Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Mégiscsak kelendő lesz majd? Vagy csak most elfogy 2,5 m, utána meg alig veszik majd...

(#2) Juveman


Juveman
tag

KIA!!!!KIA!!!!!NOOOKIA!!!!HAJRÁ!!!!Szerintem szegényebb lenne a mobilvilág,ha a Nokia nem lenne többé.

(#3) hyperspace válasza kolosanyi (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

jó a telefon, és nagyon jó a marketing, szerintem kelendő lesz.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#4) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"A kissé túlméretes Lumia 920 valószínűleg ..."

Najó. Ez már nekem is piszkálja a csőröm! :(((
Sem Lumia, sem Nokia rajongó nem vagyok, de azért ez már - nem írom le azt a szót, ami eszembe jutott...

Most komolyan. Az összes 920-as tesztben/hírben ezen fog a MA lovagolni?!

Nincs benne az eredeti forrásban sem. Ok, kell valami körítést rittyenteni, de ne ezt! :((

"Nokia Lumia 920 Windows Phone 8 device is on strong demand and it already got sold out in many stores and online retailers. According to a Chinese news site, Nokia has got an order of about 2.5 million units of Nokia Lumia 920 which is impressive. This device was launched just 20 days back and if the 2.5 million order number is true, Nokia has got a real winner in its lineup. To put this number in comparison, Nokia sold just 2.9 million units of all Lumia devices last quarter.

What do you think? Can Nokia sell 2.5 million units of Lumia 920 this quarter?

Source: Yahoo China"

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5) dobolson válasza Juveman (#2) üzenetére


dobolson
senior tag

Szerintem is, én is drukkolok nekik. Egyébként azt gondolom, hogy ha androiddal is árultak volna korábban jó telefonokat, nem itt tartana a Nokia.

(#6) Juveman válasza mrlujoak (#4) üzenetére


Juveman
tag

Persze,ezeken már mosolygok csak.Én így fogom fel.

(#7) stilo18 válasza dobolson (#5) üzenetére


stilo18
addikt

Osztom. Sokkal előrébb tartana, ha a Google-val is leültek volna...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#8) Misály válasza stilo18 (#7) üzenetére


Misály
addikt

Nagyon nagy tevedes:)

(#9) Integra válasza mrlujoak (#4) üzenetére


Integra
titán

teljesen felesleges töltelék szó, ráadásul még szubjektív is.
a kedvencem továbbra is a jövevény meg az üdvöske meg a cucc szavak.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) dobolson válasza Misály (#8) üzenetére


dobolson
senior tag

Miért is?

(#11) Misály válasza dobolson (#10) üzenetére


Misály
addikt

Drodiot soha nem viszel be vallalati kornyezetbe, ahol nokiaek jellemzoen erosek es a RIM gyengelkedesenek hala meg erosebbe valhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#12) Peetey91 válasza stilo18 (#7) üzenetére


Peetey91
senior tag

Én örülök neki, hogy nincs Androidos Nokia. Félő, hogy ott is az optimalizálás hátrányára menne a mennyiség... Menne a magokkal meg órajelekkel egymás fölé licitáló 20-30 ezres telefonok sorozatgyártása. Na azok az igazi téglák, nem a 920, mert azokkal aztán sok mindent nem lehet kezdeni, nem, hogy okostelefonnak nevezni... Hajrá Nokia (pedig nincs Nokia telefonom, de 920-at tervezem közelebbről is megismerni!)

[ Szerkesztve ]

(#13) Plazmacucci válasza mrlujoak (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha a kis kinai elbirja akkor nem ertem miert sir mindenki. Punczik vagytok :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) effendi2


effendi2
tag

És akkor mennyit adtak volna el, ha belerakják a pureview kameráját! Kár, hogy ezt a ziccert kihagyták... :(

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#15) dobolson válasza Misály (#11) üzenetére


dobolson
senior tag

Nem értek egyet veled. Amit leírsz, elképzelhető, hogy igaz, de ettől függetlenül szerintem igenis jobban vennék/vették volna a Nokiákat, ha nem az elcseszett symbiannal adták volna a telefonokat. Magamból indulok ki. Én még mindig vennék Nokiát, ha droiddal is árulnák, mivel szerettem régen a márkát, de az androidon kívül meg nem tudok elképzelni magamnak más oprendszeres okostelefont.
Szerintem a Samsung nagy előnye is abban van, hogy főleg droidban utaznak.

