Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza iwu (#39) üzenetére


bambano
titán

nem, most kezdik megint :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Destructo


Destructo
aktív tag

Iszonyat gyönyörű!Up! :)

(#53) Qkackca


Qkackca
őstag

Gratula :R

A radikat mi tartja úgy? Vmi konzol amit nem látok vagy netán a sok ventitartó pöcök :P

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#54) proci985 válasza jones965 (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszönöm a válaszokat :R. eddig Te vagy az első a fórumon, akiről tudom, hogy mindkét ház volt a kezei között, és van direkt összehasonlítási alapja. a tapasztalatom a Cosmossal az volt, hogy ph!n nagyon kevés volt belőle (még Stacker810/830 viszonylatban is) és ez szerintem az utóddal sem lesz másképp.

Ezt majd akkor, ha ez is készen lesz.:
Kíváncsian várom :K. Következő évben biztosan marad a Cosmos, szóval annyira nem sürgős az információ. Hosszú távon pedig meglátjuk... de a Cosmos2 előkelő helyen van a lehetséges utódok listáján.

általánosságban: köszönöm a cikket Neked és sirfernek is. mindig öröm különlegességeket látni a ph!n.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55) csab991


csab991
senior tag

Nagyon durván néz ki a konfig, nem semmi ház ez a Cosmos II.

(#56) jones965 válasza Qkackca (#53) üzenetére


jones965
Modder

A külső radikat egy ventilátor keret tartja, ami a gépházhoz van csavarozva.Erre is azért volt szükség, mert a hátsó gyári kivezetésen a cső megtört volna.Így is ki lett centizve.

Amikor írtam, gondolkodtam, hogy milyen részletességgel mutassam be a készítést, de annyira nem akartam terjengősre.

(#57) ViZion válasza jaja1981 (#42) üzenetére


ViZion
félisten

Így igaz. Egyik barátom Rallizik. Mehettem a kocsival, háát nekem ez is csak egy autó :)
Amikor elmondta, h itt az ilyen difi-olyan váltó, egyedi felfüggesztés, a váltó átalakítása, meg a motor mibe került naggyából, hát csak hápogtam.
Másik ismerős hobbija az akvarisztika (nekem is), de ő tengerivel tolja, sok száz liter, különleges halak... egy "alap" tengeri díszhal 17-25k, egy jó szűrő 70 k-tól indul...
De állhatna itt bármelyik hobbi, nekem pl. a bélyeggyűjtés is pénzkidobás, másnak meg vagyont ér egy papírdarab.
Nem ítélkezni kell, ez már inkább művészet, respect az alkotóknak :R

Szép cucc! A raid kártyáról szívesen olvastam volna, meg pár mérést/hőfokot esetleg :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58) jones965 válasza ViZion (#57) üzenetére


jones965
Modder

Sajnos a mérésekre már nem volt időm.
Hőfokokról: Mivel a hőcserélőkben bőven van tartalék és nem utolsó sorban jó a felépítés :B , full terhelés alatt (game+ video konvertálás) a vízhőfok nem ment 31°C fölé 22°C-os szobában.

A raid kártya jelenleg is fejtörést okoz, de megoldjuk a problémát. Előbb-utóbb.

(#59) SLYM


SLYM
veterán

nagyon komoly gép lett, ezen tuti nem fog szaggatni egyik játék sem ;)

(#60) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hát ez nem semmi gépezet :Y

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#61) xlife11 válasza jones965 (#58) üzenetére


xlife11
senior tag

Az nem semmi.:)

(#62) jones965 válasza jones965 (#58) üzenetére


jones965
Modder

Kiegészítés: az előbb írt vízhőmérsékletek érzékeltetéséhez még hozzá tartozik:
-cpu ---1,48V 4930Mhz
-gpux3---- 1,17V 1150Mhz

(#63) ViZion válasza jones965 (#62) üzenetére


ViZion
félisten

ohh... aranyos. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64) XtremLor


XtremLor
őstag

Eszmeletlenul gyonyoru lett, szep, letisztult igenyes munka, le a kalappal.
Az also boxra a racsot mivel rogzitettetek?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#65) sirfer válasza ViZion (#57) üzenetére


sirfer
aktív tag

Rakok majd fel ide eredményt ,egyelőre megy a küzdelem vele. :(

Köszönjük mindenkinek :R

(#66) jones965 válasza XtremLor (#64) üzenetére


jones965
Modder

2 komponensű műgyantával. Mindig ezt használom.
Felületet felcsiszolom, zsírtalanítom és kész. Természetesen mint minden ragasztásnál számít a felületek összenyomása. Ezt bútorlapok, valamint pillanat szorítókkal oldom meg.

