Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Én múltkor a vajat raktam be fényes papírban. Kicsit meggyulladt. ;]

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szotyolaaa, fordúllykííí!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Alexios


Alexios
veterán

hát most így gyorsan ráguglizva ezt találtam:

"A bekapcsolás után, a melegítő térben 2,45 GHz frekvenciájú elektromágneses hullám hatására jön létre a melegedés. [...] Külön említést érdemel a fémek viselkedése a mikrohullámú sütőben. Egészen kis keresztmetszetű fémekben (pl. fémmel festett tányérok, alumíniumfólia) a nagyfrekvenciás tér hatására áram indukálódik, amely felhevíti és elégeti a fémet. Nagyobb méretű fémek meglepő módon csak nagyon kis mértékben melegszenek fel. Ekkora szaporaságú elektromágneses hullám csak a felületen képes áramokat indukálni (skin-effektus), mélyebb rétegekben nem keletkezik hő. A hullámhossz méretét meghaladó tárgyak (pl. egy lábos) a mikrohullámokat visszaverik, bennük az étel nem melegszik, az állóhullámokat elhangolhatják. Ennek eredményeként túlhevülhet és tönkremehet a magnetroncső."

(#4) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

A kanál lassan öl.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5) Dr. Romano válasza Cthulhu Dawn (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pedig csak fel kellett volna ismerje a tény: nincs kanál....

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) lezso6 válasza Alexios (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:R Hát igen gúgli helyett nekem első a logout. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Armahun


Armahun
addikt

Gyorsabban melegszik a tea ha kanál van benne.

Az aranyszélü tányérok szikráznak, mert elpárologtatja azt a vékony réteg fémet. Ezért hiszik tévesen az emberek, hogy szikrázik a fém.
A kanál csak gyorsabban melegszik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) Akos96


Akos96
senior tag

Én meg nutellát raktam be kb. 10 másodpercre (a földszinten hideg van, enélkül nem lehet kenni), persze az alumínium védőfólia le volt róla véve. Úgy látszik nem teljesen, mert "egy-két" szikra volt, de semmi baj nem történt.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#9) eziskamu válasza lezso6 (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

A mi mikrónkhoz grillrács is járt, és ugye van grill+mikró funkció is, és nem volt belőle még gond.

(#10) lezso6 válasza Akos96 (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azok a régi szép idők, egyszer régen én véletlenül nem szedtem le a fóliát és tüzijáték lett. :D

(#9) eziskamu: :Y Eziskamu? :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) gamek!ller válasza lezso6 (#10) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nekünk is van hozzá grillrács. Felvegyem videóra? :D

(#12) Lenry


Lenry
félisten

az irodai mikrónkba lehet fémet tenni. gondolom valami új fejlesztés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) adyz. válasza lezso6 (#10) üzenetére


adyz.
aktív tag

Nekünk is adtak hozzá. :)

(#14) DeFranco válasza Lenry (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és be is lehet közben kapcsolni? ;]

(#15) Lenry válasza DeFranco (#14) üzenetére


Lenry
félisten

yepp :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) RexpecT válasza gamek!ller (#11) üzenetére


RexpecT
addikt

Pózolj grillráccsal :D.

(#17) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehehe!

Egyébként ami problémát tud okozni, az pl. az égő gyertya, a megfelelő alakra vágott szőlőszem, stb. Ami látványos, az pl. a villanykörte, fénycső, de a legfaszább dolgok a mikróban ezek:

[link] - ha jól nézem, "fém vakaró szövet"
[link] - és egy homokóra

De macskát tényleg ne tegyetek be!!! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) m3tr0


m3tr0
senior tag

Nálunk egyszer egy srác a koleszban kis lábasban rakta be a kajáját melegíteni a mikróba, ott semmi sem történt, én is csodálkoztam,hogy hogy a fenébe nem szikrázik. :C

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#19) Probber


Probber
őstag

Én egyszer ~3/4 - 1 percre betettem az esti szendvicsezős 3dl tejemet (banánízű porral) a mikróba, hogy langyos legyen, mikor kivettem, meglepően tapasztaltam, hogy a kanalat is benne felejtettem a bögrében. Szikrázás nem volt. Kezdtem volna megkeverni a már említett kanállal a löttyömet, de olyan forró volt az a tetű fémdarab, hogy majd besz@rtam. :D

Aki nem tudja, hogy mi az a mikrohullámú sütő, annak itt egy kép! :W ;]
Ez egy amolyan konyhai melegítő eszköz. :D

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#20) .bableWes


.bableWes
őstag

te tiszta Bear Grylls vagy :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#21) <NewL>


<NewL>
addikt

fake

There's an app for that

(#22) Winner_hun


Winner_hun
félisten

4 percig? Annyi idő alatt a gázon bőven megmeglegszik egy pohár tea. És legalább egészségesebb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) gamek!ller válasza Winner_hun (#22) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Miért kéne 4 percre berakni 1 pohár teát? Nálam az kb 50mp.

