozni, de pont az volt a jó a wp-ben, hogy letisztult volt a felület, mégis rugalmas. Jó úton voltak vele, csak nem kellett volna kapkodni. Hagyni kellett volna a Nokiának a hardvert, és minden erőforrást beletolni az app fejlesztésbe.

Úgy várta mindenki Nadellát, mint a messiást, aztán most meg lehet nézni, hogy milyen mélyrepülésben van a win10 desktopon meg mobilon is.

(#34) Freiherr válasza Nekomajin (#33) üzenetére


Freiherr
őstag

3 WP-s telóm volt,mindet szerettem,a csempe hab volt a tortán.Sz@rjanak farfekvéves sünt,amiért így elcseszték.

XXX

(#35) #09819904 válasza pengwin (#32) üzenetére


#09819904
törölt tag

Figyelnek Ők a felhasználóra!
Mobilon jeleztem vissza, hogy vannak bajok az Edge-el. Erre jött a copypaste válasz, hogy mindent megtesznek, de legyek már olyan kedves frissíteni a rendszert. Visszaírtam, hogy az Insidertől csak a Canary buildjük lehetne frissebb, de ahhoz átlag halandó nem kap hozzáférést. Viszont a stabil verzión jelen van a hiba, illetve az Insider builden is. Ilyenkor mi a teendő? :U
Mintha azt kérdeztem volna, hogy Woody Allén svéd úszónő?!

(#36) DS39 válasza Redneck (#18) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát kinek mi, de szerintem is könnyebb volt WP-re fejleszteni, mint androidra.
(Sosem ez volt a gát, hanem hogy minek? Kevés volt a user, nem érte meg.)

[ Szerkesztve ]

(#37) #09819904 válasza DS39 (#36) üzenetére


#09819904
törölt tag

Most a Win 10 alatt már ott a unix ágy. Szóval a portolás sem olyan hatalmas cucc. Nem véletlenül tud a Microsoft androidra fejleszteni.
Értelemszerűen ez fordítva is igaz, hogy droidos cuccot portol Winre.
Csak ugye a Microsoft most felébredt Csipkerózsika álmából, és a Nokia után megszünteti a Windows Mobilet. Majd kiadja a Surface Phonet, ha kialudta magát, mert az a név mennyire jól cseng.
Hiába dobná valami nagyot, akkora tábort fog veszíteni, hogy szinte a nulláról kell majd talpra állítani a Windows Mobilet.
Emellett olyan árat is kellene alkotni hozzá, ami beindítja a piacot. Csak félő, hogy majd olyan szarok is napvilágot látnak, mint a 640XL például. A nép pedig megunta az üres kampányokat.

Az asztali verzióban vannak lehetőségek. Csak azt sem úgy használják ki ahogy kellene. Amerikában sem hiszem, hogy olyan szupin teljesítenek!

Szerintem a régi Symbian rendszerben sem csalódtak ekkorát az emberek. Igaz ott jöttek újítások, nem pedig dumáltak.

(#38) BiP válasza kcsa (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy mondjuk nem tökönrúgni magukat megannyiszor.
A MS maga hátrált ki a platfrom mögül még évekkel ezelőtt, pedig egy jó cucc volt, és lehetett volna, ha nem szivatják lépten nyomon a saját felhasználóikat.

(#39) kcsa válasza nyisziati (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Ez ettől függetlenül is megtörtént, csak mivel agyatlan hülyeségeket hívtak fejlesztésnek, azért lett ez, ami.

(#40) christprhrdv


christprhrdv
tag

Pedig én is úgy gondolom, hogy jó irány volt a WP. Legalábbis volt egy Android és iOS és az MS egy teljesen új és szerintem jó felületet talált ki. Nem másolt, és sikeresen összeolvasztotta a droidos widgeteket meg a szokásos ikonokat. És még a hardware-igény is sokkal kisebb volt, mint a robotos OP-rendszeré.

Én valahogy úgy látom, hogy a "tech-világ véleménye" húzta le a felhasználók körében. Akinek nem volt véleménye róla, az nagyobb részben olvashatta, hogy mennyire nem jó ez a WPhone. De ennyit, nagyon konkrétumot nem, de ez elég is volt neki, hogy azt mondja, hogy nem szeretem.

Pl.: nem szolgáltatós mobilboltba mentem venni egy Windowsos készüléket, mert nekem olyan kellett, ami nem akadozik mégsem kerül 50ezrekbe. Azt hiszem Lumia 520-at nézem, függetlenül 27ezerért. Mobilboltban kérdezem, milyen Windowsos telefon van, mire a válasz: "Azt nem tartunk, mert nem tetszik a menüje.". Mondtam, hogy köszönöm, de nekem lett volna... Átmegyek az egy sarokkal mellette levő másik üzletbe, szintén ugyanez a kérdés. A válasz: "Nem árulunk olyat, mert az nem jó rendszer.". És ezek az eladók huszonéves lánykák, akinek nem tapasztalatuk van, hanem max. véleményük, de inkább másét vagy a főnökét hallották és ezért mondták ők is vidáman.
Ezen az utolsó helyen mondtam, hogy akkor most mutasson nekem 30körül olyan droidos telefont, aminek a menüje úgy hasít, mint a Windowsosé. Mondta, hogy hááát, őőő... 70ezer körül egész jókat tud. :C

[ Szerkesztve ]

