Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rajtam kívül került még valaki ilyen extrém kényelmetlen helyzetbe? :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Vakegérke válasza lezso6 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én ugyan nem, de nem is fogok. :N

Nem Publikus néven vagyok a frászbúkon, adat nuku, mindent letiltottam, amit csak lehet. Kizárólag azért kell a profil, hogy keresgélni tudjak, ha kedvem szottyan rá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Nem is vagy ember.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Mokó


Mokó
aktív tag

Látom valaki még tőlem is kevesebbet Fb-ozik.Gratula,hogy van valódi életed!Hogy én hogy utálom a kékeket...

(#5) alcsa válasza lezso6 (#1) üzenetére


alcsa
senior tag

Ha megmondod a módját, hogy hogyan tudnám kideríteni ezt, akkor elárulom. Nekem még értesítést sem küld ilyenről, talán azért, mert mióta regisztráltam, azóta nem frissítettem/posztoltam semmit. Pont mint Vakegérke, én is csak kémkedni használom :)).

(#6) Csupingo


Csupingo
veterán

Nekem nincs fb regisztrációm. Egész jól bírom nélküle.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

"Írd le, hogy ki vagy..."
ájemmí

(#8) Met válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Met
nagyúr

Így is lehet :R , nem csak vinnyogni hogy jajj ehhez is kell fb acc, ahhoz is kell, rohattak miért követelik meg stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) SunyaMacs válasza Vakegérke (#2) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Van egy pár Nem Publikus a frászbúkon :)

(#10) Bjørgersson válasza Mokó (#4) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem csak ez a két véglet létezik. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) cskamacska válasza lezso6 (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Pl mikor kamu fiókot bejelölnek, hogy ismerkedni akarna? És kiderül hogy az is bot/kamu fiók? :)) Lehet ezt ám fokozni. :P

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12) lezso6 válasza alcsa (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak jött egy értesítő. Meglepődtem, hogy Zucky bá' ennyire törődik velem. Kémkedést meg nem értem, ő osztja meg, nyilvánosan. Most azt nézegetni, hogy ki mit csinál az pont annak a képmutatásnak a kiszolgálása ami megy. Azzal, hogy nem használod másra a regisztrációd, a facebook akkor is tudja, hogy mikor mit csinálsz, hisz a lájk gomb követ. Na az a kémkedés, mivel nem kérted...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) lezso6 válasza Mokó (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Maga a facebook egy jó, hasznos dolog lehet, ha értelmesen használod. Csak hát emellett van jópár hülyesége az oldalnak és sok a zombi. Néha kiakadok, hogy milyen hülyeségeket osztanak meg. Aztán leiratkozom a júzerről, problem solved. :) Most viszont a kiakadás elég komoly volt, hogy ilyenre figyelmeztet a facebook, hogy nem tartom napirenden az adatlapom... :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jómagam is alias-al vagyok​ jelen a fácsé őkékségén. A profilképem is az amit az évekkel ezelőtti regelés alkalmával lőttem ki az éterbe. Ugyan, én vagyok rajta, de nem felismerhető. Adatok nuku, amit lehet, az tiltva, reklámok, ismerősök (<20, ennek is fele rokony), stb. leszabályozva.
Sokakkal ellentétben, szerintem hasznos cucc, csak ésszel kell használni. Mobil eszközön egyébként nem lépek be.

Alaptémához: Nekem is szokott időnként nyafogni ezé'azé'. Viszont van egy nagyon patent módszerem, amivel abszolválom ezt a tolakodó stílust. Egy jól irányzott, határozott mozdulatt klikkelek egyet az [X]-re. ;)
Követni meg kövessen, mit bánom én. A szemtelenül teen/milf kecskeporesz meg úgyis darkweben van, oda meg nem jön utánam. :P

Egy hibàt követtem csak el. Anno poénból beléptem a hangzatos nevű, "Még nem szexeltem kecskével"-csoportba. Azóta már kevésbé tartom viccesnek, viszont nem merek kilépni... :O

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15) lezso6 válasza Argos (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen néven vagy fent facebookon. Mármint, a nevedet azért nem megadni, hogy a facebook ne tudja, szerintem paranoid baromság. Ha nem akarod, hogy mások megtaláljanak, akkor se más nevet kell megadni, elég csak simán tiltani az ismeretlenek hozzáférését a profilodhoz.

Ahogy a saját bulvárgyártást, ezt a privacy-mániát is problémának tartom. Mintha olyan nagy titok lenne minden. :D Ha nem vállalod a nevet még a facebook előtt sem, ami nem igazán tud ebben profitálni, akkor ne is regisztrálj.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Argos válasza lezso6 (#15) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Abszolute nem paranoia végett nem saját névvel vagyok fent. Amikor kreáltam a profilt, valami miatt kellett gyorsba és fiktív lett. Aztán úgy maradt, de már nem is kell, nem is akarok "sajátot".

