Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zigur


Zigur
senior tag

Nagyot robbant amikor elindították a GB, gyengécske hardver, fekete-fehár lcd kijelző... Jó játékok, és hosszú üzemidő. Nem véletlen hogy a Switch-el folytatja tovább a kézikonzolos menetet a Nintendo.

(#2) khron78 válasza Zigur (#1) üzenetére


khron78
őstag

Nem fekete-fehér volt a kijelző.

(#3) james001


james001
veterán

Első konzolom volt a GB,imádtam. Super Mario Land 2,Wario Land,Tetris... Áhh igazi retro érzés fogott el. :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4) Clorf


Clorf
tag

Hát jah, nekem meg csak egy koreai koppintás jutott "Super Watara" de legalább a legjátszhatóbb játékkal a "jaguar bomber"-rel -.-

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#5) vilmose33


vilmose33
őstag

Sajnos nekem soha nem vettek, barátaim- osztálytársaimét nyúztam. Mario,tetris,pókember , a kvarcjátékok után hatalmas előre lépés volt akkoriban minden tekintetben. Kellemes emlékek kötnek hozzá.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#6) Fitzgerald válasza vilmose33 (#5) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A legelső, klasszikus Gameboy-t én is egy lány osztálytársamtól kaptam kölcsön annak idején vagy egy hétre, a Batman-el nagyon sokat játszottam. Aztán kaptam egy Game Gear-t születésnapomra valamikor '95-ben, örült a fejem. Pár héttel később tönkretettem. Akkoriban nagyon drágák voltak ezek a kis szarok az átlagkeresetekhez viszonyítva, pont a SNES kapcsán beszélgettünk itt erről a napokban. Egy Game Gear is olyan 25 rongy körül volt '95-ben, ha jól emlékszem. 2002 nyarán vettem egy Advance-t, és az volt eddig az utolsó Nintendo konzolom, sőt. Egyáltalán nem volt azóta konzolom. PC powaaa!!!44

(#7) darkmore


darkmore
tag

Még mindig itt van a szekrényben kb. 30-40 játékkal, a legjobb nyári handheld, mert minél jobban süt a nap, annál jobban látod mi történik a képernyőn! :)

[ Szerkesztve ]

(#8) gabor7th


gabor7th
addikt

Rajongtam érte, volt hogy ez volt szinte minden vágyam.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Anno, kislány koromban nekem is volt ilyen a kezemben.
Játszottam vele, akkor volt a mario meg valami pokember szerűség, aki ugrált a dobozokon, meg ilyesmi.. Meg nem mondom mikor volt, de ~90 környékén..
Én is szerettem volna egy olyat, és mit kaptam? Egy k...tt tetris-t :D
Aztán jött a kvarcjáték vagy mi volt az, ott meg valami tojások potyogtak fentről..
Már mindenkinek PS1 volt, mikor hozzám került egy C64.. :D
Jajj, hány Joy-t nyírtam ki vele :D

(#10) adalbert1


adalbert1
veterán

Sajnos anno csak a szomszéd gyereknek volt Game Boy-a, így nekem maradt a Famiclone majd később a PC (persze egyszer volt nálam kölcsön, akkor sokat játszottam egy Indiana Jones játékkal, illetve talán a Super Mario 1-gyel). Felnőtt fejjel már beszereztem egy Pocket, Color, Advance és Advance SP változatot is, viszont kicsit szégyennek érzem a Nintendo részéről, hogy először az Advance SP-nél jelent meg a kijelzővilágítás, és csak az AGS-101 Advance SP modellek, illetve a Pocket kapott normális háttérvilágítást - főleg, ha a Game Gear-rel összehasonlítom.
Viszont az tény, hogy nagyszerű játékokat adtak ki rá, Mario, Wario, Tetris (majd Advance-re a régi NES-es Mariok felújított SNES változata, Lost Vikings, Earthworm Jim, Donkey Kong-ok, stb) - ezek miatt még most is néha előveszem őket. :)

(#11) PHM válasza adalbert1 (#10) üzenetére


PHM
addikt

A Pocket nem, csak a Light kapott háttérvilágítást.
A Game Gear háttérvilágításával azon kívül, hogy sokat fogyasztott,
nem lett volna baj. A gond a kijelző gyatra minősége volt.
A GBA SP AGS 101-es háttérvilágítása két fokozatban állítható,
s bár a színei sokkal élénkebbek és szebbek, mint a 001-es
modellé, valamint kontrasztosabb is, ugyanakkor ezzel egyúttal
kiemeli a kijelző pixelességét is. Ilyen szempontól a GBMicro
kijelzője a legjobb, ahhoz a felbontáshoz ugyanis az a kijelzőméret
illik a legjobban. Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12) james001 válasza darkmore (#7) üzenetére


james001
veterán

A gép már nekem sajnos nincs meg,de a játékokat megőriztem én is :K Belegondoltam már egyszer hogy beszerzek egy gépet is újra,de ahogy láttam nem egyszerű :Y

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13) Fitzgerald válasza james001 (#12) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Most is van egy aprón 6900 forintért.

