Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

remélem a Thermalright lesz a soron következő amelyik beáll a sorba :)

..szerintem jónak tűnik

(#2) TeeBee73 válasza shteer (#1) üzenetére


TeeBee73
addikt

:K
Meg a Scythe. :))

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#3) toldy


toldy
őstag

Érdekes probláma kör az biztos.

egyébként van egy dolog amibe bocsi de belekötnék,
"ezt úgy oldják meg, hogy leszerelhetővé teszik a CPU foglalatot és a keretet," biztos hogy a cpu foglalat is leszerelhető?? :U :R

Az élet nem habostorta.

(#4) Móci válasza toldy (#3) üzenetére


Móci
addikt

Zsebkéssel, vagy más feszítőeszközzel mindenképpen. ;]

Én inkább majd arra leszek kíváncsi, hogy a régebbi hűtők mennyire fognak majd frankón elférni a memóriáktól, ha már azon is paráztak intelék. Vagy ez is csak egy felfújt 'ok'?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Charlie válasza toldy (#3) üzenetére


Charlie
tag

Megfelelő forrasztó állomás vagy extrém fizikai behatás segítségével egész biztos. :))

(#6) adm


adm
őstag

a megoldás röviden: az intel az egy procis lapoknál is bevezette a két procis rendszerek lefogatását (végre). a noctua1366dx-eim mostantól 2011dx-ek is :K.

16core - 32thread - 64gb

(#7) MPowerPH válasza adm (#6) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bizony. Üdvözöljük ezt a megoldást végre desktop szinten is. :)

Don't Tread On Me

(#8) Daywalker válasza toldy (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Pontosításra szorul: a processzort leszorító keret és a hűtő lefogatására szolgáló keretet. Nyilván nem a lábakat, de átírom, hogy egyértelmű legyen mindenkinek.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) mate0314


mate0314
aktív tag

...hogy kifejezetten LGA2011 foglalatra készített hűtővel még ebben a hónapban elő fognak előrukkolni

(#10) kpal


kpal
veterán

mindig a probléma ..

(#11) #72042496 válasza Móci (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem az igazi ok az, hogy a kisebb hűtők teljesítménye kevés lesz ezekhez a dögökhöz. Így oldották meg, hogy csak a nagyokkal lehessen használni.
Vagy valami aljas érdek húzódik meg a háttérben és ezért desznyó az Intel. :)

Bár nem értem, ezeket a lefogatókat nem lehet adott gyártó kisebb modelljeire is rászerelni? Azt gondolnám, a lefogatórendszer gyártón belül univerzális.

(#12) nednez


nednez
tag

Akinek lesz egy ilyen konfigra pénze ne h már a hűtőn múljon :U :U :U

(#13) benedekco válasza nednez (#12) üzenetére


benedekco
addikt

Múlhat azon!

És ezt vajon meddig fogják használni?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#14) nednez válasza benedekco (#13) üzenetére


nednez
tag

Mosta aki vesz 1000 dolcsit lapot meg 400-500 procit mellé hasonló összegű memóriát ne h ezen a 10-15E múljon már :U Gyárilag így is "viz"hűtést adnak :U

(#15) Roxbury válasza nednez (#14) üzenetére


Roxbury
őstag

Ennyi...

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#16) benedekco válasza nednez (#14) üzenetére


benedekco
addikt

Annak idején Én is vettem csúcs videokártyát. Fél évig spóroltam rá. Minden félretett pénzemet elvertem. Mikor megjelent a Radeon x800Pro, a boltban nem hitték el mikor leadtam a rendelést, ezért egy csomó adatot elkértek. Persze láttam, hogy Ők már agyon tesztelték a motyót. Van ilyen is.

Engem inkább az érdekelne, hogy meddig fogják még ezt a foglalatot használni? Holnapután kidobnak megint egy újat, de csak 0.2mm-rel lesznek arrébb a furatok?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) MPowerPH válasza nednez (#14) üzenetére


MPowerPH
félisten

És azt hozzá kell tenni, hogy valszeg sok gyártó követni fogja a Noctua példáját, és kérésre mellékelnek lefogatót a foglalathoz.

Don't Tread On Me

(#18) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

"Nézőpont kérdése, hogy a kialakult helyzetért mennyire hibáztatható az Intel, de nyilvánvalóan oka van annak, hogy megváltoztatták a lefogatás típusát, és nem csak a felhasználókkal való kiszúrás volt a céljuk. Valószínűsíthetően ezzel a lépéssel tudták a legegyszerűbben biztosítani azt, hogy új processzorokra csak olyan hűtő kerülhessen fel, mely mindenképpen megfelel a követelményeiknek, elkerülve ezzel a későbbi kompatibilitási problémákat. Az persze megint más téma, hogy ezzel a lépéssel a hűtőgyártóknak okoztak többletmunkát és plusz kiadást."

Nem értek egyet. Ezzel a lépéssel azt tudták legegyszerűbben biztosítani, hogy a jónép új hűtők után nézzen. A kompatibilitási problémák sem relevánsak, hiszen tendencia, hogy az újabb hűtők kevesebb hőtermelés mellett adnak le nagyobb teljesítményt. Így, ami eddig is komoly hűtőnek számított, 2011-es foglalaton is megállná a helyét. A hűtőgyártóknak (a többletmunka és plusz kiadás helyett )leginkább többlet bevételt okoznak, hiszen kénytelen lesz mindenki beújítani...

Ha azonban igaz, hogy egyes gyártók ingyenesen biztosítanak lefogatót hűtőikhez, ez valóban nemes gesztus, de kétlem, hogy ez az akció széles körben elterjedne, hiszen el kell majd adni az új hűtőket is...

Nem minden vándorút céltalan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.