Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Én majdnem vettem most ilyet, de elbizonytalanított, hogy sehol sem találni egyértelmű infókat/tapasztalatokat a gsync/120hz/4k/hdmi2.1 működése kapcsán. Elméletben tud mindent amit a CX, de gyakorlatban meg annak is voltak gondjai, amihez firmware javítás kellett, ráadásul a BX-ben eggyel gyengébb proci van. Szóval CX lett belőle.

Szerintem ha már ez a nagy truváj mostanában az LG OLED-eknél, akkor a tesztekben is bővebben ki lehetne térni ezen feature-ök tesztelésére. Sejtésem szerint a PH-nak is van már HDMI 2.1 VGA kártyája, akkor meg nincs akadály :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

Elkezdtem olvasni, az első oldal aljára érve az árnál megakadtam. Aztán leesett, hogy konzekvensen LED-et olvastam, ahány helyen csak le van írva, az elejéről a O folyamatosan lemaradt... Na, így már másképp olvasom a többi részét. :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) Thom!


Thom!
veterán

Ez is beég? Win desktop alatt?

(#4) Dare2Live válasza Thom! (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha napi 6-8-10ht uaz uott van meglepne nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Szemjuel válasza Thom! (#3) üzenetére


Szemjuel
tag

MÉG A FEKETE IS BEÉG! NE VEGYÉL ILYET AZ OLED SZAR!

:C

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

elefant: Először is köszi a tesztet!
A médiacsomagotokban van kifejezetten Dolby Vision képanyag? .ts; .mp4 file-oklra gondolok. Néztem a csomagot, nem láttam benne.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Locutus válasza Thom! (#3) üzenetére


Locutus
veterán

55B8-am 2 évesen megy el a háztól most (CX-re váltás miatt), több mint 4000 üzemórával, kizárólagos monitorként használva. Zéró beégés.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) gyeniko


gyeniko
őstag

Köszi a tesztet, segít a megfelelő beállításban. Sokkal összetettebb a kép beállító menüje, mint a Samsungnak, több türelem kell hozzá.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9) tibaimp válasza Locutus (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

55 colon játszani? Az komoly! PC vagy konzol volt rajta?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) toronyhaz válasza Thom! (#3) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Ez a HSZ égett be pár ember fejébe sajnos. Képzeld el minden tv beég, ha szélsőségesen van használva. Gyárban melózom nem egyet láttam. Mindenfajta TV , monitor amin 0/24 egy fix kép/program akármi van, beég.

(#11) Chaser válasza tibaimp (#9) üzenetére


Chaser
titán

én is úgy toltam a forzát b8-on 1-1,2m-ről, valahogy túléltem ( :
fps-t nem játszanék rajta közelről, már 32-es is necces, csak úgy ha natívan tolom ki az 1080 v 1440p-t és úgy nem az 55" képet kell nézni

szerk:
Szemjuel
így van, venni kell a jól bevált lcd-t, ott nincs rizikó
csak mondjuk képmnőség sem ;] fekete sem tud beégni, mivel nincs ((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) tibaimp válasza Chaser (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na ezt kipróbálnám, mármint az autóversenyt (pedig nem különösebben csípem azt a stílust) :K Biztos beszarás élmény.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) mad823 válasza Locutus (#7) üzenetére


mad823
őstag

De nyilván nem az számít, hogy monitorként használtad-e, (ami ugye annyit jelent, hogy egy számítógép hajtotta meg), hanem hogy milyen jellegű, mennyire statikus tartalom volt rajra. Mert ugye lehet monitornak használni úgy, hogy csak játék meg filmek mennek rajta, meg lehet úgy, hogy mondjuk a photoshop, archicad vagy bármi más statikus kontent van rajta napi nyolc-tíz órában. Ez utóbbi esetben sajnos le legyenek illúzióink.

(#14) Chaser válasza tibaimp (#12) üzenetére


Chaser
titán

az, jó megjelenítő nélkül nincs is sok értelme ezeknek, film is teljesen más - szerintem -
egyszer kipróbálod nem akaródzik többet "egérmozi" módban tolni egy hitvány lcd-n
senkit nem akarok vele megsérteni, de a legtöbb az hitvány, oled ég és föld
mostani 32-esem még elmegy lcd-k közt, de sehol nincs az oledhez képest
most nincs oledem, nézem inkább az igazi egérmozi 14-es notebook kijelzőn a filmet ha úgy adódik ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) #41635072 válasza Chaser (#14) üzenetére


#41635072
törölt tag

Köszi, de le nem cserélném a "hitvány" Sony XG95-öm erre. :D
Mondjuk ennél drágább is volt, de köszönöm inkább a TV van értem és nem fordítva...
Gyakorlatilag tökéletes feketéim vannak, gyönyörű, tűéles, vibrálásmentes, élénk HDR a magas fényerőnek köszönhetően, hibátlan mozgásmegjelenítés stb.... Ja és normális 24p. Majd szóljatok ha 5 év használat után sem foltos a csoda OLED. ;)