...elmúlik...

(#17) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem értem mi a baj. Az oldal egyik fő funkciója/szolgáltatása a részletes adatlap amin különböző információkat lehet közzé tenni. Honnan tudhatná a Facebook, hogy nem csak elfelejtetted naprakészen tartani, hanem egyáltalán nem is fontos számodra az adatlapod. Szimpla szolgáltatáshoz kapcsolódó emlékeztetőről van szó, mint ahogy minden cég csinál ilyen és ehhez hasonlót a saját szolgáltatásaihoz. A Lufthansa arra emlékeztet, hogy ne felejts el időben kiérni a reptérre, hány mérfölded van jelenleg, stb, mert nekik ez a profiljuk. A posztolós kirohanás meg végképp teljesen irreveláns...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) lezso6 válasza Viszlát (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sosem kaptam még ilyet. Természetesen van oldal, ahol van értesítő, hogy pl csak 60%-ban teljes az adatlapod, töltsd ki teljesen. De olyat még sehol sem láttam, hogy naprakész adatlap kell és hogy mennyi ideje nem frissítettem, ez számomra nagyon új. Oké, persze, ez a facebook. Mit vártam volna? :)

Amíg a Lufthansa olyanra szolgáltatásra emlékeztet, amit én kértem és hasznos, a facebook adatlapom frissítése egyéni döntés, s számomra nincs hasznossági tényezője, ahogy a "tartalom"-gyártásnak sem. Az csak szórakozás vagy talán inkább pótcselekvés. Ahogy ez a blogbejegyzés is, és fórumozás.

Te mit szólnál ahhoz, hogy ha a PH! elkezdene értesítőket küldeni, hogy napok óta nem szóltál hozzá sehol, postoljál már valahol. Vagy épp egy éve nem írtál blogbejegyzést, írjál már valamit magaról. Vagy nem töltötted ki a publikus email címedet, tedd már meg. Satöbbi. Ezek olyan dolgok, amiket az ember önmagától el tud dönteni, hogy akarja-e vagy sem, nem származik semmi hátránya abból ha nem teszi meg. Szóval a szolgáltató nem az én érdekem szolgálja, hanem csak a sajátját, gátlástalanul.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Argos válasza lezso6 (#18) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ne adj ötleteket a "fejlesztéshez", mert úgyis neked kell megírni.. :P

...elmúlik...

(#20) DigitXT válasza lezso6 (#18) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk a prém lejártáról dobhatott volna a privit, hogy hosszabbítsd meg most:
onnan vettem észre, hogy lejárt, hogy megjelent a reklám, meg a sok gyökér.;]

(#21) Zoja™


Zoja™
őstag

Téged annyira nem is szeret Cuki bácsi, ha 101 hetet várt arra, hogy rád szóljon.

Nekem már 8 hét után szólt... :P

(#22) Rimuru


Rimuru
veterán

Ha kaptam is ilyet meg nem lattam, nem olvasom el az ertesiteseket. Abban az esetben ha automatan nem tunik el akkor tobb mar ezer lehet ott olvasatlanul.
Emailt szokott kuldeni arrol hogy honapok ota nem leptel be, uzsgyi bongeszni. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#23) cappa72


cappa72
nagyúr

Ezek szerint az ilyen képet az értesítéseknél lehet megtalálni?
:DDD
Na majd megnézem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24) Viszlát válasza lezso6 (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Továbbra is folyamatosan hozzákapcsolod minden mondatodban a saját beleolvasott agyszüleményedet. Legalábbis a képen amit betűztél mindössze egy szimpla információközlés látható, egy szó sem arról, hogy naprakész adatlap kell, meg "posztoljál már", "írjál már valamit". Teljesen száraz, tényszerű információközlésről van szó, semmi többről, minden más csak belemagyarázás.

A hasznosságról meg csak annyit, hogy biztosan van kismillió céges account, egyéni vállalkozó, művész, de akár egyszerű ember is aki meg még simán örülhet is egy ilyen emlékeztetőnek, mindenesetre az biztos, hogy attól nem lesz értelmetlen, mert téged nem hat meg. Nekem például a minap megjelent egy értesítés, hogy van két elmentett de meg nem nézett videóm. Ennyi, semmi körítés, hogy nézzed már meg őket vagy ilyesmi, csak szimpla információ, aminek speciel én örültem is, mert már totál elfelejtettem, hogy elmentettem őket x hónappal ezelőtt, hogy majd később meg tudjam nézni.

