Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Értelemszerűen az idei modellekbe kerül bele?

Korábban azért ez nem volt ennyire értelemszerű. Vagy rosszul emlékszem?

jupiiii

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kár, hogy a normál UHD tévéiket nem valódi 4k-s panellel szerelik. 2 LG tévé is van használatban nálunk, lassan vennék egy 4k-sat, a régi 720p-s helyett, de így nem éri meg. SUHD-ra meg nincs pénzem. Azért is kár, mert ez a Web OS jónak tűnik. Remélem jövőre kukázzák ezt a wrgb mátrixos panel szériát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) atike


atike
nagyúr

Jelszóval védett Windowsos filemegosztást fog már tudni kezelni végre? :U

(#4) Chrys_


Chrys_
addikt

"Meg kell fogni a dákót és egy nagyot püffenteni" :D

A youtube csak a TV-n játsza le a videót, vagy paralel a telefonon is megjelenik a kép? Azaz az anyagot a TV tölti le a netről, vagy a telefon és az streameli a TV-re?

(#5) lalakov


lalakov
senior tag

Milyen a rendszer felirat kezelése? Lehet méretet, színt, hátteret állítani?

(#6) .OM.


.OM.
aktív tag

Logitech Unify-on billentyűzetet kezel? 1 vevőre egér + bill kombó is mehet?
Saját Youtube kliensén milyen módon lehet begépelni? A belső böngészőbe hogyan lehet gépelni?

Köszi a válaszokat előre is.

ex .Oldman.

(#7) -=RelakS=- válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Kár, hogy a normál UHD tévéiket nem valódi 4k-s panellel szerelik. "
Ezt hogy kell érteni? :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8) elefant válasza lalakov (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

úgy emlékszem, hogy nem.

(#9) elefant válasza .OM. (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a kombókat kezeli, a logitechet nem tudom, elvileg kellene neki kezelnie.

a böngészőbe lehet gépelni a telefonnal, a magic remote-tal mutogani a virtuális billentyűzeten, és a csatlakoztatott klaviatúrával is.

(#10) Lacces


Lacces
őstag

Kár hogy a tesztnek nem volt olyan része "Anyám milyen könnyedén tudja használni?!", viccen kívül nekem néha ezt is számításba kell venni ha szülőknek vásárol az ember fia TöVö-t.
Egyébként nem rossz ez az OS, használhatónak tűnik.

(#11) RedCat válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


RedCat
senior tag

Hanem mivel szerelik? vagy hogy érted azt, hogy nem valódi 4k-s panellel szerelik?

(#12) Tigerclaw válasza -=RelakS=- (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Normál esetben RGB mátrixos panel esetén 3840 x 2160 a felbontás, subpixelre lebontva 3 x 3840 x 2160, vagyis minden képpont önállóan címezhető és mindegyik képes ábrázolni a "teljes színtartományt", mert mindegyik 1 piros, 1 zöld és 1 kék subpixelből áll.

Ezeknél az LG UHD tévéknél RGBW mátrix van, ami még jobb is lenne, ha ezt 4 x 3840 x 2160 subpixellel oldották volna meg, de e helyett 4 x 2880 x 2160 subpixel van, vagyis kb. 1/4-el kisebb az egyidejű vízszintes felbontás.

Előnye az, hogy bizonyos esetben akár 1/3-al is kevesebb a fogyasztása.

Ez csak az normál UHD tévéikre vonatkozik, az SUHD és OLED tévéi már nem ilyenek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) -=RelakS=- válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

? O_o

Ezt legközelebb megnézem, ha MM-ban járok, és nem felejtem el.
Ugyanolyan fosnak tartom, mint a PenTile Matrix bármely reinkarnációját

Amúgy ez a 3D tv-ikre is vonatkozik? Én csak azokat néztem közelebbről

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14) Tigerclaw válasza -=RelakS=- (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem idén csak az SUHD és OLED tévéik egy része 3D képes. Az FHD tévéik is normál RGB panelesek szerintem, és csak az UHD széria ilyen M+ RGBW paneles...de talán már a tavaly is ilyenek voltak.