(#67) Qkackca válasza jones965 (#56) üzenetére


Qkackca
őstag

Értem, köszi.

Majd kérdez aki kíváncsi..

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#68) XtremLor válasza jones965 (#66) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom szepen:R
a plexit akarom kicserelni majd racsra, 2 komponensu pattex van itthon viszont nekem nem jott be, inkabb szerzek masik fajtat :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#69) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Azta! :Y A tulajnak grat a géphez, jones neked pedig az összeállításához! :C

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#70) korion válasza jones965 (#6) üzenetére


korion
senior tag

köszi,h gondolsz ránk és megfilmesíted!:)
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#71) dave666


dave666
aktív tag

Nagyon szép konfig :R
Gyönyörű gépezet, minőségi alkatrészekből :R
Grat a megrendelőnek :)

Dave666

(#72) Djuree


Djuree
félisten

jó látni, hogy kis hazánkban vkinek van még ennyi kidobandó pénze :U

...és vajh mit csinál a géppel? mert sztem tök felesleges egy ilyen konfig. biztos örül az e-penis méretének...

persze, amúgy jó látni ilyen durva konfigot, csak relatíve értelme nincs...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#73) SLYM


SLYM
veterán

azért, hogy a tuningos meg a felső kategóriás cuccoknál mindig van pár ilyen gyökér aki jön az e-pénisszel, meg a vérpistike szöveggel, ez már komolyan mondom fárasztó. el kell fogadni, hogy nem mindenkinek az a szórakozás, hogy parizer helyett kolbásszal eszi a kenyeret, meg, hogy 2 helyett 4 giga ramot rak a gépébe...

[ Szerkesztve ]

(#75) Djuree válasza SLYM (#73) üzenetére


Djuree
félisten

elfogadom én, csak értelmét nem látom :U de ha elmondod mi értelme, úgy hogy tényleg értelme legyen akkor ok, de gyanítom nem fogok választ kapni....de mind1 is....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#76) SLYM válasza Djuree (#75) üzenetére


SLYM
veterán

mondjuk mert szép, meg jó tudni, hogy tied az egyik legjobb gép MO-on a játékosok között. én örülök, ha látok egy ilyen érdekességet. egyébként pedig ez a gép szerintem kifejezetten jól van összeállítva, nem úgy, mint pl a gyárilag HDD-vel szerelt 1 millás alienware laptop, ami elég nevetséges volt azért tényleg. ezen tényleg nem fog szaggatni semmilyen játék a következő 3-4 évben

[ Szerkesztve ]

(#77) sirfer válasza Djuree (#75) üzenetére


sirfer
aktív tag

Gondolom ezek szerint akkor le kell állítani minden olyan cikk gyártását, ami a középkategórai felett van. Nincs rá szükség...
Igazán értelmes hozzászólásod volt, csak gratulálni tudok...

(#78) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

szép munka, grat hozzá!

(#79) kungzi válasza Djuree (#72) üzenetére


kungzi
veterán

ezen legalább nem laggol a super mario 3d :DDD

(#80) jocek91


jocek91
aktív tag

Szerintem elrontja az összképet hátul a radik elhelyezése de ez egyéni vélemény. Amúgy szép munka.

