Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hmm lesz itt is per. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) Cece04


Cece04
tag

Nagyon tetszetős a design! :))

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#3) dani993 válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


dani993
senior tag

Hmm itt is lesz "Hmm itt is lesz per" hozzászólás ;]

(#4) Lacces válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


Lacces
őstag

Nem biztos, mert ez mágneses indukció alapján működik, nem pedig rádióhullámok alapján. Több ilyen technológia és szabadalom is van :)

(#5) HawerKing


HawerKing
őstag

valaki eltudna mondani roviden es hetkoznapi nyelven hogy mukodik ez a vezetek mentes toltes? :DDD Hogy az istenbe vessz fel igy aramot az aksi???

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#6) BDave


BDave
őstag

A sárga jöhet! :) Tiszta Caterpillar, de tetszetős!

(#7) kriszpontaz válasza HawerKing (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem az akku veszi fel a töltést közvetlen, hanem indukciós tekercs a telefonban. Egy tekercs a töltőben elektromágneses mezőt gerjeszt, a telefonban lévő tekercs pedig ezt átalakítja árammá. Persze távolságfüggő.

(#8) tybsen


tybsen
addikt

Nekem tovabbra is nagyon bejonnek :-) Varom a holnapot :-)

(#9) boeing


boeing
senior tag

Vörös cool,nagyon szép. :K

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

A mellékelt képen ott a csatlakozó helye. Akkor ez most miért jó?

(#11) Воланд válasza D1Rect (#10) üzenetére


Воланд
titán

az usb kabel nem csak toltesre jo. mellesleg nem 100%, hogy ezt adni fogjak a keszulekekhez, inkabb kulon lesznek majd megvasarolhatoak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) VD válasza Воланд (#11) üzenetére


VD
őstag

"inkabb kulon lesznek majd megvasarolhatoak."
Pontosan, mint ahogy az NFC-s cuccok is anno.

(#13) D1Rect válasza Воланд (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, lehet én értem félre.
A wireless töltőnek nem akkor lenne értelme, ha a vezetékes töltési lehetőségnek van valami akadálya?
Pl. egy vízhatlan házban van a telefon.

Nekem itt kileng a bullshitometer.

(#14) BDave válasza D1Rect (#13) üzenetére


BDave
őstag

De, pontosan. Sokkal hasznosabb lenne, ha nem kéne egy adott tárgyhoz (jelen esetben ehhez a töltődokkolóhoz vagy mihez) hozzá érintenem a telefont. Mert ennyi erővel össze is dughatom a kábellel a telefont és be a konnektorba. Egyik sem ad akkor szabadságot, mint az, ha a lakáson belül bárhol fel tudnám tölteni vezetékmentesen.

(#15) wolfman


wolfman
veterán

WP8-as készülékeknek is le lesz tiltva a Bluetooth adatkommunikáció funkciója?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16) VD válasza D1Rect (#13) üzenetére


VD
őstag

Röviden: Kényelmes.
Nem kell semmit sehova dugdosni, csak hetykén az asztalra dobod és már töltődik is.
Ennyi. És ez azért jó mert tök fancy és pénzt lehet érte kérni.

(#17) Zolesz007 válasza D1Rect (#13) üzenetére


Zolesz007
őstag

Azért jó mert csak leteszed a telefont egy mondjuk egérpad szerű cuccra és tölt. Kényelmesebb mint dugászolni... sajna ilyen lusta az emberiség. :))

Fold 5

(#18) jookomak válasza BDave (#14) üzenetére


jookomak
őstag

Kényelem és luxus. Ha hazamész és lerakod, akkor nem kell matatni a töltő zsinórjáért, megforgatni a telefont, kinyitni a töltő nyílását stb. Ráhelyezed a töltő mezőre és kész.

(#19) BDave válasza jookomak (#18) üzenetére


BDave
őstag

Értem én. Akkor ezek szerinte ezt nem nekem találták ki? :U :)

(#20) Ndruu válasza HawerKing (#5) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Indukciós töltés

Harrrr!!!!

(#21) #06658560 válasza D1Rect (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyiben van otthon egy pár telefon, s midnegyiket lehet így tölteni, akkor pont elég egy darab "tepsi", amelyre rászórva öket töltödnek. Kérdés, a gsm modulon kívül kell valami, vagy ugyanaz az antenna jó lehet-e erre is.
Ha meg töltés közben hívnak, akkor nem vagy tyúkbélhez kötve, semmit nem tudsz kirántani fizikai károsítást kockáztatva.