Szóval, ha jó tudom:

FHD: valódi FHD panel
UHD: fake 4k panel (van aki 3k-nak csúfolja)
SUHD: valódi 4k panel
OLED: valódi 4k panel

Amúgy nem kell ezt sem olyan véresen komolyan venni. Lehet hogy neked épp jobban tetszik ez az RGBW megoldás képe, az alacsonyabb felbontás mellett is, mint egy másik amelyik valódi 4k. Sajnos nehéz találni olyan helyet ahol össze tudod nézni a kinézett tévéket egymás mellett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) nemlehet válasza Chrys_ (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

A telefonon nem jelenik meg, legalábbis a YT appból castolva nem. (szerintem ez nem TV függő). Nekem webOS 2 van a TV-men és ott a telefon csak kiküldi a jelet, a TV tölti le a videót.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) Kasya válasza Lacces (#10) üzenetére


Kasya
nagyúr

Könnyen megtanulhato idosebbek szamara is.

(#17) vjozsef


vjozsef
senior tag

A video minosege kozelit a nullahoz. Hogy lehet ilyen fos minoseget produkalni?

(#18) gyuribácsi88

Remek a videó, a legjobban az tetszik ahogy az az 1000 wattos lámpa belevilágít a tv kijelzőjébe, egyszerűen gyönyörű ;] :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#19) -=RelakS=- válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Láttam már nem valódi RGB kijelzőt, illetve volt Sharp paneles tévém, ami MVA paneles volt.
Egyiket sem szerettem :]

Még az LG IPS paneleiben sem szeretem azt, hogy BGR-ek, és erről a számítógépen némelyik program nem tud/hajlandó tudomást venni. Clear type pl viccesen néz ki fordított színsorrenddel :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Média Player kadenciahelyes lejátszást tud e?! Persze gondolom nem...

(#21) _Atesz


_Atesz
addikt

Majd az új széria képminőségét is letesztelhetnétek, mert állítólag "hihetetlen" lesz.

(#22) SunMount3r válasza _Atesz (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meg aztán Króm színű négy pontos talp-at is kapott, ami szintén nem utolsó a képminőség szempontjából... :D

(#23) PuMbA válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


PuMbA
titán

Ez csak egyes alja gyártókra igaz :) Samsungnál például az összes UHD TV rendes panellel van szerelve, de a Panasonic és a Sony is biztosan okés :)

[ Szerkesztve ]

(#24) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Szóval van egy nagyító vagizni, hiszen ti se találtatok neki értelmet. A mobilos cucc meg legjobban a youtube appon keresztül mutatható be.
Hihetetlen innováció...
taps :C

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#25) Lacok válasza hpeti2 (#24) üzenetére


Lacok
őstag

"Szóval van egy nagyító vagizni, hiszen ti se találtatok neki értelmet."
Felnőtt tartalmakhoz kiváló így jobban látod a lényeget. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) CWorm


CWorm
aktív tag

Engem is érdekelne a feliratkezelése. Egyáltalán semmit nem lehet a feliratokkal kapcsolatban állítani? Egyáltalán lejátssza rendesen a mai .mkv fájlokat?
Amúgy az a hajlított talpa neki nem hátráltatja egy kicsit az oda rakható hangprojektorok méretét, vagy nem lehet, hogy csak túl messze a tévétől lehet rendesen odarakni őket?

Köszi.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#27) #94529552 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tesztek is vannak ezekről?

(#28) Fall-N


Fall-N
veterán

Összességében a legjobb ez a webOS, csk a régebbi kicsit lassú volt .

(#29) Bali27


Bali27
addikt

250 ezerig 49 colból melyik tv-t ajánljátok? Már totál elbizonytalanodtam. Lg volt nálam a nyerő a webOs miatt...eddig... :(((

(#30) robogos10


robogos10
aktív tag

Csóri csávó tökre rémült fejet vágott :DDD
Nem harapunk ;]

(#31) #94529552 válasza _Atesz (#21) üzenetére


#94529552
törölt tag

Minek teszteljenek tavalyi tévéket?

Bali27 Pedig még mindig úgy néz ki, hogy ez a legjobb smart rendszer tévékben.

[ Szerkesztve ]

(#32) _Atesz válasza #94529552 (#31) üzenetére


_Atesz
addikt

Ezt benézted, elég erősen. Amit linkeltem, az idei modell, még ki sem jött.