Ha ilyen stílusban jönnének az értesítők, hogy írjál már valamit, azon nyilván meglepődnék, de ahogy már fent említettem, ezt csak te látod bele a facebook értesítőjébe is. Ha szimpla információként küldenétek mint a Facebook teszi, akkor azzal semmi gond, látod, DigitXT máris hozott egy példát ami számára hasznos lett volna.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) emvy válasza Argos (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ugyan, én vagyok rajta, de nem felismerhető.

Ennek mi ertelme van?

while (!sleep) sheep++;

(#26) Egon válasza Viszlát (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

+1.
Ha nem tetszik a facsé, nem kell regelni, illetve törölni kell a profilt, ilyen egyszerű. Nekem speciel kamuprofilom sincs, semmilyen formában nem vagyok fenn rajta.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ezt túltoltuk, Béláim! :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) lezso6 válasza Viszlát (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, akkor megpróbálom megmagyarázni, hogy mi a bajom, mivel láthatóan nem érted. Nem kell egyetérteni vagy elfogadni. Csak megérteni az álláspontom. Szóval röviden:

A jó

A facebook egy közösségi oldal. Rengeteg jóféle feature van benne, a chatet naponta használom. Vannak hasznos csoportok is, ahol akár még tanulni is lehet. Kapcsolattartásra kiváló, lehet telefonálni rajta ingyen. Rengeteg minden jó dolgot lehet találni, ha használja az ember a keresőt.

A rossz

A facebookot fent kell tartani. Ezt reklámokból teszi. Célzott reklámokból, ami az általad önkéntesen megadott adatok illetve viselkedés-elemzésedből felállított profil alapján történik. Ez még nem lenne baj. De a facebook külső oldalakon is látja, hogy hol jársz, ha van ott lájk gomb, kommentfal vagy bármilyen más facebookos elem.

A szörnyű

A facebook az internet vége, ahova csak megérkezni lehet. A facebook az, amitől nem szabadulsz. Ha megnyitsz egy linket, a facebookban fog megnyílni. Ha valamilyen oldalra direktben mész fel, igen nagy eséllyel megnyílik benne a facebook (lájk gomb, kommentfal). Lassan a facebook nagyobb halmaz lesz, mint az internet.

A facebooknak nem érdeke a közösség. A facebook bár hasonló érdeklődésű embereket próbál összekötni, de a találati lista olyan szinten testreszabott, mindenképp csak megerősítéseket kapsz, akkor is, ha objektíve hülyeséget csinálsz. Bezár a saját világodba. Lásd Filter Bubble. Amíg régen az internet az Internet Explorer volt, most a facebook.

Az ellenpélda

A Google se szent. De sokkal jobb a facebooknál. A keresési találatok itt is testreszabottak, de nem tart az oldalon. Google böngészőt használok, de nem befolyásolja a tartalomfogyasztásomat. A Google az, ahonnan elindulsz, s bárhol kiköthetsz. Pontosan a facebook ellenkezője.

Ezek után bármilyen értesítőt kapok a facebooktól, hogy frissítsem valamilyen adatom vagy legyek aktívabb, Cukorhegyi úr édesanyja csuklani fog.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Gabás válasza lezso6 (#28) üzenetére


Gabás
addikt

A testreszabottság is egy eszköz, amit arra használhatsz, hogy célzott, téged érdeklő tartalmakat találj. Az főként a felhasználó sara és vesztesége, ha letiltja a neki kognitív disszonanciát okozó embereket, oldalakat.

Ugyanígy a belső tartalmak, bejelentkezési lehetőségek, funkciók – ha egyszer hatékonyabb, olcsóbb, viccesebb, szórakoztatóbb stb., akkor azt fogják használni az emberek. A böngésződ azonban nem fog összeomlani, ha esetleg nem f-el kezdődő címet írsz bele:)

[ Szerkesztve ]

(#30) Viszlát válasza lezso6 (#28) üzenetére


Viszlát
addikt

En kerek elnezest, egyreszt valoban nem ertettem, azt gondoltam szimpla ertelmezesi problema van csak, masreszt szamomra a facebook csak egy eszkoz, igy az egy funkciojaval kspcsolatos ertesitest sehogyan nem tudom felszolitaskent ertelmezni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#31) lezso6 válasza Gabás (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó dolog, csak ugye jóból is megárt a sok. Ez a probléma. És én nem tartom jó dolognak, hogy a hülyéket kihasználják, s még hülyébbé teszik.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) lezso6 válasza Viszlát (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Számomra nem eszköz, hanem egy társadalomformáló erő. :( Persze én igyekszem eszközként használni, de sokakat inkább a facebook használ, mint fordítva.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) customer114 válasza lezso6 (#32) üzenetére


customer114
senior tag

Ez így van, de gondolom nem tervezed megváltani a világot. :) Illetve már a puszta felismeréssel is amit felfedeztél, ha akarod a saját képedre formálhatod a mátrixot, ..akarom mondani a világot. :D

Emlékeztek a képkockák közé bevágott kóla reklámra? Most ugyan ez megy a fb-on is, nemde?

