Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Franklin


Franklin
addikt

Tehát 100e Ft körül lesz.

Kicsit sok, ugyanezt megkaphatjuk az Acertől és az AOC-től 80e Ft-ért. (XF240H és G2460PF)

Nem tudom, hogy a márka és a Freesync megér-e ekkora felárat.

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Jól értem? A G2G válaszidőt 1ms alattiról 5ms alattira növelték, cserébe van Freesync?
Hááát... nem biztos, hogy minden felhasználó tetszését elnyerték ezzel a lépéssel.

(#1) Franklin
Fórumos beszámolók alapján szebb képe van a korábbi LG-nek, és azt már 80k körül be lehet szerezni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Jól néz ki a hír topicja úgy, hogy ott van mögötte a DELL SE2717H reklámja (27", FHD, Freesync 48-75Hz, ~64e Ft). :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Franklin válasza AxBattler (#2) üzenetére


Franklin
addikt

Igen, tudom, de az nem freesynces, tehát nem fair az összehasonlítás vele.

Persze én is inkább azt venném, a Freesync nekem felesleges lenne, mert minden fontos játékomban megvan a fix 144+ fps (CS GO, 1024x768 :P )

(#5) lesi20 válasza Franklin (#1) üzenetére


lesi20
csendes tag

100-ért inkáb megvenném az AOC AG241QX

1440p

144hz

1ms

Freesync

(#6) AxBattler válasza Franklin (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Kétlem, hogy 144 Hz-ig menne a Freesync range, szóval aki ennyi frame-et szeretne, az kenheti a hajára.
Szvsz 75 Hz-es monitoroknál van értelme, hogy ne essen szét a kép, de gémer emberkéknek már tök fölösleges.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) lesi20 válasza AxBattler (#6) üzenetére


lesi20
csendes tag

Nekem egy LG Ultrawide-om van aminek a Freesync range 50-144hz (+LFC)

Tény hogy a Freesync tearing szempontjából fölösleges akár 100 Hz fölött viszont simábbá teszi a játékot. Én észreveszem a külömbséget ha az FPS folyamatosan kileng 100-144 között Freesyncel és anélkül

(#8) Cyberboy42 válasza AxBattler (#6) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Nem az...144hz es 144fps nel is latni a kepszaggatast... Raadasul vannak szituaciok amikor lezuhan az fps, olyankor a freesync meg többet segíthet.... Viszont igaz, ha nincs meg a full range tamogatas, tehat 144hz-ig. Akkor nem éri meg. Jó lenne valahol kipróbálni hogy mit is tudnak ezek, pl hogy az az 5ms megis mennyit szamit... És valyon mit takar ez az imput lag csökkentés

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9) lesi20 válasza Cyberboy42 (#8) üzenetére


lesi20
csendes tag

99% biztos vagyok hogy megvan :R

LG-nek van a legjobb Freesync támogatása

(#10) AxBattler válasza lesi20 (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#8) Cyberboy42
Oké, meggyőzhető vagyok, csak van aki meg az 1ms-re esküszik.
Engem mondjuk nem érint, nekem a 60-75 Hz is bőven elég. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) -FreaK- válasza AxBattler (#2) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem semmi különbség nincs válaszidő tekintetében, csak valahol valaki ezt írta. Sőt szerintem ugyan az lehet a panel is mint az elődben (esetleg újabb revízió), csak új a vezérlő elektronika. Ezt persze csak tippelem.
Vagy ugyan az, vagy hasonló a panel, a válaszidőben nem lehet nagy különbség.

Egyébként meg felejtsétek el ezt a válasz időt amit a gyártók megadnak, mert kb. semmit nem jelent.. Ez egy "akár" érték, valójában meg folyamatosan változik, amit csak a tesztek méréseiből lehet kideríteni.

[ Szerkesztve ]

(#12) Daywalker válasza AxBattler (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Eddig is csak motion 240 módban volt 1 ms, elvileg azt most is tudja a motion blur reduction-nel. Tehát nevet váltott ez a dolog, de tudja. Kérdés, hogy ez mennyire valós.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) AxBattler válasza Daywalker (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól hangzik, akkor talán tesztelhetnétek is. :P :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) lemusz válasza Daywalker (#12) üzenetére


lemusz
addikt

Olvastam olyat egy angol tesztben az AOC 2460PF-ről (freesynces), hogy annál pont ez a freesync funkció input lagg növekedést okozott. Ki is mérték.

"The G2460PF and G2770PF do stand out, since they are significantly slower compared to the competition. 12 should be amply sufficient for double transitions at 144Hz (1000/144 ~ 6,9 ms), but the difference is apparent. This is possibly a result of the law of the handicap of a head start: AOC is the first to release 144Hz monitors with a FreeSync implementation for 30-144Hz, which might come with a compromise."

Nem lehet, hogy itt is valami ilyesmiről van szó? Kicsit lassabb lesz az elődnél a freesync funkció miatt? Mondjuk kivi lennék ez akkor is fennáll-e ha ki van kapcsolva ez a funkció...

szerk.: A reklámanyagban az van, hogy Motion240-el 1 ms alatti és nem azzal 1ms!