(#24) Psychonaut válasza gamek!ller (#23) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kérdezd meg lezsot. :DDD

(#25) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Szerintem neked már egy csúcsfejlesztésű extra új mikród van :)
Próbáltam párhuzamot vonni a wifis szabványokkal.

Sima (basic) mikró - 802,11b
Grillezős mikró - 802,11g
Kanalas mikró - 802,11n

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#26) Lenry válasza Winner_hun (#22) üzenetére


Lenry
félisten

És legalább egészségesebb.

miért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) Winner_hun válasza gamek!ller (#23) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogalmam sincs, nem használok mikrót. Aki használt annál láttam hogy max. 1 perc és bőven jó a tea.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) jolker válasza Lenry (#12) üzenetére


jolker
csendes tag

11 éves a mikrónk és már abba is lehet fémet tenni :P (igaz, hogy 500k-ért vettük... :DDD )

(#29) gamek!ller válasza Psychonaut (#24) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Lezsó?

(#30) Winner_hun válasza Lenry (#26) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert nincs semmilyen sugárzása (a hősugárzáson kívül)
Aztán lehet rosszul tudom de a mikró nem a legjobb. Mondjuk azt másnál tapasztaltam hogy mikró használata közben volt olyan elektronikai eszköz ami begerjedt. Nem vennék rá mérget hogy semmi káros hatása nincs. Ha megoldható máshogy, az ételek melegítése / elkészítése akkor nem játszunk az egészségünkkel. Amúgy nincs is mikrónk és nem is lesz, senkinek se hiányzik.
Ha jól tudom mikróknál nem ajánlják a gyártók hogy végignézd a melegítés / főzés folyamatát. Vajon miért? Ha használat közben jobb távol lenni akkor jobb abból nem is enni / inni ami kijön belőle.

Mobiltelefonnál sincs semmi látható dolog ami rövid távon bármiféle károsodást okozna, de a hosszútávú használat nem tesz jót az agynak amennyiben jól tudom. Ha lehet nem is használom, inkább telefonálok vezetékesről. Lehet valamennyivel drágább de az egészség mindennél többet ér:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31) .bableWes válasza JohnyBlue (#25) üzenetére


.bableWes
őstag

bazzeg :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#32) kmisi99


kmisi99
addikt

Hülyeség az a tévhit hogy ha fémet rakunk be elrontja! A mikró működése annyi hogy a magnetron az áramot valami hullámmá alakítja ami felgyorsítja a részecskék rezgését vagyis melegíti! Nincs itt semmi tévhit valószínűleg nem is egészség károsító! ennyi az egész teljesen mindegy hogy porcelán vagy alumínium van odabent! Bár ha alufólia van bent az vicces :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne dőlj be mindennek.

A mikró elején lévő rács lyukainak mérete éppen a hullámhossz fele, és ez miatt ott sem jön ki semmi.
A Wifi adók egyik csatornája éppen azonos frekit használ, mint a mikró. Mindenütt van wifi, senki sem haldoklik.
Mikrót már sok éve használunk, eddig csak macska halálát okozta. A doboz zárt, onnan nem jön ki túl sok minden.
Mobilt is már sok éve használunk, igazából ha valaki rászokik az állandó sms-re, az káros. De hererák, agyrák, stb. nem lesz tőle. Amit ki tudtak mutatni, az egy minimális hőmérséklet emelkedés az antenna körüli szövetekben.
Emberek élnek a nagyfeszültségű távvezetékek alatt is, aminél nagyságrendekkel komolyabb EM terek alakulnak ki, mégis egészségesek.

kmisi99: alufólia esetén a csúcshatás jelenségét látod.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) DeFranco válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Emberek élnek a nagyfeszültségű távvezetékek alatt is, aminél nagyságrendekkel komolyabb EM terek alakulnak ki, mégis egészségesek.