(#16) Misály válasza dobolson (#15) üzenetére


Misály
addikt

"de az androidon kívül meg nem tudok elképzelni magamnak más oprendszeres okostelefont." - ez egyeni szocproblema, masok igen:)

(#17) Pete55555 válasza Integra (#9) üzenetére


Pete55555
addikt

A cikkek végén a falsorolás utáni "kapott" is mehet a kedvencek közé. Nameg a "rukkol"

(#18) emvy Folytatom a hsz-ed, ha megengeded "...Az új üdvöske x MP-eles kamerát, GPS-t (...) kapott.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#18) emvy válasza Integra (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg az 'alapokon'.

Uj Samsung udvoske - 5.5"-os joveveny Android 4.1 alapokon.

while (!sleep) sheep++;

(#19) dobolson válasza Misály (#16) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, de a piac állása eléggé azt mutatja, hogy másoknak is ez az egyéni szocproblémájuk, mivel az android uralja a piacot. És ezt nem vállalati téren értem, hanem átlag felhasználóra nézve.

(#20) Picco válasza Misály (#11) üzenetére


Picco
addikt

wrong.

nokiaek jellemzoen gyengek manapsag minden teruleten sajna...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21) djzolko válasza Misály (#16) üzenetére


djzolko
tag

Nem annyira egyéni, tekintve, hogy a piac 70%-át a droid uralja.

(#22) Remus389 válasza Misály (#16) üzenetére


Remus389
veterán

nincs igazad, az számít mennyit adnak el

igazán nem ártott volna egy kis plusz eladás ha droidos telefonokkal is kijönnek, talán nem lennének ennyire csődközelben, max esetleg kis veszteség, vagy szerény nyereség

attól még nyomathatnák a WP-t is, vagy ami jól esik

miért zárná ki a droid a WP-t?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#23) Misály válasza Remus389 (#22) üzenetére


Misály
addikt

Az egyeni szerzodes amit az MS-el kotottek. Melyik wp-n van bt file transfer pl?

djzolko: az olcso sort is veszik is tobben veszik, megis jobb a pilsner

[ Szerkesztve ]

(#24) emvy válasza Remus389 (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

- a Google Maps a Navteq konkurrense. Az MS mostmar nagyreszt a Navteq/Nokia terkepeket hasznalja a Bing-ben is.
- az MS evi $1 milliardot ad a Nokianak, nezd meg, hogy a komplett HTC mennyi nyereseget termel evente az Androidbol
- a Nokianal keszpenzhiany van, az uj termekvonalak viszik a penzt

.. meg meg tudnek par indokot mondani.

Nem mondom, hogy nem kockazatos strategia, de a fokusz hianya megolte volna a Nokiat mostanra.

while (!sleep) sheep++;

(#25) djzolko válasza Misály (#23) üzenetére


djzolko
tag

A wp8-on, asszem. Mert a wp7-es lumián nincs, az biztos. :) Viszont wp8-on asszem alaptartozék.

(#26) Peetey91 válasza djzolko (#21) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ezen nem kell meglepődni, azt kéne megnézni, hogy ebből az arányból mennyi olyan telefon van, ami akár a Lumia sorozattal (WP-vel), akár az iPhone-nal indulna egy kategóriában... Máris nem biztos az a nagy fölény.

(#27) Воланд válasza djzolko (#25) üzenetére


Воланд
titán

"Mert a wp7-es lumián nincs, az biztos"

meg nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Juveman válasza djzolko (#25) üzenetére


Juveman
tag

7.8-on is lesz BT http://wp7.hu/2012/11/26/wp7-8-mar-szerdan/

[ Szerkesztve ]

(#29) hallerlaller válasza mrlujoak (#4) üzenetére


hallerlaller
addikt

Múlt héten meg minden második cikkben 'alapokon nyugvó jövevény', szerintem AnDante egy mobilaréna alapokon nyugvó jövevény. :)

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#30) djzolko válasza Peetey91 (#26) üzenetére


djzolko
tag

Lumiát használok, de attól még nincs rajtam a szemellenzőm. Iphone-ból és sIII-ból az első hétvége alatt többet adtak el, mint a teljes lumia szériából idáig. (hány hónap alatt?) A wp részesedése minimális. Remélem, hogy ez változni fog, de abban is biztos vagyok, hogy egy androiod nokia swipe ui-val (mint az n9-é) átütő siker lett volna.