[ Szerkesztve ]

(#81) Djuree válasza SLYM (#76) üzenetére


Djuree
félisten

ebben igazad van, azok a gyárilag összerakott laptopok nem sok szart érnek.

kungzi: az tuti. az egyfájlos mario is elmegy fullon talán :DDD

sirfer: ezt nem mondtam. amúgy tényleg jól néz ki, ezt nem vitatom.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#82) ViZion válasza Djuree (#75) üzenetére


ViZion
félisten

Fentebb írtam pár példát a hobbira... Nekem van egy ~300l akváriumom (volt ennél jóval több is, de házra kell a pénz :O ). Értelme kb. annyi, hogy jó nézni a halakat... :U
Ez a gép inkább művészet, azt meg máshogy mérik... szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#83) Dark Archon válasza LLKobe (#14) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ilyenkor mindig előjönnek ezek a hsz-ek is, meg a "de hát én ennyi pénzből sokkal értelmesebb konfigot is tudnék venni, meg mellé egy kocsit". Mi értelme egy Ferrari-nak is vagy egy félmillás (dollárban) gyémánt nyakéknek? Megteheti, hobbija, ennyi.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#85) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon szép! :R
"Szokásos" minőség. Mondjuk ennyi gép után már kivehető a "stílusod", tényleg felismerhetőek amit csinálsz.

Egy külső MORA3-on nem gondolkoztál még?

Djuree: Nem FPS huszár a kolléga, az értelmét errefelé keresd:[link]

[ Szerkesztve ]

(#86) jones965 válasza D1Rect (#85) üzenetére


jones965
Modder

A radiátorok adottak voltak, még így is egyet cserélni kellett a beépítés miatt.
A megrendelő szava szent. :R

(#87) Talma


Talma
tag

Pár éve 1 millát költöttem egy workstationre, még azt is húzósnak tartottam, pedig nem is szutyok PC alkatrészek vannak benne, na meg azóta 10x-esen ledolgozta az árát.

(#88) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na most megkavarodtam, múltkor egy teljesen más cikket olvastam a Cosmos II-vel kapcsolatosan, itt a modding rovatban, amit most meg nem találok, valaki :F

Szerk: áhá, már fentebb tisztázva lett :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89) tiszavirág válasza jones965 (#6) üzenetére


tiszavirág
tag

Ez már - már művészet, gratula. :C

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#90) tiszavirág válasza jones965 (#6) üzenetére


tiszavirág
tag

:)

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#91) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát amúgy durcás ez a gép, én max álmodozhatok ilyenről :D, viszont akkor mint kiderült az SSD-ket sem érdemes halmozni, az alaplapi RAID 0-s vezérlő limitáló tényező.

Akkor max 2 SSD Raid 0-ba és csókolom, kici,ócó megoldás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92) Madn!ght válasza Graphics (#91) üzenetére


Madn!ght
addikt

Raktak a gépbe külön RAID vezérlőt. :)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#93) Graphics válasza Madn!ght (#92) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt tudom, de ha nincs opcionálisan olyan RAID vezérlő ami megfelelne, akkor arra gondoltam ,hogy megelégszem az alaplapiéval / Gigabyte Z77M-D3H /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#94) zotyko71

Remek összkép! :Y Állam leesik...

(#95) sirfer válasza Graphics (#93) üzenetére


sirfer
aktív tag

Háát tényleg egyszerűbb.... :K
Simán akadnak a RAID és PCI-E kártyák.

3 napja tesztelem és kiderült, hogy rossz az egyik SSD... :(

A héten meglesz remélem a végleges beállítás.

(#96) Graphics válasza sirfer (#95) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondolom gariba cserélik. :F

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97) jookomak válasza sirfer (#95) üzenetére


jookomak
őstag

Ha már van 6 db ssd, akkor nem jobb lenne raid 5-ben? Nem láttam említést, hogy hogy lesz használva. Illetve mintha raid 0 lenne a cél. Ezeknél úgysem a folyamatos írás sebessége lesz lassító hatású.

Egyébként grat a géphez, főleg a színvilága tetszik. Most gondolkoztam én is egy ilyen belső, persze olcsóbban. A fő lökés a diablo 3-as modding volt.

(#98) bambano válasza jookomak (#97) üzenetére


bambano
titán

szvsz a raid5 amit utolsónak használnék

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) Helmoras


Helmoras
őstag

Csinos gép, szép munka!

Gratula a készítőnek és a megrendelőnek egyaránt, néhány játék tesztre én is kíváncsi lennék majd.

Használd egészséggel :)

(#100) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Brutál cucc, gyönyörű! :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.