Rokonok éltek Albertirsán és környékén, nekik kicsit más a véleményük a magasfeszültség közelében lakás és a rák kapcsolatáról...

A többit nem tudom, borzasztóan én sem félek...

@kmisi99: ha nem szikrázik, akkor (is) visszaveri, és ez hosszú távon árt a mikrónak. Ennyi a titok, felrobbanni nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#35) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit ki tudtak mutatni, az egy minimális hőmérséklet emelkedés az antenna körüli szövetekben.

Na basszus ez volt az amit kitöröltem hogy egy idő után érzem hogy melegszik a fejem ha hosszabb ideig telefonálok mobillal.

Wifi oké hogy van, de nem mindegy hogy a forrástól milyen messze vagy. Telefonnál pont a melegedéssel lehetne ezt bemutatni, közvetlen közelben érezni, messzebb, máshol már nem.

Amúgy lehet hogy most, 5, 10, 20, 30 év alatt nem jön ki semmi. Na és esetleg az utódoknál? Majd 50-100 év múlva kiderül...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) Armahun


Armahun
addikt

Nitrites húskészítményeket nem igazán egészséges mikrózni, mit pl. virsli párizsi és társaik. (bár ezeket sütni is erősen ellenjavalt)

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#37) JohnyBlue válasza Armahun (#36) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Akkor azért nyüszít a virsli amikor berakom a mikróba?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38) Armahun


Armahun
addikt

Nem az a benne lévő víz miatt van. ( Pontosabban jégpelyhet adnak hozzá gyártás közben)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#39) #97544192 válasza Winner_hun (#35) üzenetére


#97544192
törölt tag

pontosan ugyanezeken a dolgokon gondolkodtam kb. 2 hete :R nagyon elgondolkodtatóak mind a wifi, mind a telefon, mind a gps hullámok. mi nem érzünk belőle semmit, egyelőre. inkább lennék segghülye, de ne kelljen már félnem attól hogy én vagy a gyermekem esetleg ezen eszközök miatt egészségtelen lehet... :U

[ Szerkesztve ]

(#40) gamek!ller válasza Armahun (#38) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én mindig mikróba csinálom a virslit.. :D

(#41) lezso6 válasza gamek!ller (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fél liter teának kell a 3-4 perc. Még ha langyos is. Legalábbis ennek az őskori elvileg 600 wattos toshiba ipari hulladék esetében.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) Huma


Huma
addikt

Mikróban melegítve undorító íze lesz a virslinek.

Nálunk koleszban többször is kigyulladt anno a mikró. Ettől függetlenül működött, csak el kellett oltani. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A mikró elején lévő rács lyukainak mérete éppen a hullámhossz fele, és ez miatt ott sem jön ki semmi.

Jujjj! A 2.4GHz hullámhossza bizony 12,49 cm. A lyukak (rács szemei) pedig - nálunk - olyan 2 mm távolságra vannak. Ha lambda/2 lenne, talán Huygens szerint (javítsatok, ha nem igaz), épp arra lenne jó, hogy kihozza a mikrohullámokat a sütőból). De így rendes, hatékony Faraday kalitka.

A Wifi adók egyik csatornája éppen azonos frekit használ.

Ott valahol a közelben...

Mindenütt van wifi, senki sem haldoklik.

Nem hasonlítanám a WiFi milliwattjait (router mellett) vagy mikrowattjait egy internetkávázóban a magnetron majdnam kW-jával,

Emberek élnek a nagyfeszültségű távvezetékek alatt is, aminél nagyságrendekkel komolyabb EM terek alakulnak ki, mégis egészségesek.

Ami bizonyított az MW, vagy inkább LW adók, vagy rádiólokátorok kezelőszemélyzeténél okozott viselkedési (behavioral) anomáliák. Más is lehet, de évtizedek alatt nem bizonyított. Persze van pro és kontra lobby.

Ja igen, a lényeg: az ilyen frekvenciájú mikrohullám a vízmolekulákat hozza "izgalomba" (ezért nem lehet pl. száraz kekszet melegíteni vele). A fémtárgy pedig elrontja az egész behangolt hullámterjedést a sütőben elszipkázva majdnem minden energiát.