[ Szerkesztve ]

(#22) gerii válasza Zolesz007 (#17) üzenetére


gerii
addikt

Így tényleg kényelmesebb, valóban, mostmár nem elég egy usb kábel, hanem egy akkora cucc is kell mint maga a telefon, és rádugás helyett rátevés kell, gratulálok...
Nem beszélve arról hogy nem éppen 99,999%-os a hatásfoka a cuccnak, így még energiát is pocsékolsz+keletkezik némi elektromos zaj.

Egyetlen hasznos helye van: az elektromos fogkefék, borotvák.

Amúgy meg biztos fognak örülni a ghánaiak, hogy ennyire kényelmesen töltitek a telefont...

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

És ha elutazom vigyem magammal azt a bigyót? lol

(#24) Воланд válasza hemaka (#23) üzenetére


Воланд
titán

nem, akkor viszed magaddal a rendes toltot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) BookerDeWitt válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Amit még tudni lehet,hogy lesz benne egy PureMotion technológia is,ami fogalmam nincs,hogy mit jelent! A vezeték nélküli töltés az 1000% hogy benne lesz! Ezt biztosra tudom! Per szerintem nem lesz,mert ez microsoft/ Nokia szabadalom,ha jól tudom!

(#26) tybsen válasza Zolesz007 (#17) üzenetére


tybsen
addikt

De ez az egerpadszeru cucc eleve csatlakoztatva van a konnektorhoz, nem? En peldaul nem szivesen hagyom bedugva a konnektorba a toltoket, ha elmegyek otthonrol (mondjuk eleve viszem is magammal, hala a jo akku kapacitasnak, de ez mas kerdes..).Szoval ha igy is ugy is be kell dugnom ezt a tolto-dokkolot a konnektorba, akkor meg mar teljesen mindegy az az egy extra dugas ( ;] ) a telefon tolto-reszebe. Legalabbis szamomra teljesen ertelmetlen dolog.

(#27) kriszpontaz válasza BDave (#14) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem kicsit lenne ártalmas akkora mágneses teret gerjeszteni! Még a végén fekete lyuk lesz a szobádban és irány a világegyetem :D.

(#28) virkir válasza tybsen (#26) üzenetére


virkir
veterán

Hát ja ezzel a kütyüvel megfosztod magad napi legalább egy dugástól. ;)
Amúgy inkább egy szabályozható csengőhangerőt, ne adj isten profilozási lehetőséget tennének beléjük. Kicsit több értelme lenne.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29) Dante32


Dante32
tag

A telefon is,meg a kiegészítő is bejövős.

(#30) BDave válasza kriszpontaz (#27) üzenetére


BDave
őstag

Akkor a megoldás: WiFin keresztül kell tölteni. :) Az lenne a legegyszerűbb, az úgyis mindenhol van, csak éppen kivitelezhetetlen.

(#31) tybsen válasza virkir (#28) üzenetére


tybsen
addikt

Lehet, hogy lesz bennuk, varjuk meg a holnapot.

(#32) #06658560 válasza tybsen (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mint írtam, ha töltés közben hívnak, akkor a madzaghoz vagy kötve. Amit azért könnyen el lehet felejteni, s akar elindulni az ember. Olyankor meg vagy idöben hököl vissza a rántástól, vagy valahol bontja a fizikai kapcsolatot. Az meg sérüléssel járhat adott alkatrészre nézve. Egy több telefonos családban egy ilyenröl tölteni több készüléket?

A tv-t is kihúzod, meg a számítógépet is?

[ Szerkesztve ]

(#33) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Azt gondolom, hogy a vezeték nélküli töltésnél nem állandóan az USB csatit használod, mert az a pici csatlakozó egy külön sérülési pont.
Ami meg a kamerát illeti, ha így fog kinézni akkor biztos nem a 808 kameráját kapja, hanem egy kisebb érzékelőt egyszerűbb lencserendszerrel.

[ Szerkesztve ]

valami

(#34) bagkri01


bagkri01
őstag

Azért remélem a tarka-barka színek mellett lesz feketében,szürkében és fehérben is. Egy businessman biztos nem fog a tárgyaláson letenni az asztalra egy sárga vagy piros lumiát.
amúgy a témához is hozzászolva: jó ötlet ez a vezeték nélküli töltő, de vajon mennyi idő így feltölteni egy telót, milyen hatékonyságú ez a cucc?