(#41) Norb79 válasza christprhrdv (#40) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem is szerencsém volt vele, tavaly év végén kerestem új telefont a kiszolgált szifon helyett, a céges androidok tapasztalataiból kiindulva androidos készülék szóba se jöhetett, szifont nézegettem meg a lumiákat, aztán megláttam milyen brutál kamera van a 950esben és akkor pont 80k alatt volt az ára, szóval azt választottam. Nem bántam meg. Szuper a képe, szuper a kamerája, alap dolgokat kiválóan és akadásmentesen tudja. Ami hátránya az valóban, hogy pár app hiányzik (wizzair, ryanair, booking.com ami tényleg fáj, illetve egy hearthstone kliens is jó lenne), de mivel van ipadem mellé, így ezeket túl lehet élni azért, de tényleg jobb lenne, ha a top100 iso/android appot lefejlesztené az MS, vagy beszponzorálná a fejlesztőket, hogy ők csinálják meg, és egyből komoly alternatíva lenne.
Sajnálom, jó kis telefon és platform volt ez. :(

(#42) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Lezárult egy "korszak". ;]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#43) kovaszoskeny válasza Ed_007 (#23) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

"A WP sokkal átgondoltabb, kezelhetőbb volt, mint az Android; "
Szerintem meg óriási blamás katyvasz, ocsmány ui -val amit ha akartam ha nem bámulnom kellett.Hol a sírja a wpnek? Rágyaláznék ;] :)) ;]

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#44) #09819904 válasza Norb79 (#41) üzenetére


#09819904
törölt tag

Meg a térkép minden csak nem offline, az Edge címsorba nem ugrik a kurzor, csak sokadik alkalomra. A zenelejátszó alkalmazás, alias Groove nagyobb mennyiségű zene (~ 5-6 GB) a nagyját kihagyja. Az alkalmazásokat nem tudod visszaállítani alaphelyzetbe, csak az egész készüléket a gyári beállításokra... :U Ezzel ugye a zenéket ki is hajítja, ami nem SD kártyán van... :U
A fiók visszaállítása bűn lassú még száguldó wifi mellett is.
Szóval minden amit a Microsoft a kampányban elmondott, csak az hiányzik. Amit a kezedbe ad, az egy pendrive csak. És ez ami felháborító!
Olyan jó lett volna egy nem iOS, nem droid készülék. Nekem is bizalmam volt a 950-esbe. Aztán a rendszer megölte!
Annyiba ment el majdnem, amennyibe ha középkategóriás androidos Sony kerül használatba. Ez abszurd!
És akkor még tegyem össze a kezem, hogy elment! :U

(#45) #09819904 válasza kovaszoskeny (#43) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Microsoft kampányában valóban ez hangzott el! Aztán elmaradt, mint a 13. havi nyugdíj.

(#46) zorzy4 válasza Redneck (#18) üzenetére


zorzy4
őstag

Sajnos nekem is pont a viber miatt lett elegem a rendszerből. Volt olyan, hogy csak akkor jelzett ha beléptem, vagy megbirizgáltam a képernyőt. Mostanában meg, csak akkor lehetett képet csatolni, ha az megérkezett az onedrivera, különbem nem látta a program, hiába volt a galériában. Ja hogy oda meg sokszor egy, két nap volt.....

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#47) Foglalt név válasza DS39 (#36) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezt a felfogást nem tudom honnan jön. Lehet, hogy csak 5% piaci részesedésük volt, de könyörgöm az is több felhasználó, mint Magyarország teljes lakossága :F
Nem éri meg?
Gsmarenan írtak ki egy szavazást, hogy mi szerinted az ideális telefonméret. 25% szavazott nem emlékszem pontosan a méretet, de 5" alatti képernyőre. Reakció? Kiírtak egy új szavazást, ahol a 5" volt a legkisebb. Ha háromszor annyi embernek jó, akkor a kisebbség miért nem éri be azzal, ami van?

(#48) Dtomka


Dtomka
veterán

Sajnos véget ért...Aki ennek örül csak sajnálni tudom.
Marad a Droid és az IOS....és ha egy piacon minél kevesebb a résztvevő annál kisebb a versengés is...

Volt aki váltott volt aki nem. Aki nem, az azért mert másoktól azt hallotta..., hogy nem jó. De, hogy mi nem jó azt nem tudta...
Sok embertől hallottam, hogy WP-re váltott és nem bánta meg.
Nekem a mai napig egy NOKIA 635 telom van, és ha elromlik, akkor leszek bajban, hogy mit vegyek.
Azért jó volt, olvasni, hogy nem egyedül bánom, hogy véget ért...

(#40) christprhrdv
Egyetértek és ismerős story...

(#49) Norb79 válasza #09819904 (#44) üzenetére


Norb79
őstag

Térképpel pont semmi bajom nem volt, az volt a másik ok, amiért a WP mellett döntöttem, hogy szenvedés nélkül van offline térkép. Elég sokat utazom, és mindig bevált, hogy előre letöltöm az adott országot és akkor szépen eltalálok bárhova. Fél európát megjártam már vele. :)
A zenelejátszót is napi szinten használom, rádugom kábellel a kocsira és pörög a zene. Igaz nekem nincs fent 5-6 giga, csak 40-50 szám, és gyakran cserélgetem, hogy mit hallgatok, nem építek komoly gyűjteményeket, szóval ebbe a korlátba se futottam bele.
Edge az mondjuk engem is kiidegel néha, nekem azt csinálja 1 vagy 2 javítás óta, hogy beírok vmit a címsorba és microméretben tölti be az oldalt, ki kell lőni a lapot, újra beírni amit keresek és akkor tölti be normális méretben. 2 másodperc orvosolni, de bosszantó.
Messengeren nincs hívás ami szintén vicc, szóval van hibája gazdagon, de a mindennapokban nekem kiszolgál szépen, szerintem marad is addig amíg nem lesz jobb kamerás telefon 100k alatt, szóval vélhetően még jópár évig. :D

(#50) #77646080


#77646080
törölt tag

Sajnálom, hogy így alakult. Annak idején kifejezetten kedveltem ezt a rendszert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.