(#33) Bali27 válasza #94529552 (#31) üzenetére


Bali27
addikt

Köszi a gyors választ a másikban :)
Mondjuk szeptember közepe/végére lesz aktuális a tv vásárlás. AKkor megpróbálok vagy WebOs3-as Lg-t, Phillipsekben (igaz régi fajta tv és háztartási gépek) még nem csalódtam, a harmadik helyen meg Pana/Samsung áll.
Digi Tv-m van, most még régi fajta Tv-vel.. a 100 fölötti csatornából 57 jön be :) Igaz ez is elég lenne :D

Más: 1/ Tv vételkor van előnye ha mondjuk személyesen veszem meg, vagy mondjuk a MM-ből rendelek(utóbbit nagyon korrektnek hozták le a leírások)

2/ Távkapcsolókkal sok gondom volt eddig. Sok elromlik, a gombok egy idő után nem úgy működnek. Pl az LG-nek ez az "egeres" dolga hogy működik? Az ember szerezzen hozzá egy másik távkapcsolót, vagy bírja a gyyűrődést?

[ Szerkesztve ]

(#34) IRO21 válasza lalakov (#5) üzenetére


IRO21
aktív tag

Méretet és színt már a WebOS 2.0-ban is lehet állítani, plusz időzítést is. Háttérre nem emlékszem, most nem vagyok a tv közelében.
Csak nem vették el ezt a funkciót a 3.0-ban!

(#35) nemlehet válasza CWorm (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

A webOS 2.0-án a beépített lejátszó megeszi a legtöbb tartalmat probléma nélkül. fHD mkv-val próbáltam, ott nem volt gond, tudtam váltogatni a feliratok és hangsávok között, az formázott feliratot is rendesen megjelenítette. Amúgy a 8-10 gigás 3D rövidfilmeket is gond nélkül vitte USB-ről a beépített lejátszó.

A felirat méretét tuti lehet állítani 2.0-án, a színt azt nem tudom, nem kerestem. Időzítést szintén nem, mert én nem szórakozok vele, angolból mindig találtam normálisat. Szerintem a 3.0 se butább ebben, elég fura lenne...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#36) lalakov válasza IRO21 (#34) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm.
Már a szín is előrelépés, de fekete háttér/árnyék nélkül nekem fárasztja a szememet. A méret olvasható? Samum van és hiába lehet méretet állítani, a legnagyobb is kicsi.

Milyen ezeknek(vagy általában) az LG tv-knek a frissítése? Samun azt írják fórumon, hogy ha nem muszáj akkor ne tegye senki, mert rosszul járhat. De az HBO Go már nem működik és a Netflix se százas, pedig csak 3 éves a tv.

(#37) nemlehet válasza lalakov (#36) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem mióta megvan 2 frissítés jött (az egyik rögtön első bekapcsolásnál, a másik kb nyár elején). Nem sokat vettem észre, talán a külső HDD-n való böngészés egy kicsit gyorsabb lett, meg a wifi stabilabb, már nem csatlakozik le (régen néha nem tudott normálisan visszalépni a hálózatra). De a smart funkciókat nem igazán használom, csak a YT és a Spotify néha, azokkal nem volt gond a frissítés után.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#38) index31


index31
tag

Sziasztok ! A videoban található HDR sample-kat honnan lehetne letölteni ami ezen a TV-n is ment.

Pl : A Lego Clip 1 HDR sample-t.

Köszi ha valaki tudna segíteni.

Ismerem a [link] oldalt. De itt a LEGO HDR sample ENCM formátumban van amit csak a Panasonic TV-k játszanak le.

(#39) Tigerclaw válasza PuMbA (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én csak az LG választékáról gondoltam, de arra mindig van esély, hogy más gyártók is használják az LG M+ paneljét. Arról olvastam, hogy több kínai gyártó is veszi ezeket.

Sajnos tesztelni nem nagyon tesztelik, illetve van néhány szintetikus teszt, ahol persze nagyot bukik, de azok nem igazán életszerűek. Boltban meg eleve nem egymás mellett vannak a tévék és annak is örülhetsz ha legalább 4k demo fut az UHD tévén, nem valami FHD vagy SD. Nagyon kevés olyan tévészalon lehet ahol megkérheted, hogy mindkét tévén ugyanazt a demo fusson és még be is állíthasd magadnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) elefant válasza CWorm (#26) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

bocs, tévedtem, lehet a színét és a méretét is

(#41) lalakov válasza nemlehet (#37) üzenetére


lalakov
senior tag

:R

(#42) CWorm


CWorm
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat.:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#43) #94529552 válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van esély mindenre, most jártam egy Euroncs üzletben, és ott vannak egymás mellett, meg ott a táv is, be lehetett állítani tetszés szerint, és odakapcsoltam a tévéket ahova akartam bármelyik tv adásra, meg a saját pent is engedték használni.
Néztem egy 49UH770-es mellett a 49UH664-et, és tök hasonló képe volt, meg a tavalyi 49 UF852 is ott volt, ami felső kategóriás, szóval nem tudom mit kellene még nézni vagy látni a te leírásod alapján? Nagyon szép volt az új UH-s tv-k képe is.