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#35) Sn00k válasza virkir (#28) üzenetére


Sn00k
veterán

"napi 1 dugástól" muhhahaaa ;] :DDD , ha így dug az már rég rossz ;]

3njoy the Lif3

(#36) vicze válasza VD (#16) üzenetére


vicze
félisten

Hát ahogy látom nem sokat értik meg, hogy pontosan erre jó és semmi csoda nincs benne.
Illetve még annyi előnye is van, hogy 1 töltővel tudsz sok eszközt tölteni kábelsaláta nélkül, néha nálunk is jól jönne, ha 3-4 eszközt kell tölteni macerás már az is, hogy mindegyiknek kábelt találjunk.
Amúgy szerintem ezek a kisfelületűeknek nem sok mindenre jók, a nagy lapoknak látom értelmét, mert az tényleg több eszközt tud kiszolgálni, így minimális a kényelmi előrelépés.

Amúgy meg nem "vezetékmentes töltő", hanem vezetékmentes töltés.

(#37) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Tetszetős mind a két telefon. :K Ez a töltési mód pedig jónak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#38) tybsen válasza #06658560 (#32) üzenetére


tybsen
addikt

Vilagos, erre tenyleg jo - en is jartam mar ugy, hogy mikozben be volt dugva, elindultam vele es visszarantott a madzag. Ilyen szempontbol nem rossz gondolat. Igen, ha hosszabb idore megyek, ami nalam gyakran elofordul (munka), akkor kihuzom azokat is.

(#39) #56573440 válasza D1Rect (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

ennek szerintem is akkor lesz értelme, ha nem egy készüléket tudok vele tölteni, hanem veszek egy lapot, amire ráteszem a laptopot, a telefonokat esetleg, tabletet, távirányítót, mp3 lejátszót, stb és egyszerre tudom tölteni mindet. vagy eleve az asztalba építik bele mondjuk

(#40) attila8812


attila8812
csendes tag

MEkkkkkora parasztvakitas ez a vezetek nelkui tolto :D

Megbízhatóságaim : http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=attila8812&submit= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=attila8812&submit=

(#41) vince válasza bagkri01 (#34) üzenetére


vince
őstag

Egy valódi businessman szerintem semmilyen telefont nem tesz az asztalra tárgyalás közben :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#42) #71321344 válasza gerii (#22) üzenetére


#71321344
törölt tag

Ennek természetesen egyelőre, mint kiegészítőnek van értelme: ha valaki sok telefonálással járó munkát végez, az irodában tart egy ilyet és amikor épp nem használja a telefont, csak leteszi az asztalra, ami tölti is.

-Jajj de lúzer ez a nokia a dokkolókat már ezer éve kitalálták! - mondhatnád Te, de itt jön képbe az általad is említett fölösleges hulladéktermelés, mert ez a kiegészítő a telefon és a csatlakozó formájától függetlenül képes tölteni a telefont, tehát, ha a következő generációk is rendelkezni fognak ilyen lehetőséggel (és úgy tűnik, más gyártók is ebbe az irányba mozdultak el) elég csak egyszer megvenni ezt a kiegészítőt.

A töltés hatékonysága jogos észrevétel!

(#43) jacis


jacis
nagyúr

De szépek ezek a telefonok :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#44) Maxentius válasza BDave (#6) üzenetére


Maxentius
addikt

A sárga nekem is bejövős. :K

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#45) Zoli133 válasza BDave (#30) üzenetére


Zoli133
őstag

Megoldható az is, csak valószínűleg oylan erősségű elektromágneses mezőben nem tartózkodnál huzamosabb ideig szívesen ;]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#46) Hans5341


Hans5341
csendes tag

Soha az életben nem vennék sárga telót, pláne pirosat, de azt kell hogy mondjam, ütősen néznek ki!

Soha többet Android. Végre megszabadulva mindkét droidos Samsung-tól. Végre. Éljen a WP, egy nyugodt, lefagyás, újraindulás, akadozás mentes, jobb világ!

(#47) Dante32 válasza Maxentius (#44) üzenetére


Dante32
tag

Nekem is a sárga tettszik.
Ha valaki egy éve azt mondja,hogy egyszer egy sárga Nokia fog tetszeni,
hááát nem hittem volna neki.

(#48) pakriksz


pakriksz
őstag

Az apple perelni fog, merthogy ők szabadalmaztatták (megint csak úgy hogy előttük már régen megcsinálta más, applenek meg csak papír van róla, egy ilyet sem csináltak a valóságban).

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49) Dante32 válasza pakriksz (#48) üzenetére


Dante32
tag

Nem hiszem.......
S III-hoz is lehet kapni. És azt tudtommal nem perlik.

(#50) zotyesz66 válasza pakriksz (#48) üzenetére


zotyesz66
őstag

milyen kurva jó lenne, ha befejeznétek már ezt! baszott unalmas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.