(#34) tomazin válasza Viszlát (#17) üzenetére


tomazin
veterán

Honnan tudhatná a Facebook, hogy nem csak elfelejtetted naprakészen tartani

ezen jót mosolyogtam.

(#35) Rimuru válasza customer114 (#33) üzenetére


Rimuru
veterán

Ennel tobb megy a facebookon. Szerintem egy csomo minden van ott amirol nem tudnak az emerek, ilyen pl az amikor azt vizsgaltak hogy szovegmezobe hogyan irsz, mit torolsz ki stb
Annyi birka van ott (regisztralt felhasznalok: 99.999 szazaleka, a tobbi csak joindulat), barmit megtehetnek eszrevetlenul.

A "jo" hir hogy nem csak a face az egyeduli "gonosz".

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#36) customer114 válasza Rimuru (#35) üzenetére


customer114
senior tag

A kitörölt szöveg mentése az még lézltező dolog, nem? Mondjuk én lassan ott járok a "fb paranoiámmal", hogy arról a gép+ip -ről rossz érzésem van megnyitni, amit minden másra is használok. :D

(#37) customer114 válasza customer114 (#36) üzenetére


customer114
senior tag

Múltkor véletlen megnyitva hagytam adott X városban, amíg kerestem egy karórát szomszéd tab-on. Hazamentem Y városba, nyitom a fb-ot, hát nem arról az óráról kapom a célzott hirdetést, amit X városban egy teljesen más ip-ről és gépről kerestem. :D

Tudom, nem nagy szám, de azért rohadjanak meg ezek a robotok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#38) Habugi


Habugi
addikt

Látod-látod.., ez is csak azért történhetett meg mert anno egy öntudatlan pillanatodban regisztráltál, nyugavér-csigalom, akkor volt krízis helyzet, nem most..! :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39) Dilikutya válasza customer114 (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az ingyenesség ára. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) Rimuru válasza Dilikutya (#39) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezzel pedig az a baj hogy sok nem ingyenes termekkel ugyan ez tortenik.

Amugy lezso is szokott csunya kodokat rakni PH ala. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#41) Argos válasza emvy (#25) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Valamivel több, mint akárhol egy avatar vagy arckép.
Néhányan felismernek úgy is, a többinek meg csak egy kép.

...elmúlik...

(#42) janeszgol


janeszgol
félisten

En a facebookban azt szeretem, hogy testre szabhato. Ki mit, mikor, meddig(?) lathat, ki szolhat hozzam, jelolhet be stb. A biztonsagi beallitasaival a tobbiek elott all magasan.
Amugy egy fel eve toroltem magam es alreggel vagyok fent 6 ismerossel. Veluk akarok beszelni ott, massal nem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) Polllen


Polllen
nagyúr

A se veled, se nélküled az ilyen...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) Ispy


Ispy
veterán

Minek regisztráltál? ;] Én nem vagyok regisztrálva, nem is írogat nekem semmit Cuki bá.

Persze a nejem fészbukján azért szoktam olvasgatni, amikor nagyon uncsizok. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45) Pubszon


Pubszon
veterán

Én is ritkán posztolok, az utolsó képem is jó pár hónapos, a profilképem pedig augusztusba lesz 4 éves. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46) zoo8800


zoo8800
veterán

86 hét. Jó az úgy. :D

rip and tear, until it is done

(#47) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Na, ezt tuti azért kaptam, mert Cukkerúr kifigyelte, hogy ide bezzeg kommentálok... :P

Két dolog hozzá: ilyet még nem láttam és direkt megnéztem, ~egy hónap telt el a delikvens utsó' bejegyzése óta.

...elmúlik...

(#48) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

"X, idén 10 ismerősöd lett a Facebookon!
Köszönjük, hogy te is hozzájárulsz, hogy a világot közelebb hozzuk egymáshoz. Úgy gondoljuk, ez nagyszerű ok az ünneplésre!"
jee

(#49) petya220


petya220
senior tag

5 hét... érdekes :Y

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#50) Eastman válasza lezso6 (#32) üzenetére


Eastman
őstag

Kép-mutató találmány a fészer, egy képmutató kor játszótere. Az öt érzékszervünk közül a látás manapság túlgerjesztett.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.