(#14) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A ceruzaelem biznisz fellendítője :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) pomorski válasza Fitzgerald (#13) üzenetére


pomorski
őstag

Jó ötlet, lehet veszek is egyet.

(#16) adalbert1 válasza PHM (#11) üzenetére


adalbert1
veterán

Elírtam, pocket helyett microt szerettem volna írni az eredeti hsz-ben :)
Sajnos microm nem volt még, mikor alacsony áron kiszórták őket még nem foglalkoztam a retro konzolokkal, utánna pedig már csak elég drágán láttam.

(#17) XuChi válasza Clorf (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Az véletlen nem egy Super Vision volt ??

Nekem is volt ilyen, kb ha volt hozzà 5 jàtékom. :D

Emlékszem, egy karàcsonykor kaptam, Anyum azt gondolta ez a Game Boy :D

Aztàn nagy könyörgések àràn, csak megkaptam a Game Boy-t egy Mario Land és egy Tetris tàrsasàgàban amit hamar követett a nagy kedvencem a Castlevania :)

Ohhh azok a boldog 90-es évek!!!

[ Szerkesztve ]

(#18) Sirandrish válasza XuChi (#17) üzenetére


Sirandrish
legenda

Senkit sem érdekelt a HW, senkit sem érdekelt a grafika...csak az élmény számított...hiányzik!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19) XuChi válasza Sirandrish (#18) üzenetére


XuChi
addikt

+1. Annyira kiràly volt az az idöszak :R

(#20) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A Game Gear-em emlékszem 6 darab ceruzaelemmel működött, és kb. egy órát bírt ki 6 zsír új Duracellel. Hordozható konzolnak tökéletesen alkalmatlan volt emiatt. Ma mekkora botrány lenne egy ilyen dologból lol.

(#21) XuChi válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


XuChi
addikt

Az nekem is volt, Anyukám hülyét kapott, hogy naponta kellett venni hozzá az elem csomagokat :D

Kaptam is hozzá egy adaptert, amivel már nem merült le, de a hordozhatósága is megszűnt neki :))

(#22) Blaise


Blaise
veterán

Aki nosztalgiázna:

A kínaiak gyártanak állítólag tökéketesen kombatibilis GameBoy Color koppintást, előre töltött játékok is vannak rajta, próbált valaki ilyet?

Kong Feng GB Boy Classic Colour Handheld Game Console With Backlit 66 Built-in Games

(#23) Fitzgerald válasza Blaise (#22) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem, de biztos fasza az értékelésekből ítélve. Az olcsó kínai sárga kazettás Famiclone-ok jutnak róla eszembe, amelyeket az összes piacon meg lehetett venni itthon a '90-es években párezer forintért, és adtak hozzá egy kazettát mindenféle játékkal. A Super Contra VI-ot egy olyanon nyomtuk sokat coopban anno. Volt rá Mortal Kombat is, nagyon lol volt egy ilyen 8 bites gépen, természetesen semmi köze nem volt az arcade vagy a PC-s verzióhoz :D

@XuChi

Ne is mondd, még arra is emlékszem, hogy 400 forintba került 6 darab Duracell elem akkoriban.
Ma kb. 1500 lenne a 6 elem, de ha megnézzük az akkori béreket/árakat, az a 400 forint akkoriban sokkal többet ért.

[ Szerkesztve ]

(#24) darkmore


darkmore
tag

Ezért is nyilatkozták azt a nintendo mérnökei, hogy mikor hallottak valami gameboy konkurenciáról rögtön azt kérdezték milyen képernyője van és kb. kiröhögték a színes, világítós megoldásokat, mert azt lehetetlen elemről etetni. Mondjuk ha egyből összehoztak volna egy pocket minőséget a zöld borsóleves helyett az még jobb lett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.