[ Szerkesztve ]

(#15) Daywalker válasza lemusz (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

Nézd, bármit írhatnak, mivel nem publikálták hivatalosan, hogy mennyit tud a panel a GM77-ben. Ha megnézed a GM77 tesztjét, akkor a leggyorsabb módban olyan magas volt a túllövés, hogy kb használhatatlanná tette azt a módot. Tehát lehet, hogy 1 ms volt, de akkor olyan overdrive volt, aminek nem volt értelme, ebből lehet, hogy visszább vettek és bevállalták az 5 ms-et papíron. De egyelőre sötétben tapogatózunk, mivel nem láttuk az utódot.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) -FreaK- válasza lemusz (#14) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez az 1ms alatti dolog a Motion240-el, meg egy trükközés a háttér világítással, és igazából az érzékelhető blur-t csökkenti (más gyártóknál: virtually 1ms-nek hívják ), úgy mintha a pixel válaszidő 1ms vagy alatti lenne, de ezt kimérni nem lehet. Gyakorlatilag, hogy a szem milyennek látja a mozgást, azt akarják így kifejezni. A pixel válaszidő ettől még ugyan úgy kb. 1 és 10ms között változik, ahogy eddig (sok mindentől függően).

Nem kell elhinni amit marketing állít :)

A hatása mondjuk érzékelhető (tehát valamit azért tud), de ha jól tudom, csak fix képfrissítés mellett megy, és így kilövi a Sync-et is.

[ Szerkesztve ]

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

FYI: LG 24GM77 beszámolók a fórumból. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ugyanez csak IPS panellal még el is menne ennyiért... :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#19) lemusz válasza Scholes9 (#18) üzenetére


lemusz
addikt

Azok dupla ennyiért mennek. :D

(#20) ruti


ruti
Közösségépítő

lehet tudni, mikor lesz vehető itthon?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A TN panelért bűntetést kéne osztogatni.

(#22) Scholes9 válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Adom ;] :D :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) Franklin válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Franklin
addikt

Jaj hagyjuk már, kezdenek unalmasak lenni ezek a TN-panel ellenes kommentek. 5-10 éve még talán volt létjogosultságuk, de ma már abszolút nem.

Attól, hogy valakinek nem tetszik a TN panel, még másnak jó lehet, főleg, hogy ez egy 144 Hz-es, játékra szánt monitor, itt kevésbé szempont a jó betekinthetőség és a színhűség.

Másrészt ezek a TN panelek már nem olyan rosszak, mint a régebbiek, átlag otthoni felhasználásra teljesen jók. Némely jobban sikerült panel felveszi a versenyt egy gyengébb IPS-sel (és ezt nem én mondom, hanem egy monitor szaküzlet eladója, aki naponta kalibrál mindenféle monitort).

Harmadrészt, nagyon szívesen vennék én is IPS-es 144 Hz-es monitort, de vagy nagyon drága (180e+) vagy nem is létezik abban a méretben, ami nekem megfelelne (24", full HD).

Szóval én örülök, hogy nem osztogatnak büntetést a TN panelekért ;]

(#24) Dr. Akula válasza Franklin (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"TN-panel ellenes kommentek. 5-10 éve még talán volt létjogosultságuk, de ma már abszolút nem"
Miért, ma már jobb ugyanaz a szar? Megszoktuk, nem zavar?

"Attól, hogy valakinek nem tetszik a TN panel, még másnak jó lehet"
Ugyanezt el lehetne mondani az élelmiszerbotrányra is. Meg a GMO mutáns növényekre. Ahhoz képest egész országokat tud zavarni, és tiltják is.

"átlag otthoni felhasználásra teljesen jók"
Igényteleneknek biztos... De az IPS-t se grafikusok veszik itt, hanem átlag otthoni használatra. Van ismerősöm akinek a 20 fps-es játék is teljesen jó, folyamatos...

"nagyon szívesen vennék én is IPS-es 144 Hz-es monitort, de vagy nagyon drága"
Na csak kibújt végre az igazi ok. :) Ez elfogadható érv, végülis Szuszkát se azért vesz az ember Ferrari helyett, mert az jobb, hanem az ára miatt. De nem is mondja azt hogy a Szuszka jobb!

A TN panelből akkor se lesz IGZO, IPS, PVA, ha messziről, hunyorogva nézzük. Ahogy az 1366x768 / 15.6" is gáz már, ugyanúgy a TN is. Túlhaladtuk, van jobb, ne hozzuk vissza a gőzgépeket.

[ Szerkesztve ]

(#25) lemusz válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


lemusz
addikt

Miért van az az érzésem, hogy még sosem játszottál 144Hz-en és a haverod egy igénytelen állat, ha 20 fpst folyamatosnak lát? Gondolom ő is amolyan FB játékokkal játszó emberke, aki azt hiszi magáról micsoda nagy gamer...

(#26) Dr. Akula válasza lemusz (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

4K-ban garantáltan te se játszottál még 144 Hz-en.

A példa épp arról szólt hogy megfelelő igénytelenséggel bármit lehet elfogadhatónak nevezni, még ha nem is az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.