(#31) Remus389 válasza Misály (#23) üzenetére


Remus389
veterán

na jó, de az Android részesedése 75-80%, míg a Microsofté 2%, lehet most kicsit feljebb megy

nézd meg milliárdokat keres az Androiddal a Samsung, a Nokia legalább akkora név...

1 milliárdot kap az MS-től? ez túlzás... nem?

szóval úgy látom, mindent csak ne az Android, kár hogy amikkel próbálkoznak(Symbian, Meegoo, WP), egyik sem túlzottan sikeres manapság

ne lepődj meg ha 1 év múlva azt olvasod a hírekben hogy becsődölt a Nokia, ja annyira jó biznisz volt az MS

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#32) Glenda válasza dobolson (#5) üzenetére


Glenda
addikt

HTC.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) Воланд válasza Remus389 (#31) üzenetére


Воланд
titán

"1 milliárdot kap az MS-től? ez túlzás... nem?"

igen, annyit kap.

"amikkel próbálkoznak(Symbian, Meegoo, WP), egyik sem túlzottan sikeres manapság"(I)

symbiannal, meegooval mar eleg reg ota nem probalkoznak, mivel kukaztak mindket rendszert. a wp reszesedese meg a nokia szinrelepese ota no.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) dobolson válasza Glenda (#32) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, csak éppen a Nokia a világ első számú mobiltelefon gyártója volt, szerették és vették az emberek, a HTC meg sosem volt ilyen pozícióban.
Nem állítom, hogy most a Nokia volna az abszolút első számú márka, csak azt gondolom, hogy ennél sikeresebb lehetett volna és lehetne most is, ha google irányába is nyit.

[ Szerkesztve ]

(#35) Misály válasza Воланд (#33) üzenetére


Misály
addikt

Nembaj, becsodolnek, o megmondta! Kar hogy egy het alatt 30%-ot nott az erteke a NOK-nak, es ezt a wp8nak tulijdonitja az egesz piac:)

(#36) Glenda válasza dobolson (#34) üzenetére


Glenda
addikt

A HTC fogalom és prémium gyártó volt, amíg nem kezdett el vackokat gyártani.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#37) djzolko válasza dobolson (#34) üzenetére


djzolko
tag

Valahol azt olvastam, hogy a nokia meglátogatta az Open Handset Alliance-t, hogy kapjon kitüntetett figyelmet és a hátára veszi a rendszert, de ezt megtagadták és ezért nem nyitottak az android irányába.

(#38) Remus389 válasza Воланд (#33) üzenetére


Remus389
veterán

http://mobile.reuters.com/article/idUSBRE86P1VJ20120727?irpc=932

kár hogy közbe a Samu ennek a többszörösét keresi egyetlen negyedév alatt

igaz nem csak az okostelefonoknak köszönheti a 6 milliardot 3 hónap alatt, de nagyrészt igen vs a Nokia 250 milliót kap negyedévente

mindegy szvsz nem ártott volna nekik egy kis android, ha ügyesek és jó készülékeket, egyedi nokias felülettel dobnak ki, jó áron.... mint anno a Samu az sgs-el

biztos jobban állnának...

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#39) djzolko válasza Glenda (#36) üzenetére


djzolko
tag

A htc 2006 óta gyárt saját néven telefont, annyira nem volt neki ideje fogalommá nőni szerintem. :)

(#40) Glenda válasza djzolko (#39) üzenetére


Glenda
addikt

A HD2 szerintem igenis fogalom. Vagy a régi WM alapú telefonok.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#41) dobolson válasza Glenda (#40) üzenetére


dobolson
senior tag

Legyen, de a Nokia múltjához és eredményeihez képest ez semmi.