(#16) Chaser válasza #41635072 (#15) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, használni kell, nem babusgatni. én nem babusgattam, következőt sem fogom
azt a gyakorlatilag tökéletes feketét azért megnézném oled mellett mennyire tökéletes
a fizikát nem lehet megtoszni még mindig, végtelen kontraszt az végtelen
a te tv-d is bármikor megmurdelhet, mint ahogy bármelyik, az oled is, beégnie sem kell hozzá ( :
tudom, sonynál apróért lehet venni garkiterjesztést 5 évre, de oledre is
inkább "rizikós" oled részemről mint akár egy jobb qled, de mindenki maga tudja
nem rémlik hogy vibrált volna a b8:) sőt
samukat viszont bőven láttam multikban 500e-1m közt amik villogtak
nem tökéletes az oled technológia, de jelenleg a legjobb képminőséget adja, aki fél tőle az ne vegyen
és azt is gondolja meg kimegy-e az utcára, bármikor elcsaphatja egy ótó'
veszélyes az élet ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Locutus válasza tibaimp (#9) üzenetére


Locutus
veterán

PC, csak semmi buzulás :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18) Locutus válasza mad823 (#13) üzenetére


Locutus
veterán

Mindent kapott. Mindent IS.
De a lényeg nyilván az, hogy ne légy hülye, és ne tartsd rajta direkt sokáig ugyanazt. Akkor nem ég be. Ennyi a titka.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#19) Chaser válasza Locutus (#18) üzenetére


Chaser
titán

a b7-eknél volt még hogy gyorsan be tudtak égni, a piros leddel volt valami gond, de azt már upgradelték a 8-as szériától
24/7 excelre nem feltétlen használnám, de hétköznapi használatra ma már vállalható
aki pc desktoptól fél, tünetesse el az ikonokat és tálcát szerintem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Locutus válasza Chaser (#19) üzenetére


Locutus
veterán

Így van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21) Chaser válasza Locutus (#20) üzenetére


Chaser
titán

azt is megértem ha valaki inkább qledet vesz hasonló árban, de akkor cserébe lemond egy nagyobb élményről azért, hogy esetlegesen ne égjen be az oled panelja
azt nem tudja pótolni egyik qled-lcd sem, hogy minden pontocska magában világít, ha minden lcd pixel mögött lenne egy led akkor talán, csakhát akkor már 2x drágább is lehetne az olednél
új technikák meg jönnek-jönnek, minden évben van valami világot megváltó, de gyakorlatban egyik sem ért ide
fényerőt szokták még felhozni érvnek, magam részéről nem több ezer lumen kíséretében filmezek, de ki hogy
este meg a b8 is kiégette már 50%-on is a retinámat, default hdr-rel azt hittem lefordulok az ágyról ( : 20% is bőven elég volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) tibaimp válasza Locutus (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:C :C OK, vettem!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) villamos válasza Chaser (#11) üzenetére


villamos
őstag

Az LCD is be tud égni, legalábbis nekem beégett.
Telekomos SD adásokat sokáig "gyászkerettel" néztem, és a bal széle "beégett". Amikor átkapcsoltam a HD csatornákra bal oldalon volt egy halvány függőleges csík, igaz leginkább csak fociközvetítés alatt volt feltűnő, valamiért a zöld gyepen jobban látszott. Néhány hét után végül eltűnt...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#24) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A YouTube 2x szerepel a felsorolásban, biztos nagyon szereted :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) Chaser válasza villamos (#23) üzenetére


Chaser
titán

azt tudom, ha 24/7-ben ugyanazt tolják rajtuk ugyanazt a statikus tartalmat annak azért tud nyoma maradni, átlagfelhasználásnál azért nagyon ritka lcd-nél
jóanyám' pár csatornát néz, beégésnek semmi nyoma az lcd-n
mi semmilyen csatornát nem nézünk, ezért fel sem merült hogy ebből gond lehetne, de nem is izaura-tvének használtuk az oledet:) némi kompromisszummal jár lcd-hez képest, engem az élmény kárpótolt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) wallace 234 válasza Szemjuel (#5) üzenetére


wallace 234
őstag

Beégés normál használat mellett, igen kicsi a lehetősége. Nekem annak idején 2db lcd tvm égett be elég csúnyán, egy 68 cm és egy 82 cm. Nagyobbik lcd nél a tv2 akkori logója ragadt be szépen! A szerelő mikor ki jött nem hitt a szemének! Kisebbik jó pár év után, nézhetetlenül beéget, annyira árnyékos lett. Második oled tvm van de még nem futottam bele ebbe a hibába! Naponta be kapcsolva, több órát megy. Ja és nem járattam be !