[ Szerkesztve ]

(#44) gamek!ller válasza lezso6 (#41) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nekünk egy 1kW-os Samsung van. Az pirít rendesen. Fél liter víz majdnem felforralása ~50mp.

(#45) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#43) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah izé, ezt a fél hullámhossz dolgot még TV-ben mondták egy akkoriban komoly, "ismeret terjesztő műsorban", én meg nem számoltam utána.
Többivel is egyetértek, nyilván nem hasonlítok wifi teljesítményt magnetronéhoz. Csak azért említettem meg, míg a magnetron el van zárva, addig a wifi kiküld mindent.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért nem tartom kizártnak, hogy a sütő kW-jából meg tud szökni egy WiFi-nyi hullám, de azt az IT kütyük tudják válogatni. :)

(#47) ronson


ronson
őstag

Legközelebb ha biztosra akarsz menni tegyél egy üveg pezsgőt a mikróba. ;]

(#48) lezso6 válasza ronson (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor már propánnal töltött lufit.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) Mr.Csizmás válasza lezso6 (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg XXL-es babkonzervet ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) ronson válasza lezso6 (#48) üzenetére


ronson
őstag

(#51) hengerPHanda


hengerPHanda
csendes tag

Nekem erről a bejegyzésről a 10 kiadatlan gyerekkönyv egyike jut eszembe, mégpedig a "Pukk, a hörcsög és más remek játékok a mikróval" :DDD

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#52) toldy


toldy
őstag

Fater mindig mondja hogy a kanál maradhat, a lényeg hogy folyadékbe belelógjon. Kipróbáltam és kanál benne van a kávéban,teában stb akkor nincs semmi gond. Ettől függetlenül mindig kiveszem. :U

Az élet nem habostorta.

(#53) N-vidi-A válasza toldy (#52) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Ez teljesen így van, ha csak simán (akármilyen fémet) teszel a mikróba, nem kis szikrázással és egyéb gigantikus viharokba illő villámlással fog járni, HA és amennyiben bármilyen folyadékba, (víz, tea, leves stb) rakod a kanalat, villát akármit, nincs gond, mivel a kanál miatt visszaverődő mikrohullámokat a víz elnyeli!

Elvileg ha csak külön teszel be egy fémet, és külön egy pohár vizet, akkor sincs gond, persze kockáztatni nem kell, mindenki csak saját felelősségre, akik ezeket tesztelték, vérbeli profik (vérpistikék), tehát csak okosan! :D

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#54) koshmar


koshmar
őstag

Csak simán elfordítottad az időzítőjét, de a mikró nem volt bekapcsolva.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#55) tildy válasza kmisi99 (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Valami hullámmá. :Y :DDD :DDD BEsza, behu..... :D:D

Még a nevében is benne van: mikrohullám. Elektromágneses hullám , hullámhossza 1mm-30cm kb. De ezt használják wifinél is, meg mikrós adóknál is.

Winner: nem kell tőle parázni, egyszerű fizika: a mikrohullámok energiát adnak az ételekben levő elektronoknak, amik elkezdenek ugye mozogni, a mozgási energia pedig ott jelen esetben termikus energiává alakul . Ennyi.

Valószínűleg azért nem ajánlják a gyártók, hogy közel rakd a fejed, mert az emberi szervezet kb 70%-a víz, és azt jobban tudja melegíteni. Mikrohullámú adó elé sem tanácsos rakni a fejed . De ennyi.

Ahogy a késsel lehet vágni is, úgy sebezni is. Mindent a maga céljára.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56) ollie válasza Winner_hun (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Annak sincs sugárzása, amit a mikróban melegítesz. A mikrohullámok energiát közvetítenek. Ugyanaz történik, mint amikor nyáron kiteszed a napra a kaját, csak gyorsabban.

***

(#57) koshmar válasza ollie (#56) üzenetére


koshmar
őstag

És akkor az a baj a fém miróba helyezésével, hogy az ilyen hullámokat a fém nem elnyeli, mint pl. a meggyleves, hanem visszaveri?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#58) tildy válasza koshmar (#57) üzenetére


tildy
nagyúr

Áram indukálódik benne, amitől túlhevülhet. Főleg érvényes ez alufóliára és hasonló vékony fémcsíkokra.
Nagyobb edényeknél meg visszaverik a hullámot, tönkremehet a magnetron.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) tildy válasza tildy (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Az lemaradt, hogy a skin effektus miatt problémásak a vékony fémek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.