(#42) Воланд válasza Remus389 (#38) üzenetére


Воланд
titán

itt kezdodnek a gondok (es ezt sem te, sem mas nem veszi eszre, vagy nem hajlando eszrevenni), hogy ha a droid szobakerul, akkor mindenki csak a samsungot tudja felhozni peldakent, hogy bezzeg nekik milyen jol megy. de arrol persze nem esik szo, hogy a tobbi droidos gyarto kozben meg vergodik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) Juveman válasza Misály (#35) üzenetére


Juveman
tag

Há,persze!!!Annyi jós van ezeken a fórumokon,hogy megmondják mi lesz 1-2év múlva.Miért nem tőzsde milliomos az ilyen. :DD Amúgy olvastam egy koncepciót,hogy a WP8.X,WP9,átvált csempéről kocka stílusra.Rányomsz a csempére,azt feljön egy 3D kocka,mind a hat lapján appok.MS le is védette.Na az látványos lesz!Azt ha stabil is marad,akkor rághatja a körmét az a gyártó aki csak a Droidra épít.(Sony)Tehát nem tudjuk mi lesz 1-2 év múlva.Lehet agyon lesz dicsérve a Nokia,milyen okos volt.
Az ilyen típusú emberek mondták anno az MS-re hogy becsődöl,mert egy olyan kézzel nem megfogható dologból mint a szoftver,nem lehet megélni.Ezek az emberek most hol vannak?

(#44) Remus389 válasza Juveman (#43) üzenetére


Remus389
veterán

nem zárja ki egyik sem a másikat.

a Sony jól csinálja, ha látja hogy felfutna a WP kihoz olyat is

a Nokia is kihozhatott volna droidot, persze nem kapna segílykét...

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45) Воланд válasza Remus389 (#44) üzenetére


Воланд
titán

persze, az ms meg puszira kivagna a sony telefonokbol az xbox szolgaltatasokat a psn kedveert.....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) munnergep válasza Воланд (#42) üzenetére


munnergep
senior tag

Mint a ZTE vagy a Huawei?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#47) boletus válasza mrlujoak (#4) üzenetére


boletus
aktív tag

Nem akar "mosakodni",vagy nem tud a két(három? ) "szupersztár" ? Szánalmas volt a MATV-ben az állandó ismételgetése a 920 "nehézségének". Tudom,nem sokakat érdekel,de elegem lett a "bemutatóikból".
És,az a nem szűnő ide-oda görgetés? !

[ Szerkesztve ]

(#48) Misály válasza Remus389 (#44) üzenetére


Misály
addikt

Es dobhatna ki a navteq-et kb hisz az android eleg erosen a google szolgaltatasai kore epul. Nyilvan jobb ajanlat egy olyan rendszer amihez hozza tud adni valamit. Jelen hir is oket igazolja.

Samsung meg ontja magabol a keszulekeket, ordenare marketing es ugye a galaxy csalad nepszerubb peldanyai ugyesen koppintottak az iphone hatast.

"a Sony jól csinálja, ha látja hogy felfutna a WP kihoz olyat is" - es ki fogja felfuttatni a WP-t ha nem egy exkluziv gyarto?

(#49) Inclitus_pv


Inclitus_pv
tag

"A kissé túlméretes Lumia 920"...

-> A Mobilarena szerkesztősége szerint kissé túlméretes Lumia 920 ...
-> A bizonyos források szerint kissé túlméretes Lumia 920 ...

Az utóbbi 2 egyike valamivel profibbnak hatott volna :)

(#50) Juveman válasza Remus389 (#44) üzenetére


Juveman
tag

Értem mit mondasz,de több időbe telik egy teljes váltás.Ebben a buliban pár hónap is sok.Nyilván egy ilyen helyzet áll elő,a Nokia előnyben lesz.Ilyen szempontból még a Samsung csinálja jól.Persze ez is csak jóslat,igazából nem tudjuk mi lesz két év múlva.Mi történne pl. ha az Apple kidobná a piacra az IOS-t,na az átrajzolna mindent az tuti. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.