(#27) sajti_pajti válasza BITBOYS (#24) üzenetére


sajti_pajti
tag

A médialejátszó is 2x van :D

(#28) Duree


Duree
veterán

Kicsit lehetne nagyobb a fényereje, mondjuk 1000 /nit, akkor szívesen megvenném , így egy kicsit bizonytalan vagyok.

duree54

(#29) tothbe válasza Locutus (#1) üzenetére


tothbe
addikt

igen, ez elindított bennem egy gondolatatot, hogyy, mint ha egy rész hiányozna még, amiben talán bővebben lehetne taglalni a TV "besorolását" egy ilyen tesztben. Azaz összevetni kicsit a CX-el és mondjuk a Nano-val is ha már LG, és akkor olvasó el tudja dönteni a teszt alapján, hogy ez jó neki, vagy kell a CX, esetleg elég neki egy Nano is, mert az még olcsóbb.
Persze ettől még maga a cikk nagyon jó, csak nekem ez kicsit hiányérzetet hagyott.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#30) sajti_pajti válasza Duree (#28) üzenetére


sajti_pajti
tag

(Közel) sötét szobában én a B7-emmel bőven meg vagyok elégedve, sőt az elején egy picit meg kellett szokni a fényerejét.

(#31) wallace 234 válasza tothbe (#29) üzenetére


wallace 234
őstag

B7 nek azért bőven volt fényereje, újabbak sajnos nem annyira vitézkednek, kicsit le ragadt az LG e téren! De azért még így is meg eszi, a legtöbb lcd tvt.

(#32) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Én B8ról upgradeltem (az öcsémé lett) viszont megbántam.

Persze szép és jó, de pl a menüválasztója (netflix stb) és az abból előugró gyorsmenük (nemtudom mi anpontos név sry) hihetetlenül lassúak és akadnak ami elég kiábrándító). Asszony egy éve vett vmi 180ezres LG-t még összeköltözés előtt, de azon simább meg gördülékenyebb az egész.

Persze képminőségre stb. más kvház főleg pl. játszani rajta.

Ez a beégés mizéria meg elég lejárt lemez. Nyilván nem monitornak kell használni fix tálcával napi 24be.

(#33) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

A legolcsóbb elfogadható képminőségű /VA panel/, villódzásmentesmentes /no PWM/, márkás, 4k-s, 100-120 Hz-es nem OLED tv minimum 250-270 ezer, tehát nem volt más választásunk, minthogy ezt vegyük, tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#34) AxBattler


AxBattler
félisten

A termék jelenleg 350 000 forintért már megvásárolható, a tudása alapján pedig ez az ár nagyon rendben van.
Hátööö... én normális boltban inkább olyan 395k HUF körül látom, de adták már olcsóbban. Ennyiért biztosan nem venném meg, inkább rádobnék +30-40k HUF-ot, és akkor már CX.

Egyébként ja, 300k HUF fölött már nem nagyon éri meg mást venni (hacsak nem jóval nagyobb méretben), Samsung irtóra unszimpatikus a jól túlárazott idei QLED szériával.

#35 arn
Arra a 48"-os modell való... 500k HUF-ért. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35) arn


arn
félisten

hasznal vki ilyet iroasztalnyi tavolsagban (90cm)? :) bar kicsit el lehetne huzni az iroasztalt a faltol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) #72042496 válasza arn (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Használnak, de az OLED topikban szerintem több tapasztalatot találsz róla.

(#37) Chaser válasza AxBattler (#34) üzenetére


Chaser
titán

most elmászott az ára, két hete még alzán 350-ért dobálták, de annyi volt 1-2-3 hónapon keresztül

arn
sztem is jobban jársz úgy 48-assal
van aki használ monitornak 48cx-et, de van aki használ 55-öst is
48-asnál 90 ppi környéke van meg, amit hoz egy 24"@fhd kombó, 55-ösnél 80-81 ppi, az sztem pixeles lesz közelről
a kettő között vívódom ( :
de jövőre alapból 3 év gar 250e fölötti cuccokra, most már kivárom mi lesz ebből gyakorlatban, idnére jó a oled dealek úgy néz ki lecsengettek
55cx-et is lehetett lőni olcsóbban, 400e-ért is volt mm-ben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) #27070592


#27070592
törölt tag

Ugyanezt kérném, hdr10 fHD panellel, okostévé rendszer nélkül, egyetlen hdmi csatlakozóval, 200k-ért. Köszönöm! :-)

(#39) Chaser válasza #27070592 (#38) üzenetére


Chaser
titán

volt hasonló, talán a b6, mikor még fhd-n tolták, de sajnos az ár nem stimmelt ( : valszeg' hdr10 sem
van egy tippem hogy ilyen alternatíva nem lesz már
majd esetleg ha jön érdemi konkurencia az ár megy lentebb, de sajnos nem úgy néz ki hogy versenyképes alternatíva a következő pár évben lesz oledre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) DjFlanker válasza #27070592 (#38) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Nagyobb esélye van annak hogy partiban dugom meg Jennifer Lawrence-t, Jennifer Lopez-t és Jennifer Aniston-t. Vagy bármelyiküket :D :DD

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#41) #72042496 válasza Chaser (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az A7 volt az utolsó FHD OLED, valamilyen régi webOS-sel (2.0 talán), HDR nélkül. A B6 már 4K HDR.