Dospalek Ez hihetetlen. Tavaly májustól jöttek ki az UF-es (2015-ös) UHD tévék. Most UH-s jelölés van a 2016-os modellévben az UHD tévékre, de hagyjuk, nem számít.

Bali27

1, az online vétel előnye az indok nélküli 14 napos elállás lehetősége, mivel hogy kipróbálás nélkül vetted.
2. tévézésre jobb egy hagyományos távirányító(kb. 10$), legalábbis nekem praktikusabb, könnyebb, stb.
De sztem ne itt offoljunk.

[ Szerkesztve ]

(#44) nemlehet válasza #94529552 (#43) üzenetére


nemlehet
őstag

Amúgy ha nem engedik kapcsolgatni a TV-t a boltban, én azt a telefonnal szoktam áthidalni :D Az ellen úgysem tudnak semmit tenni és az LG-nek eddig minden TV-je ment az anymote appal.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) Tigerclaw válasza nemlehet (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt mondjuk nem is értem, hogy sok helyen az FHD meg UHD tévéken is SD adások futnak, miközben épp azzal tudnák ezeket eladni, hogy áll leejtő képük van natív felbontáson. Ha normális az eladó, azért jelzi nekik, hogy otthon az Izaura TV-n nem ilyen lesz a kép, de ha meg nem natív anyag fut rajta, akkor nem azt látja a vásárló, hogy milyen tűéles a képe, hanem épp ellenkezőleg, a gyenge felskálázás eredményét.

Az is megtörténhet, hogy megveszi majd az FHD tévét az UHD helyett azért mert láthatóan az előbbin élesebbnek tűnik a kép.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) #94529552 válasza nemlehet (#44) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jogos a 2 pont :R , MM-ben meg van nekik a fiókban minden márkához egy használt távirányító, amit el lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#48) TheTruth


TheTruth
tag

Nekem egyedul ilyen problemaim vannak az egyel regebbi 2.0-val, amugy hasznalhato:

- Erezhetoen lassu, frissites utan is. A szimpla taviranyiton valo gombmegnyomas utan azert eltelnek jo masodpercek mire a TVn is megjelenik. Ez igaz a csatornavaltasra is. (Ugy latom a videoban mintha ez mar nem lenne igaz)

- A meltan nepszeru Logitech KR400 nehol megy, nehol nem. Nativ alkalmazasokkal (bongeszo) megy, de pl. egy YouTube(/Spotify) app keresomezojebe mar nem lehet gepelni (WTF?), szoval marad az egyesevel potyoges. Vagy ugy lehet megkerulni h a YouTube fent van a telomon is es tok egyszeru atpattintani a TVre (igen ez mar regen is jol ment).

- Nem tudom magic remoteal mennyire valosak ezek a problemak, olyanom nincs.

Ezeket felreteve amugy jo kis rendszer, Netflix meg minden kutyafule gondnelkul fut. :))

[ Szerkesztve ]

(#49) Kriza


Kriza
őstag

Remélhetőleg az USB merevlemezeket gyorsabban kezeli, mint a 2.0, mert annál gyalázatosan lassan megy valamiért tele vinyónál (utolsó frissítés talán javított rajta).

TheTruth: igaz is, a menü szaggatását már annyira megszoktam, hogy el is felejtettem, pedig eléggé szégyenteljes jelenség.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#50) #94529552 válasza Kriza (#49) üzenetére


#94529552
törölt tag

:N Nem szerencsés a tele vinyó egy tévének, valakinek szintén ilyen gondja volt, és kiderült, hogy kb. 1000 fájl volt rajta. Frissítés, gyári állapotra visszaállítás, időnként 15-20 perc áramtalanítás minden tévének jót tehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.