[ Szerkesztve ]

(#42) mombulllet


mombulllet
csendes tag

Létezik, hogy dolby vision-os dl, MP4 fájl-t nem viszi az idei modellek? Ts-ben simán viszi!

(#43) pinnacle válasza #27070592 (#38) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem ha főleg TV adások, alacsonyabb felbontású filmekre kell, ez a legjobb. Nincs is más, FHD, 50", VA, Direkt LED-es TV. 4db 4K-s TV-t vittem vissza, szerintem alcsonyabb felbontáson jobb az FHD.
Egyébként tényleg nagyon jó az OLED, tavaly néztem a C verziót, saját kamerás tesztfelvétellel, nem tudom, hogy lehet, de szabályosan térhatású volt a videó, mélysége volt.

[ Szerkesztve ]

(#44) Chaser válasza #72042496 (#41) üzenetére


Chaser
titán

ámen :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Dare2Live válasza arn (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én nagyon filozok a 48"as CXen de ki kéne próbálni mérete miatt. Már azon gondolkodok, hogy behozom az 50es tévénk az íróasztalra teszt végett.
Viszont ha akkor max 48" az 55"ös írtózatosan nagy monitornak. Igazából a 48"as is pedig 32"eseket használok. Totál hátra kéne tolnom úgy is gyanusan fejforgatós. Szélei jóval messzebbre vannak mint a közepe...

meg persze ott a beégés dolog. Azért nálam a napi 8h meló beficcen. Egy ekkora böszme mellett meg más már nem férne el. Pedig nem kicsi az asztalom... Meg nem tudom mennyire lenne ez alkalmas munkára. Terület felét ha kihasználnám.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46) arn válasza Chaser (#37) üzenetére


arn
félisten

Jatszani meg ilyesmi tuti jo lenne, de fejleszteni passz... a nappaliba akarok egy 65oset, majd ott lehet kiprobalom, kiszamolom mekkora tavolsagbol lesz hasonlo latoszog. Az az igazsag a 21:9 nagyon bejott, a gorbites, az arany tok jol tolti ki a latomezot. az ujabb adaptiv kijelzok arai viszont nagyon elszabadultak, siman kijon egy oled tv az arabol.

Mikor szoktak ezeket meg jo aron adni? Tavasszal?
Nvidia shieldet ki lehet vele mar rendesen valtani? Amazon, plex, youtube megy kb rajta...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) arn válasza Dare2Live (#45) üzenetére


arn
félisten

Ez egesz jo kalkulator. Hasonlot szamol, amit en optimalisnak talalok, 17cmel ir nagyobb tavolsagot a 48asra, mint a mostani 34esem [link]

55re mar 35cmel kellene tobb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) Locutus válasza arn (#47) üzenetére


Locutus
veterán

1.14m-t ír 55"-ra, szinte pontosan eltalálta én milyen távol ülök tőle :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#49) #27070592 válasza pinnacle (#43) üzenetére


#27070592
törölt tag

TV adásokhoz épp most vettem jóatyám műhelyébe egy 40 collos Hisense csodát, abban sincs okostévé rendszer, csak egy digit tuner, szögegyszerű fHD panel, tűrhető szinek, tűrhető hangminőség, 4 év gari, 70k. :)
Egy dohányfüstös műhelyben híreket és focimeccseket nézni tökéletes.
Amire nekem kellene egy szép fHD OLED teve, legalább 55 collos méretben, az (amatőr) fotó/videoszerkesztés és a fHD filmgyűjteményem. A TV adásokra abszolut immunis vagyok.

(#50) mad823 válasza #27070592 (#49) üzenetére


mad823
őstag

Fotószerkesztésre azért bőven jobban jársz egy 4K-ssal, hacsak nem 2MP-s képeket szerkesztesz.
Amúgy meg nyugodtan felejtsétek már el ezt a fHD OLED történetet, pont ugyanannyiba kerülne legyártani, mint a 4K panelt, de töredék áron lehetne eladni.
(Ennyi erővel lehetne keresni 55" fHD microLED panelt is, hiszen pont négybe kéne csak vágni a Samsung 110" paneljét...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.